СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Особливості та стратегія просування товарів і послуг в соціальних мережах

 1. Переваги соціальних мереж для бізнесу
 2. таргетування
 3. Ненав'язливий характер просування
 4. Двосторонній характер взаємодії з клієнтами
 5. Стратегія маркетингу в соціальних мережах
 6. Крок №1. Визначення соціальних та демографічних особливостей потенційних споживачів
 7. Крок №2. Постановка конкретних завдань
 8. Крок №3. Вибір майданчиків з максимальною концентрацією потенційних клієнтів
 9. Крок №4 Визначення власних звичок цільової аудиторії
 10. Крок № 5 Визначення стратегії публікацій
 11. Крок № 6 Встановлення критеріїв ефективності
 12. Крок № 7 Визначення необхідних ресурсів
 13. Крок № 9 Аналіз результатів і внесення поправок в рекламні заходи

Переважна більшість людей у ​​вільний час є активними користувачами соціальних мереж. Таку широку аудиторію важко знайти на інших майданчиках - серед телеглядачів, радіослухачів, користувачів всіляких тематичних інтернет-ресурсів. Велика частина успішних компаній і ЗМІ розумію всі переваги «ВКонтакте», FaceBook та інших аналогічних майданчиків і відкривають свої сторінки і групи в соціальних мережах, а також інтегрують з ними свої сайти.

Велика частина успішних компаній і ЗМІ розумію всі переваги «ВКонтакте», FaceBook та інших аналогічних майданчиків і відкривають свої сторінки і групи в соціальних мережах, а також інтегрують з ними свої сайти

Основне завдання маркетингу - концентрація зусиль на максимально широку аудиторію. З появою соцмереж багато бізнесменів докладають значних зусиль на рекламні компанії в «ВКонтакте», FaceBook і ін. Спочатку рекламна діяльність обмежувалася банерами і інформаційними постами. Незабаром стало ясно, що для значного результату цього явно недостатньо. Адже користувачі використовують соціальні мережі не тільки для отримання інформації, а й шукають зворотний зв'язок з іншими людьми і компаніями, а також схильні об'єднуватися в групи за інтересами. Ці особливості дозволили маркетологам виробити комплекс заходів для успішного просування товарів або послуг в соцмережах.

Переваги соціальних мереж для бізнесу

Соціальні мережі мають ряд незаперечних переваг у порівнянні з іншими способами просування, як в інтернеті, так і перед офлайн-майданчиками.

таргетування

таргетування

Ключова особливість - можливість концентрації зусиль на необхідну цільову аудиторію. При реєстрації користувачі вносять велику кількість особистої інформації - місце проживання, вік, хобі, освіту і т.д. Ця важлива риса соціальних мереж дає можливість маркетологам сфокусувати свої рекламні зусилля тільки на групі користувачів, які, на їхню думку, найбільше зацікавлена ​​в споживанні пропонованих рекламованих продуктів або послуг.

Ненав'язливий характер просування

Ненав'язливий характер просування

Реклама оточує людей всюди: по телебаченню, по радіо, в транспорті і т.д. В інтернеті ж сформувалася сама агресивне середовище для реклами. Це призводить до того, що у більшості людей виробляються «антирекламні фільтри». У соціальних мережах професійні маркетологи вважають за краще не використовувати агресивних способів просування, а концентруватися на ненав'язливому спілкуванні з користувачами і поширенні актуальної інформації цікавою для потенційного клієнта.

Можливість швидкого поширення інформації на велику аудиторію потенційних клієнтів

«Сарафанне радіо» як фактор просування інформації про компанії, товарі чи послузі, дуже яскраво проявляється в соціальних мережах. Люди вважають за краще ділитися цікавою інформацією зі своїми друзями. Розрізняють два основних способи використання цього інструменту.

Перший спосіб - користувач за допомогою повідомлення відправляє своїм друзям посилання на інформацію про продукт.

Другий спосіб - споживач використовує вбудовану можливість соціальних мереж «Поділитися» і тим самим знайомить друзів з сподобалася йому інформацією. Цей спосіб більш кращий для рекламодавців, так як забезпечує більш широке поширення контенту.

Двосторонній характер взаємодії з клієнтами

Традиційний маркетинг має на увазі односторонній формат спілкування: продавець знайомить потенційного покупця з товаром або послугою і не отримує, в більшості своїй, зворотного зв'язку. У соціальних мережах ж відбувається інтерактивне взаємодія: користувачі задають питання, беруть участь в опитуваннях, залишають свої відгуки та побажання. Зрештою, відбувається тісний контакт компанії з клієнтами.

Стратегія маркетингу в соціальних мережах

Стратегія маркетингу в соціальних мережах

Концепція рекламних заходів в соціальних мережах повинна бути ретельно продумана і чітко сформульована. Використання тільки інтуїції без плану ні до чого результативного не приводить. Перед тим як проводити рекламні заходи компанія повинна об'єктивно відповісти на питання:

1) Для кого просувати?

2) Що просувати?

3) Для чого просувати?

4) Де просувати?

Оптимальний алгоритм стратегії просування товарів і послуг в соціальних мережах.

Крок №1. Визначення соціальних та демографічних особливостей потенційних споживачів

Результативність наступних заходів багато в чому залежить від точності визначення цільової аудиторії товару або послуги. Рекламодавець повинен відповісти собі на деякі питання:

1) Територія. Де географічно проживають потенційні споживачі?

2) Соціальні особливості цільової аудиторії. Освіта, стать, рівень заробітку, посаду і інші відмітні риси потенційних клієнтів.

3) Хобі, інтереси і звички. Чим захоплюються користувачі, що їх цікавить, на які товари можуть звернути увагу цільова аудиторія.

Так як далі ця інформація буде використана для рекламних заходів, то відповіді на ці питання повинні бути максимально чіткі і продумані.

Наприклад, «портрет» потенційних клієнтів для мережі магазинів дитячого одягу.

Хто: жінки від 23 до 30, від 40 до 55.

Територія: Населені пункти, де мережа представлена ​​своїми роздрібними точками.

Сімейний стан: одружена.

Рівень доходу: середній.

Посада і освіта: неважливо.

Інтереси: діти.

Дуже часто у одного і того ж товару є кілька сегментів споживачів. У наведеному вище прикладі поворотна категорія від 23 до 30 років визначається матерями дітей, а від 40 до 55 років - бабусями.

У таких випадках стратегії слід розробляти і застосовувати для кожного окремого сегмента ринку.

Крок №2. Постановка конкретних завдань

Від визначення актуальних маркетингових завдань залежить успішність заходів. Найчастіше організації, підкоряючись моді, імітують активність в соцмережах - створюють неефективні спільноти, ведуть нудні блоги. Це призводить до незначних результатів. Для якісних маркетингових заходів необхідно намітити конкретні цілі з терміном їх досягнення, що дозволить досягти бажаних результатів.

Наприклад, мета - збільшення продажів. В цьому випадку, основне завдання заходів «залучення трафіку» буде ефективно виконаної тільки при його перетворенні в покупку товару або послуги.

Крок №3. Вибір майданчиків з максимальною концентрацією потенційних клієнтів

Після визначення цільової аудиторії і завдань маркетингової компанії слід визначити «місце для вкладання основних зусиль». Тут необхідно вибирати як з переліку самих соціальних мереж, так з локальних спільнот. Для правильного вибору слід враховувати ряд рекомендацій.

1) Провести аналіз відкритої статистики спільнот

Як правило, ця інформація доступна тільки адміністраторам цих майданчиків. У той же час їх можна зацікавити можливою співпрацею і отримати при цьому інформацію про аудиторію групи, її активності, інтересах і тд.

2) Тематичний аналіз спільноти

Перелік тем обговорюваних в групі дозволить зіставити їх з інтересами необхідної цільової групи.

3) Визначення соціального «портрета» учасників спільноти

Багато адміністратори майданчиків викладають цю інформацію для залучення рекламодавців. Аналіз цих даних дозволить визначити відповідність показників необхідним критеріям.

4) Використовувати функціонал соціальних мереж

У багатьох соціальних мережах існує можливість визначити кількість зареєстрованих користувачів за заданими критеріями. Ця інформація може бути корисна при виборі основного майданчика для просування.

5) Бажано використовувати кілька майданчиків

Результативність маркетингової компанії безпосередньо залежить від кількості майданчиків, які використовує рекламодавець. Споживач краще засвоїть інформацію і стане ближче до покупки, якщо познайомиться з товаром або послугою з різних джерел. Ще одна перевага такого підходу - надання вибору зручного майданчика для клієнта.

Крок №4 Визначення власних звичок цільової аудиторії

Інформація про моделі поведінки аудиторії дозволить виробити оптимальних формат рекламної компанії. Розрізняють три базових групи користувачів:

 • Пасивні учасники;
 • Учасники дискусій;
 • Творці контенту.

Наприклад, в групах телекомунікаційного напряму (телефони, комп'ютери, ноутбуки і т.д.) висока кількість творців контенту: багато учасників ведуть блоги, обговорюють актуальні новини та новинки. В автомобільній тематиці користувачі більш схильні вести дискусії, а в спільнотах про нерухомість превалюють пасивні учасники. Виходячи з цієї інформації, рекламодавець може адаптувати свої заходу з просування під відповідну аудиторію.

Для творців контенту доцільніше генерувати групи з привабливим оформленням і незначним забезпеченням інформацією. Далі учасники самі забезпечать «життя» спільноті. Основне завдання - створення майданчиків для спілкування учасників.

При переважанні дискусійного контингенту учасників рекламодавцю необхідно створювати нові теми і цим самим стимулювати обговорення.

У випадку з неактивними спостерігачами маркетологам самостійно необхідно активно створювати і оновлювати контент, а потенційні клієнти будуть з ним знайомитися і приймати відповідні рішення. Так само слід не робити помилку, відносячи пасивних учасників до безперспективних клієнтам. Практика показує, що відсоток покупок у них нічим не відрізняється від учасників дискусій і творців контенту.

Крок № 5 Визначення стратегії публікацій

Базовим інструментом маркетингу в соціальних мережах є тематична інформація, яка буде публікуватися на порталах протягом рекламних заходів. Привернути увагу потенційного клієнта можна тільки тим контентом, який представляє для нього інтерес. Виходячи з цього, слід завчасно спланувати стратегію публікацій. Можна виділити наступні основні елементи:

 • Перелік тем контенту;
 • Періодичність публікацій;
 • Стиль подачі інформації;
 • Час розміщення постів;
 • Баланс між рекламним і інформаційним контентом.

Основною помилкою рекламних компаній на різних майданчиках є крос-постинг (дублікація постів з одних платформ на інші), що призводить до низької результативності. Кожен майданчик має кращий формат контенту.

«Вконтакте». Найбільш оптимально вибрати дискусійний формат - заводиться тема, і стимулюється обговорення серед користувачів. Також має «право на життя» формат постинга невеликого обсягу інформації у вигляді анонсів. Реклама слід пам'ятати, що основна частина користувачів краще сприймають візуальну інформацію, тому доцільним рішенням буде значну частину контенту постити з фото- і відеоматеріалами.

Блоги. Тут буде оптимальним аналітичний, оглядовий формат оповіді про продукт або послугу. Обсяг інформації краще вибирати в межі від 2500 до 6000 символів, а більш об'ємні тексти краще розділити на кілька постів. Також правильним рішенням буде «розбавлення» тексту фотоматеріалами.

«Twitter». Переважний формат в Twitter - запам'ятовують пости з посиланнями на портали, де користувач має можливість ознайомитися з потрібною і повною інформацією. Правильним рішенням буде публікація інформації про акції, знижки, новинки та інші події.

«Facebook». На цьому майданчику найкраще використовувати короткі пости в розмірі 250-900 символів з актуальною інформацією про товар або послугу.

Крок № 6 Встановлення критеріїв ефективності

В процесі проведення рекламних заходів і можливого коректування її деяких аспектів слід позначити критерії, за допомогою яких буде визначатися ефективність компанії.

На вибір параметрів безпосередньо впливає рівень завдань маркетингу, поставлених перед рекламною компанією. Основні критерії ефективності:

 • трафік;
 • Охоплення аудиторії;
 • Ліди;
 • продажі;
 • Параметри активності клієнтів і ін.

Крок № 7 Визначення необхідних ресурсів

Як правило, для проведення рекламних заходів в соціальних мережах необхідно кілька видів ресурсів:

 • Гроші (фінансові витрати на рекламу і оплату праці працівників);
 • Час (керівників і виконавців).

В основному рекламодавці заздалегідь планують віддати частину роботи на аутсортинг. Найчастіше це копірайтинг текстів, дизайн і т.д.

Крок № 8 Визначення тимчасових рамок рекламної компанії

Розробка стратегії не є закінченою без складання календарного плану виконання всіх заходів компанії. Тимчасові рамки повинні бути встановлені для всіх основних проведених процедур:

 • Старт компаній у всіх соціальних мережах;
 • Закінчення кожної компанії;
 • Розклад постинга;
 • Збір даних для аналізу.

Крок № 9 Аналіз результатів і внесення поправок в рекламні заходи

Будь-яка рекламна компанія вимагає внесення певного коригування для досягнення оптимальних результатів. Тому рекламодавцеві просто необхідно постійно аналізувати проміжні підсумки і вносити поправки і зміни в проведені заходи.

Доцільно буде порівнювати конверсію на різних майданчиках проведення заходів щодо просування. Це дасть інформацію про найбільш результативних майданчиках і надасть можливість визначити «віддачу» з кожного вкладеного рубля.

Вас можуть зацікавити:

Що просувати?
Для чого просувати?
Де просувати?
Де географічно проживають потенційні споживачі?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?