СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Просування новинного сайту. Особливості просування новинарів в пошукових системах

 1. Стратегія просування новинного сайту
 2. Технічна частина робіт по просуванню новинного сайту
 3. Написання новин як частина просування
 4. Внутрішня оптимізація і поведінкові чинники новинарів
 5. непоісковой просування
 6. Пошукове просування новинного сайту
 7. Просування і ранжування в новини в сюжетах
 8. Резюме і короткий план дій

Викладаю мій інструкцію по просуванню новинного сайту, написану на досвіді і прикладі мого нового Кузбасу . Стаття писалася блоками і всього на її написання я витратив близько 30 годин 🙂

нового Кузбасу

На скрині видно як росте трафік на сайті, іноді бувають постріли, але це трапляється після репоста і посилань в великих ЗМІ, важливі події, або ж пару раз мій сайт засвітився в твіттері Олексія Навального на півмільйона фоловерів 🙂

Але, в цілому, постійний і стабільний ріст відвідуваності мене радує. Здебільшого, це не результати просування в пошуку, а результати роботи з контентом - копітка і щоденне написання актуальних новин.

На моєму досвіді і пишу цю інструкцію, намагаюся писати розгорнуто, але в деяких моментах просто тезисно. Подробиці запитуємо в коментарях.

Якість мого сайту прошу не обговорювати, про всі недоробки і його недосконалість я знаю. Виправлення багів і викладка нових модулів ведеться, але трохи повільніше, ніж планувалося спочатку.

Стратегія просування новинного сайту

1. Сайт робиться для людей. Виходячи з цього пишеться актуальний контент, який може бути цікавий відвідувачам. Для написання новин не підходять «рерайтери по долару за новина». Новини повинні писатися професіоналами, які вміють це робити.

Ось посилання на інструкцію для початківців як правильно писати новини . Я періодично сам пишу на НК, і буває отримую від знайомих журналістів критику 🙂

2. SEO - просування як таке не проводиться, пошук з видачі не є переважаючим джерелом трафіку. У перші півроку року немає ніякого сенсу просуватися в пошуку покупними посиланнями - молодий веб-сайт не залізе в видачу, де пасуться старі трастові ресурси.

При виконанні пункту 1, ви почнете практично відразу отримувати зовнішні посилання, які впливають на траст сайту, і авторитетність вашого видання (докладніше дивись нижче «ранжування в новинному сюжеті»).

3. Основні джерела трафіку новинного сайту: новинні агрегатори, соціальні мережі, закладки (і пошуковий трафік на бренд видання).

Статистика новинного сайту Новий Кузбас

Статистика новинного сайту Новий Кузбас

3. Завданням №1 є потрапляння в новинні агрегатори (докладніше в розділі непоісковой просування). На скрині вище «Переходи з сайтів», приблизно на 70% - це Яндекс.Новости.

4. Навколо новинного змі повинна формуватися своя аудиторія. У мене вона спочатку була до старту проекту, мені було трохи простіше. Працювати потрібно в соціальних мережах під поза, ну і стимулювати активне коментування новин.

Тепер покроково і максимально детально.

Технічна частина робіт по просуванню новинного сайту

1. Видалення дублів контенту в категоріях, закриття непотрібних сторінок в Robots.txt, додавання в Robots.txt директив Host і Sitemap, склеювання сайту з www і без оного, для сторінок новин додавання rel = "canonical» (виключаємо поява в індексі пошукових систем сторінок з параметрами, наприклад, після переходу з твіттера).

2. Налаштування сніпетів для пошукових систем:

Яндекс - налаштовуємо швидкі посилання (я раз в тиждень заходив і перевіряв, а не визначив чи Яндекс їх, зайняло приблизно півроку) і посилання на акаунти сайту в соціальних мережах в Яндексі.

Google - рейтинг новин в мікророзмітки для Google.
(У мене до цих пір не реалізовано).

3. Налаштування експорту RSS стрічок: технічні вимоги Яндекс.Новости , Google.News .
Цей пункт потрібно обов'язково показати програмістам, щоб вони все налаштували. Особисто мені довелося реіндексіровать частина контенту, через нюанси експорту стрічки в Google.

4. На автоматичному рівні потрібно генерувати блоки схожих новин. Може бути двох видів: на основі міток і на основі знаходження в якийсь рубриці. Це поліпшить поведінкові фактори і б о більшу залученість користувача. Ну, і реклами більше відкрутіть 🙂

Додатково дивись пункт внутрішня оптимізація.

Написання новин як частина просування

1. Новина повинна бути опублікована якомога швидше, після звершення факту, на основі якого, ця новина і була написана. Важливо бути першим.

2. Рядові і прохідні новини найкраще публікувати рано вранці, коли велика частина їх і читає (вранці за чашкою кави).

3. Журналісти повинні бути ознайомлені з основами ранжирування сайтів в пошукових системах, повинні вміти переробляти з «заголовка для людей» в тайтл сторінки «для пошукової системи».

4. Журналісти повинні ставити якомога більше посилань з текстів новин на старі новини.

5. Вимагати від журналістів посилатися в кінці новини (там де це доречно) на схоже подія: «Як раніше вже писав Новий Кузбас, в останньому матчі Металурга і Ак Барса трапився конфуз ...»

6. Для нейтралізації негативного ефекту і захисту від копипаста в тексті новини використовувати назву самого ЗМІ: «як повідомили в прес-службі кореспонденту Нового Кузбасу» і т.п. (Див. Пункт ранжування в новинному сюжеті).

7. Найбільш часто копіюються теми новин (в 90% випадків з посиланнями на джерело): політика, ексклюзивні і резонансні новини, вузькотематичні новини (наприклад, я на своєму регіональному сайті пишу про яке то ділянці для видобутку золота, виставленому на торги , І отримую дві посилання нахаляву: раз і два.)

Внутрішня оптимізація і поведінкові чинники новинарів

1. Блоки схожих новин.

2. Посилання з контексту новини.

3. Створення «wiki-розділу», за типом «персоналії» і т.д.

4. Хлібні крихти, навігація, листинги новин в категоріях.

непоісковой просування

1. Додавання в новинні агрегатори

Яндекс.Новости
Технічні вимоги описані вище. Запит потрібно відправити електронною поштою на [email protected] Відразу відмовлять. Не здавайтеся і пишіть, який сайт у вас білий і пухнастий. Також Яндекс запросить у вас посилання на унікальні новини, що описують унікальні події. Тобто ті новини, в яких ви були ньюсмейкером і видали ексклюзив. Прекрасно буде, якщо вас потім передрукує хто-небудь з посиланням, це буде плюсом в вашу користь.

Google.Новості
Додавання за посиланням . Мене прийняли лише з другої спроби. Особливості Гугла - наявність максимально інформативною сторінки про компанії, про засоби масової інформації, про редакції і т.д. Бажано з фотографіями журналістів, контактними телефону, е-мейлами. Реквізитами юридичної особи. Чим більше інформації - тим краще.

інші агрегатори

Mail.ru - http://news.mail.ru/feedback.html
LiveInternet - http://news.liveinternet.ru/?sources
Новотек - http://novoteka.ru/txt/partnership У заявці відразу вкажіть адресу RSS. Шукати не будуть на сайті!
Rambler - http://help.rambler.ru/news/novosti-partneram/3/

Рамблер був першим куди мене взяли з агрегаторів, потім ЛайвІнтернет, потім яндекс і Новотек, і останнім був підкорений гугл. Майл.ру на момент відправки заявки не приймав регіональні новинні сайти, тому що готує нову платформу для своїх новин. Але тематичні можна сміливо додавати.

Також рекомендую діяти і своїм читачам, спочатку подобавляться в дрібні агрегатори, обрости трохи копіпастерскімі посиланнями і тільки потім додаватися в Яндекс і Гугл.

2. Соціальні мережі.

Потрібно створити групи і акаунти в найбільших мережах: Вконтакте, Фейсбук, Твіттер, Однокласники, журнал з анонсами новин в ЖЖ і канал на Ютьюб. Кожна новина повинна анонсуватися в соціальних мережах. У підсумку виходить прискорення індексації та швидке ранжування по новинному запитом і отримання новинного місця в пошуку.

3. Репостінг новин на найбільші новинні сайти.

Зібрати добірку сайтів, які приймають новини і періодично додавати туди свої матеріали з посиланням на джерело.

Приклади newsland.com, smi2.ru і інші. Для тематичних новинарів збирайте свої бази. Основний плюс таких сайтів, що на них дуже багато копіпастеров, які розтягують ваші новини, часто з посиланнями на ваш сайт. Переходів з таких сайтів буде небагато, але посилальним вагою і трастом сайт почне обростати.

4. Постинг анонсів на міські форуми.

Формуйте навколо свого сайту аудиторію. Анонсує важливі новини на міських форумах, це дасть приплив трафіку, і посилання, збільшить впізнаваність вашого сайту (пошукові запити по бренду) і закладний трафік.

5. Створення Яндекс.Віджетов.

Я зробив більше 20 віджетів на Яндексі, новини кожного окремого міста мають свою rss-стрічку і транслюються окремо. У підсумку в сумі у мого сайту більше 800 передплатників і звідти є постійний трафік.

6. Реєстрація в каталогах сайтів і компаній

Необхідно подати заявки в DMOZ і ЯК. Пройти руками за тематичними і / або регіональним каталогам. Реєструватися не з метою отримати посилання, а з метою отримати трафік.

7. Додавання посилань в Вікіпедію зі сторінок Міст, подій, персон.

Дає суттєвий трафік і траст.

8. Реєстрація rss-стрічок в каталогах.

обов'язково додати свої rss стрічки в каталоги стрічок . Прискорюємо індексацію і отримуємо перші посилання.

9. Писати-писати-писати контент.

Банальність. Чим більше цікавого контенту ви напишіть, тим більше його розтягнуть користувачі по всьому інтернету, а ви в цей час будете отримувати б про льшие і б про льшие траст сайту.

Пошукове просування новинного сайту

SEO просування є сенс запускати, коли у сайті є найменший траст в очах пошукових систем. Для просування посадочними сторінками визначаємо головну сторінку, сторінки категорій і рубрик новин і сторінки Wiki-розділу.

Конкретні новини не просуваємо, посилання не закуповуємо, робота робиться тільки в частині внутрішньої перелинковки і навчання журналістів основам SEO, щоб вони «на льоту» писали контент, і хоча б мінімально використовували seo-оптимізацію.

1. Просування головної сторінки, рубрик новин і т.д.

Після 6-9 місяців робіт над сайтів потрібно закупити трохи якірних посилань на головну сторінку і сторінки розділів новин. При наявному невеликому трасті, сайт здорово поліпшить свої позиції. З моєї практики: я зібрав 3 десятка запитів на кшталт: «новини + місто», «новини + тематика», також можливі запити «новина + тема», останню конструкцію особисто я поки не використовую.

Я купив по 3 (!) Посередні посилання в Руукі на кожен запит. За пару місяців більшість запитів вийшла в топ 10. Закупівля почалася на початку червня, і тиждень тому я поставив план Руукі, закупити не 3, а аж 4 посилання 🙂 Щоб дотиснути позиції до топ5.

Ще раз підкреслю. Ці посилання є покажчиком, маркером для пошукових систем ключових слів, за якими потрібно ранжувати просувний сайт. Немає сенсу купувати посилання на молодий сайт. Результату, швидше за все не буде, краще сплатити журналісту пару-трійку додаткових статей в місяць для розміщення на сайті.

2. Просування новин.

Через місяць-два після початку робіт над сайтом на них почне жити бистробот (ББ). Допомогти йому можна за допомогою посилань в соціальних мережах і репостінга в великі новостнікі. Після прийняття сайту в новинні агрегатори Яндекса і Гугла, все буде взагалі шоколадно. Ваша RSS-стрічка буде Парс кожні 5 хвилин, і моментально індексуватися.

Новинні місця у видачі та персоналії:

При кліці на «Ще свіжі результати за запитом« Аман Тулєєв »потрапляємо в видачу бистробота.

Фактори ранжирування у видачі по «свіжим результатами»

 • Траст сайту і авторитетність видання,
 • Відгуки в соціальних мережах: якість і кількість,
 • Давність публікації.

Допомагайте своєму сайту розвиватися: зробіть кілька акаунтів в твіттері і супроводжуйте свою rss-стрічку. У мене працює окрема твіттер-ферма (twifarm.ru).

Просування і ранжування в новини в сюжетах

На сайти прийняті в агрегатори, практично відразу з моменту прийняття йде трафік. Кількість трафіку залежить від цікавості самої новини та місця в сюжеті.

Фактори ранжирування новинного сайту в сюжеті новини

 • Траст сайту і авторитетність видання,
 • Цитованість в інших ЗМІ цієї новини,
 • Відгуки в соціальних мережах: якість і кількість,
 • Повнота інформації,
 • Давність публікації.
 • тезисно:

  Хто раніше встав, того і тапки. Якщо ви ньюсмейкер - набираєте очки авторитетності видання.
  Чим вище авторитет - тим вище встаєте в сюжетах. На прикладі мого регіонального сайту: я перший написав новина, встав на перше місце, і гребу трафік до моменту, коли хтось більш авторитетний НЕ отрерайтіт новостішку, і не встане вище. Тут є маленький секрет: можна написати другу новина по цій же темі, з додаванням якийсь нової актуальної інформації, і тоді можна випередити топа.
  Чим більше інформації в новини, тим краще. Перевага отримують видання, які дають більше інформації про описуваному подію: текст (побільше фактів, а не води), фотографії, відео.

  ЗИ. Чи впливають коментарі на ранжування новини - не знаю, швидше за все немає. Оскільки в новинне ранжування йде тільки сама новина. Навіть зміни в тексті вчинені після публікації в ранжируванні в сюжеті не враховуються.

  Фактори що впливають на авторитетність видання

  • Цитованість в інших ЗМІ,
  • Цитованість в інших ЗМІ,
  • Цитованість в інших ЗМІ.
  • «Ньюсмейкерства»

  Цитованість: гіперпосилання, згадка домену, назви видання.

  Резюме і короткий план дій

  • Виконання технічних завдань і настройка технічної частини по внутрішньої перелинковки.
  • 1-3 місяці - написання новин та робота в соціальних мережах.
  • 1-6 репостінг новин на великі сайти новин.
  • 4-6 подача заявок в агрегатори новин.
  • 6-9 закупівля якірних посилань за загальними запитам.

  Інші статті по темі просування новинарів

  Devaka: http://devaka.ru/articles/news-content-promotion ;
  Attracti: http://webmasters.ru/forum/f10/sozdanie-i-prodvizhenie-novostnyh-portalov-25995/ .

  Є що додати? Пишіть в коментарях.

  Ru/?
  Є що додати?

  Новости  Новости

  Забыл пароль?

  samsung galaxy зависает?

  Забыл пароль от вконтакте?