СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Мільйони гравців і десятки багів. PlayerUnknown's Battlegrounds як кіберспорт

  1. Що таке PUBG? PlayerUnknown's Battlegrounds - симулятор виживання на острові з матчами на 100 чоловік,...
  2. А при чому тут кіберспорт?
  3. Чим PUBG хороша як дисципліна?
  4. Чому поточна PUBG не затримається в киберспорте?
  5. Чи є надія?

Що таке PUBG?

PlayerUnknown's Battlegrounds - симулятор виживання на острові з матчами на 100 чоловік, строго в PvP. Битися можна одному, парою або загоном до чотирьох чоловік. Власне режим називається Battle Royale: це пряме відсилання до японського роману «Королівська битва» (а також однойменного фільму). За сюжетом викладачі вивозять на острів групу особливо хуліганських японських школярів під виглядом екскурсії, а в підсумку змушують полювати один на одного. Пізніше щось подібне показували в «Голодних іграх».

У серпні розробники додали режим від першої особи, і багато (наприклад, 69% користувачів reddit) з радістю перейшли на нього

PUBG з'явилася в ранньому доступі Steam 23 березня 2017 року і за три дні принесла студії Bluehole $ 11 млн. До другого тижня квітня продав мільйон копій, в травні гравців було більше 2 млн, а в кінці липня розробники відзвітували про 6 млн гравців і більш $ 100 млн виручки (зараз гравців вже більше 7 мільйонів). У липні Bluehole погодилася створювати ексклюзивний контент для Facebook. На другий тиждень серпня гра кілька разів обійшла CS: GO по піку онлайну за день. Тоді ж глядачі провели 16,9 млн годин за трансляціями на Twitch. PUBG - найуспішніша гра, яка фактично ще не вийшла. Раніше такою була Minecraft: PUBG наздогнала і перегнала її за три місяці.

Чому гра настільки полюбилася?

PUBG - неймовірно захоплююча гра саме через умови матчу. Мало який шутер може зрівнятися з відчуттями, які відчуваєш, коли десь навколо тебе мешкає 99 супротивників. За півгодини можна взяти участь в запеклій битві в школі (не факт, що буде перестрілка: в тій же «Королівської битві» багато було зроблено простий сковорідкою), обчистити тир, вирізати ціле місто і розправитися з останнім кемпером в лісі. деякі гравці заміряли пульс в кінці матчів - він перевищував 100 ударів в хвилину.

У грі відмінно реалізована стрілянина. Снайперам не доводиться прикладати лінійку до екрану, щоб потрапити в голову на великій відстані, як це відбувається в Battlefield, і при цьому кулі не летять в одну точку. Зброя реалістично із застереженнями на баланс: до автомату Калашникова в PUBG НЕ прикріпити вертикальну рукоятку, оскільки він стане занадто точним. Різноманітність також на висоті: викинути на місці тягне хіба що арбалет і Micro-Uzi. Серйозні претензії є до зброї ближнього бою, але його обіцяють переробити .

Фраг сковорідкою - сюрприз для жертви і для вбивці в рівній мірі

PUBG не просто так відноситься до жанру симуляторів виживання. Для перемоги достатньо протриматися довше, ніж всі суперники - вбивати зовсім необов'язково. У PUBG перемагають чудові стрілки, гравці з хорошим розумінням карти, злагоджені загони - все, хто дотримуються якогось плану. Жоден стиль не приречений на поразку, тому грати по-різному цікаво і вигідно.

Поки PUBG вигідно виглядає на тлі конкурентів. У той час як DayZ роками відбувається від застарілого движка , А H1Z1 розколюється на дві гри , PUBG пропонує цілісний продукт з першого дня. Гра працює на Unreal Engine 4, який не встиг сильно застаріти з точки зору картинки. Він також позбавлений проблем, які виникають на MMO-движку H1Z1 і відверто слабких виробах Bohemia Interactive для DayZ. Ніякого спрощення заради локацій з тисячами гравців або лімітів з 2000-х. Зараз грі не вистачає тільки хорошою оптимізації.

Не варто обманюватися вимогами до комп'ютера, які вказані в Steam

Головний розробник PUBG - Брендан «PlayerUnknown» Грін. Він першим втілив жанр Battle Royale в Arma II, а потім консультував розробників H1Z1. Це вже гарантувало Гріну аудиторію, коли він вирішив створити власну гру. Поки все нормально: новий контент виходить щомісяця, але головне - це щотижневі оновлення і хотфікси.

З найближчих нововведень - паркур і додаткові погодні умови

Але PUBG не стала б настільки популярною завдяки одному Гріну. Гру швидко почали стрім Lirik і Джаріди « summit1g »Лазар, чиї трансляції по будь-яких ігор дивляться десятки тисяч користувачів. Слідом підтяглися кіберспортсмени з Counter-Strike: Global Offensive - той же Майк « shroud »Гржесік з Cloud9 зібрав більше тисячі платних передплатників за годину - і досвідчені гравці в H1Z1 начебто DrDisrespect і MrGrimmm. Найпопулярніший стример PUBG російською мовою також привів сторонню аудиторію: Віталій « Arthas »Цаль (« Папіч ») нарешті поїхав від «прихованого пулу» і «агентів Габена». Зацікавилися навіть «пенсіонери»: PUBG транслює неодноразовий чемпіон світу з Quake і Painkiller - Fatal1ty.

Fatal1ty вчить перемагати з одним вбивством

Найпопулярніші онлайн-ігри останніх років - сесійні. Ніяких рейдів на боса і п'ятигодинного крафта перед походом: зайшов, насолодився здебільшого геймплея і вільний вже через сорок хвилин. PUBG виявився на голову вище конкурентів, оскільки ігрові предмети не переносяться між сесіями і серверами, а матч знаходиться миттєво навіть о шостій ранку в Австралії. Минули часи, коли гравці днями збирали Лут в DayZ, а потім чотири години чекали жертву в аеропорту.

А при чому тут кіберспорт?

Вперше Bluehole зайнялася турнірами на початку травня. Тоді компанія провела закритий благодійний чемпіонат з 128 стримерами. Розробники пообіцяли викласти по долару за кожен долар від глядачів, але в межах ста тисяч доларів. Фанати виявилися щедрішими: їх пожертвування перевищили $ 120 тис . Нехай учасникам не дісталося ні цента, змагання зацікавило киберспортівниє клуби. Team SoloMid першій відкрила підрозділ 10 травня.

У липні ESL представила шоу-турнір на Gamescom 2017 року з призовим фондом $ 350 тис. Він також став закритим, хоча крім стримеров інвайт пообіцяли простим гравцям високого рівня. За два тижні склади підписали Cloud9 , Luminosity Gaming і Mythic. Гравців в PUBG відбере M19 - причому на повноцінному турнірі.

Чим PUBG хороша як дисципліна?

Різноманітні стилі гри цікаво не тільки практикувати, а й спостерігати за ними на трансляціях. Передбачити, як поведуть себе гравці на Gamescom, важко. PUBG як кіберспорт тільки починається, і жодна стратегія ще не встигла прижитися. Це дає розробникам достатньо часу, щоб підійти до перших змін виважено.

Гра з пошуком ресурсів на карті не вимагає, щоб вся зброя і спорядження було схожим по силі. Це повинно виключити вічні проблеми з балансом, які змушують розробників MOBA міняти гру кожні кілька тижнів. При цьому Bluehole показала, що готова діяти швидко, якщо який-небудь пістолет-кулемет виявиться надто сильний.

Геймплей PUBG інтуїтивний на базовому рівні, але окремим аспектам можна вчитися вічно. Гра не так проста, щоб слідом за CS: GO транслювати її на національному телебаченні, але зрозуміти, що відбувається на Стрімі і почати насолоджуватися видовищем можна швидко. Приплив гравців з інших жанрів і навіть людей, які до цього не були геймерами, допоможе PUBG залишитися популярною на роки.

У PlayerUnknown's Battlegrounds величезна база гравців для такої молодої гри. Середній онлайн в 323 тис. можна порівняти з показником Dota 2 в жовтні 2013 року. Піковий показник всього в два рази менше 1,3 млн - стільки людей грали в League of Legends одночасно до листопада 2011 року. Порівняння з CS: GO вражає ще більше: PUBG за п'ять місяців досягла онлайну, до якого конкурент йшов три роки .

Порівняння з CS: GO вражає ще більше: PUBG за п'ять місяців досягла онлайну, до якого конкурент   йшов три роки

Посеред TI7 перше місце на Twitch займає зрозуміло що, а ось друге раптово зайняв PUBG, обійшовши LoL

Навколо PUBG сформувалася деяка аматорська сцена. ентузіасти влаштовують щотижневі і щомісячні турніри, в Америці працює ладдер з сезонами по п'ять тижнів. Розробники гри запустили американські сервери одночасно з європейськими, тому на аматорській сцені немає істотного перекосу в бік Північної Америки.

PlayerUnknown успішно розширив краудфандінговую модель до турнірів. 3 серпня в PUBG з'явилися скрині до Gamescom з одягом. Їх можна купити за ігрову валюту або на торговому майданчику Steam, при цьому ключі від розробників стоять по $ 2,5. Щодня користувачі набувають по кілька тисяч скринь, і брати їх заради подальшого перепродажу давно невигідно.

Чому поточна PUBG не затримається в киберспорте?

Ключова проблема PUBG - величезна кількість багів. Це можна пробачити продукту в ранньому доступі, але кіберспортивного гра повинна працювати стабільно. Частина недоробок здатна вплинути на результат матчу. наприклад, холості постріли з дробовика , падіння з висоти на місці , застряє камера і зникаючий лут . Інші просто «ламають» гру:

Destiny тисне супротивників на машині крізь стіни

Фактор випадковості впливає на матчі по PUBG чи не більше, ніж на поєдинки за Hearthstone. Крім опонентів гравцям потрібно боятися тільки невблаганного «кола»: вести гру можна тільки в суворо визначених областях острова, які задаються по ходу матчу. Така механіка сприяє бійок і визначає темп всього матчу. «Коло» в повному обсязі випадковий: гри істотно частіше завершуються на півдні і сході, ніж на півночі або заході. Те ж саме з лутом, який визначає хід матчу. У квітні розробники значно зменшили кількість основного зброї, а в липні перерозподілили Лут на карті. Тепер в невеликому поселенні просто не знайти нічого, крім десяти однакових пістолетів - і п'яти коліматорних прицілів до них. ESL планує проводити по три матчі в кожному режимі - але навіть цього мало, щоб згладити рандом.

Ігрова зона виявляється цілком у воді

Є і більш прості аргументи проти PUBG в киберспорте. Поточні матчі припускають по 100 гравців на величезній карті. Як їх привезти на LAN-турнір? Чи можливо взагалі встежити за пригодами 50 дуетів на 64 кв. км? Схоже, що без окремого кіберспортивного режиму не обійтися - але і тут є проблеми. По-перше, йому потрібно серйозно відрізнятися від поточної PUBG. По-друге, нова варіація роздрібнить базу гравців. По-третє, глядачам не так цікаво дивитися за тим, що вони не зможуть повторити в грі. World of Tanks з турнірами в форматі 7х7 при матчмейкінге 15х15 прекрасно демонструє, що може піти не так - а в PUBG ця різниця може бути ще більше.

Дивитися благодійний турнір було неможливо

Незалежним розробникам не прогодує кіберспортивного складову, якщо не залучати сторонніх організаторів. Так, Daybreak Game Company влаштувала чемпіонат по H1Z1 на $ 300 тис. В 2016 році, але згодом грою зацікавилися тільки організатори DreamHack. Та й ті лише допомогли організувати в Атланті кваліфікацію до нового змагання DGC - вже на $ 250 тис. Навіщо умовним ESL і ELEAGUE ризикувати з PUBG, коли є стабільна CS: GO і «гумовий» графік major- і minor-турнірів по Dota 2 за підтримки Valve?

Чи є надія?

PlayerUnknown's Battlegrounds дуже популярна серед простих гравців і глядачів, але поки не зовсім ясно, як цей успіх перенести в кіберспорт. Потрібно суттєво доопрацьовувати гру, проте розробники відмовилися від щотижневих багфіксів з щомісячними контент-патчами . Кажуть, що це тільки заради якісного тестування, але таке вже відбувалося з DayZ Standalone. Контент почали випускати раз на півроку, робота над Антічітом і виправленням багів досі ведеться із запізненням. За останній місяць Bluehole всупереч обіцянкам ввела мікротранзакції в ранньому доступі і підписала видавничий контракт в Кореї з Kakaogames . Компанія відома, наприклад, монетизацією в Black Desert Online: додаткове місце в інвентарі і костюми з Баффі купуються тільки за реальні гроші. Можливо, фінансовий успіх запаморочив PlayerUnknown голову - тим цікавіше буде подивитися на його дії, якщо PUBG провалиться як дисципліна.

Що таке PUBG?
А при чому тут кіберспорт?
Чим PUBG хороша як дисципліна?
Чому поточна PUBG не затримається в киберспорте?
Чи є надія?
Що таке PUBG?
Чому гра настільки полюбилася?
А при чому тут кіберспорт?
Чим PUBG хороша як дисципліна?
Чому поточна PUBG не затримається в киберспорте?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?