СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Strony dla komputerów Mac: Zmniejsz rozmiar pliku dokumentu Pages

Jeśli dokument zawiera pliki obrazów, audio lub wideo, możesz zmniejszyć jego rozmiar, aby ułatwić wysyłanie, publikowanie lub udostępnianie.

Jeśli nie chcesz na stałe zmienić oryginalnego dokumentu, możesz zapisać jego kopię z mniejszym rozmiarem pliku.

 1. Wybierz polecenie Plik> Zmniejsz rozmiar pliku (z menu Plik u góry ekranu).

 2. Wybierz dostosowania, które chcesz wprowadzić:

  • Skaluj duże obrazy: obrazy są skalowane do rozdzielczości używanej w dokumencie, przy zachowaniu jakości wizualnej. Na przykład po dodaniu zdjęcia do dokumentu i zmianie jego rozmiaru na mniejszą, wybranie tej opcji spowoduje usunięcie nieużywanych danych obrazu.

   Uwaga: Niezależnie od tego, czy zaznaczysz to pole wyboru, jeśli obraz ma format, który nie będzie wyświetlany na urządzeniu z systemem iOS, zostanie automatycznie przekonwertowany na format, który będzie.

  • Usuń przycięte części filmów i dźwięku: Jeśli przyciąłeś początek lub koniec filmów lub dźwięku (za pomocą elementów sterujących na pasku bocznym Format), przycięte części zostaną usunięte.

  • Najbardziej kompatybilny (H.264): Filmy w dokumencie są konwertowane na format H.264, który jest odtwarzany na większości urządzeń iOS i komputerów Mac.

  • Wysoka wydajność (HEVC): Ta opcja formatu pojawia się tylko wtedy, gdy używasz systemu MacOS 10.13 lub nowszego, a Twój Mac obsługuje sprzętowe kodowanie HEVC. Filmy w formacie HEVC mają najlepszą jakość przy najmniejszym rozmiarze pliku, ale można je odtwarzać tylko na urządzeniach z systemem iOS 11 lub nowszym i komputerach Mac z systemem MacOS 10.13 lub nowszym.

   Jeśli używasz systemu MacOS 10.13 lub nowszego i stron 7.0 lub nowszego i wybierzesz ten format, możesz później dodać pliki HEVC do dokumentu lub kopii o zmniejszonym rozmiarze. Aby uzyskać więcej informacji o HEVC, zobacz ten artykuł Apple Support .

   Uwaga: H.264 i HEVC nie obsługują kanałów alfa, więc przezroczystość jest konwertowana na czarne tło.

  • Zachowaj oryginalny format: zachowuje bieżące formaty filmów. W tym przypadku żadne filmy w formatach niekompatybilnych z iOS nie są zoptymalizowane, a zatem nie są odtwarzane na urządzeniach z systemem iOS.

  • Jakość filmu: Ustaw maksymalną rozdzielczość dla filmów. Filmy o rozdzielczości mniejszej niż maksymalna nie są powiększane.

 3. Kliknij przycisk, aby zastosować zmiany:

  • Zmniejsz ten plik: Stosuje ustawienia do oryginalnego dokumentu.

  • Zmniejsz kopię: Stosuje ustawienia do kopii dokumentu i zachowuje oryginalny dokument. Wprowadź nazwę dokumentu i wybierz, gdzie zapisać kopię, a następnie kliknij Zapisz.

Uwaga: Można wybrać kombinację opcji, która zwiększa rozmiar pliku.

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?