СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Оптимізація бізнес-процесів

  1. Оптимізація витрат на виробництво
  2. Оптимізація дебіторської та кредиторської заборгованості
  3. мінімізація податків
  4. оптимізація ціноутворення
  5. Скорочення оплати праці
  6. Творчий підхід до оптимізації

Поняття «оптимізації» у багатьох підприємців викликає найрізноманітніші почуття і емоції: від нерозуміння до повного заперечення у зв'язку з тим, що визнати і виправити свої помилки дуже важко, а особливо перед самим собою Поняття «оптимізації» у багатьох підприємців викликає найрізноманітніші почуття і емоції: від нерозуміння до повного заперечення у зв'язку з тим, що визнати і виправити свої помилки дуже важко, а особливо перед самим собою. Але як тільки бізнесмен починає бачити, що оптимізація дає відмінну економію, і чистого прибутку стає все більше, він починає займатися цим напрямком постійно. Оптимізація бізнес-процесів може йти із найрізноманітніших напрямів, ми сьогодні розглянемо деякі з них. Зрозумівши принцип оптимізації, ви обов'язково продовжите розробку заходів самостійно за своїми унікальними напрямками, властивим тільки вашому бізнесу.

Оптимізація витрат на виробництво

Якщо ви займаєтеся виробництвом, а не перепродажем, то вам треба буде уважно розглянути всі ваші витрати на сировину. Які моменти економії можуть бути? Вартість на сировину варіюється іноді дуже серйозно. Уважно вивчіть якість сировини, може, саме для вашого виробництва і не потрібно сировину вищого сорту, може, досить першого. Або є такий вид, як «пересортиця», це суміш декількох видів сортів.

Вивчіть всі підприємства, які пропонують ваше сировину, зв'яжіться з ними і візьміть прайс-листи. Потім внесіть всі ці дані в таблицю, де за графою «ціна» буде йти графа «вартість доставки». Якщо вам сировину привозить постачальник і стверджує, що ціна за доставку така ж, як і в транспортних компаніях, то зробіть запит в таку транспортну компанію, яка возить попутні вантажі. Нехай ваш вантаж так і піде, а вартість такого перевезення на 30-40% дешевше, ніж доставка в один кінець.

Підпишіться в інтернеті на розсилки транспортних компаній і на новини спеціалізованих бірж, які торгують вашим видом сировини. Наприклад, є біржі, які торгують м'ясом, будівельними матеріалами, деревиною, продуктами харчування тощо. Мені відомі компанії, які на таких біржах влаштовували аукціони на поставку великих партій товару, в результаті навіть з доставкою сировину виходило їм в рази дешевше, хоч і везли його не з Росії, а з країн ближнього зарубіжжя.

Докладно зупинятися на перевазі великої поставки, я думаю, не треба. Знижка за покупку оптом іноді доходить до 30%. Виходить, що легше взяти кредит на рік, купити на цей рік сировини, а потім розплачуватися з банком, користуючись дешевою сировиною. Тут, самі розумієте, без основ економічних знань вам не обійтися. Якщо скористатися факторинговими пропозиціями банків, то можна дозволити собі і кредит, і дешеву сировину.

Обов'язково продумайте і чітко оціните необхідність великої партії. Не треба відразу кидатися економити і купувати велику партію товару. Є такий момент, як моральна відсталість продукту. Одного разу ми розбирали витрати однієї харчової компанії. Вони в цілях економії закуповували етикетки на печиво рулонами на кілька мільйонів рублів відразу. Економія адже в повній мірі!

Але, коли аудитори зайшли на склад, то виявили залишків етикетки на сотні мільйонів. Чому? Ринок на місці не стоїть, форма, вид, смак, склад продукції постійно змінюється. Закуплених етикеток вистачило б на 15 років, а зміна продукту сталася через 5 років. Ну не їдять вже сухе печиво в колишніх обсягах, на ринок прийшли смачні бісквіти з вареним згущеним молоком. Печиво стали робити інше, а упаковка і етикетка залишилася лежати на складі. Обсяги збитків тоді потрясли власників.

Тому завжди уважно прораховують, скільки вам купити сировини, упаковки, етикетки, піддонів, ящиків, мішків, щоб залишки були мінімальні, а гроші краще пустити в розвиток, а не змушувати їх припадати пилом на складі. Все добре в міру! Економія теж.

Оптимізація дебіторської та кредиторської заборгованості

Тут оптимізація теж є, так би мовити «палицею з двома кінцями». Дебіторська заборгованість є на будь-якому сучасному підприємстві. Якщо у вас є клієнти, значить, є і постійні клієнти. А кожен постійний клієнт просить відстрочку платежу. І ми, щоб його утримати і стимулювати його майбутні покупки, надаємо йому цю відстрочку. Так формується дебіторка. Як зробити так, щоб вона була зведена до мінімуму, і щоб клієнти були задоволені? По-перше, порахуйте, скільки грошей у вас в кредиторської заборгованості. Фірма тоді живе нормально, коли кредиторка трохи більше, ніж дебеторкой, і коли вони не перевищують 1/3 частини від загального обороту компанії. Ця формула перевірена часом, дотримуйтесь їй і не помилитеся. Ось на цю суму ви можете надавати відстрочки. По-друге, не надавайте відстрочку на період, більший, ніж 1 місяць. Краще термін відстрочки визначати таким способом. Ви продаєте, наприклад, плити перекриття ЗБВ. Замовник купує у вас певну кількість плит. Він вносить передоплату у розмірі 50%, а решта 50% він платить при отриманні товару. Ось той час, коли ви виготовляєте плити, і буде максимальним терміном відстрочки. По-третє, ваш замовник буде із задоволенням вносити при кожній покупці передоплату, якщо ви встановите всім, хто працює за передоплатою, знижку в розмірі 3%. Невелика знижка, але в загальному обсязі дуже приємна. Нею багато хто захоче скористатися, а ви заощадите на арбітражних судах з боржниками.

Коли ви будете виступати в ролі покупця, також вимагайте відстрочку платежу. Вона вам знадобиться, щоб налагодити процес продажу товару і розплачуватися з постачальником грошима від товару, а не вишукувати додаткові кошти на покупку товару. А якщо постачальник теж запропонує знижку за передоплату, то ви купите товар дешевше! Ця розмова до того, що кредиторська заборгованість у вас також повинна бути і її можливостями треба користуватися. Збереження цих двох видів заборгованості на приблизно однаковому рівні дозволить вам, господареві, побачити точний баланс доходів і витрат, правильно оцінити загальний фінансовий рух підприємства.

мінімізація податків

Цей пункт розписувати не має сенсу, так як оподаткування залежить від багатьох причин - виду виробництва, місцевості, де ведеться бізнес, від мінливого з блискавичною швидкістю законодавства. Одне можу сказати абсолютно точно: ви можете заощадити на кількості сторожів або прибиральниць, навіть на власній секретарці, але на грамотному економіста-бухгалтера економити не можна. Саме цей фахівець може вам зберегти багато грошей на податки. Іноді грамотні фахівці, володіючи знаннями і тримаючи «ніс за вітром» в мінливому світі, придумують цілі податкові та виробничі схеми, що дозволяють піти на абсолютно законних підставах (це особливо підкреслюю!) Від виплати більшої частини податків. Єдиний нюанс: вимагайте у економіста докладних роз'яснень і обгрунтування своїх дій, підкріплених роздруківками правил, законів та ін. Нормативних документів.

оптимізація ціноутворення

Ціноутворення - теж питання економіста. Але для того, щоб він приступив до розрахунку ціни прилавочной, оптової, собівартості і відпускної ціни з підприємства, треба обов'язково дати йому орієнтир ринкової ціни. Відкриваєте інтернет, складаєте список конкурентів, пишіть все їх ціни на товари, подібні до ваших. Це дуже добре, якщо ваша собівартість буде на 10-30% нижче, ніж ці ціни. Якщо немає, то вам треба буде подумати, як її скоротити.

Є два підходи до ціноутворення нового продукту - робити відразу високу ціну, але давати бонуси, або робити низьку ціну спочатку, поступово привчаючи до свого товару покупців, а потім піднімати вартість. Кожен з цих методів хороший, але тема ця величезна, що заслуговує на окрему статтю. Різні підходи вимагають різної стратегії та різних очікувань. Головне, пам'ятати одне правило: різниця між собівартістю і відпускною ціною повинна бути близько 30%, тоді рентабельність буде високою і вам не доведеться економити на маркетингу та заходах щодо просування.

Скорочення оплати праці

Багато роботодавців сперечаються, що краще: економити на оплаті праці та тримати багато співробітників або тримати одного-двох професіоналів і платити їм дуже хорошу зарплату? Ось тут фінансову вигоду можна зрозуміти, зробивши два математичних дії. Складність цього питання зовсім не в тому, що дорого або дешево містити працівників. Справа в тому, чи принесе вам економію десяток дилетантів, які можуть ще й нашкодити своїй невисокій грамотністю? А якщо зробити ставку на професіоналів, вони це швидко зрозуміють і будуть вимагати все більше і більше грошей? А якщо цей професіонал захворіє, то все виробництво впаде?

Один грамотний бізнесмен, мій знайомий, вирішив цю дилему дуже цікаво, на мій погляд. Він набирає 10 новачків і двох професіоналів. Потім 5 новачків звільняються самі, бо не витримують робочого темпу, заданого професіоналами і більш кмітливими колегами. Після цього кожному професіоналу дістаються учні з числа залишилися новачків. Новачкам кажуть, що їх приймуть на роботу з високою зарплатою, треба тільки освоїти професію, а професіоналам кажуть, що на них чекає дуже хороша премія за кожного готового до роботи новачка. Але всі знають, що місць всього три. В результаті новачки тягнуться за професіоналами, професіонали їх вчать добре, але і займаються саморозвитком і вдосконаленням власних навичок, тому що в спину їм дихають молоді конкуренти. З новачків вибираються троє. Один переходить на зарплату професіонала, ще двом пропонують місця в інших відділах, близьких за профілем, а професіонали переходять в розряд «асів», тому що вони так само борються за свої місця. Складна тактика, але в результаті продуктивність праці злітає до небес!

І ще один спосіб скоротити витрати на оплату праці. Постійно стежте за працівниками, аж до установки відеофіксації, дивіться, хто ледарює. У кожному колективі трапляються люди, які перестають напружуватися відразу ж, як начальник відвернувся. Починаються нескінченні розмови і чаювання, а то й питво серйозніше. Виявляйте лідерів такого руху любителів «поволиніть» і безжально з ними прощайтеся. Побачите, що на ці ставки і брати то нікого не потрібно. Економія буде стовідсоткова!

Творчий підхід до оптимізації

Послухайте одну байку!

В столову були потрібні два мийника посуду. Прийшли туди 10 стажерів і почали доводити свою працьовитість, мили посуд до блиску. А один з них як не візьме тарілку в руки, так обов'язково розіб'є. Як не покладе вилки з ложками, так перекине весь лоток. Переколов половину столовской посуду! Настав день, коли господар повинен був назвати ім'я того, кого він бере на роботу. І називає його, самого незручного. Його запитують - навіщо? Він же приніс стільки збитків, він же зовсім не вміє мити посуд! Так, - відповідає господар, тому він придумав посудомийну машину.

Так ось і ви повинні знаходити свої шляхи і методи оптимізації виробництва. Адже в оптимізації закладений потужний важіль вашого розвитку. І чим креативніше будуть ваші рішення, тим більше є можливостей, що з ваших вигадок народиться «посудомийна машина», яка принесе величезний прибуток вам і вашій фірмі! Удачі вам в цій нелегкій, але жахливо цікавій справі!

На закінчення відео-лекція «Оптимізація діяльності організації: прямі витрати, непрямі витрати, оптимізація виручки і структури управління»

Які моменти економії можуть бути?
Чому?
Як зробити так, щоб вона була зведена до мінімуму, і щоб клієнти були задоволені?
Справа в тому, чи принесе вам економію десяток дилетантів, які можуть ще й нашкодити своїй невисокій грамотністю?
А якщо зробити ставку на професіоналів, вони це швидко зрозуміють і будуть вимагати все більше і більше грошей?
А якщо цей професіонал захворіє, то все виробництво впаде?
Його запитують - навіщо?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?