СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

The Ultimate 301 Redirect SEO Guide

 1. Czy potrzebuję przekierowania 301?
 2. Dlaczego musi to być przekierowanie 301, a nie inny typ?
 3. Jak tworzyć i wdrażać przekierowania 301?
 4. I Deployed 301 przekierowuje, ale mam problemy!
 5. Przekierowania 301 działały na początku, ale po pewnym czasie spadły moje rankingi
 6. Moja strona używana do rangi # 1, ale Google ukarała ją, czy mogę ją przekierować?
 7. Jak długo powinienem utrzymywać przekierowanie 301 Active For?
 8. Co jeszcze muszę zrobić, aby uruchomić moją nową stronę?

Przekierowania 301 są jedną z najstarszych taktyk stosowanych w SEO i nadal są niezwykle ważne i stały się bardziej wszechstronne w ciągu ostatnich kilku lat. Spośród różnych analogii używanych do opisywania przekierowań, moim ulubionym jest analogia do urzędu pocztowego. Kiedy przenosisz się do nowego domu, większość ludzi wie, aby poinformować pocztę o przeniesieniu, aby mogli przekazać całą starą pocztę na nowy adres. Niektórzy z nas zapominają, w wyniku czego tracą mnóstwo poczty. W ten sam sposób przekierowanie 301 informuje roboty indeksujące wyszukiwarki, że adres URL, który kiedyś był „na żywo” w lokalizacji X, został przeniesiony do nowej lokalizacji Y.

W ten sam sposób przekierowanie 301 informuje roboty indeksujące wyszukiwarki, że adres URL, który kiedyś był „na żywo” w lokalizacji X, został przeniesiony do nowej lokalizacji Y

Istnieją trzy typy przekierowań:

 • 301 lub „przeniesiony na stałe”
 • 302 lub „tymczasowo przeniesiony”
 • 307, następca 302, również przekierowanie „tymczasowo przeniesione”
 • odświeżanie meta

Ponieważ ten post nosi tytuł 301 przekierowania SEO , skoncentrujemy się na przekierowaniu 301. Tak więc nie zostawiam cię całkowicie w ciemności w związku z przekierowaniami 302, 307 i meta odświeżania. Oto krótki ich opis, zanim przejdziemy do świata przekierowań 301:

 • Typy 302 i 307 :
  • Są to tymczasowe przekierowania i choć są technicznie różnymi typami, naprawdę wykonują tę samą pracę, więc łączę je w jeden tutaj. Ten typ przekierowania wskaże przeszukiwaczowi nową lokalizację URL, ale nie traktuje go jako trwałej zmiany. W rezultacie nie przeniesie żadnych uprawnień SEO, które oryginalny URL uzyskał w ciągu swojego życia. Wracając do naszej analogii do poczty, 302 byłoby tak, jakbyś prosił urząd pocztowy o przechowywanie poczty, gdy jesteś poza miastem. Jeśli musiałeś wykonać przekierowanie na kilka dni, a następnie powrócić do oryginalnego adresu URL lub mieć przekierowanie, które celowo nie przekazuje uprawnień SEO do nowej lokalizacji, może to być opłacalna opcja. Ponieważ jednak przekierowania 302 i 307 nie przenoszą żadnych uprawnień SEO z oryginalnego źródła do nowego źródła, w większości przypadków nie powinny być używane.
 • Meta odświeżanie :
  • Przekierowania meta odświeżania są wolniejsze i są bardziej użytecznym narzędziem. Pomyśl o rządowych stronach internetowych lub innych zabezpieczonych stronach internetowych z linkami zewnętrznymi. Czy zauważyłeś, że po kliknięciu linku zewnętrznego uzyskasz odliczanie, takie jak „ Zostaniesz przekierowany do witryny example.com w ciągu 5 sekund. Jeśli nie, kliknij tutaj ”? To przykład meta odświeżania. Jest on używany głównie do przekierowań z opóźnieniem, które najpierw załadują oryginalny adres URL. Chociaż przekierowania Meta odświeżają niewielką ilość uprawnień SEO, nie są zalecaną trasą do celów SEO.

Przekierowania 301 lub „przeniesione na stałe” przekierowania są najlepszymi przyjaciółmi podczas zmiany ścieżek URL w witrynie. Wracając do naszej analogii do poczty, przekierowanie 301 zobaczy, że twoja stara poczta (autorytet SEO) trafia do nowej lokalizacji.

Zanim przejdziemy do kwestii technicznych dotyczących samego przekierowania, przejdźmy do tego, jak wyszukiwarki przeszukują strony internetowe, aby dodać kontekst do tego przewodnika.

Pomyśl o wyszukiwarce (pomyślałeś o Google, prawda?).

Pop Quiz: Jak Google indeksuje moją witrynę?

A. Google indeksuje moją witrynę jako jedną jednostkę. Cała strona jest indeksowana lub nie.

B. Google indeksuje moją witrynę jako grupę stron internetowych. Niektóre strony internetowe mogą być indeksowane, podczas gdy inne mogą zostać pominięte.

Jeśli wybrałeś B , masz rację!

Ponieważ Google indeksuje strony internetowe jako grupy stron internetowych, każda strona internetowa w witrynie jest przypisana do:

 • Frazy kluczowe dla danej strony
 • Uprawnienia SEO specyficzne dla strony (lub rankingowa moc)
 • Profil linku zwrotnego (lub zewnętrzne hiperłącza wskazujące bezpośrednio na tę stronę)
 • Rankingi na stronach wyników wyszukiwania (SERP)
  • Wyszukiwarki będą wyświetlać różne strony w wynikach wyszukiwania w zależności od zapytania użytkownika końcowego, a która strona w witrynie jest najbardziej odpowiednia dla tego zapytania
 • … I liczba innych sygnałów wyszukiwania

Po pewnym czasie pojawi się strona internetowa z grupą stron, z których każda ma określone mocne i słabe strony. Zdziwiłbyś się, wiedząc, że strona główna Twojej witryny nie zawsze jest najsilniejszym zasobem SEO na Twojej stronie internetowej - choć zazwyczaj jest to najczęściej.

Czy potrzebuję przekierowania 301?

Istnieje kilka różnych scenariuszy, w których zalecane jest użycie przekierowań 301. Oto lista najbardziej typowych scenariuszy:

 • Aktualizujesz swoją witrynę, a niektóre (lub wszystkie) strony będą miały inną ścieżkę URL przed zakończeniem. Na przykład:
  • Oryginalna strona „Informacje”: http://www.example.com/about.html
  • Nowa strona „Informacje”: http://www.example.com/about/
 • Otrzymujesz certyfikat bezpieczeństwa (SSL) i będziesz zabezpieczał całą swoją stronę. Na przykład:
  • Oryginał: http://www.example.com/
  • Nowy: https://www.example.com/
 • Przerywasz usługę lub produkt i chcesz przekierować użytkowników do nowej usługi lub produktu:
  • Oryginał: http://www.example.com/old-service/
  • Nowy: http://www.example.com/new-service/
 • Należy rozwiązać problemy z kanonizacją, aby skonsolidować różne wersje adresu URL z „nie www” na „www” lub odwrotnie:
  • Oryginalny: http://example.com/
  • Nowy: http://www.example.com/
 • Każdy inny scenariusz, w którym musisz przekierować użytkowników z jednego adresu URL na inny.

Dlaczego musi to być przekierowanie 301, a nie inny typ?

301 Przekierowania mogą przenosić się między 90% a 99% uprawnień SEO (rankingi, strony indeksowane, sygnały wyszukiwania) z oryginalnego adresu URL na nowy adres URL. Dzięki temu możesz dokonywać niezbędnych zmian na swojej stronie, zachowując jednocześnie jak najwięcej historycznego autorytetu SEO.

Jak tworzyć i wdrażać przekierowania 301?

Istnieją różne sposoby podejścia do implementacji, oto kilka scenariuszy i zasobów:

 • Serwer Apache
 • ASP.NET
 • Zbyt wiele informacji? Możesz zawsze zatrudnić nas zrobić to dla ciebie.

I Deployed 301 przekierowuje, ale mam problemy!

Podobnie jak wszystko, co kręci się wokół optymalizacji wyszukiwarek, możesz zrobić wszystko dobrze i nie uzyskać pożądanego rezultatu.

W przypadku prawidłowego i terminowego wdrożenia przekierowania 301 można szybko wykonać zadanie polegające na przeniesieniu uprawnień SEO z oryginalnego źródła do nowej lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że wyszukiwarki, takie jak Google, potrzebują trochę czasu, aby potwierdzić transfer i zaktualizować indeks. Dodaj trochę więcej czasu na przeniesienie uprawnień SEO do nowej lokalizacji.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​strona internetowa o zdrowym indeksowaniu częstotliwości będzie wykazywać pewne wahania rankingu po wdrożeniu przekierowań 301, ale sytuacja wydaje się stabilizować po kilku tygodniach. Może to potrwać dłużej, jeśli przekierowanie 301 znajduje się między różnymi domenami najwyższego poziomu.

W 2012 roku napisałem blog o problemach z przekierowaniem 301. Sprawdź to, aby uzyskać więcej potencjalnych zagrożeń .

Przekierowania 301 działały na początku, ale po pewnym czasie spadły moje rankingi

Naprawdę musisz upewnić się, że nowa lokalizacja jest nadal odpowiednia do tego, o czym była stara strona, jeśli masz nadzieję utrzymać swoje rankingi.

Oto przykładowy scenariusz:

 • Załóżmy, że sprzedajesz buty Nike i postanowiłeś przerwać stronę Red Nike Shoes .
 • Twoja strona Red Nike Shoes uplasowała się bardzo dobrze w Google pod względem frazy kluczowej „czerwone buty Nike”. Nie chciałeś stracić tych rankingów i ruchu, więc 301 przekierowałeś tę stronę na stronę Green Nike Shoes .
 • Początkowo przekierowanie 301 działało, ale z czasem Twoje rankingi „czerwonych butów Nike” zniknęły.

W powyższym scenariuszu wyraźnie widać, dlaczego rankingi spadły. Nowa strona, Green Nike Shoes, nie jest odpowiednia dla Red Nike Shoes, więc nadgodziny, które autorka rozprasza.

Tak długo, jak strony docelowe, na które kierujesz swoje przekierowania, są nadal istotne dla treści z oryginalnego źródła, będziesz miał większą szansę na zachowanie tego autorytetu SEO i całej dobroci, która z nim wynika.

Moja strona używana do rangi # 1, ale Google ukarała ją, czy mogę ją przekierować?

Pamiętaj, że jeśli masz strony, które zostały ukarane przez Google, przekierowania 301 nie uratują Cię. Jeśli przekierujesz 301 ukaraną stronę, ta kara może być zgodna z przekierowaniem do nowego adresu URL.

Ludzie próbowali przedostać się do systemu poprzez przekierowania. Tak bardzo, że uważamy, że Google potrzebuje więcej czasu, aby potwierdzić poważne przekierowania w tych dniach, aby uniknąć przekierowań na spam.

Jednak w rzadkich przypadkach zaobserwowaliśmy, że adresy URL, które zostały ukarane, zostały odzyskane w rankingach po wygaśnięciu kary algorytmicznej - zazwyczaj po kilku latach. Jeśli widzisz, że dzieje się to z adresem URL, teoretycznie byłoby bezpiecznie przekierować ten adres URL do nowego miejsca docelowego.

Jak długo powinienem utrzymywać przekierowanie 301 Active For?

Google zaleca, aby przekierowania 301 pozostały aktywne przez co najmniej rok po wdrożeniu. W większości przypadków nie zaszkodzi po prostu pozostawić je aktywne w module przepisywania lub pliku .htaccess na czas nieokreślony. W rzeczywistości im dłużej są aktywne, tym lepiej.

Co jeszcze muszę zrobić, aby uruchomić moją nową stronę?

Przekierowania 301 to ważna taktyka zapewniająca historyczną ciągłość Twojego autorytetu SEO, gdy Twoja strona (e) ewoluują. Są jednak jednym elementem z dużo dłuższej listy kontrolnej.

Sprawdź mój post z wcześniejszego roku o pięć całkowicie możliwych błędów popełnianych przez ludzi podczas uruchamiania nowej strony internetowej .

Prosimy o współpracę z nami poprzez poniższe komentarze. Chciałbym usłyszeć o innych scenariuszach, w których potrzebne są przekierowania 301, o których mógłbym nie wspomnieć. Również wszelkie pomysły, spostrzeżenia, taktyki są mile widziane. Na koniec, jeśli potrzebujesz pomocy w biznesie online, proszę Skontaktuj się z nami , będziemy wiedzieć, czy możemy pomóc w ciągu kilku minut.

Czy potrzebuję przekierowania 301?
Dlaczego musi to być przekierowanie 301, a nie inny typ?
Jak tworzyć i wdrażać przekierowania 301?
Jak długo powinienem utrzymywać przekierowanie 301 Active For?
Co jeszcze muszę zrobić, aby uruchomić moją nową stronę?
Pomyślałeś o Google, prawda?
Pop Quiz: Jak Google indeksuje moją witrynę?
Czy potrzebuję przekierowania 301?
Dlaczego musi to być przekierowanie 301, a nie inny typ?
Jak tworzyć i wdrażać przekierowania 301?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?