СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Google Chrome і Chromium: оптимізація налаштувань

 1. 1. Google Chrome або Chromium: в чому різниця?
 2. 2. Важлива відмінність: плагін Adobe Flash Player поставляється лише в комплекті Google Chrome
 3. 3. Установка Google Chrome
 4. 4. Використання стороннього сховища пакетів програмного забезпечення не пов'язане з будь-яким ризиком
 5. 5. Дії після установки
 6. 6. Оптимізація налаштувань веб-браузера
 7. 7. Оптимізація налаштувань плагіна Adobe Flash Player
 8. 8. Малопотужна графічна карта: деактивація апаратного прискорення в Google Chrome і Chromium
 9. 9. Додатки та розширення: не перетворюйте ваш веб-браузер Google Chrome або Chromium в різдвяну ялинку
 10. 10. Запуск веб-браузера Google Chrome або Chromium в безпечному оточенні
 11. 11. Видалення директорій з даними вашого веб-браузера Google Chrome або Chromium
 12. 12. Хочете ознайомитися з додатковими порадами?

Google Chrome (і його найближчий родич Chromium) є відмінним веб-браузером. Він може виступати в плані гідної альтернативи веб-браузеру Firefox в тому випадку, якщо вас не лякають відмінності призначеного для користувача інтерфейсу.

Установка Google Chrome (або Chromium) є хорошою ідеєю хоча б тому, що після установки у вас в запасі буде матися другий веб-браузер, який може використовуватися в тому випадку, якщо основний веб-браузер буде некоректно відображати вміст будь-якої веб-сторінки .

Нижче наведені деякі поради, що стосуються оптимізації користувальницьких якостей веб-браузерів Google Chrome / Chromium.

1. Google Chrome або Chromium: в чому різниця?

Ви можете задати питання: в чому різниця між Google Chrome і Chromium? Відповідь на нього досить простий: з точки зранеія користувача, її майже немає.

У репозиторіях пакетів програмного забезпечення Linux Mint, Ubuntu і Fedora ви можете виявити лише веб-браузер Chromium. Цей веб-браузер може бути досить протосто встановлений в систему за допомогою програми Software (Ubuntu, Fedora) або Менеджера програм (Linux Mint). Chromium, ймовірно, трохи краще інтегрований з збірками Ubuntu, Linux Mint і Fedora, ніж Google Chrome.

При цьому веб-браузер Google Chrome грунтується на кодової базі веб-браузера Chromium: фахівці компанії Google розробляють веб-браузер Chromium як вільне додаток, вихідний код якого доступний для сторонніх розробників, в тому числі, розробників дістріубтівов Linux. При цьому згодом ці ж фахівці додають до вихідного коду веб-браузера Chromium не призначених для широкої публіки вихідний код з реалізаціями функцій, специфічних для веб-браузера Google Chrome, компілюють його і випускають вийшов програмний продукт під назвою Google Chrome. Виходячи з цього, можна сказати, що веб-браузер Chromium є батьком веб-браузера Google Chrome.

З технічної точки зору основна відмінність веб-браузерів Google Chrome і Chromium полягає в тому, що веб-браузер Chromium не підтримує деякі запатентовані технології для програвання мультимедійних потоків, які підтримує веб-браузер Google Chrome.

В реальності ж, Chromium не є обмеженим у плані функцій веб-браузером завдяки автоматичній інтеграції з мультимедійними бібліотеками дистрибутивів Linux, в рамках яких вже реалізовані всі необхідні механізми для програвання мультимедійних потоків. Користувачеві просто потрібно встановити всі необхідні бібліотеки для поліпшення підтримки мультимедійних форматів дистрибутивом. Після цього в веб-браузері буде відсутній лише плагін Adobe Flash Player, який може бути встановлений без будь-яких складнощів; про це буде сказано пізніше.

Версія веб-браузера Chromium зі сховищ пакетів програмного забезпечення дистрибутива Linux зазвичай трохи відстає від версії веб-браузера Google Chrome зі сторінки завантажень компанії Google. Проте, це відставання є незначним: зазвичай воно обчислюється тижнями, а не місяцями. Розробники дистрибутивів Linux Mint і Ubuntu роблять цікаве виняток для пакета веб-браузера Chromium: вони завжди оновлюють його з мінімальною часовою затримкою до останньої версії. Це ж твердження справедливе для застарілих версій даних дистрибутивів.

Ви можете не побоюючись за свою безпеку вибирати веб-браузер Google Chrome або Chromium, або ж встановити обидва веб-браузера. Веб-браузер Google Chrome не поширюється за допомогою репозиторіїв пакетів програмного забезпечення дистрибутивів Linux Mint, Ubuntu і Fedora, при цьому немає ніяких причин для занепокоєння за стабільність вашої системи через встановлення стороннього пакета програмного забезпечення.

Наведені нижче поради (зрозуміло, за винятком 3 і 4) застосовні як до веб-браузеру Google Chrome, так і до веб-брузеру Chromium.

2. Важлива відмінність: плагін Adobe Flash Player поставляється лише в комплекті Google Chrome

Плагін Adobe Flash Player встановлюється в систему за замовчуванням лише в разі установки веб-браузера Google Chrome, причому він також оновлюється разом з компонентами Google Chrome. Ви можете встановити відповідний плагін для веб-браузера Chromium вручну, але, на жаль, він не буде оперативно оновлюватися! Виходячи з цього, я рекомендую взагалі не встановлювати готельний плагін Adobe Flash Player (Pepperflash) для веб-браузера Chromium.

Ви все-таки вирішили встановити плагін Adobe Flash Player для веб-браузера Chromium, незважаючи на його описаний вище недолік? В цьому випадку вам доведеться виконати наступну команду в терміналі:

Ubuntu / Linux Mint:

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

Fedora (потрібно підключити репозиторій Russian Fedora):

sudo dnf install chromium-pepper-flash

Слід встановлювати заново пакет програмного забезпечення з даними плагіном як мінімум раз на тиждень; таким чином у вашій системі гарантовано буде встановлена ​​остання версія плагіна Adobe Flash Player для Chromium. Ви можете використовувати для цього наступну комбіновану команду (використовуйте функції копіювання / вставки для перенесення її в вікно терміналу):

Ubuntu / Linux Mint:

sudo apt-get purge pepperflashplugin-nonfree && sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

Fedora (потрібно підключити репозиторій Russian Fedora):

sudo dnf remove chromium-pepper-flash && sudo dnf install chromium-pepper-flash

Ви можете перевірити актуальність встановленої версії плагіна Adobe Flash Player на веб-сайті компанії Adobe .

3. Установка Google Chrome

Процес установки веб-браузера Google Chrome, як і всіх товарів цієї компанії, гранично простий. Слід просто завантажити пакет програмного забезпечення з сторінки завантажень Google Chrome . Зазвичай сторінка завантажень автоматично визначає операційну систему і пропонує вам потрібний варіант пакету програмного забезпечення. Зверніть увагу на те, що доступні лише пакети програмного забезпечення для 64-бітових операційних систем, тому в тому випадку, якщо ви використовуєте 32-бітну версію дистрибутива Linux, вам не залишиться нічого іншого, як встановити веб-браузер Chromium. Після закінчення завантаження слід використовувати подвійний клік на іконці завантаженого файлу пакета програмного забезпечення з розширенням .deb або .rpm таким же чином, як це робиться в Windows з файлами з розширеннями .exe і .msi, для установки веб-браузера в систему.

4. Використання стороннього сховища пакетів програмного забезпечення не пов'язане з будь-яким ризиком

При установці веб-браузера Google Chrome за допомогою пакета програмного забезпечення, завантаженого зі згаданою вище веб-сторінки, відбувається автоматичне додавання інформації про репозиторії пакетів програмного забезпечення Google Chrome в вашу систему. Це дуже зручно, так як в результаті ви отримаєте можливість установки оновлень даного веб-браузера разом з оновленнями системи.

Взагалі, я не дуже схвалюю додавання інформації про додаткові репозиторіях пакетів програмного забезпечення в систему, але для компанії Google варто зробити виняток: це дуже велика і надійна компанія, тому ризик, якому піддається ваша система при використанні пакетів програмного забезпечення з її сховища, є мінімальним .

5. Дії після установки

При запуску веб-браузера Google Chrome вперше вам буде запропоновано відповісти на кілька запитань. По-перше, ви повинні будете вибрати використовувану пошукову систему, а також погодитися або не погодитися з тим, що Google Chrome повинен бути основним веб-браузером вашої системи: за замовчуванням відповідна галочка вже встановлена. Я ж рекомендую прибрати її: чи варто спочатку звикати до веб-браузеру і тільки потім робити його основним в системі.

6. Оптимізація налаштувань веб-браузера

Прийшов час зайнятися реальною роботою, а саме, поліпшенням користувальницьких якостей і безпеки веб-браузера шляхом зміни налаштувань, які використовуються за замовчуванням.
Для початку варто знайти кнопку налаштувань веб-браузера (кнопку з трьома вертикальними точками) в правому верхньому куті екрану вікна веб-браузера (ця кнопка показана на ілюстрації нижче).

A. Імпорт закладок з веб-браузера Firefox: необхідно здійснити перехід в рамках меню веб-браузера «Кнопка налаштувань - Закладки - Імпортувати закладки та налаштування», після чого у вікні «Імпорт закладок і налаштувань» вибрати варіант «Mozilla Firefox», прибрати прапорці навпроти всіх пунктів, крім «Вибране / Закладки» і натиснути на кнопку «Імпорт».

B. Установка головної сторінки Google в якості домашньої сторінки: необхідно здійснити перехід в рамках меню веб-браузера «Кнопка налаштувань - Налаштування», в розділі відкрилася сторінки налаштувань «При запуску» вибрати варіант «Задані сторінки», натиснути «Додати», після чого в поле «Додати сторінку» спливаючого вікна «Сторінки при запуску» ввести «http://google.ru» і натиснути кнопку «OK».

C. Поліпшення зовнішнього вигляду веб-браузера: необхідно здійснити перехід в рамках меню веб-браузера «Кнопка налаштувань - Налаштування», після чого в розділі відкрилася сторінки налаштувань «Зовнішній вигляд» встановити галочки навпроти пунктів «Показувати кнопку« Головна сторінка »», « завжди показувати панель закладок »і« Використовувати системні границі та рядок заголовка ».

D. Прийшов час натиснути на кнопку «Показати додаткові налаштування» в самому низу сторінки налаштувань веб-браузера.

У розділі «Мови» слід прибрати галочку навпроти єдиного пункту «Пропонувати перекладати сторінки, їхня мова відрізняється від використовуваного в браузері» для відключення набридливої функції машинного перекладу.

У розділі «Особисті дані» слід активувати лише найкорисніші функції, залишивши галочки перед трьома пунктами: «Використовувати веб-послугу для виправлення помилок, пов'язаних з навігацією», «Захистити ваш пристрій від шкідливих сайтів» і «Відправляти заборона відстеження з вихідним трафіком». У цьому ж розділі слід натиснути на кнопку «Налаштування контенту ...», після чого в розділі «Файли cookie» однойменного спливаючого вікна вибрати пункт «Видаляти локальні дані при закритті браузера». Далі слід перегорнути вміст спливаючого вікна до розділу «Додатки», перейти за посиланням «Управління окремими плагінами ...», знайти в списку на вкладці плагін «Java» або «Icedtea» і відключити його (звичайно ж, якщо він встановлений). Дані плагіни слід відключати через те, що вони є метою багатьох атак з боку шкідливих програм і веб-сайтів. Мова програмування Java платформонезавісім, тому користувачі Linux також схильні до певного ризику. Виходячи з усього вищесказаного, плагін Java краще відключити і тимчасово включати лише в разі потреби. Нарешті, слід натиснути на кнопку «Готово» у спливаючому вікні.

Примітка: опис можливих ризиків, пов'язаних з використанням плагіна Java, жодним чином не відноситься до підтримки сценаріїв на мові програмування JavaScript, які, в більшості своїй, цілком безпечні. Вам не варто відключати підтримку JavaScript в браузері.

7. Оптимізація налаштувань плагіна Adobe Flash Player

У вашій системі напевно вже встановлено. Ви можете оптимізувати налаштування плагіна Adobe Flash Player, видаливши в процесі маловідомі куки Flash. На жаль, оптимізація налаштувань розглянутого плагіна може здійснюватися лише за допомогою незвичайного і дивного веб-інструменту від компанії Adobe. Вам доведеться діяти в такий спосіб.

A. По-перше, слід перейти за допомогою веб-браузера за адресою Менеджера налаштувань Adobe Flash Player .

Примітка: так, ця веб-сторінка і є згаданим інструментом!

B. Тепер слід звернути увагу на відкриту за замовчуванням вкладку менеджера налаштувань з ім'ям «Глобальні параметри конфіденційності». Натисніть на кнопку «Завжди питати» або «Завжди забороняти», якщо ви віддаєте перевагу використовувати більш жорстку політику забезпечення безпеки, після чого натисніть на кнопку «Підтвердити» в діалоговому вікні.

C. Тепер перейдіть на наступну вкладку вкладку «Глобальні параметри зберігання». Перемістіть повзунок вліво до значення 10 КБ (в іншому випадку плагін буде зберігати великий обсяг інформації в рамках кук Flash, що негативно відіб'ється на вашій безпеки). Даний повзунок призначений для установки значення максимального розміру окремих файлів кук.

D. Далі перейдіть на вкладку «Параметри конфіденційності веб-сайтів». На даній вкладці слід натиснути на кнопку «Видалити всі сайти» і підтвердити свої наміри.

E. Нарешті, перейдіть на передостанню вкладку «Параметри зберігання веб-сайтів». На даній вкладці слід також натиснути на кнопку «Видалити всі сайти» і підтвердити свої наміри.

Ви можете регулярно використовувати даний менеджер налаштувань плагіна Adobe Flash Player для видалення збережених на вашому комп'ютері даних.

8. Малопотужна графічна карта: деактивація апаратного прискорення в Google Chrome і Chromium

Деякі застарілі або малопродуктивні графічні карти можуть повільно виконувати отрисовку елементів веб-сторінок, так як в веб-браузерах Google Chrome і Chromium при відображенні елементів сторінок за замовчуванням використовується апаратне прискорення. Якщо ви зіткнулися з низькою продуктивністю цих веб-браузерів (затримках при введенні тексту або проблемах при показі відео), ви можете деактивувати відповідний механізм.

Натисніть на кнопку налаштувань веб-браузера (кнопку з трьома вертикальними точками) в правому верхньому куті вікна, після чого виберіть пункт меню «Налаштування», в самому низу сторінки налаштувань натисніть «Показати додаткові налаштування», знайдіть розділ «Система» і приберіть прапорець « використовувати апаратне прискорення (при наявності) ». Після цього закрийте закладку з настройками і перезапустіть веб-браузер.

9. Додатки та розширення: не перетворюйте ваш веб-браузер Google Chrome або Chromium в різдвяну ялинку

Розширення для веб-браузера Google Chrome або Chromium можуть бути вкрай корисними. Ви можете встановити їх за допомогою Сторінка наразі не . Для налаштування параметрів кожного з доповнень слід здійснити перехід: «Кнопка налаштувань - Додаткові інструменти - Розширення».

При цьому всі вони мають по кілька важливих недоліків, так як є «додатками в додатку»:

 • Вони сповільнюють ваш веб-браузер, особливо в тому випадку, якщо їх багато;
 • Кожне з них може стати причиною некоректної роботи як інших розширень, так і самого веб-браузера;
 • Розширення можуть містити шкідливий код. Не варто ставитися легковажно до питань безпеки.

З цієї причини не варто перетворювати свій веб-браузер в різдвяну ялинку: чи не прикрашайте його великою кількістю розширень. Обмежтеся лише декількома розширеннями, які дійсно важливі для вас.

Грубо кажучи, розширення для будь-якого веб-браузера збільшують його сукупний обсяг коду. Розумним рішенням є зведення масштабу збільшення цього обсягу коду до мінімуму.

Примітка: намагайтеся уникати установки розширень, автори яких стверджують, що після установки їх розширення ваш веб-браузер працюватиме швидше! Зазвичай дані розширення приносять більше шкоди, ніж користі. Не встановлюйте їх: навіть в тому випадку, якщо одне або два з них дійсно дозволять збільшити швидкість роботи вашого веб-браузера, вони в будь-якому випадку погіршать стабільність його роботи.

На закінчення, з метою підвищення конфіденційності я рекомендував би вам встановити розширення Empty New Tab Page .

10. Запуск веб-браузера Google Chrome або Chromium в безпечному оточенні

Ви можете значно підвищити безпеку веб-браузера Google Chrome або Chromium, запускаючи його з безпечного оточення. Подібне рішення практично не призводить до зниження користувальницьких якостей веб-браузера, але трохи підвищує навантаження на систему, при цьому значно підвищуючи його безпеку.

Якщо ви бажаєте створити безпечне оточення для запуску веб-браузера, зверніться до даного розділу .

11. Видалення директорій з даними вашого веб-браузера Google Chrome або Chromium

Обсяг директорії даних вашого веб-браузера Google Chrome або Chromium значно зріс (що нерідко відбувається через використання специфічних, шкідливих або некоректно працюють розширень) і ви бажаєте видалити її і почати роботу з браузером з чистого аркуша? Якщо це так, вам варто скористатися наведеними інструкціями (Див. Розділ 8).

12. Хочете ознайомитися з додатковими порадами?

Хочете дізнатися про інші можливості налаштування і прийомах роботи з найпопулярнішими збірками Linux? На даному веб-сайті розміщена велика кількість подібних матеріалів.

1. Google Chrome або Chromium: в чому різниця?
12. Хочете ознайомитися з додатковими порадами?
1. Google Chrome або Chromium: в чому різниця?
Ви можете задати питання: в чому різниця між Google Chrome і Chromium?
Ви все-таки вирішили встановити плагін Adobe Flash Player для веб-браузера Chromium, незважаючи на його описаний вище недолік?
12. Хочете ознайомитися з додатковими порадами?
Хочете дізнатися про інші можливості налаштування і прийомах роботи з найпопулярнішими збірками Linux?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?