СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Promocja Vkontakte

 1. Promocja Vkontakte - początek
 2. Promocja grup Vkontakte
 3. Zasada i harmonogram delegowania w społeczności
 4. Praca z komentarzami w grupach VK
 5. I więcej

Przydatne instrukcje dotyczące promowania Vkontakte dla początkujących SMM

Przydatne instrukcje dotyczące promowania Vkontakte dla początkujących SMM. Mała wycieczka do historii. VKontakte to rosyjska sieć społecznościowa, która rozpoczęła swoją pracę w 2006 roku. Początkowym celem stworzenia VKontakte jest zjednoczenie widowni wieku od 16 do 25 lat.

Różnorodność i dostępność funkcji, takich jak układ zdjęć, układ audio, rozmieszczenie wideo, tworzenie grup itp., Szybko spopularyzowała sieć społecznościową wśród reprezentowanej grupy wiekowej.

Bliżej 2010 r. Otwarte możliwości i ukierunkowane skupienie się na odbiorcach uczniów miały negatywny wpływ na wizerunek tej sieci społecznościowej. Od tego momentu VKontakte wprowadza szereg ścisłych zasad i ograniczeń.

Dzisiaj VKontakte jest wiodącą siecią społecznościową w RuNet. Szereg innowacji i atrakcyjność nowej grupy wiekowej pozytywnie wpłynęły na rozwój VKontakte.

Specjalista SMM powinien zrozumieć, co następuje:

 • VK - nie jest pełnoprawną stroną internetową ani sklepem internetowym.
 • Publiczność sieci społecznościowej - ogólnie i ogólnie jest potencjalnym klientem.
 • Obiektywnie - od ogółu odbiorców tylko niewielka część odnosi się do konsumenta docelowego.
 • Interesy odbiorców zależą bezpośrednio od ich wieku i statusu społecznego.

Promocja Vkontakte - początek

Przed rozpoczęciem promocji

Studiowanie konkurentów w ramach jednej sieci społecznościowej to pierwszy krok, bez którego sama promocja nie może być kompletna.

Konkurenci w jednym lub innym regionie nie są tak znanymi markami jak firmy rozpoczynające działalność lub te, które były na rynku usług w ciągu ostatnich 3-5 lat.

Parametry do oceny konkurentów w sieci społecznościowej:

 • Lokalizacja konkurenta w wynikach wyszukiwania VKontakte
 • Liczba kluczowych żądań, do których przesłano konkurenta
 • Liczba uczestników w grupie (na stronę)
 • Komponent informacyjny treści w grupie (na stronie)
 • Komentarze życzeń grupy konkurentów

Tworzenie grupy lub strony publicznej?

Sieć społecznościowa VKontakte umożliwia dwie możliwe formy społeczności - strona grupowa i publiczna.

Wybór jednej lub drugiej formy zależy bezpośrednio od planów interakcji z publicznością. Dopuszcza się istnienie obu form dla jednej firmy, jednak prawdopodobnie rozproszy to odbiorców.

Grupa - rodzaj społeczności, która pozwala aktywnie współdziałać z publicznością. Idealny dla firm i osób, których klienci potrzebują dialogu z przedstawicielami serwisu.

Idealny dla firm i osób, których klienci potrzebują dialogu z przedstawicielami serwisu

Strony publiczne - w porównaniu z grupami, mają mniej funkcji. Lub te funkcje są niewygodne z punktu widzenia użyteczności. Na przykład tworzenie tematów. W grupach tematy są tworzone i umieszczane na górze ściany informacyjnej. Na stronach publicznych - z boku.

Na stronach publicznych - z boku

Strony publiczne są idealne dla firm i osób zainteresowanych komunikacją informacji. Dialog z użytkownikami jest opcjonalny.

Istnieje również szereg funkcjonalnych wyróżnień. Strony publiczne nie pozwalają: tworzyć wiadomości, wewnętrzne strony, indywidualizować projekt, utrzymywać posty na ścianie (zamknięte dla użytkowników), usuwać uczestników.

Wybór jednej lub innej formy społeczności powinien opierać się na celach promocji w sieci społecznościowej.

* Ważne! Funkcja ponownego formatowania strony publicznej do grupy i na odwrót stała się dostępna.

Nazwa i opis grupy (strona).

Nazwa grupy powinna zawierać 1-2 kluczowe zapytania, dla których postępuje projekt. Zbyt duża podaż kluczowych zapytań jest niedopuszczalna. Nazwa grupy może składać się tylko z jednej nazwy firmy (nazwisko osoby często odwiedzanej) tylko wtedy, gdy jest dobrze znana docelowej grupie odbiorców (na przykład Coca-Cola lub Dima Bilan).

Opis powinien być jasny, zwięzły, zawierać podstawowe informacje, dane kontaktowe i link do strony zewnętrznej.

Formacja treści

Treść dla grupy (strona) jest podstawą. Treść tekstowa i graficzna (w tym wideo) powinna być bezpośrednio związana z tematem społeczności. Pośredni dotyk tematu jest możliwy w procentach od 65% do 35%.

Ściśle niedopuszczalne w promocji kopiowania treści konkurujących grup, a także umieszczanie treści niezwiązanych z tematem społeczności. Dowcipy, memy itp. Powinny być powiązane z tematem grupy. Treści rozrywkowe (jeśli społeczność nie jest rozrywką) nie powinny przekraczać 10-20% całej zawartości społeczności.

Na zainteresowanie grupą (strona) ma również wpływ ilość treści tekstowych i towarzyszących jej materiałów.

Optymalny rozmiar tekstu wynosi do 500 znaków bez spacji. Załóżmy, że tekst jest większy, ale zaleca się nie przekraczać 1200 znaków bez spacji.

Każdej notatce tekstowej musi towarzyszyć materiał, czy to obraz, ankieta, plik audio czy plik wideo. Jest to konieczne, aby uprościć postrzeganie materiału przez użytkownika.

Linki do społeczności VKontakte

Dla linków istnieje osobny blok pod tą samą nazwą. Ten blok może być używany zarówno do linków do strony zewnętrznej, jak i do linków do przyjaznych grup.

Blok „Linki” nie powinien być przesycony. Optymalne dla strony zewnętrznej są 3 rodzaje linków:

 • Do strony głównej
 • Aby skontaktować się ze stroną
 • W katalogu towarów lub usług

Wzajemne powiązania z przyjaznymi grupami tracą na znaczeniu. Jeśli nadal potrzebujesz wymieniać linki z przyjaznymi grupami, odnieś się tylko do tych, którzy mają określoną reputację na VKontakte.

Linki w treści tekstowej - do pisania notatek dopuszczalne jest używanie linków do zewnętrznej strony społeczności.

* Ważne! Jest wysoce pożądane, aby nie przekraczać limitu 2 linków dziennie. Link musi odnosić się do opublikowanych informacji.

Tematy w społeczności VKontakte

Jeśli utworzysz grupę, tematy, w których będą znajdować się na górze, zaleca się uniemożliwić użytkownikom tworzenie okazji do komunikacji. Motywy są jednym z pierwszych, które zobaczy użytkownik grupy. Dlatego ważne jest, aby lista zawierała najważniejsze informacje, takie jak tematy:

 • Pytania i odpowiedzi
 • Zasady wspólnotowe
 • Skontaktuj się z nami
 • Recenzje

To nie powinno być dużo. Wszystko, co nie ma długoterminowej perspektywy w komunikacji, powinno być umieszczone na ścianie (taśmie) grupy.

Twórz albumy wideo i zdjęcia

Albumy fotograficzne i pliki wideo umieszczone w grupie powinny dotyczyć wyłącznie tematów społeczności. Jakość treści w tworzeniu albumów fotograficznych i wideo jest czynnikiem decydującym. Jeśli materiał fotograficzny i wideo jest obecny w dużych ilościach, ale nie wpływa na temat społeczności, ma to negatywny wpływ na wizerunek grupy.

* Ważne! Najlepsze prace graficzne znajdują się w głównym albumie fotograficznym społeczności.

Ankiety i ankiety

Tworzenie ankiet i ankiet jest istotne dla określenia opinii odbiorców. Ankieta lub głosowanie nie powinny zawierać wielu elementów. Zalecana liczba punktów wynosi od 3 do 6.

Promocja grup Vkontakte

Zaangażowanie odbiorców

Nowa społeczność (a także społeczność, której promocja nie jest przedmiotem należytej uwagi) jest niska pozycja w wynikach wyszukiwania w VKontakte. Minimalizuje to (zmniejsza do 0) liczbę odwiedzin w grupie i powstawanie jej liczby.

Aby przyciągnąć publiczność, dostępnych jest kilka narzędzi:

 • Wysyłanie zaproszeń do społeczności do znajomych
 • Korzystanie z giełd reklamowych Nowe
 • Płatność za przystąpienie do nowej grupy
 • Ręczne wysyłanie zaproszeń do społeczności
 • Przycisk społeczności (blok, baner) na stronie zewnętrznej
 • Wymieniaj wzajemne powiązania z przyjaznymi grupami
 • Reklama w grupach podobnych przedmiotów
 • Reklama kontekstowa VKontakte (target)
 • Reklama kontekstowa GoogleAdWords

Wysyłanie zaproszeń do społeczności do znajomych ma znaczenie tylko wtedy, gdy na koncie jest ponad 500 przyjaciół, z których grupa jest promowana. Osoby na liście znajomych konta muszą być lojalne wobec wysłanych zaproszeń. Jeśli istnieje możliwość, że wielu z nich kliknie przycisk „Spam” lub „Zgłoś nadużycie”, należy odmówić wysyłania zaproszeń do znajomych.

Korzystanie z giełd reklamowych - w tej chwili istnieje kilka wymian reklamowych. Wśród nich są Feedtime, Plibber Sociate. Wygodniejsze jest Plibber.ru (mniej prowizji i bardziej stabilna praca) i towarzystwo. Ostatnio pojawiła się użyteczna aktualizacja obejmująca posty i społeczności CPM.

Oznacza to, że możesz teraz:

1. dowiedz się, ilu subskrybentów zobaczy Twój post reklamowy.
2. przewidzieć wyniki kampanii reklamowej
3. Sprawdź, czy publiczność jest odpowiednia dla wieku i geografii

Aby reklamować się w grupie, której potrzebujesz stworzyć skuteczny post / repost które zostaną dostosowane do konkretnej społeczności, w której będą umieszczane reklamy.

Z drugiej strony możesz zarabiać pieniądze na swojej stronie lub na stronie publicznej. umieszczanie tego typu reklam . Cena reklamy waha się od kilkudziesięciu rubli do kilku tysięcy za jeden post / repost.

Obejrzyj film, więc wyraźniej. Od pierwszej minuty, w której jest ona podawana reklamodawcom, od 08:15 na minutę - do administratorów:

Płatność za przystąpienie do grupy jest narzędziem, w które zaangażowane są zasoby innych firm (na przykład usługa automatyczna) online cheat soclike.ru - sprawdzony, działa dobrze). Dziś takich zasobów jest wystarczająco dużo, dlatego niezwykle ważne jest, aby wybrać najbardziej niezawodne i rozsądne ceny.

* Ważne!

Ale nawet w warunkach socjalnych, przy podstawowym oszustwie, nie ma gwarancji, że ci abonenci nie zmienią się w „psie twarze”. Dla subskrybentów były prawdziwe , a nie boty, i nie są „zepsute”, skorzystaj z oszustwa o stawce VIP.

Liczba płatnych uczestników, którzy dołączyli do grupy, powinna być określona przez wiek grupy i systematyczny charakter publikacji. W przypadku nowych grup zaleca się, aby 10-20 dni tworzyło treść i dopiero potem przystąpiło do płacenia za dołączenie do społeczności.

Należy rozumieć, że płatność za przystąpienie do grupy jest narzędziem, którego głównym celem jest wizualne zwiększenie liczby uczestników w społeczności i stworzenie na tej podstawie lojalnego stosunku do grupy od potencjalnych klientów.

Ręczne wysyłanie zaproszeń do społeczności jest minimalnie skutecznym sposobem. Jest to istotne tylko w przypadkach, gdy konieczne jest przyciągnięcie publiczności w mieście i / lub nie ma funduszy na inne rodzaje przyciągania odbiorców. To narzędzie zakłada obecność co najmniej 10 fałszywych (fikcyjnych) kont, z których zostanie przeprowadzona dystrybucja. W takim przypadku każde fałszywe konto powinno być jak najbliżej konta prawdziwej osoby.

Zalecana liczba wiadomości wysyłanych dziennie wynosi od 100 do 150. Nie więcej niż 10-12 wysyłek z 1 konta.

Do korespondencji należy dołączyć szczegółowy list, a nie tylko link do grupy.

Jest wysoce pożądane, aby skontaktować się z użytkownikiem, do którego jest przeznaczony list, pod nazwą podaną na jego koncie. Ponadto przed wysłaniem wiadomości należy upewnić się, że konto użytkownika, do którego przeznaczona jest litera, jest najbardziej podobne do rzeczywistego konta użytkownika, a nie do bota.

Stopień zwrotu z korespondencji ręcznej waha się od 1-5 do grupy obejmującej 100-150 wysłanych zaproszeń. Ten wskaźnik jest nieskuteczny w kontekście czasochłonnego.

* Ważne! Nie zaleca się lekceważenia wskazanych liczb dla ręcznej dystrybucji wiadomości. VKontakte śledzi odsetek wiadomości e-mail dotyczących spamu i liczbę skarg dotyczących e-maili. Ostatecznie wpływa to na ocenę i emisję grupy w wyszukiwarce sieci społecznościowych.

Przycisk (blok, baner) społeczności na zewnętrznej stronie jest warunkiem przyciągnięcia grupy docelowej. Przycisk (blok, baner) powinien znajdować się na stronie głównej, a także na stronie Szczegóły kontaktu. Optymalna obecność przycisku prowadzącego do grupy na wszystkich stronach witryny.

Wymiana wzajemnych powiązań z przyjaznymi grupami - dziś waga takiej wymiany za wydanie grupy w wyszukiwarce VKontakte jest zminimalizowana. Wymiana ma znaczenie tylko w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów uczestniczących w przyjaznej grupie.

* Ważne! Upewnij się, że po wymianie linków do grup administratorzy przyjaznej grupy nie usuwają linków do twoich. Jeśli tak się stanie, skontaktuj się z administracją grupy, aby wyjaśnić sytuację lub usunąć link z grupy.

Reklama w grupach podobnych przedmiotów jest jednym z najskuteczniejszych rodzajów reklamy, która wymaga budżetu. Koszt i warunki reklamy w grupach podobnych przedmiotów zależą od stopnia awansu grupy, liczby odwiedzin i aktywności w niej. Ten rodzaj przyciągania odbiorców powinien być wykorzystywany tylko w tych przypadkach, gdy chcesz nie tylko reklamować grupę, ale reklamować produkt (usługę) i grupę.

* Ważne! Upewnij się, że grupa oferująca usługi reklamowe nie publikuje więcej niż 2-3 (najlepiej 2) linków reklamowych dziennie. Sieć społecznościowa VKontakte nakłada ograniczenia na grupę, która narusza politykę reklamową VKontakte.

Reklama kontekstowa VKontakte jest najdroższym, ale najskuteczniejszym sposobem przyciągnięcia klientów docelowych do grupy. Minimalny budżet na reklamę dziennie wynosi 100 rubli. Kierowanie jest możliwe (ustawienie wyświetlania reklam według płci, wieku, kraju, miasta, zainteresowań itp.).

Reklama kontekstowa GoogleAdWords - kontekstowa grupa reklam w GoogleAdWords jest istotna tylko w przypadkach, gdy promowany projekt nie ma strony internetowej lub bloga. Początkowy koszt reklamy kontekstowej GoogleAdWords jest mniej więcej taki sam jak koszt reklamy kontekstowej w VKontakte.

Zasada i harmonogram delegowania w społeczności

Systematyczne publikowanie postów w społeczności bezpośrednio wpływa na wydawanie grupy (strony) w wyszukiwarce sieci społecznościowych. Niezwykle ważne jest, aby nie mylić systematycznego charakteru publikacji z liczbą opublikowanych postów dziennie.

Znaczenie systemowe w zakresie zarządzania grupami. Liczba postów zależy od tematu grupy. Zalecana systematyczność - codzienne publikacje. Zalecana liczba postów dziennie wynosi od 1 do 5 ( optymalnie 2-4 ).

Warto zauważyć, że nadmierny nadmiar materiału grupowego w taśmie aktywności użytkownika ma negatywny wpływ.

Harmonogram delegowania zależy od przewagi odbiorców nad zasadami „statusu społecznego”. Wyświetl informacje o odbiorcach w sekcji Statystyki społeczności.

Podczas tworzenia harmonogramu publikacji brane są pod uwagę następujące kwestie:

 • Czas na naukę
 • Czas potrzebny na podróż
 • Możliwy status rodzinny
 • Dzień / wieczór (odwiedzanie klubów, kawiarni itp.)

Średnio najlepszym czasem na wysłanie jest zegar:

 • 11:00 do 14:00
 • 14:00 do 17:30
 • 19:30 do 22:30

Dostosowanie harmonogramu stanowisk można przeprowadzić po utworzeniu głównej grupy odbiorców, w oparciu o aktywność prywatnych handlowców.

Za pomocą funkcji „Timer” można ustawić harmonogram automatycznej publikacji postów (nie więcej niż 10 publikacji automatycznych dziennie).

Działalność grupowa

Promując projekt w sieci społecznościowej w VKontakte, ważne jest, aby zrozumieć, że działalność grupy zależy od tematyki grupy. Grupa „Najlepsze filmy” będzie miała dużo bardziej aktywną publiczność niż grupa „Wszystko o naczyniach kuchennych”. Również aktywność w grupie zależy od zdolności publiczności do wyrażenia subiektywnej opinii.

* Ważne! W ciągu ostatnich 3 lat aktywność publiczności wiodących sieci społecznościowych znacznie się zmniejszyła. Przeważająca liczba użytkowników woli otrzymywać informacje w trybie pasywnym. Lub wziąć udział w dyskusji, gdy odnosi się ona bezpośrednio do tematu (na przykład użytkownik zakupił produkt i napisze recenzję na ten temat lub zada pytanie dotyczące działania produktu).

Aktywność w grupie wyraża się w trzech głównych parametrach:

 • Lubi (głosowanie);
 • Komentarze;
 • Pereposty;

Wszystkie trzy czynniki w pewnym stopniu wpływają na emisję i promocję grupy w sieci społecznościowej.

* Ważne! Liczbę polubień, postów i komentarzy można zwiększyć za pomocą zasobów innych firm. Jednocześnie konieczne jest zachowanie równowagi między takimi czynnikami jak: wiek grupy, częstotliwość publikowania treści, liczba odwiedzin, średnia liczba polubień, komentarzy i repostów na grupę.

Sieć społecznościowa w VKontakte monitoruje grupy w celu oszukania wymienionych parametrów. Grupy podejrzane o oszukiwanie liczby uczestników lub parametrów są oznaczone w statystykach społeczności specjalną linią „Procent podejrzanych kont: około n%”. Przestrzegaj umiaru w opłatach za polubienia, publikacje i komentarze.

Praca z komentarzami w grupach VK

Aby zainicjować komunikację w grupie, dozwolone jest używanie fałszywych kont. A jednak inicjowanie komunikacji z takimi kontami nie gwarantuje aktywności publiczności.

Pozytywne komentarze członków grupy od czasu do czasu powinny być odpowiedzią administracji społeczności. Podkreśla to znaczenie opinii użytkowników i kształtuje wizerunek firmy (osoby).

Praca z negatywnymi komentarzami jest jednym z najtrudniejszych rodzajów pracy. W tym przypadku administrator ma obowiązek dokonać wyboru między usunięciem komentarza a wyrównaniem konfliktu (należy go usunąć w bardzo rzadkich przypadkach). Taki wybór tworzy wizerunek firmy (osoby prywatnej) w sieci społecznościowej.

Jeśli negatywny komentarz jest uzasadniony, należy odpowiedzieć. Konflikt musi zostać rozstrzygnięty.

Konflikt musi zostać rozstrzygnięty

Jeśli negatywny komentarz nie jest uzasadniony, należy go usunąć. Negatywne komentarze mogą być również odbiciem podważania reputacji konkurentów.

* Ważne! Komentarze spamowe. Usuń je i zablokuj członków grupy, którzy opublikowali takie komentarze w czasie. Zgodnie z zasadami społeczności należy określić niedopuszczalność reklamowania zasobów stron trzecich bez uprzedniej zgody administracji społeczności.

I więcej

Specjalista SMM powinien zrozumieć, że społeczność w sieci społecznościowej, w celu przyciągnięcia grupy docelowej i zwiększenia sprzedaży (ruchu), nigdy nie będzie odpowiednikiem wyszukiwarek. Gwarantowanie ilości ruchu w danym okresie jest niemożliwe. Społeczności w sieciach społecznościowych mają na celu kształtowanie i wspieranie wizerunku, a dopiero potem sprzedaż towarów lub usług.

Konieczne jest również zrozumienie, że wskaźniki grupy są pofalowane i mogą się zmieniać z miesiąca na miesiąc. W zależności od prac wykonywanych w sieci społecznościowej, a także w zależności od ogólnego trendu w segmencie rozwoju sieci społecznościowych i wyszukiwarek.

Dziękuję

Przydatne artykuły w kontynuacji tematu:

Interesujące jest również:

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?