СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

просування Вконтакте

 1. Просування Вконтакте - початок
 2. Просування груп Вконтакте
 3. Принцип і графік розміщення постів в співтоваристві
 4. Робота з коментарями в групах В к
 5. І ще

Корисна інструкція по просуванню Вконтакте для початківців SMMщіков

Корисна інструкція по просуванню Вконтакте для початківців SMMщіков. Невеликий екскурс в істрорію. ВКонтакте - російська соціальна мережа, робота якої стартувала в 2006 році. Початкова мета створення ВКонтакте - об'єднання вікової аудиторії від 16 до 25 років.

Різноманітність і доступність таких функцій, як розміщення фотографій, розміщення аудіо, розміщення відеороликів, створення груп та ін. Швидко популяризували соціальну мережу серед представленої вікової групи.

Ближче до 2010 року відкриті можливості і цільова спрямованість на аудиторію учнів, негативно позначилося на іміджі даної соціальної мережі. З цього моменту і по сьогоднішній день ВКонтакте вводить ряд строгих правил і обмежень.

На сьогоднішній день ВКонтакте є провідною соціальною мережею в Рунеті. Ряд нововведень і залучення нової вікової аудиторії позитивно позначилися на розвитку ВКонтакте.

SMM-фахівець повинен розуміти наступне:

 • VK - не є повноцінним сайтом або інтернет-магазином.
 • Аудиторія соціальної мережі - в цілому і загальному є потенційним клієнтом.
 • Об'єктивно - із загальної аудиторії лише мала її частина відноситься до цільового споживача.
 • Інтереси аудиторії безпосередньо залежать від її віку та соціального статусу.

Просування Вконтакте - початок

Перш ніж приступати до просування

Вивчення конкурентів в рамках однієї соціальної мережі - перший крок, без якого саме по собі просування не може бути повноцінним.

Конкурентами в тій чи іншій сфері є не так широко відомі бренди, як початківці компанії або ті з них, хто представлений на ринку послуг протягом попередніх 3-5 років.

Параметри оцінки конкурентів в соціальній мережі:

 • Місцезнаходження конкурента в пошуковій видачі ВКонтакте
 • Кількість ключових запитів, за якими представлений конкурент
 • Кількість учасників в групі (на сторінці)
 • Інформаційна складова контенту в групі (на сторінці)
 • Зауваження-побажання учасників групи-конкурента

Створення групи або Публічної сторінки?

Соціальна мережа Вконтакте допускає дві можливі форми спільноти - Група і Публічна сторінка.

Вибір тієї чи іншої форми безпосередньо залежить від планів на взаємодію з аудиторією. Допускається існування обох форм для однієї компанії, проте, це з великою ймовірності розосередить аудиторію.

Група - вид спільноти, що дозволяє активно взаємодіяти з аудиторією. Ідеально підходить для компаній і приватних осіб, клієнти яких мають потребу в діалозі з представниками послуг.

Ідеально підходить для компаній і приватних осіб, клієнти яких мають потребу в діалозі з представниками послуг

Публічні сторінки - в порівнянні з групами, мають меншою кількістю функцій. Або ж ці функції незручні з точки зору юзабіліті. Наприклад, створення тем. У Групах теми створюються і розміщуються згори інформаційної стіни. На Публічних сторінках - збоку.

На Публічних сторінках - збоку

Публічні сторінки - ідеальні для компаній і приватних осіб, які зацікавлені в донесенні інформації. Діалог з користувачами при цьому необов'язковий.

Також існує ряд функціональних розмежувань. Так Публічні сторінки не дозволяють: створювати новини, внутрішні сторінки, індивідуалізувати дизайн, залишати записи на стіні (закрито для користувачів), видаляти учасників.

Вибір тієї чи іншої форми спільноти повинен виходити з цілей з просування в соціальній мережі.

* Важливо! Стала доступною функція переформатування публічної сторінки в групу і навпаки.

Назва та опис групи (сторінки).

Назва групи має містити в собі 1-2 ключових запиту по яких просувається проект. Перенасичення ключовими запитами неприпустимо. Назва групи може складатися тільки з одного лише назви компанії (імені частого особи) тільки в тому випадку, якщо воно добре відомо цільової аудиторії (наприклад, «Coca-Cola» або «Діма Білан»).

Опис повинен бути чітким, лаконічним, містити основну інформацію, контактні дані та посилання на зовнішній сайт.

формування контенту

Контент для групи (сторінки) є фундаментом. Текстовий та графічний контент (в тому числі відео) повинен прямо стосуватися тематики спільноти. Припустимо непряме дотик тематики в процентному співвідношенні 65% на 35%.

Категорично неприпустимо в просуванні копіювання контенту груп-конкурентів, а так само розміщення контенту, який не належить до тематики спільноти. Анекдоти, меми та інше повинно ставитися до теми групи. Розважальний контент (якщо спільнота не розважального характеру) не повинен перевищувати 10-20% від всього контенту в співтоваристві.

На інтерес до групи (сторінці) також впливає обсяг текстового контенту і супровідні матеріали до нього.

Оптимальний обсяг тексту - до 500 знаків без пробілів. Припустимо текст більший за обсягом, проте рекомендується не перевищує 1200 знаків без пробілів.

Кожна текстова замітка повинна супроводжуватися матеріалом, будь то зображення, опитування, аудіо- чи відео-файл. Це необхідно для спрощення сприйняття матеріалу користувачем.

Посилання в співтоваристві в ВКонтакте

Для посилань існує окремий блок під однойменною назвою. Цей блок може бути використаний, як для посилань на зовнішній сайт, так і для посилань на дружні групи.

Блок «Посилання» не повинен бути перенасичений. Оптимально для зовнішнього сайту 3 види посилань:

 • На головну сторінку
 • На сторінку з контактною інформацією
 • На каталог товарів або послуг

Взаємні посилання на дружні групи втрачають свою актуальність. Якщо все ж є необхідність в обміні посиланнями з дружніми групами, посилайтеся тільки на ті з них, у яких є певна репутація в ВКонтакте.

Посилання в текстовому контенті - для написання заміток допустимо використання посилань на зовнішній сайт спільноти.

* Важливо! Вкрай бажано не перевищувати ліміт 2 посилання на добу. Посилання обов'язково повинна ставитися до інформації, що публікується інформації.

Теми в співтоваристві в ВКонтакте

Якщо ви створюєте групу, теми в якій будуть розташовуватися зверху, рекомендується заборонити користувачам самостійно створювати привід до спілкування. Теми - одне з перших, що побачить відвідувач групи. Тому важливо, щоб у списку були представлені основні моменти, як то теми:

 • Питання-відповіді
 • Правила спільноти
 • Контакти
 • Відгуки

Тим не повинно бути багато. Все, що має не довгострокову перспективу в спілкуванні, має виноситися на стіну (в стрічку) групи.

Створення відео- і фото- альбомів

Фотоальбоми і відеофайли, що розміщуються в групі, повинні відноситися тільки до тематики спільноти. Якість контенту в формуванні фото- і відео- альбомів визначає величина. Якщо фото- і відео- матеріал присутня у великій кількості, але не зачіпає тематику співтовариства, це негативно позначається на іміджі групи.

* Важливо! В основній фотоальбом спільноти поміщаються кращі графічні роботи.

Опитування та голосування

Створення опитувань і голосувань актуально для визначення поглядів аудиторії. Опитування або голосування не повинні містити багато пунктів. Рекомендована кількість пунктів - від 3 до 6.

Просування груп Вконтакте

залучення аудиторії

Нове співтовариство (як і спільнота, просуванню якого не приділено має увагу) має низькі позиції в пошуковій видачі у Вконтакті. Це мінімізує (зводить до 0) кількість відвідувань в групі і формування її чисельності.

Для залучення аудиторії існує кілька інструментів:

 • Розсилка запрошень до спільноти друзям
 • Використання бірж реклами New
 • Оплата за вступ до групи New
 • Ручна розсилка запрошень до спільноти
 • Кнопка (блок, банер) спільноти на зовнішньому сайті
 • Обмін взаємними посиланнями з дружніми групами
 • Реклама в групах схожої тематики
 • Контекстна реклама ВКонтакте (таргет)
 • Контекстна реклама GoogleAdWords

Розсилка запрошень до спільноти друзям - актуальна тільки за умови, що в акаунті з якого ведеться просування групи більше 500 друзів. Люди, що знаходяться в списку друзів аккаунта, повинні лояльно ставиться до повідомлень, які розсилає запрошення. Якщо існує ймовірність того, що багато хто з них натиснуть кнопку «Спам» або «Поскаржитися», від розсилки запрошень друзям слід відмовитися.

Використання бірж реклами - на даний момент є кілька бірж реклами. Серед них Feedtime, Plibber Sociate. Більш зручним є Plibber.ru (Менше комісія і стабільніше працює) і sociate. Нещодавно з'явилося корисне оновлення, охоплення постів і CPM спільнот.

Це означає, що тепер можна:

1. дізнатися скільки передплатників побачить ваш рекламний пост
2. спрогнозувати результати рекламної кампанії
3. побачити, чи підходить аудиторія спільноти за віком і географії

Для реклами в групі потрібно створити ефективний пост / репост який буде адаптований під конкретне співтовариство, де буде розміщуватися реклама.

З іншого боку ви можете заробляти на своїй групі або публічній сторінці розміщуючи даний вид реклами . Ціна за рекламу коливається від декількох десятків рублів до декількох тисяч за один пост \ репост.

Подивіться відео, так наочніше. З першої хвилини розповідається для рекламодавців, з 8:15 хвилини - для адміністраторів:

Оплата за вступ до групи - інструмент, в якому задіяні сторонні ресурси (наприклад, автоматичний сервіс онлайн накрутки soclike.ru - перевірений, працює добре). На сьогоднішній день таких ресурсів достатня кількість, тому вкрай важливо вибрати найнадійніші і з розумною ціною.

* Важливо!

Але навіть в soclike, при базовій накрутці немає гарантій, що ці передплатники не перетворяться в «собачі морди». Щоб передплатники були справжніми, а не ботами і вони не «зіпсувалися», використовуйте тариф Vip накрутки.

Кількість оплачених учасників, що вступили в групу, має визначатися віком групи і систематичністю публікацій. Для нових груп рекомендується 10-20 днів формувати контент і тільки після цього приступати до оплати за вступу до спільноти.

Слід розуміти, що оплата за вступу в групу - інструмент, основна мета якого візуальне збільшення кількості учасників в співтоваристві і формування на цій основі лояльного ставлення до цієї групи з боку потенційних клієнтів.

Ручна розсилка запрошень до спільноти - мінімально ефективний спосіб. Актуальний тільки в тих випадках, коли потрібне залучення аудиторії по місту і / або коштів на інші види залучення аудиторії немає. Даний інструмент передбачає наявність не менше 10-ти фейковий (фіктивних) акаунтів з яких буде проводитися розсилка. При цьому кожен фейковий аккаунт повинен максимально бути схожим з аккаунтом реальну людину.

Рекомендоване кількості розсилаються повідомлень в день - від 100 до 150. Не більше 10-12 розсилок з 1 аккаунта.

Розсилка повинна супроводжуватися докладним листом, а не тільки посиланням на групу.

Вкрай бажано звертатися до користувача, якій призначається лист, по імені, зазначеному в його обліковому записі. Також перед відправкою повідомлення слід переконатися, що обліковий запис користувача, якій призначається лист, максимально схожий на аккаунт реального користувача, а не робота.

Ступінь віддачі від ручної розсилки коливається в межах 1-5 вступили в групу на 100-150 розісланих запрошень. Такий показник є неефективним в контексті тимчасових витрат.

* Важливо! Не рекомендується нехтувати зазначеними цифрами по ручної розсилці повідомлень. ВКонтакте відстежує процентний вміст листів на предмет спаму і кількість скарг на листи. В кінцевому підсумку це позначається на рейтингу і видачу групи в пошуковику соціальної мережі.

Кнопка (блок, банер) спільноти на зовнішньому сайті - обов'язкова умова для залучення цільової аудиторії. Кнопка (блок, банер) повинна бути на головній сторінці, а так само на сторінці Контактних даних. Оптимально наявність кнопки, що веде до групи, на всіх сторінках сайту.

Обмін взаємними посиланнями з дружніми групами - на сьогоднішній день вага такого обміну для видачі групи в пошуковій системі ВКонтакте зведений до мінімуму. Обмін актуальний тільки для залучення потенційних клієнтів-учасників дружньої групи.

* Важливо! Слідкуйте за тим, щоб після обміну посиланнями на групи, адміністратори дружньої групи не зняли номери вашу. Якщо це сталося - зв'яжіться з адміністрацією групи для з'ясування ситуації або зніміть їх посилання зі своєї групи.

Реклама в групах схожої тематики - один з ефективних видів реклами, вимагає наявності бюджету. Вартість і умови реклами в групах схожої тематики залежать від ступеня розкрученості групи, від кількості відвідувань і активності в ній. До цього виду залучення аудиторії слід вдаватися тільки в тих випадках, коли ви хочете не просто прорекламувати групу, а прорекламувати товар (послугу) і групу.

* Важливо! Слідкуйте за тим, щоб в групі, що пропонує рекламні послуги, не публікувалося більше 2-3 (бажано 2) рекламних посилань на добу. Соціальна мережа Вконтакте накладає обмеження на групу, що порушує політику реклами в ВКонтакте.

Контекстна реклама ВКонтакте - найдорожчий, але найбільш ефективний спосіб залучення в групу цільових клієнтів. Мінімальний бюджет на рекламу на добу - 100 руб. Можливий таргетинг (настройка показу реклами за статтю, віком, країні, місту, інтересам і т.д).

Контекстна реклама GoogleAdWords - контекстна реклама групи в GoogleAdWords актуальна тільки в тих випадках, коли у просувається проекту немає сайту або блогу. Початкова вартість контекстної реклами GoogleAdWords приблизно однакова з вартістю контекстної реклами в ВКонтакте.

Принцип і графік розміщення постів в співтоваристві

Систематичність публікації постів в співтоваристві безпосередньо впливає на видачу групи (сторінки) в пошуковику соціальної мережі. Вкрай важливо не плутати систематичність публікації з кількістю розміщених постів на добу.

Систематичність важлива з точки зору ведення групи. Кількість постів безпосередньо залежить від тематики групи. Рекомендована систематичність - щоденні публікації. Рекомендована кількість постів в день від 1 до 5 (оптимально - 2-4).

Варто відзначити, що надмірне перенасичення матеріалом групи в стрічці активності користувача, робить негативний вплив.

Графік розміщення постів залежить від переважання аудиторії за принципами «вік-соціальний статус». Переглянути інформацію про аудиторію можна в розділі «Статистика спільноти».

При побудові графіка публікації враховуються:

 • Час роботи-навчання
 • Час, необхідний на дорогу
 • Можливий сімейний статус
 • Денна / вечірня активність (відвідування клубів, кафе і т.д.)

В середньому, оптимальним часом для розміщення постів є годинник:

 • З 11:00 до 14:00
 • З 14:00 до 17:30
 • З 19:30 до 22:30

Коригування графіка постів може бути проведена після формування основної аудиторії групи, на основі активності приватників.

За допомогою функції «Таймер» може бути заданий графік автоматичної публікації постів (не більше 10 Автопублікація на добу).

Активність в групі

При просуванні проекту в соціальній мережі в ВКонтакте важливо розуміти, що активність в групі залежить від тематики групи. Група «Кращі фільми» матиме куди більш активну аудиторію, ніж група «Все про кухонному посуді». Також активність в групі залежить від можливості аудиторії висловити свою суб'єктивну думку.

* Важливо! За останні 3 роки активність аудиторії провідних соціальних мереж значно зменшилася. Переважаюче число користувачів вважають за краще отримувати інформацію в пасивному режимі. Або брати участь в дискусії тоді, коли вона відноситься безпосередньо до суб'єкта (наприклад, користувач придбав товар і пише відгук про нього або задає питання по експлуатації товару).

Активність в групі виражається трьома основними параметрами:

 • Лайки (участь в голосуванні);
 • Коментарі;
 • перепис;

Всі три чинники в деякій мірі впливають на видачу і просування групи в соціальній мережі.

* Важливо! Кількість лайків, перепис і коментарів можна збільшити за допомогою сторонніх ресурсів. При цьому обов'язково дотримання балансу між такими факторами як: вік групи, частота публікації контенту, кількість відвідувань, середня кількість лайків, коментарів і перепис по групі.

Соціальна мережа в ВКонтакте моніторить групи на предмет накрутки перерахованих параметрів. Групи, підозрювані в накрутки кількості учасників або параметрів, в Статистикою спільноти позначаються спеціальним рядком «Відсоток підозрілих акаунтів: приблизно n%». Дотримуйтеся помірності в оплаті за лайки, перепис і коментарі.

Робота з коментарями в групах В к

Для ініціації спілкування в групі допустимо використання фейковий акаунтів. І все ж, ініціація спілкування такими акаунтами не гарантує активності аудиторії.

Позитивні коментарі від учасників групи час від часу повинні мати відгук від адміністрації спільноти. Це підкреслює важливість думки користувачів і формує імідж компанії (приватної особи).

Робота з негативними коментарями - один з найскладніших видів роботи. Тут адміністратор зобов'язаний зробити вибір між видаленням коментаря і нівелюванням конфлікту (видаляти варто в кількох випадках). Такий вибір формує імідж компанії (приватної особи) в соціальній мережі.

Якщо негативний коментар обгрунтований - на нього слід відповідати. Конфлікт повинен бути залагоджено.

Конфлікт повинен бути залагоджено

Якщо негативний коментар не обгрунтований - його слід видалити. Негативні коментарі також можуть бути прийомом по підриву репутації з боку конкурентів.

* Важливо! Слідкуйте за коментарями-спамом. Видаляйте їх і блокуйте учасників групи, які розмістили такі коментарі, своєчасно. У правилах спільноти обов'язково вкажіть неприпустимість реклами сторонніх ресурсів без попереднього узгодження з адміністрацією спільноти.

І ще

SMM-фахівець повинен розуміти, що підприємницькі кола в соціальній мережі, в питанні залучення цільової аудиторії і підвищення продажів (трафіку), ніколи не буде рівносильним пошуковим системам. Гарантувати кількість трафіку в той чи інший проміжок часу неможливо. Спільноти в соціальних мережах спрямовані на формування і підтримку іміджу і тільки потім на продаж товарів або послуг.

Так само потрібно розуміти, що показники групи хвилеподібні і можуть змінюватися з місяця в місяць. Залежно від робіт, які ведуться над соціальною мережею, а так само в залежності від загальної тенденції в сегменті розвитку соціальних мереж та пошукових систем.

Дякуємо

Корисні статті в продовження теми:

Цікаво також:

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?