СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Маркетинг в соціальних мережах

 1. Використання переваг соціальних мереж
 2. Напрями ефективного маркетингу в соціальних мережах
 3. Найбільш підходящі продукти для інтернет-маркетингу в соціальних мережах
 4. Основні соціальні платформи для малого бізнесу
 5. Facebook
 6. ВКонтакте
 7. Однокласники
 8. Instagram
 9. Мій світ
 10. резюме

Починаючи свою справу або розвиваючи свій невеликий бізнес, підприємці можуть зіткнутися з проблемою нестачі фінансування. Засоби традиційного маркетингу часто виявляються занадто дорогими для малого бізнесу. Маркетинг в соціальних мережах може стати доступною альтернативою для звернення до поточних і потенційних клієнтів.

Соціальний маркетинг або ж Social Media Marketing (SMM) - це новий і перспективний спосіб просування товарів і послуг за допомогою всіх доступних на сьогоднішній день соціальних медіа - каналів (соціальні мережі, блоги, форуми і т.д.), що має кінцевою метою збільшення обсягу продажів. Правильне і розумне використання SMM дозволяє познайомити цільову аудиторію з брендом (товаром, послугою), привернути увагу до діяльності компанії, в тому числі збільшуючи відвідуваність сайту компанії.

Принцип роботи SMM - маркетингу в соціальних мережах полягає в просуванні записів блогів, публікацій, які користувачі можуть поширювати самостійно, будучи цільової зацікавленою аудиторією. Адміністратори можуть або брати активну участь в її подальшому поширенні (реклама в соціальних мережах), або зайняти позицію пасивного поширення, створюючи вірусний контент. Діє рекомендаційна схема просування продукту, при якій потенційні клієнти більше довіряють соціальному думку, а не прямому рекламному впливу компанії.

Використання переваг соціальних мереж

Для успішної роботи проекту використовують готові можливості спільнот, які забезпечують виконання маркетингових задач:

 • активна взаємодія з клієнтами - дає можливість оперативно реагувати на зміну попиту на продукт;
 • поширення інформації в геометричній прогресії - контент передається всередині мережі від одного користувача десяткам або сотням, від них далі і т. д .;
 • можливість «точкової» реклами - існує можливість виділити певний сегмент користувачів за заданими критеріями (стать, вік, - інтереси, переваги, місце проживання) та орієнтувати рекламну акцію на конкретному сегменті;
 • формат прихованої реклами - просування продукту здійснюється в форматі рад, рекомендацій і повідомлень про особистий досвід користувачів, що продуктивно впливає на потенційних клієнтів.

Напрями ефективного маркетингу в соціальних мережах

Актуальними напрямами поширення продукту в спільнотах вважаються не всі категорії бізнесу. Найбільш ефективно маркетинг працює в певних категоріях:

 • залучення клієнтів для малого і середнього бізнесу. Соціальні мережі мають деякі готові можливості, що забезпечують реалізацію маркетингових завдань: активне 24/7 взаємодія з клієнтами - можливість швидко реагувати на зміну попиту на продукт (послугу); поширення інформації в геометричній прогресії - інформація про товар (послугу), цікавому контенті передається від одного користувача десяткам або сотням інших і т.д .; «Точкова» реклама - виділення сегмента користувачів за критеріями (стать, вік, інтереси, уподобання, місце проживання) та орієнтування рекламної компанії на цьому сегменті; прихована реклама - просування продукту (послуги) може здійснюватися в форматі рад, рекомендацій і оповідань про особистий досвід, що продуктивно впливає на потенційних споживачів.
 • Інтернет-майданчики для продажу. Активний розвиток майданчиків прямих продажів стало можливим завдяки появі нових сервісів в соцмережах. Користувачі можуть не тільки спілкуватися між собою, обмінюватися думками, але і вибирати запропоновані ним товари або послуги, читаючи відгуки і коментарі інших клієнтів.

Найбільш підходящі продукти для інтернет-маркетингу в соціальних мережах

 • Прямі продажі. Наприклад, продаж одягу безпосередньо через соцмережу. На сторінці соцмережі викладені фотографії зразків з докладним описом, розмірами і т.д. і дана інформація про спосіб покупки. Завдання - донести цю сторінку до потенційного покупця активною рекламою або вірусним контентом;
 • Розкрутка бренду;
 • Репутаційний маркетинг (підвищення ступеня довіри до компанії або зниження негативного сприйняття користувачів);
 • Залучення користувачів на свій інтернет-ресурс.

Починаючи свою справу або розвиваючи свій невеликий бізнес, підприємці можуть зіткнутися з проблемою нестачі фінансування Напрями маркетингу в соціальних мережах

Маркетинг в соціальних мережах знаходиться в постійному розвитку. Найбільш актуальні напрямки:

 • Розвиток майданчиків соцмереж. Історично першою функцією соціальних мереж було відновлення онлайн зв'язків між старими знайомими. На сьогоднішній день зв'язку давно вже відновлені і соцмережі поміняли напрямок розвитку. Вони є онлайн-представництвом людини. Для цього потрібні нові сервіси. Багато розробок користуються величезним попитом: пошук інформації, зберігання та редагування файлів (в т.ч. зображень), можливість ведення блогу, спільноти, геосоціальні сервіси. Для багатьох соцмережі стали майже синонімом інтернету. Це хороший грунт для маркетологів.
 • Підвищення інтересу до блогів. Мало викладати самотні зображення з короткими підписами і публікувати окремі пости. Важливо мати простір для авторських публікацій, об'єднаних єдиною темою, з можливістю пошуку та систематизації інформації. Це привертає увагу, створює певний образ, налаштовує не лише на споглядання щось розважального характеру, а й отримання пізнавального контенту.
 • Зростання напрямки В2В, бізнесу з наявністю спонтанних транзакцій. Дані, отримані дослідницької компанії Eloqua, говорять про те, що для 82% В2В-брендів робота в соціальних мережах є головним способом підвищити впізнаваність компанії. Реальна аудиторія і цілі B2B компаній в соціальних мережах: особи, які приймають рішення (топ-менеджери компаній); співробітники, що займаються пошуком можливих партнерів і клієнтів; потенційні співробітники. При цьому переслідуються наступні цілі: підвищення популярності бренду; організація спільноти лояльних до бренду користувачів мереж для повторних продажів; відстеження та реагування на згадки бренду (послуги) в мережі; збільшення кількості позитивних відгуків про бренд (послузі); збільшення трафіку на сайт компанії з соціальних мереж; лідогенераціі або прямі продажі.
 • Перетворення розважального контенту в пізнавальний. Розважальний контент не вирішує бізнес-завдань і не підводить користувача до наступного етапу воронки контент-маркетингу. Він ніколи не зможе перетворити передплатника в потенційного клієнта. Крім того, унікальний розважальний контент досить складний в створенні, а погана неграмотна жарт може звести нанівець багато колишніх кроки. Тому черговий логічний етап - пізнавальний контент, яким властиво рішення задач, недосяжних розважальним.
 • Спеціалізація окремих напрямків маркетингу, формування професії SMM - фахівця. Соціальні мережі активно розвиваються, але хороших SMM - фахівців поки не вистачає. кадровий ринок часто може запропонувати або самоучок, або тих, хто зумів освоїти професію на підставі власного гіркого досвіду. Повноцінне спеціалізовану освіту по цій тематиці у нас як і раніше ніде не дають.

Основні соціальні платформи для малого бізнесу

Яка саме соціальна мережа підійде для конкретного бізнесу залежить від того, який продукт або послуга просувається, і хто є цільовою аудиторією.

Facebook

Найбільша в світі соціальна мережа. Віковий діапазон досить широкий - від 18 до 45 років. Тут багато бізнесменів, представників лідируючих компаній, що ведуть бізнес за кордоном. Facebook має багато зручних інструментів для представлення свого бренду. Чимало випадків використання сторінки в цій соцмережі в якості свого сайту. Для розкрутки імені використовуються ігрові програми, опитувальники, подарункові додатки і т.д. На Facebook добре продаються дорогі товари, елітні послуги, тому що аудиторія може дозволити собі задоволення таких бажань.

ВКонтакте

Одна з найпопулярніших в країнах СНД. Більшість користувачів - молоді люди і студенти, які не завжди можуть дозволити собі дорогі товари і послуги. Тут продається одяг аксесуари, товари hand made. Ця соціальна мережа має великий попит у недорогих брендів, дозволяє зробити рекламу молодому бізнесу і залучити гідну кількість цільової аудиторії. Для збільшення кількості репоста часто використовується перевірена схема конкурсу.

Однокласники

Цільова аудиторія - люди старшого віку користувачів ВКонтакте. Тут добре просувається фармацевтика, бізнес страхових компаній, автомобільний бізнес і т.д. Може стати ідеальним рішенням для поширення масових продуктів.

Instagram

Місце для відпочинку. Перегляд цікавих фотографій з життя своїх знайомих, друзів, колег, знаменитостей, а також простір, де можна проявити себе, подати і розрекламувати. Красиві фотографії товару, опис, інформація про знижки. Активна зворотний зв'язок з користувачами, опитування, щоденні новини можуть зробити результативним просування в Instagram.

Мій світ

Найбільш активними користувачами є працюючі жінки 25-40 років. Це пояснює популярність груп, пов'язаних з фітнесом, кулінарією, рукоділлям. Часто зустрічаються користувачі, які не зареєстровані більш ні в одній соцмережі.

резюме

Таким чином, відповідь на питання, чи підходять соціальні мережі малому бізнесу, має тільки одну відповідь - ТАК. Найчастіше, для малого бізнесу вони - основний канал залучення клієнтів, виключаючи сарафанне радіо. Група ВКонтакте, аккаунт в Instagram та інших соцмережах, пости в тематичних топіках не вимагають непідйомного бюджету і забезпечують приплив клієнтів. Великий плюс і в тому, що багато хто з цих робіт підприємці можуть робити самостійно. Це тема для цікавої та кваліфікованої роботи. Зрозуміло, з кожним випадком необхідно розбиратися окремо. Правильно вибір соцмережі, методу просування допоможуть зробити бізнес успішним.

© Блог про маркетинг ActualMarketing

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?