СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Narzędzia, które pomogą Ci przygotować się do Google Mobile-First Index

 1. Google Search Console (FKA Google Webmaster Tools)
 2. Google PageSpeed ​​Insights
 3. WebPagetest.Org
 4. Test przyjazny dla Google Mobile
 5. Narzędzie do testowania danych strukturalnych
 6. Krzycząca żaba SEO Spider


4 listopada  Google ogłosił  że zastosuje mobilne podejście do budowy pojedynczego indeksu wyszukiwania

4 listopada  Google ogłosił  że zastosuje mobilne podejście do budowy pojedynczego indeksu wyszukiwania 4 listopada Google ogłosił że zastosuje mobilne podejście do budowy pojedynczego indeksu wyszukiwania. Oznacza to, że w końcu algorytmy Google będą przede wszystkim wykorzystywać mobilną wersję treści witryny do rangowania stron z tej witryny. A to, co oznacza, że ​​jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, ucierpią zarówno rankingi komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych. Google już eksperymentuje i pojawiły się pogłoski, że pełne wdrożenie nastąpi w I kwartale 2017 roku.

Uzbrojeni w odpowiednie narzędzia możesz przetrwać mobilną apokalipsę. Oto, czego potrzebujesz:

Google Search Console (FKA Google Webmaster Tools)

Upewnij się, że witryna komórkowa jest zweryfikowana w Konsoli wyszukiwania Google, abyś mógł monitorować, jak Google indeksuje i indeksuje Twoją witrynę. Użyj Pobierz jako Google funkcja umożliwiająca sprawdzenie, czy Google Smartphone (wybierz Mobile: Smartphone w menu rozwijanym) może indeksować lub renderować witrynę (można tego używać tylko po stronie).

Użycie tylko pobrania spowoduje sprawdzenie tylko odpowiedzi HTTP i nie uruchomi żadnych zasobów strony (takich jak skrypty, CSS, obrazy itp.). Jeśli chcesz zobaczyć wizualne różnice między sposobem, w jaki Googlebot widzi twoją stronę i tym, jak użytkownik widzi twoją stronę, użyj fetch i render. Spowoduje to żądanie i uruchomienie zasobów na określonej stronie.

Jeśli otrzymasz status częściowo ukończony, niektóre zasoby zostaną zablokowane. Zablokowane zasoby może być problematyczne, ponieważ wpływają na zrozumienie strony przez Google i tym samym wpływają na ranking.

Zablokowane zasoby  może być problematyczne, ponieważ wpływają na zrozumienie strony przez Google i tym samym wpływają na ranking

Jeśli ważność zablokowanego zasobu jest niska, oznacza to, że brakujący zasób ma niewielki wpływ na zdolność Google do renderowania strony.

Po odblokowaniu tych zasobów możesz poprosić o to Google ponownie indeksuje Twoja strona za pomocą funkcji Prześlij do indeksu . Można również sprawdzić zablokowane zasoby, przechodząc do Google Index> Zablokowane zasoby .

Aby uzyskać całościowy obraz mobilności witryny, ruch związany z wyszukiwaniem> użyteczność mobilna wskaże, ile stron ogólnie ma problemy z urządzeniami mobilnymi, jakie są te problemy i które strony zawierają te problemy.

Google PageSpeed ​​Insights

Badania wykazały, że każde opóźnienie dłuższe niż sekunda spowoduje, że użytkownik przerwie przepływ myśli, tworząc słabe wrażenia użytkownika. Wprawdzie nie jest to najpotężniejsze narzędzie, którego można użyć do analizy szybkości stron, Google PageSpeed ​​Insights to szybki sposób na zmierzenie wydajności mobilnej i komputerowej witryny.

PageSpeed ​​Insights mierzy, w jaki sposób strona może poprawić czas do pełnego obciążenia strony i obciążenia ponad zakładką. Jednak bezwzględna wydajność strony nadal zależy od połączenia sieciowego użytkownika. Każda sugestia jest oceniana za pomocą wskaźnika priorytetu, który wskazuje jej znaczenie:

WebPagetest.Org

Jeśli potrzebujesz bardziej dogłębnej analizy szybkości strony, przejdź do WebPageTest . Dzięki nim będziesz miał większą kontrolę nad urządzeniem, siecią i lokalizacją testową. Otrzymasz również podsumowanie metryk szybkości strony (takich jak czas do pierwszego bajtu, czas ładowania dokumentu, czas rozpoczęcia renderowania) oraz wykres wodospadu, aby można było określić, które zasoby utrudniają ładowanie strony.

Jedną z najlepszych cech jest możliwość porównania dwóch lub więcej testów. Możesz na przykład porównać swoją witrynę mobilną do witryny na komputerze, witryny mobilnej do witryny mobilnej konkurenta, wersji 3G do LTE, iPhone'a Samsunga Galaxy 7 lub różnych szablonów stron.

Test przyjazny dla Google Mobile

Inicjatywa Google dotycząca indeksu mobile-first koncentruje się na poprawie komfortu użytkownika dla mobilnych użytkowników. Gdy witryna nie jest przyjazna dla urządzeń przenośnych, użytkownicy zmagają się z koniecznością szczypania i powiększania w celu odczytania treści. To frustrujące doświadczenie prowadzi do porzucenia witryny. Aby zachęcić do lepszego UX, Google nagradza witryny przyjazne dla telefonów zwiększeniem rankingu (na poziomie strony), ponieważ są one czytelne i można je natychmiast wykorzystać.

Aby skorzystać z tego rankingu, sprawdź strony Test przyjazny dla telefonów komórkowych . Google używa następujących elementów kryteria określić przyjazność dla urządzeń mobilnych:

 • Zablokowane pliki JavaScript, CSS i pliki obrazów
 • Zawartość nie do odtworzenia
 • Błędne przekierowania
 • Mobile-Only 404s
 • Intruzyjne interstitials
 • Nieistotne powiązania krzyżowe
 • Długi czas ładowania
 • Rzutnie nie są ustawione prawidłowo
 • Mały rozmiar czcionki
 • Dotknij elementów, które są zbyt blisko

Zablokowane pliki JavaScript, CSS i pliki obrazów  Zawartość nie do odtworzenia  Błędne przekierowania  Mobile-Only 404s  Intruzyjne interstitials  Nieistotne powiązania krzyżowe  Długi czas ładowania  Rzutnie nie są ustawione prawidłowo  Mały rozmiar czcionki  Dotknij elementów, które są zbyt blisko

Narzędzie do testowania danych strukturalnych

Google zachęca webmasterów do sprawdzania swoich witryn pod kątem znaczników schematu za pomocą Narzędzie do testowania danych strukturalnych . Jeśli masz oddzielną witrynę mobilną, będziesz chciał porównać ustrukturyzowane dane na komputerowej wersji witryny i mobilnej wersji witryny, aby sprawdzić, czy są one równoważne. Możesz pobrać adres URL telefonu komórkowego lub pulpitu lub wkleić fragment kodu w polu tekstowym.

Google wyświetli kod źródłowy po stronie klienta i wyświetli wykryte elementy schematu oraz ich typ.

Google wyświetli kod źródłowy po stronie klienta i wyświetli wykryte elementy schematu oraz ich typ

Kliknięcie elementu spowoduje wyświetlenie właściwości tego typu schematu i ich wartości.

Jeśli w twoim znaczniku są jakieś błędy lub ostrzeżenia, Google również je wyświetli Jeśli w twoim znaczniku są jakieś błędy lub ostrzeżenia, Google również je wyświetli. Błędy unieważnią Twoje znaczniki i pojawią się, gdy brakuje wymaganego pola lub jest ono nieprawidłowe. Możesz kliknąć wiersz z błędem, a narzędzie podświetli jego położenie w DOM.

Narzędzie wyświetli również ostrzeżenia. Ostrzeżenia nie unieważniają znaczników, ale są zazwyczaj właściwościami schematu zalecanymi przez Google dla danego typu schematu. Możesz użyć edytora tekstu, aby wprowadzić zmiany w znacznikach i ponownie je przetestować. Narzędzie wyświetli również ostrzeżenia

Możesz uzyskać całą witrynę raport danych strukturalnych w Google Search Console. Przejdź do Wygląd wyszukiwania> Dane strukturalne i kliknij Pobierz pod wykresem.

Przejdź do Wygląd wyszukiwania> Dane strukturalne i kliknij Pobierz pod wykresem

Krzycząca żaba SEO Spider

Jeśli Twoja witryna mobilna jest oddzielona od strony Twojego komputera lub używasz AMP, będziesz chciał użyć Spider Screaming Frog SEO, aby upewnić się, że witryna poprawnie zaimplementowała tagi canonical i rel = ”alternate” (użyj wyrażenia xpath // * [@ rel = ”alternate”] w niestandardowa funkcja wyodrębniania ).

Możesz także zaindeksować swoją witrynę, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych stron lub zasobów zablokowanych przez robots.txt (przejdź do konfiguracji użytkownika-agenta, aby przełączać się między Googlebotem a Googlebotem dla smartfonów). Wreszcie można wyeksportować mapę witryny XML po zakończeniu indeksowania witryny (z mapy witryny automatycznie zostanie usuniętych 200 adresów URL).

Screaming Frog ma również analizator logów (jest to osobne narzędzie). Prześlij logi serwera, aby analizować aktywność botów wyszukiwania, identyfikując, które adresy URL są indeksowane z jaką częstotliwością. Byłoby to świetne narzędzie do sprawdzania, które strony zyskują największą uwagę od Googlebota dla smartfonów lub do znalezienia rozbieżności w danych analitycznych.

Byłoby to świetne narzędzie do sprawdzania, które strony zyskują największą uwagę od Googlebota dla smartfonów lub do znalezienia rozbieżności w danych analitycznych

Mam nadzieję, że te narzędzia pomogą ci pokonać nadchodzący los. Niech najsilniejsze strony przetrwają!

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?