СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Najlepsze wtyczki map witryn WordPress

 1. Wprowadzenie do map witryn
 2. Wtyczki SEO WordPress Sitemap
 3. 1 Yoast SEO
 4. 2. All in One SEO Pack
 5. 3. Pakiet Premium SEO
 6. Dedykowane wtyczki map witryn
 7. 4. Google Sitemap
 8. 5. Lepsze mapy Google XML WordPress
 9. 6. Mapy witryn XML (Darmowy)
 10. Wtyczka mapy witryny
 11. 7 Udinra All Image Sitemap
 12. Wybór właściwej wtyczki WordPress Sitemap
 13. Wniosek

Optymalizacja ruchu związanego z organicznym wyszukiwaniem jest kluczowym zadaniem dla każdego właściciela witryny, więc wszystko, co możesz zrobić, aby ułatwić wyszukiwarkom znalezienie treści, powinno znajdować się wysoko na liście priorytetów. Zobacz wtyczki Sitemap WordPress, aby pomóc Ci to zrobić.

Utrzymywanie dobrze zorganizowanych map witryn jest jednym z najprostszych sposobów zapewnienia łatwego znalezienia treści (zarówno nowych, jak i starych). Google aktywnie zachęca składanie map witryn i szereg narzędzi online oznacza, że ​​ustawianie map witryn nigdy nie było łatwiejsze bez konieczności posiadania zbyt dużej wiedzy technicznej.

Google  aktywnie zachęca  składanie map witryn i szereg narzędzi online oznacza, że ​​ustawianie map witryn nigdy nie było łatwiejsze bez konieczności posiadania zbyt dużej wiedzy technicznej

Najlepsze wtyczki map witryn WordPress

W tym artykule przyjrzymy się obsłudze generowania map witryn w WordPressie i przeprowadzimy Cię przez nasze wybory dla siedmiu najlepszych wtyczek map witryn. Podzieliliśmy je na trzy odrębne kategorie, aby uczynić wszystko trochę prostszym.

Zanim jednak trafimy na listę, pozbądźmy się pewnych podstaw.

Wprowadzenie do map witryn

Jeśli po raz pierwszy podejdziesz do tematu map witryn, ich wartość może nie być od razu oczywista. Pierwotnie wprowadzone w 2005 r Google - a wkrótce potem wspierane przez Microsoft i Yahoo - mapy witryn odgrywają ogromną rolę w pomaganiu wyszukiwarkom w indeksowaniu całej witryny, a tym samym lepszej indeksacji treści.

Podstawowa idea jest prosta. W idealnej sytuacji mapa witryny witryny powinna zawierać wszystkie adresy URL stron witryny wraz z powiązanymi danymi, takimi jak data ostatniej modyfikacji treści, częstotliwość zmian treści oraz to, czy dany adres URL powinien mieć pierwszeństwo przed innymi treściami. Mapy witryn można tworzyć dla każdego rodzaju treści dostępnych w witrynie, takich jak posty na blogach, obrazy, filmy i tak dalej.

Google jest obecnie wystarczająco potężny, aby ostatecznie dotrzeć do większości treści samodzielnie, ale utrzymywanie dobrze zorganizowanych map witryn sprawia, że ​​wyszukiwarki łatwiej indeksują wszystkie treści - i powiadamiają o nich, gdy się zmienia - więc to jest krok warty podjęcia.

Najprostszą możliwą mapą witryny jest dokument XML zawierający wszystkie adresy URL do przeszukania. Oczywiście możesz to zrobić ręcznie, ale najlepiej jest pozostawić zautomatyzowane narzędzia i to właśnie będziemy sprawdzać w dalszej części artykułu o wtyczkach do map witryn.

Jeśli chcesz zagłębić się trochę w szczegóły techniczne map witryn, sprawdź oficjalne strony mapy Google , nasze poprzednie artykuł na temat znaczenia map witryn , albo dokumentacja protokołu mapy witryny samo.

Podzieliliśmy nasz wybór wtyczek na trzy szerokie kategorie, aby wszystko było proste. Zacznijmy od funkcjonalności mapy witryny oferowanej przez wiele popularnych wtyczek SEO.

Wtyczki SEO WordPress Sitemap

Biorąc pod uwagę znaczenie map witryn w indeksowaniu witryn przez wyszukiwarki, nie jest niespodzianką, że najpopularniejsze wtyczki SEO dla WordPress zwykle zawierają możliwość automatycznego generowania map witryn.

1 Yoast SEO

Yoast SEO - Jedna z najlepszych wtyczek do map witryn WordPress

Z ponad milionem aktywnych instalacji i ogólną oceną satysfakcji 4,5 gwiazdki, Yoast SEO nadal jest jedną z najpopularniejszych wtyczek SEO w ekosystemie WordPress i sprawiła, że ​​nasza wersja została ulepszona 14 najlepszych wtyczek WordPress na 2015 rok .

Oparte na latach dogłębnych badań SEO z Joost de Valk i jego zespół, wtyczka Yoast SEO stawia Cię na pozycji lidera pod względem SEO WordPress i zawiera niektóre z najbardziej zaawansowanych funkcjonalności map witryn XML dowolnej wtyczki WordPress.

Automatyczne tworzenie map witryn XML za pomocą tej wtyczki nie może być prostsze, jest to prosta sprawa zaznaczenia pola. Dodatkowo wtyczka może powiadomić obie Google Search Console i Narzędzia dla webmasterów Bing zmian mapy witryny, aby można je było łatwo znaleźć (musisz to zarejestrować w tych usługach).

Bez dodatkowej pracy z twojej strony, Yoast SEO może również zawierać obrazy z twoich postów i stron w mapie witryny, pomagając twojej treści wizualnej również zajmować wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Masz także opcje kontrolowanie sposobu obsługi kategorii, znaczników i innych taksonomii .

Jeśli uruchomisz Sieć wielostanowiskowa , będziesz szczęśliwy wiedząc, że funkcja sitemaps Yoast SEO działa również w tym kontekście. Możesz nawet skopiować ustawienia mapy witryny z jednej witryny do drugiej lub ustawić nowe witryny jako domyślne ustawienia określonej witryny.

Deweloperzy większych witryn mogą łatwo odpoczywać, wiedząc, że ich potrzeby również zostaną zaspokojone. Yoast SEO korzysta z funkcja indeksu mapy witryny protokołu mapy witryny w celu utworzenia mapy witryny dla każdego 1000 adresów URL, a tym samym elegancko pomijając maksymalny rozmiar mapy witryny wynoszący 50 000 adresów URL.

Yoast SEO również pojawia się w wersja premium który zawiera przydatne rozszerzenia, aby rozważyć, czy Twoja witryna ma dodatkowe typy treści, które chcesz indeksować. Rozszerzenia Premium takie jak Aktualności SEO , Lokalne SEO i Wideo SEO umożliwiają tworzenie dodatkowych dedykowanych map witryn, aby pomóc w wyświetlaniu bogatych treści w wynikach wyszukiwania.

Mapy witryn XML często wymagają debugowania i ulepszania, aby zapewnić, że wyszukiwarki wyszukują prawidłowe wyniki. Dostrzegając tę ​​potrzebę, dołączana jest wtyczka SEO Yoast Arkusze stylów XSL dla map witryn XML aby ułatwić Ci ręczne przeglądanie błędów i brakujących danych.

Podsumowując, trudno jest zarzucić Yoast SEO, czy to ogólne opcje SEO, czy funkcje mapy witryny. Jedynym realnym ryzykiem związanym z tą wtyczką jest to, że może ona być nieco przytłaczająca dla mniej technicznych użytkowników.

2. All in One SEO Pack

All in One SEO Pack - Jedna z najlepszych wtyczek do map witryn WordPress

Kolejna bardzo popularna opcja dla ogólnych celów SEO, All in One SEO Pack ma również ponad milion instalacji z ogólną oceną satysfakcji 4,4 gwiazdki.

Wtyczka ta, choć nieco prostsza w implementacji i trochę mniej w pełni funkcjonalna, jest solidnym konkurentem dla Yoast SEO i dobrze się spisała w naszym ostatnie porównanie dwóch wtyczek .

Podobnie jak Yoast SEO, generator map witryn XML to tylko jedna z wielu funkcji, które All in One SEO Pack przynosi do stołu. Podobnie jak w przypadku oferty Yoast, tworzenie mapy witryny XML jest automatyczne i niewidoczne dla użytkownika, podobnie jak powiadomienia wysyłane do Google i Bing. Pakiet All in One SEO Pack zawiera jednak kilka przydatnych ustawień, o których warto wspomnieć w przypadku dostosowywania mapy witryny.

Szereg pól wyboru na głównej stronie ustawień wtyczki SEO All in One umożliwia włączenie lub wyłączenie nie tylko typów postów i taksonomii, ale także kategorii, archiwów dat i stron autora. Wtyczka umożliwia również ustawienie priorytetu i częstotliwości aktualizacji postów, taksonomii i strony głównej witryny. Możesz również łatwo dołączyć strony innych niż WordPress do swojej mapy witryny, dodając adresy URL do listy z tyłu.

Coraz więcej wtyczek oferuje obecnie wersje premium, a pakiet SEO All in One nie różni się. Między innymi funkcje Wersja All in One SEO Pro dodaje obsługę map wideo XML, umożliwiając wyświetlanie filmów z miniaturami i fragmentem treści tekstowej w wynikach wyszukiwania.

Wtyczka All in One SEO Pack jest niezwykle prosta w obsłudze i elastyczna pod względem konfiguracji. To świetny wybór dla mniejszych witryn z mniejszą liczbą programistów lub właścicieli witryn.

3. Pakiet Premium SEO

Premium SEO Pack - jedna z najlepszych wtyczek do map witryn WordPress

Biorąc pod uwagę dostępność i powszechne wykorzystanie dwóch poprzednich wtyczek - zarówno darmowych, jak i zapewniających doskonałą wartość w ich wersjach premium - nie jest zaskakujące, że liczba sprzedaży tej następnej wtyczki liczy się tylko w tysiącach.

Pakiet Premium SEO jest stosunkowo nowym uczestnikiem rynku wtyczek SEO, ale już utrzymuje solidny średni poziom satysfakcji wynoszący 4,25 gwiazdki.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wyborów, pakiet Premium SEO oferuje szeroki zakres funkcji, które pomagają zoptymalizować ogólną SEO, z których jedną są mapy witryn XML. Wtyczka automatycznie generuje mapy witryn dla postów i stron, a także obsługuje obrazy, niestandardowe typy postów i niestandardowe taksonomie. Dostępne są ustawienia wykluczające określone treści, w tym opcje wykluczania według kategorii i typu postu.

Premium SEO obejmuje również moduły do ​​obsługi lokalnych treści i map witryn wideo w cenie bazowej. Podobnie jak Yoast SEO, pakiet Premium SEO wykorzystuje opcję indeksu map witryn do generowania plików dla większych witryn. Możesz także włączyć arkusze stylów XSL, aby mapy witryn były bardziej czytelne dla ludzi.

Dla świadomego budżetu programisty lub właściciela witryny zainteresowanego funkcjami premium, takimi jak mapy witryn wideo, warto sprawdzić pakiet Premium SEO.

Dedykowane wtyczki map witryn

Jeśli obecnie korzystasz z jednej z wtyczek SEO opisanych powyżej, najprawdopodobniej już wyczerpująco omówiłeś potrzeby dotyczące mapy witryny. Jeśli nadal brakuje Ci funkcji automatycznej mapy witryny, powinieneś rozważyć dodanie dedykowanej wtyczki mapy witryny do swojej witryny, aby rozwiązać ten kluczowy element układanki SEO.

4. Google Sitemap

Google Sitemap - Jedna z najlepszych wtyczek do map witryn WordPress

The Google Sitemap wtyczka budzi się od prawie pięciu lat i jest stabilną i dojrzałą opcją generowania map witryn. Wtyczka robi dokładnie to, co mówi jej opis i umożliwia łatwe utworzenie pliku mapy witryny i dodanie go Google Search Console ( dawniej Google Webmaster Tools ).

Wtyczka została pobrana ponad milion razy i zgłasza ponad sto tysięcy aktywnych instalacji z ogólną oceną satysfakcji 4,3 gwiazdki.

Możesz wybrać typy postów i taksonomie, które mają zostać uwzględnione w mapie witryny, z dość ograniczonej liczby dostępnych ustawień. Niestandardowe typy postów mogą być dołączone za pomocą prostej hierarchicznej listy kontrolnej do wyboru na stronie Dodatkowe ustawienia wtyczki. Po uwierzytelnieniu na koncie Google możesz wybrać dodanie mapy witryny do Google Search Console lub usunąć ją.

Podobnie jak w przypadku Yoast SEO i All in One SEO Pack, dostępna jest również wersja premium wtyczki. Kupując Google Sitemap Pro wersja, możesz wykluczyć określone strony i posty z pliku mapy witryny i określić częstotliwość aktualizacji map witryn. Wersja pro dodaje również kompatybilność z wieloma serwerami i zapewnia opcje wsparcia premium .

Wtyczka Google Sitemap to prosty i bezproblemowy sposób dodawania funkcjonalności mapy witryny do witryny, jeśli to wszystko, czego potrzebujesz.

5. Lepsze mapy Google XML WordPress

Lepsze WordPress Google XML Sitemaps - Jedna z najlepszych wtyczek do map witryn WordPress

Z ogólną oceną 4,1 gwiazdek i ponad 100 000 aktywnych instalacji, Lepsze mapy Google XML WordPress jest popularną alternatywą dla wtyczki Google Sitemap, ale zawiera bardziej zaawansowane funkcje.

Podstawowe ustawienia umożliwiają wybór map witryn, które chcesz wygenerować, w tym taksonomii (niestandardowych lub innych), archiwów daty, archiwów autorów i stron zewnętrznych. Better WordPress Google XML Sitemaps jest domyślnie kompatybilny z wieloma serwerami.

Wtyczka ma również wbudowaną funkcjonalność do tworzenia mapy witryn do przesłania do Google News . Możesz włączyć lub wyłączyć posty w niektórych kategoriach w tej mapie witryny, przypisać określone kategorie do predefiniowanych gatunków z wytycznych Google News i przypisać kategorie do sugerowanych słów kluczowych Google News.

Gdzie ta wtyczka naprawdę się wyróżnia, jest jej elastyczność opcje dostosowywania . Można dodawać filtry w celu dostosowania zapytań SQL używanych do tworzenia map witryn, na przykład z wyłączeniem określonych postów lub terminów. Można również dodawać niestandardowe arkusze stylów XSL, aby poprawić wyświetlanie map witryn. Deweloperzy mogą robić rzeczy jeszcze bardziej, tworząc niestandardowe moduły do ​​definiowania niestandardowych map witryn przy użyciu wydajnych moduł API .

Lepsze WordPpress Google XML Sitemaps to bardzo szybka i elastyczna wtyczka, która doskonale nadaje się dla programistów chcących naprawdę przejąć kontrolę nad generowaniem map witryn. Mapy witryn z obrazami i filmami nie są niestety dostępne w obecnej wersji, ale są zaplanowane na nadchodzące wydanie.

6. Mapy witryn XML (Darmowy)

Wyprodukowane przez te same osoby odpowiedzialne za Semiologiczna wtyczka SEO , Mapy witryn XML jest lekką, ale potężną opcją automatycznego generowania map witryn i powiadamiania wyszukiwarek, gdy są aktualizowane.

Dostępne są proste opcje konfiguracji obejmujące lub wykluczające archiwa dat (dla określonych lat i miesięcy), autorów, kategorie i tagi w wygenerowanej mapie witryny. Określone strony można również wykluczyć za pomocą identyfikatora. Ta wtyczka jest jedną z niewielu, która udostępnia buforowane mapy witryn (w folderze wp-content / sitemaps ) i używa reguły przepisywania do kierowania wyszukiwarkami.

Tam, gdzie ta wtyczka różnicuje się, korzysta z rzeczywistych danych witryny, aby przypisać częstotliwość aktualizacji i wagę adresów URL. Dodatkowo wtyczka określa liczbę stron blogów, kategorii i tagów w Twojej witrynie, tak aby mapa witryny dobrze współpracowała z niestandardowymi ciągami zapytań lub innymi wtyczkami - na przykład SEO Semiologic - które również wykorzystują te informacje.

Wtyczka mapy witryny

Niektóre z wtyczek opisanych powyżej obejmują opcje niestandardowych map witryn, takich jak obrazy lub filmy domyślnie lub jako płatne rozszerzenie. Jeśli korzystasz z wtyczki, która nie zapewnia takiej funkcjonalności - lub jeśli masz witrynę, która składa się głównie z postów graficznych lub wideo - warto rozważyć specjalistyczne rozwiązanie, takie jak nasz ostatni wybór.

7 Udinra All Image Sitemap

Udinra All Image Sitemap - Jedna z najlepszych wtyczek map witryn WordPress

The Udinra All Image Sitemap wtyczka to niedawne pojawienie się na scenie WordPress, ale z ponad dziesięcioma tysiącami aktywnych instalacji i ogólną oceną satysfakcji 4,8, wyraźnie wypełnia już prawdziwą potrzebę właścicieli witryn.

Podstawowa funkcjonalność wtyczki polega na tworzeniu mapy witryny XML dla obrazów na Twojej stronie i automatycznym powiadamianiu Google, Bing i Ask.com o ich miejscu pobytu. Pomoże to zapewnić, że Twoja witryna będzie się dobrze prezentować w wynikach wyszukiwania tych wyszukiwarek, a optymalizacja SEO obrazu jest nie coś, co powinieneś ignorować .

Wtyczka automatycznie aktualizuje mapy witryn, gdy publikowane są posty i strony z obrazami, a także masz możliwość dokonania tego w określonym harmonogramie. Zamapowane obrazy będą zawierały polecane obrazy (nie tylko część treści postu), a wygenerowana mapa witryny zawiera tytuł, lokalizację i podpis wszystkie sformatowane w celu dopasowania Standardy map witryn Google .

Mapa witryny Udinra All Image wyróżnia się ogólną szybkością. Interfejs jest prosty i łatwy do rozpakowania, podczas gdy wszystkie zapytania i kod bazy danych zostały zoptymalizowane w celu zmniejszenia wykorzystania zasobów serwera i ogólnego obciążenia. Generowanie map witryn tworzy również mapę witryny w formacie gzip, która pozwala na łatwe zarządzanie, nawet jeśli witryna zawiera tysiące adresów URL.

Wersja Pro wtyczki Udinra All Image Sitemap jest dostępna, jeśli chcesz podnieść poprzeczkę. The Udinra Image Sitemap Pro dodatkowo poprawia SEO Image, automatycznie generując tekst alt image. Wtyczka będzie również skanować zawartość postów dla obrazów dodanych bezpośrednio przez tag obrazu zamiast dołączać do postów lub stron za pomocą WordPress Media Upload. Wersja Pro wtyczki umożliwia również obsługę dużych witryn dzięki wykorzystaniu plików indeksu map witryn.

Wersja Pro zawiera wsparcie dla Galeria NextGEN - najczęściej używana wtyczka galerii WordPress - wykrywa obrazy i galerie, w tym te dodane przez shortcode. Wersja premium również dobrze integruje się z wtyczkami do e-commerce, takimi jak WooCommerce , WP eCommerce , i Łatwe pobieranie plików cyfrowych priorytetyzować obrazy produktów.

Jeśli Twoja witryna jest szczególnie intensywna pod względem obrazu, ta wtyczka jest zdecydowanie warta rozważenia.

Wybór właściwej wtyczki WordPress Sitemap

Wybór odpowiedniej wtyczki Sitemap WordPress jest kluczowym krokiem w optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek. Jak już wspomnieliśmy powyżej, najlepszy dla Twojej witryny będzie zależał od tego, czego jeszcze używasz do SEO i określonego rodzaju funkcji, którą chcesz. Inne kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to rozmiar Twojej witryny i to, w jaki sposób krytyczna treść nietekstowa jest dla Twojej strategii.

Jeśli chcesz tylko jednego rozwiązania dla swoich potrzeb w zakresie SEO i map witryn, zarówno Yoast SEO, jak i All in One SEO Pack to solidny wybór, przy czym ten drugi jest lepszym rozwiązaniem dla mniej technicznych użytkowników. Pakiet Premium SEO jest dobrym rozwiązaniem, jeśli generowanie map witryn wideo jest priorytetem i nie masz nic przeciwko płaceniu za wszystkie podstawowe funkcje.

Jeśli szukasz wtyczki zawierającej tylko mapę witryny, zarówno Google Sitemap, jak i mapy witryn XML to proste rozwiązania startowe. Aby uzyskać bardziej zaawansowane opcje dostosowywania, Better WordPress Google XML Sitemaps jest oczywistym wyborem.

Wreszcie, jeśli obrazy są ogromnym priorytetem dla Twojej witryny (z e-commerce lub funkcjonalnością galerii obrazów dużym czynnikiem), Udinra All Image Sitemap to narzędzie, do którego należy się zwrócić.

Wszystko Visualmodo WordPress motywy doskonale komponują się z wszystkimi wymienionymi wtyczkami i zalecamy korzystanie z tych wtyczek w celu zwiększenia ruchu w witrynie.

Wniosek

Mapy witryn są klasycznym przykładem ilości wtyczek czasu i wysiłku, które codziennie oszczędzają zajętych właścicieli witryn. Zarówno w zakresie początkowej konfiguracji mapy witryny, jak i bieżącej aktualizacji, używanie wtyczek map witryn do obsługi generowania mapy witryny w WordPressie jest absolutnie oczywiste.

Wszystko, co pomaga wyszukiwarkom indeksować witryny skuteczniej, jest bardzo pożądane i im bardziej proces może być zautomatyzowany, tym lepiej. Każda witryna jest oczywiście inna, więc przedstawiliśmy szereg rozwiązań, które mamy nadzieję trafią w każdy potencjalny przypadek użycia.

Chcielibyśmy również usłyszeć twoje przemyślenia na temat wtyczek map witryn, które podświetliliśmy. Czy istnieje specjalna wtyczka do mapy witryny, z którą zawsze korzystasz? Lub nową wtyczkę, którą uważasz za wartą rozważenia? Skontaktuj się z nami za pośrednictwem komentarzy i daj nam znać!

Czy istnieje specjalna wtyczka do mapy witryny, z którą zawsze korzystasz?
Lub nową wtyczkę, którą uważasz za wartą rozważenia?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?