СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Optymalizacja procesów biznesowych

  1. Optymalizacja kosztów produkcji
  2. Optymalizacja należności i zobowiązań
  3. Minimalizacja podatków
  4. Optymalizacja cen
  5. Zapłać cięcia
  6. Kreatywna optymalizacja

Koncepcja „optymalizacji” dla wielu przedsiębiorców powoduje różnorodne uczucia i emocje: od niezrozumienia po całkowite zaprzeczenie ze względu na fakt, że bardzo trudno jest rozpoznać i poprawić swoje błędy, a zwłaszcza przed sobą Koncepcja „optymalizacji” dla wielu przedsiębiorców powoduje różnorodne uczucia i emocje: od niezrozumienia po całkowite zaprzeczenie ze względu na fakt, że bardzo trudno jest rozpoznać i poprawić swoje błędy, a zwłaszcza przed sobą. Ale gdy tylko biznesmen zaczyna dostrzegać, że optymalizacja zapewnia doskonałe oszczędności, a zysk netto rośnie, stale angażuje się w tym kierunku. Optymalizacja procesów biznesowych może przebiegać w różnych kierunkach, dziś przyjrzymy się niektórym z nich. Rozumiejąc zasadę optymalizacji, z pewnością nadal będziesz rozwijał działania niezależnie w swoich unikalnych obszarach, specyficznych tylko dla Twojej firmy.

Optymalizacja kosztów produkcji

Jeśli zajmujesz się produkcją, a nie odsprzedażą, musisz dokładnie rozważyć wszystkie koszty surowców. Jakie mogą być momenty oszczędności? Koszt surowców zmienia się czasami bardzo poważnie. Uważnie zbadaj jakość surowców, być może dla twojej produkcji nie potrzebujesz wysokiej jakości surowców, być może pierwszy z nich wystarczy. Albo jest taki rodzaj „regradingu”, jest mieszaniną kilku rodzajów odmian.

Sprawdź wszystkie firmy, które oferują twoje surowce, skontaktuj się z nimi i weź cenniki. Następnie wprowadź wszystkie te dane w tabeli, gdzie po kolumnie „koszt dostawy” pojawi się kolumna „cena”. Jeśli dostawca dostarcza surowce i twierdzi, że cena za dostawę jest taka sama jak w firmach transportowych, należy złożyć wniosek do firmy transportowej, która przewozi przejeżdżający ładunek. Pozwól, aby Twój ładunek się tak udał, a koszt takiego transportu jest o 30-40% tańszy niż w przypadku dostawy w jedną stronę.

Zarejestruj się w Internecie w celu dostarczenia firm transportowych i wiadomości o specjalistycznych giełdach, które sprzedają Twój rodzaj surowców. Na przykład istnieją giełdy sprzedające mięso, materiały budowlane, drewno, żywność itp. Znam firmy, które organizowały aukcje na dostawę dużych ilości towarów na takich giełdach, w wyniku czego, nawet przy dostawie surowców, były one kilka razy tańsze, chociaż były nie pochodzi z Rosji, ale z krajów sąsiednich.

Nie muszę się szczegółowo zastanawiać nad zaletami dużej podaży. Rabat na zakup hurtowy czasami sięga 30%. Okazuje się, że łatwiej jest zaciągnąć pożyczkę na rok, kupić surowce na ten rok, a następnie spłacić bank przy użyciu tanich surowców. Tutaj rozumiecie, że nie możecie obejść się bez podstaw wiedzy ekonomicznej. Jeśli korzystasz z ofert faktoringowych banków, możesz sobie pozwolić na pożyczkę i tanie surowce.

Pamiętaj, aby przemyśleć i jasno ocenić potrzebę dużej partii. Nie spiesz się natychmiast, aby zapisać i kupić dużą partię towarów. Jest taki moment, jak starzenie się produktu. Kiedyś zdemontowaliśmy koszty jednego przedsiębiorstwa spożywczego. Aby zaoszczędzić pieniądze, kupowali etykiety na ciasteczkach w rolkach po kilka milionów rubli jednocześnie. Oszczędzanie, ponieważ jest!

Ale kiedy audytorzy przybyli do magazynu, znaleźli pozostałości etykiety dla setek milionów. Dlaczego Rynek nie stoi na miejscu, kształt, wygląd, smak, skład produktów stale się zmienia. Zakupione etykiety wystarczą na 15 lat, a zmiana produktu nastąpiła po 5 latach. Cóż, w poprzednich tomach nie jedzą już suchych ciasteczek, na rynek trafiły pyszne ciastka z mlekiem skondensowanym. Ciasteczka zaczęły robić coś innego, ale opakowanie i etykieta pozostały w magazynie. Wielkość szkód wstrząsnęła właścicielami.

Dlatego zawsze starannie rozważaj, ile kupujesz surowców, opakowań, etykiet, palet, pudeł, toreb, aby resztki były minimalne, a lepiej zainwestować w rozwój, niż zmuszać je do gromadzenia kurzu w magazynie. Wszystko jest dobre z umiarem! Oszczędności też.

Optymalizacja należności i zobowiązań

Również tutaj optymalizacja jest, jak mówią, „obosiecznym mieczem”. Należności są w każdym nowoczesnym przedsiębiorstwie. Jeśli masz klientów, są stali klienci. I każdy zwykły klient prosi o odroczenie płatności. A my, aby go zatrzymać i pobudzić jego przyszłe zakupy, dajmy mu to opóźnienie. W ten sposób powstają należności. Jak zapewnić, że jest to ograniczone do minimum i że klienci są zadowoleni? Najpierw oblicz, ile pieniędzy masz w zobowiązaniach. Następnie firma żyje normalnie, gdy karta kredytowa jest nieco większa niż debetowa i gdy nie przekracza 1/3 całkowitego obrotu firmy. Ta formuła jest sprawdzona pod względem czasu, podążaj za nią i nie pójdziesz źle. Tutaj możesz podać odroczenie tej kwoty. Po drugie, nie należy odraczać na okres dłuższy niż 1 miesiąc. W ten sposób lepiej określić okres karencji. Sprzedajesz na przykład betonowe płyty. Klient kupuje od Ciebie określoną liczbę talerzy. Wpłaca zaliczkę w wysokości 50%, a pozostałe 50% płaci po otrzymaniu towaru. To jest czas, kiedy robisz płyty i będzie to maksymalny okres opóźnienia. Po trzecie, klient z przyjemnością wpłaci zaliczkę przy każdym zakupie, jeśli zainstalujesz rabat w wysokości 3% dla wszystkich, którzy pracują nad przedpłatą. Mała zniżka, ale ogólnie bardzo przyjemna. Wielu będzie chciało z tego skorzystać, a na sądach arbitrażowych zaoszczędzisz dłużników.

Gdy działasz jako kupujący, również żądaj odroczenia płatności. Przyda ci się to, aby dostosować proces sprzedaży towarów i zapłacić dostawcy pieniędzmi z towarów, a nie szukać dodatkowych środków na zakup towarów. A jeśli dostawca oferuje również rabat na przedpłatę, kupujesz towary taniej! Ta rozmowa z faktem, że należy również korzystać z zobowiązań, które należy posiadać, i ich możliwości. Utrzymanie tych dwóch rodzajów zadłużenia na tym samym poziomie pozwoli Tobie, właścicielowi, zobaczyć dokładny bilans dochodów i wydatków, aby prawidłowo ocenić ogólny ruch finansowy przedsiębiorstwa.

Minimalizacja podatków

Ten punkt nie ma sensu opisywać, ponieważ opodatkowanie zależy od wielu powodów - rodzaju produkcji, obszaru, w którym prowadzona jest działalność oraz przepisów, które zmieniają się z prędkością błyskawicy. Jedno mogę powiedzieć na pewno: możesz zaoszczędzić na liczbie strażników lub sprzątaczy, nawet na własnej sekretarce, ale nie możesz oszczędzić na kompetentnym ekonomiście księgowym. Ten specjalista może zaoszczędzić dużo pieniędzy na podatkach. Czasami kompetentni specjaliści, posiadający wiedzę i trzymający nos na wietrze w zmieniającym się świecie, wymyślają całe systemy podatkowe i produkcyjne, które pozwalają im odejść z całkowicie legalnych podstaw (podkreślam to!) Od płacenia większości podatków. Jedyne zastrzeżenie: poproś ekonomistę o szczegółowe wyjaśnienie i uzasadnienie swoich działań, poparte wydrukami zasad, przepisów i innych dokumentów regulacyjnych.

Optymalizacja cen

Cennik jest także pytaniem ekonomisty. Aby jednak zaczął obliczać cenę licznika, cenę hurtową, cenę i cenę sprzedaży od przedsiębiorstwa, konieczne jest zapewnienie mu wartości odniesienia dla ceny rynkowej. Otwórz Internet, zrób listę konkurentów, napisz wszystkie ich ceny za produkty takie jak twój. Jest to bardzo dobre, jeśli koszt jest niższy o 10-30% od tych cen. Jeśli nie, musisz zastanowić się, jak go zmniejszyć.

Istnieją dwa podejścia do wyceny nowego produktu - do natychmiastowego uzyskania wysokiej ceny, ale do przyznania premii lub początkowego obniżenia ceny, stopniowego przyzwyczajania nabywców do produktu, a następnie podniesienia kosztów. Każda z tych metod jest dobra, ale ten temat jest ogromny, co zasługuje na osobny artykuł. Różne podejścia wymagają różnych strategii i różnych oczekiwań. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest jedna zasada: różnica między ceną a ceną sprzedaży powinna wynosić około 30%, a wtedy rentowność będzie wysoka i nie będziesz musiał oszczędzać na działaniach marketingowych i promocyjnych.

Zapłać cięcia

Wielu pracodawców twierdzi, że lepiej: zaoszczędzić na wynagrodzeniach i zatrzymać wielu pracowników lub zatrzymać jednego lub dwóch specjalistów i zapłacić im bardzo dobre wynagrodzenie? W tym przypadku zysk finansowy można zrozumieć, wykonując dwie operacje matematyczne. Złożoność tej kwestii wcale nie oznacza, że ​​utrzymanie pracowników jest drogie lub tanie. Faktem jest, że przywieziesz kilkunastu amatorów oszczędności, którzy nadal mogą zaszkodzić ich niskiej umiejętności czytania? A jeśli postawisz na profesjonalistów, szybko to zrozumieją i zażądają coraz więcej pieniędzy? A jeśli ten profesjonalista zachoruje, cała produkcja się zawali?

Jeden kompetentny biznesmen, mój przyjaciel, uznał ten dylemat za bardzo interesujący. Rekrutuje 10 nowicjuszy i dwóch profesjonalistów. Następnie 5 początkujących zrezygnowało z pracy, ponieważ nie utrzymują tempa pracy ustalonego przez profesjonalistów i bardziej doświadczonych kolegów. Następnie każdy profesjonalista otrzymuje uczniów spośród pozostałych nowicjuszy. Początkującym powiedziano, że zostaną przyjęci do pracy z wysoką pensją, muszą tylko opanować zawód, a profesjonalistom powiedziano, że będą mieli bardzo dobrą premię dla każdego nowicjusza, który jest gotowy do pracy. Ale wszyscy wiedzą, że są tylko trzy miejsca. W rezultacie nowoprzybyli docierają do profesjonalistów, profesjonaliści dobrze je uczą, ale są również zaangażowani w samorozwój i doskonalenie własnych umiejętności, ponieważ młodzi konkurenci oddychają plecami. Wybiera się trzech z nowo przybyłych. Jeden idzie do wynagrodzenia profesjonalisty, dwa kolejne są oferowane w innych działach, które są bliskie profilowi, a specjaliści wchodzą do kategorii „dupków”, ponieważ walczą także o swoje miejsca. Trudne taktyki, ale w rezultacie wydajność pracy rośnie w przestworza!

I inny sposób na obniżenie kosztów pracy. Stale monitoruj pracowników, aż do instalacji naprawy wideo, zobacz, kto się waha. W każdej drużynie są ludzie, którzy natychmiast przestają się wysilać, gdy szef się odwraca. Rozpoczynają się niekończące się rozmowy i picie herbaty, a nawet piją poważniej. Zidentyfikuj przywódców takich miłośników ruchu „povolnit” i bezlitośnie się z nimi pożegnaj. Zobaczysz, że nie musisz nikogo brać tych zakładów. Oszczędności będą w stu procentach!

Kreatywna optymalizacja

Słuchaj jednego roweru!

W jadalni potrzebne były dwie zmywarki. Przyjechało 10 stażystów i zaczęło udowadniać swoją ciężką pracę, myło naczynia, by świecić. I jeden z nich, bez względu na to, jak weźmie talerz w swoje ręce, z pewnością go złamie. Bez względu na to, jak rozłożysz widelce za pomocą łyżek, cała taca przewróci się. Pół zastawa stołowa Perepolol! Nadszedł dzień, kiedy właściciel musiał podać nazwisko osoby, którą zabiera do pracy. I nazywa go najbardziej niezręcznym. On jest pytany - dlaczego? Przyniósł tak wiele szkód, że absolutnie nie jest w stanie umyć naczyń! Tak - odpowiada właściciel, dlatego wymyślił zmywarkę.

Powinieneś więc znaleźć własne sposoby i metody optymalizacji produkcji. W końcu optymalizacja ma potężną dźwignię dla twojego rozwoju. Im bardziej kreatywne będą Twoje decyzje, tym większe będą szanse na zrobienie zmywarki z twoich wyobrażeń, co przyniesie ogromne zyski Tobie i Twojej firmie! Powodzenia w tym trudnym, ale strasznie interesującym interesie!

Podsumowując, wykład wideo „Optymalizacja organizacji: koszty bezpośrednie, koszty pośrednie, optymalizacja przychodów i struktura zarządzania”

Jakie mogą być momenty oszczędności?
Jak zapewnić, że jest to ograniczone do minimum i że klienci są zadowoleni?
Faktem jest, że przywieziesz kilkunastu amatorów oszczędności, którzy nadal mogą zaszkodzić ich niskiej umiejętności czytania?
A jeśli postawisz na profesjonalistów, szybko to zrozumieją i zażądają coraz więcej pieniędzy?
A jeśli ten profesjonalista zachoruje, cała produkcja się zawali?
On jest pytany - dlaczego?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?