СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

IT маркетинг: що це, інструменти, структура

Часто виникає плутанина між поняттями «Інтернет-маркетинг» і «IT маркетинг» (ІТ-маркетинг), маркетинг для IT компаній.

Можна назвати безліч областей, де обидва терміни - як Інтернет-маркетинг, так і ІТ-маркетинг - використовуються на рівних. Так, наприклад, продажу програмного забезпечення Microsoft - це одночасно і те, і інше. Але в той же час язик не повернеться сказати "ІТ-маркетинг" по відношенню до продажу спортивного одягу в Інтернет-магазині або розкручування за допомогою банерів в Інтернеті нового бренду енергетичних напоїв.

Щоб внести ясність і спростити розуміння, далі в статті ми будемо вважати, що IT маркетинг - це використання інструментів Інтернет-маркетингу для просування продукту і послуг IT компанії.

По спрямованості маркетинг для IT сфери можна розділити на 2 види:

  • External - маркетинг, який спрямований на залучення клієнтів для компанії
  • Internal - маркетинг, які спрямований на залучення і утримання співробітників. Часто в зв'язці з Інтернал маркетинг використовують також термін HR брендинг, бренд роботодавця або ж Employer branding.

Employer branding (HR-брендинг, розвиток бренду роботодавця) - ряд дій компанії, спрямованих на взаємодію, як з існуючими співробітниками (на підвищення їх залучення і лояльності), так і на залучення нових співробітників. Головна мета - це показати компанію з самому позитивному світлі, привабливою з точки зору потенційних співробітників, а також створення позитивного іміджу та привабливості компанії для потенційних партнерів та інших ключових стейкхолдерів.

EXTERNAL MARKETING TOOLS (Інструменти Екстернал-маркетингу для IT):

1. Research & Analysis. Все починається з досліджень і аналізу: конкурентів, ринку IT, успішних кейсів сфери, тендерних майданчиків, профільних зовнішніх ресурсів та ін.)

2. Робота з сайтом компанії. (Активне користування веб-аналітикою (з безкоштовних і найпопулярніших інструментів веб-аналітікі- Google Analytics); технічний SEO аудит сайту; внутрішня SEO оптимізація; контент - маркетинг (підготовка унікального тематичного контенту, з використання актуальних ключових слів. До контент -Маркетинг можна також віднести відео-контент, який набирає обертів. Це може бути відео-інтерв'ю, промо-ролик компанії та ін.).

3. Робота з зовнішніми ресурсами. Сюди можна віднести: розміщення інформації про компанію в профільних каталогах; розміщення якісної статті на зовнішньому ресурсі натомість на активне посилання на сайт нашої компанії (наприклад, EzineArticles); робота з форумами, де можуть бути потенційні клієнти; вебінари.

4. Підготовка PR & Marketing матеріалів (презентаційні матеріали компанії, Білі книги (White paper), Case studies, підготовка матеріалів для блогу компанії)

5. Робота з Social Media. Як правило, це LinkedIn, Facebook, Twitter. Крім того, в залежності від ринку, на який прагне вийти IT компанія, є також багато західних соцмереж, напр. XING для німецького ринку, на які варто звернути увагу.

6. Партизанський маркетинг для IT компаній. Це мабуть один з найефективніших і фінансово не витратних прийомів в маркетингу. Але, в той же час мало хто вміє ним правильно скористатися. Сюди можна віднести: коментування тематичних публікацій, зі згадуванням бренда нашої компанії, іноді з посиланням на сайт компанії. Важливо: це не повинно виглядати як реклама, а скоріше як добра рекомендація незацікавленого особи.

7. офлайнового заходи. Участь компанії в спеціалізованих виставках, конференціях, семінарах тощо. Важлива умова - на даному заході повинна бути цільова аудиторія компанії, потенційні клієнти і партнери. Завдання: довести свою компетентність, підвищити впізнаваність бренду і тим самим залучити потенційних клієнтів і партнерів.

INTERNAL MARKETING TOOLS (Інструменти Інтернал - маркетингу):

1. Research & Analysis. Тут все теж починається з досліджень і аналізу: конкурентів, зарплат і «булочок» в IT,)

2. Робота з сайтом компанії. В ідеалі, мати окремий сайт для потенційних співробітників. Якщо такої можливості у компанії поки немає, тоді: створюється окремий розділ на основному сайті для шукачів. Де публікується вся інформація, яка може бути корисна потенційним співробітникам: активні вакансії; проекти і імениті замовники, якими пишається компанія; умови роботи в компанії (можна похвалитися різноманітними бонусами, які надає компанія своїм співробітникам); можливості розвитку в компанії та ін.

Тут теж буде дуже навіть до речі відео-контент, який краще, ніж будь-який текст розповість про особливості компанії, про співробітників, про крутих корпоративних івентах тощо.

3. Всілякі PR і рекламні матеріали компанії. Дуже важливо для IT компанії мати свій фірмовий стиль, бренд бук, з корпоративними квітами, символікою, відповідає духу компанії. На підставі бренд-бука вже готуються всі промо матеріали компанії. Наприклад, роздаткові матеріали для Ярмарок вакансій у ВНЗ, для профільних конференцій, для співробітників (напр. Чашки, футболки, блокноти).

4. Робота з Social Media.

Робота з соціальними медіа для Інтернал маркетингу не менш важлива, ніж для Екстернал. Багато компаній створюють окремі сторінки і групи з соціальних мережах:

- орієнтовані на клієнтів

- орієнтовані на потенційних і існуючих співробітників.

Якщо для замовників ми використовуємо міжнародні соціальні мережі, то для залучення нових співробітників не варто забувати і про локальні і російськомовні медіа, такі, як ВКонтакте.

Вище ми перерахували лише деякі інструменти IT маркетингу. Якщо Ви хочете детальніше розібратися в тому, як правильно просувати продукт або послуги IT компаніїї і як вичавити максимум з IT маркетингу

Ви можете пройти спеціалізований практичний курс навчання по IT Marketing (ІТ - маркетингу)

від I-Marketing School. Навчання проходить в групах. Робота над реальним кейсом. 80% практики. За цей курс Школа отримала премію IT Jam Awards 2014 року, як кращі курси в сфері IT Marketing .

Крім того, ми можемо розробити для Вас або Ваших співробітників індивідуальну програму навчання, в залежності від потреб компанії. Один з кейсів корпоративного навчання по IT маркетингу описаний тут

Якщо Вас цікавлять інші напрямки навчання Інтернет-маркетингу (НЕ ІТ маркетинг), зверніть увагу на курси по Інтернет-маркетингу різної спрямованості.

Наші контакти:

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?