СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Warstwowe / fasetowane zagadnienia nawigacyjne SEO w Magento

Nawigacja warstwowa lub wielopłaszczyznowa jest jedną z najczęstszych przyczyn powielania treści i jest dobrze znana z powodu frustrujących problemów dla SEO z powodu nadmiernej indeksacji i zwiększonego poziomu stron niskiej jakości Nawigacja warstwowa lub wielopłaszczyznowa jest jedną z najczęstszych przyczyn powielania treści i jest dobrze znana z powodu frustrujących problemów dla SEO z powodu nadmiernej indeksacji i zwiększonego poziomu stron niskiej jakości. Głównym powodem, dla którego piszę ten artykuł, a także aby pomóc deweloperom Magento i właścicielom witryn, jest pytanie o to, co najmniej raz w tygodniu (za pośrednictwem e-maili) i postanowiłem, że łatwiej będzie zapewnić ludziom przewodnik po tym, co powinni i czego nie powinni robić.

Filtrowanie stron jest ogromnym problemem dla sprzedawców Magento, ponieważ jest tak łatwo dostępne na platformie i jest świetne z punktu widzenia użytkownika. Magento pomaga również, wykorzystując atrybuty w polu out of the box.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z nawigacją fasetową (jak będę się odwoływać do niej w tym poście) w Magento, z których niektóre są poprawne, niektóre z nich są błędne - przejdę przez każdą opcję w ten post i wyjaśnij, dlaczego są dobrym lub złym pomysłem z perspektywy SEO.

1. Użyj znacznika kanonicznego (DOBRA OPCJA)

Znacznik kanoniczny stanowi oczywistą opcję, jeśli uruchamiasz nową stronę internetową lub po prostu dodajesz filtrowanie do istniejącej witryny e-commerce, jednak nie jest to tak dobre, jeśli próbujesz usunąć strony z indeksu. Odkryłem, że Google często potrzebuje miesięcy, zanim zwróci uwagę na nowo dodany tag kanoniczny i nie będziesz mógł wykonywać żądań usunięcia, ponieważ nie spełnisz wymagań Google (strona wyświetla błąd 404, ma tag noindex na stronie lub jest zabroniony w robots.txt).

Znacznik kanoniczny będzie również przekazywał wartość do strony kanonizowanej, co jest szczególnie korzystne, jeśli strony filtrów mają do nich linki, ponieważ wartość zostanie przekazana do podstawowych wersji stron.

Znacznik kanoniczny powinien ZAWSZE być obecny, nawet jeśli używasz innej metody, ponieważ pomaga to zapobiegać problemom związanym z ciągami zapytań i parametrami z powodu problemów z nadmierną indeksacją i pomaga utrzymać wartość łącza. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego znacznik kanoniczny ma fundamentalne znaczenie dla Magento ten przewodnik po Magento SEO Napisałem kilka miesięcy temu.

VERDICT: Najlepsza opcja, ale bardziej dla nowej strony internetowej

-

2. Maskuj filtrowane statyczne adresy URL i podawaj je wyszukiwarkom (BAD OPTION)

Z jakiegoś powodu sprzedawcy detaliczni często decydują się po prostu przepisać adresy URL dynamicznych stron filtrów, a następnie założyć, że wszystko jest w porządku, ponieważ wyglądają jak statyczne strony - tak nie jest! Tylko dlatego, że wyglądasz jak statyczne strony, nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie są ich tysiące (z kombinacjami wielu aspektów) i są to strony niskiej jakości, ponieważ nie zawierają żadnych unikalnych zawartość.

Istnieje również zbyt wiele SEO polecających tę opcję sprzedawcom Magento - nie pomaga to w ogóle sytuacji, po prostu utrudnia pisanie reguł dotyczących stosowania reguł dla tagów kanonicznych, zasad dotyczących robotów itp.

Oto przykład: http://magento-website.com/radios/ <dodanie filtru cenowego 100 £ - 200 £ spowoduje, że http://magento-website.com/radios/price/100-250.html

Powyższy przykład pokazuje, jak zastosowano filtr i zmienił się adres URL, ale nowa strona jest dynamiczna i nie może ułatwić niestandardowej treści lub metadanych, co czyni ją bezwartościową z perspektywy SEO (i szkodliwą).

OCENA: Bardzo zły pomysł

-

3. Meta tagi robotów (DOBRA OPCJA)

Zdefiniowanie reguł dodawania robotów meta lub znaczników x robotów jest moją ulubioną metodą dla witryny, która już ma problemy, w przeciwnym razie jest to drugie miejsce za pomocą znacznika kanonicznego. Opcja robotów meta / x, podobnie jak opcja robots.txt, spełnia wymagania Google, aby przesłać żądanie usunięcia za pomocą Narzędzi dla webmasterów - co ułatwia wyeliminowanie problemu (ponieważ możesz ręcznie usunąć adresy URL z indeksu Google)

Przypisywanie noindex, śledzenie tagów powie Googlebotowi, aby nie indeksował strony, ale kontynuował śledzenie linków na stronie, dzięki czemu nie ryzykujesz fragmentarycznego indeksowania, co może się zdarzyć podczas korzystania z trasy robots.txt.

Główną zaletą korzystania z noindex, postępuj zgodnie z meta robotami tag jest to, że wartość może nadal przepływać do innych stron, jak mówisz Google, aby kontynuować śledzenie linków, ale nie indeksować samej strony.

-

4. Użyj robots.txt (DOBRA OPCJA)

Trasa robots.txt jest opcją, ponieważ możesz użyć wieloznacznej karty, aby odrzucić różne parametry lub rozszerzenia adresów URL, ale musisz upewnić się, że istnieje spójna sekcja adresu URL, która pozwoli Ci zrobić wszystko. Na przykład, jeśli chcesz zablokować parametry ceny, możesz dołączyć następujące elementy:

Disallow: * cena *

Głównym problemem związanym z używaniem pliku robots.txt jest to, że linki na stronach nie będą przekazywać wartości, a jeśli strony będą zawierały linki, wartość nie zostanie przekazana na inne strony, ponieważ Google nie uzyska dostępu do strony - w W przeciwieństwie do tego, gdybyś miał iść z meta robotami noindex, skorzystaj z opcji, Google nie zaindeksowałoby tej strony, ale podążałoby za linkami.

Plik robots.txt pozwala spełnić wymagania Google dotyczące żądania usunięcia, ##

-

5. Zamień strony na edytowalne, statyczne strony (DOBRA OPCJA)

Przekształcanie dynamicznych stron filtrów w strony statyczne (z unikalną zawartością i meta treścią) jest moim zdaniem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, jednak wymaga wiele dedykowanych zasobów do pisania treści, a dodawanie treści do wielu istniejących problemów może zająć dużo czasu. .

Główną korzyścią z tego jest to, że rozszerzasz architekturę witryny i tworzysz bardzo specyficzne strony dla zapytań długich, że większość witryn detalicznych nie będzie mieć docelowej strony. W wielu przypadkach, w zależności od platformy, będziesz musiał dostosować nawigację, aby nadal zezwalać na filtry na tych stronach (umożliwiając korzystanie z wieloaspektowej nawigacji), ale te strony mogą być nieindeksowane, a strony statyczne mogą być połączony z nawigacją.

Inną opcją, w zależności od posiadanej technologii i tego, jak dobrzy są twoi programiści, jest wstrzykiwanie treści na strony (znowu edytowalny obszar treści byłby lepszy) i ustawianie tagów tytułów i opisów meta gdzieś w zapleczu.

-

6. Obsługa parametrów w Narzędziach Google dla webmasterów (OK OPCJA)

Google wprowadził ustawienia obsługi parametrów w Narzędziach Google dla webmasterów, aby umożliwić webmasterom informowanie ich, jak ich robot indeksujący powinien uzyskiwać dostęp do różnych dynamicznych parametrów URL. To narzędzie staje się coraz bardziej skuteczne od czasu jego pierwszego wydania i wielu SEO używa go jako podstawowej opcji do radzenia sobie z warstwową nawigacją.

Odkryłem, że ta metoda nie jest tak skuteczna, jak użycie robotów meta (lub znaczników kanonicznych, jeśli jest to nowa strona internetowa), ale zawsze ustawiam obsługę parametrów obok znacznika kanonicznego i często obok robotów meta.

To jest coś, co dużo testowałem, a ja osobiście i nie polecam tego powyżej niektórych innych opcji.

-

7. Nofollowing links to filter pages (BAD OPTION)

Ta metoda działa i widziałem, że wielu sprzedawców wybiera tę opcję, ponieważ oszczędza budżet indeksujący - jednak pojawiają się problemy, których nie mają inne opcje, takie jak:

Jeśli masz zewnętrzne linki do stron lub przypadkowo łączysz się ze stronami, wyszukiwarki będą indeksować niektóre strony, ponieważ nie podałeś instrukcji dla tych stron. Może również wyglądać podejrzanie, że zablokowałeś dostęp do sekcji witryny.

-

Wniosek

Polecam używanie tagu kanonicznego, jeśli właśnie uruchamiasz witrynę z nawigacją warstwową, a także ustawiasz instrukcje dla Google za pomocą sekcji obsługi parametrów w Narzędziach dla webmasterów. Jeśli jednak masz problem z nadmierną indeksacją, który chcesz rozwiązać, zalecałbym przypisanie noindex, śledzenie tagów robotów lub znaczników x robotów, ponieważ spowoduje to szybsze działanie wyszukiwarek, a także umożliwi rozpoczęcie przesyłania instrukcji żądania usunięcia (ponieważ strony będą spełniać wytyczne Google dotyczące usuwania).

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące nawigacji warstwowej / fasetowanej, napisz do mnie - [email protected] .

Związane z

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?