СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Як працюють офшори: основні принципи та схеми роботи

  1. Як працюють офшори?
  2. Основні схеми роботи офшорів
  3. Основні труднощі при роботі з офшорами
  4. висновок

У юридичній термінології визначення офшору стало використовуватися в 50-х роках XX століття в США з моменту публікації статті про одну відомої в той час компанії, яка перемістила свій головний офіс в іншу країну і тим самим уникнула підвищеної уваги з боку уряду США. У статті ми розповімо про те, що це таке і про принципи роботи з ним.

Дослівно термін офшор перекладається з англійської як «поза берегом», тобто поза даної країни, тому він носить економіко-географічний характер. Офшорною зоною називають держава або його частина - область, штат, на території якого діють особливі умови для реєстрації та ведення бізнесу нерезидентами, тобто громадянами інших країн. Виникнення даних зон обумовлено різними підходами в податковій політиці держав, відсутністю уніфікованих міжнародних законів.

Офшорною зоною для ведення господарської діяльності нерезидента по суті може бути будь-яка держава, чия податкова політика вигідно відрізняється від політики рідної країни.

Як економічне явище такі схеми з'явилися ще в Стародавньому Римі, коли торговці, намагаючись знизити свої податкові витрати, обходили або об'їжджали території з високими митами, ведучи торгівлю на сусідніх островах.

Сьогодні офшорною компанією вважається та, яка не веде свою господарську діяльність в країні фактичної реєстрації, і її власник є нерезидентом, то є громадянином іншої держави.

Наприклад, американець, який зареєстрував своє підприємство на Кіпрі, але провідний основну діяльність в США, стає власником офшору. Офшорний бізнес включає в себе компанії, які займаються різноманітною діяльністю - торгової, фінансової, будівельної, виробничої.

Можна виділити основні характеристики, які віднесуть підприємство до даної категорії: Нерезидентность власника по відношенню до країни реєстрації; комерційна діяльність ведеться за межами країни реєстрації; спрощена процедура реєстрації; конфіденційність і анонімність по відношенню до власника компанії; відсутність або значне спрощення валютного і фінансового контролю діяльності, бухгалтерського обліку та аудиту; низьке оподаткування або заміна його на єдиний фіксований збір.

Як працюють офшори?

Офшорні компанії можуть використовуватися в цілях оптимізації оподаткування, захисту власних капіталів, а також для збереження конфіденційності власника бізнесу. Однак слід розуміти, що робота з низькоподатковими юрисдикціями вимагає ретельної підготовки. При виборі юрисдикції слід враховувати, як буде працювати офшор, більш докладно про це тут .

оптимізація податків

Оптимізація податків - найбільш часта причина створення офшорних компаній. Як приклад можна назвати таку схему роботи: російський бізнесмен відкриває компанію в зоні з пільговим оподаткуванням. Після цього він створює з нею спільне підприємство, внеском до статутного капіталу якого з боку офшору є ввезене в Росію обладнання, воно не буде обкладатися в даному випадку ПДВ і митом.

Також офшор може ефективно працювати за схемою трансфертного ціноутворення. У цьому випадку основне виробництво розташовується в оншор або в країні з високим рівнем оподаткування. Виробнича компанія продає продукцію за заниженою ціною офшорній фірмі, а та, в свою чергу, перепродує її кінцевим покупцям за ринковими цінами. Таким чином, прибуток акумулюється в офшорі і рятується від податків.

забезпечення конфіденційності

Офшори можуть працювати також на те, щоб забезпечувати конфіденційність справжніх власників бізнесу. Схема використовується наступним чином: реєструється фірма в офшорі, яка згодом придбає акції російської компанії, стаючи тим самим її власником. При цьому з'ясувати, хто насправді володіє російською компанією, практично неможливо.

збереження капіталів

Переказ грошових коштів в іноземні банки на практиці виявляється менш вигідним, ніж висновок сум через офшорні компанії. Зробити це можна кількома способами, наприклад, створити компанію в юрисдикції з пільговим оподаткуванням і укласти з нею договір на поставку товару або кредит. Переказ грошей в цьому випадку буде виглядати як оплата за товар або погашення відсотків по кредиту.

Такий спосіб дозволяє захистити власність від зазіхань кредиторів, так як, по-перше, складно виявити власника офшорної компанії, а по-друге, складно вилучити капітали з офшору навіть за рішенням суду.

Основні схеми роботи офшорів

1) Трансферне ціноутворення

Залежно від того, яка мета бізнесу, існує ряд перевірених схем, за якими працюють в офшорах компанії, трасти та інші фінансові освіти. Ось основні схеми того, як найчастіше працюють офшори.

Це торгова схема, в якій між постачальником і покупцем з'являється посередник - офшор. У разі експорту товар продається в офшор з мінімальною вартістю, а вже в цій спеціальній зоні перепродується справжньому покупцеві за реальною ціною. Так знижуються податки з продажів.

У Росії іноземні офшорні компанії можуть не платити ПДВ. При імпортуванні товару ціну знижують, але помірно, щоб домогтися балансу між податком на прибуток і митними платежами. Оплата йде через фірми, що працюють за спрощеною системою сплати податків.

схема агентства

Організовується компанія в офшорі, яка офіційно наймає фірму в країні з менш сприятливими податковими умовами. Наймання відбувається в якості агента, і податки доведеться платити тільки за ці послуги, по суті з 1-2% вартості товарів чи послуг.

Щоб зменшити податки, організовується офшорна компанія, яка виступає підрядником. Насправді вона наймає для проведення робіт будівельну фірму в країні, де має проводитися будівництво. Через офшор проводяться всі кошти за покупку матеріалів, оплату послуг, там же залишається прибуток і сплачується мінімальна сума податків.

виробництво

Фірма в офшорі платить за сировину і послуги з виробництва певної продукції. Кінцевий продукт продається через найманого агента, якому виплачується невелику винагороду за посередницькі послуги, а всі основні кошти йдуть в офшор.

перевезення

Транспортні компанії можуть мінімізувати витрати на оподаткування, якщо надають свої послуги як агенти офшорних компаній.

У банку береться кредит для передоплати і перекладається в офшорну компанію. Законом передбачено повернення кредиту через 180 діб. Офшорна компанія і повертає його, пославшись на неможливість виконання контракту, попередньо півроку використовуючи кошти на свій розсуд.

роялті

Робота з оффшораміКомпанія в офшорі створює товарний знак, реєструючи його в країні, де насправді відбувається діяльність. Пізніше продається ліцензія на використання знака, за що офшорній компанії виплачується роялті. Собівартість товару при регулярних додаткові виплати зростає, сума податків знижується.

Зарубіжні інвестиції

Щоб отримувати більший дохід від вкладення коштів, іноземний капітал проводиться через офшор. На території резидента з'являється дочірня компанія офшорній, працює, отримує прибуток, яка надходить в офшор, і податки оплачуються там же з метою уникнення подвійного оподаткування, тобто мінімальні.

Основні труднощі при роботі з офшорами

На жаль, використання офшорних компаній іноді супроводжується певними ризиками, які не можна було передбачити раніше, і про ймовірність появи яких потрібно знати:

1) Податкові та штрафні. Можуть виявитися проблеми з оподаткуванням, що спричинить нарахування штрафів, зростання пені та інші подібні неприємності. Варто також відзначити, що не з усіма офшорними зонами працює угода про відсутність подвійного оподаткування.

2) Законодавчі. Якщо вибирається країна, що розвивається, потрібно бути готовим до частої зміни законодавства. Подібні офшори ризики можуть створити великі, ніж спеціальні зони в розвинених країнах.

3) Адміністративні та кримінально-правові. Є ймовірність залучення до відповідальності посадових осіб підприємств при підозрі в неправильному виведенні коштів за кордон, подачі недостовірних податкових відомостей, легалізації тіньової виручки.

4) Шкода репутації. Якщо мова йде про ведення бізнесу з серйозними компаніями через офшорну зону країн, що розвиваються, є велика ймовірність відмови у співпраці. Часта зміна економічної, правової і політичної ситуації в таких країнах вважається для солідного бізнесу зайвим ризиком, і партнерські відносини в такій ситуації нестабільні.

висновок

Перед тим як використовувати офшор, необхідно серйозно оцінити реальність можливої ​​вигоди, ретельно вивчити не тільки законодавство обраної території; розумно співпрацю з досвідченими фахівцями в цій сфері.

І, звичайно, потрібно пам'ятати про всі ті ризики, які протистоять найвигіднішими пропозиціями.

Йозеф Ліберман
Спеціально для Інформаційного Агентства "Фінансовий Юрист"

Як працюють офшори?
Як працюють офшори?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?