СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Optymalizacja wydajności 1C

  1. Artykuły optymalizacji wydajności 1C dla programistów

W większości przypadków, gdy tylko specjaliści staną w obliczu problemu z wydajnością, zaczynają działać losowo. Przechodząc przez różne opcje, mają nadzieję znaleźć właściwą w tej sytuacji. Oczywiście nie jest to najlepszy sposób i często zastanawiasz się, od czego zacząć i co lepiej zastosować? Jaka powinna być kolejność działań w przypadku problemów?

Jaka powinna być kolejność działań w przypadku problemów

Artykuły optymalizacji wydajności 1C dla programistów

Metody poprawy wydajności 1C

Więc od czego zacząć i jak działać poprawnie.

Jeśli występuje problem z wydajnością, pierwszą rzeczą do zrobienia jest poprawienie bieżącej wydajności przy użyciu technologii APDEX. Dowiedz się, jak źle zaczął działać system. Jest to szczególnie ważne, jeśli optymalizacja jest przeprowadzana nie dla Twojej firmy, w której pracujesz w pełnym wymiarze godzin, i działasz jako ekspert zewnętrzny.

Następnie musisz sprawdzić, czy serwer DBMS wykonuje rutynowe operacje, czy statystyki zostały zaktualizowane, czy istnieje defragmentacja indeksów? Jeśli rutynowe operacje nie są wykonywane, należy je skonfigurować, uruchomić system i przeanalizować, jak się zmienił. APDEX . Oceniamy, czy wydajność się zmieniła.

Następny etap. Jeśli rutynowe operacje są włączone, a to nie pomaga, sprawdzamy, czy operacja ta jest wykonywana w trybie pojedynczego użytkownika, rzadko stosowanym w praktyce, czy tylko w trybie wielu użytkowników. Jeśli operacja jest wykonywana powoli iw trybie pojedynczego użytkownika, zoptymalizowanie jej jest dość łatwe pomiar wydajności w konfiguratorze 1C . Ale jeśli operacja jest wykonywana powoli tylko w trybie wielu użytkowników, jest to oczywiście problem związany z pracą równoległą. Tutaj bez outsiderów korzystanie z jednego konfiguratora jest znacznie trudniejsze.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych danych przyglądamy się, czy możliwe jest przyspieszenie systemu bez aktualizacji sprzętu. Jak się dowiedzieć? Jeśli widać, że nie ma optymalnych żądań, oczekiwań dotyczących blokad, to na razie możesz zapomnieć o „aktualizacji”. Nadal istnieje zapas optymalizacji na poziomie kodu programu.

Ostatnim krokiem jest regularne monitorowanie wydajności. Muszą być zainstalowane liczniki, które pokażą, jak dobrze działa system.

Jak widać, proces ten ma początek, ale nie ma logicznego końca. Wydajność musi być stale monitorowana. Nie ma znaczenia, czy w danej chwili są jakieś oczywiste problemy, czy nie.

Oczywiście nie jest to najlepszy sposób i często zastanawiasz się, od czego zacząć i co lepiej zastosować?
Jaka powinna być kolejność działań w przypadku problemów?
Następnie musisz sprawdzić, czy serwer DBMS wykonuje rutynowe operacje, czy statystyki zostały zaktualizowane, czy istnieje defragmentacja indeksów?
Jak się dowiedzieć?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?