СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Najlepsze praktyki przy wyborze nazwy domeny, która pomaga w SEO

 1. Do kogo służy rejestracja nazwy domeny?
 2. Ile powinienem płacić?
 3. Czy powinienem poprosić kogoś o zarejestrowanie mojej nazwy domeny, jeśli nie wiem jak?
 4. Jak długo powinienem go zarejestrować?
 5. Czy powinienem wiedzieć coś jeszcze?
 6. Pospiesz się i nie spiesz się.
 7. Unikaj pokusy rejestracji słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym.
 8. Unikaj błędnie napisanych domen
 9. Unikaj domen z myślnikami
 10. Unikaj znaków towarowych
 11. Unikaj domen z liczbami
 12. Unikaj „sąsiadujących” liter w nazwie domeny
 13. Najgorsza możliwa nazwa domeny, którą można zarejestrować
 14. Unikaj rejestrowania nazw domen zbyt podobnych do firm zagranicznych
 15. Ok, więc co sprawia, że ​​świetna nazwa domeny?
 16. Upewnij się, że Twoja domena jest wysoce rozpoznawalna
 17. Zawsze rejestruj nazwę domeny, która odzwierciedla nazwę firmy.
 18. Krótka nazwa domeny
 19. Pomyśl o utrzymaniu swojej domeny jako ogólnej
 20. Upewnij się, że Twoja domena przechodzi test telefonu
 21. Spraw, by Twoja domena była łatwa do zapamiętania
 22. Kierowanie geograficzne
 23. Wniosek

Jedną z pierwszych rzeczy, które każdy zrobi podczas uruchamiania online, jest zarejestrowanie nazwy domeny. Spójrzmy prawdzie w oczy, bez nazwy domeny naprawdę nie można zrobić wiele w sieci.

Teraz można by pomyśleć, że proces rejestracji nazwy domeny byłby dość prosty, jednak wielokrotnie widzę, że właściciele witryn popełniają częste błędy, które kosztują ich dużo w wielu różnych obszarach - zwłaszcza w zakresie SEO.

W tym artykule przedstawię właścicielom witryn jeden z najbardziej wszechstronnych przewodników, jakie kiedykolwiek napisałem, dotyczących nazw domen. Możesz wydrukować to, udostępnić lub zarezerwować, ponieważ zrobię, co w mojej mocy, aby niczego nie zostawić.

Dobra, przejdźmy prosto do tego.

Po pierwsze, omówmy kilka często zadawanych pytań….

Do kogo służy rejestracja nazwy domeny?

Okay, oczywiście, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, to zarejestrować nazwę domeny. Do tego polecam Szalone Domeny . Ci faceci są absolutnie niezadowoleni z hostingu (więc nie hostuj ich), ale dla nazw domen są w porządku.

Wiesz, szczerze mówiąc, jeśli chodzi o rejestrację domeny, większość rejestratorów jest bardzo podobna, ale oto kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę.

 • Idź z dobrze znanym rejestratorem. Unikaj latania rejestratorami nocnymi, o których nigdy nie słyszałeś.
 • Idź z rejestratorem, który promuje przez telewizję lub radio. Są to zazwyczaj wysoce renomowane firmy, które oznaczają biznes.
 • Idź z rejestratorem, którego polecają Twoi przyjaciele (lub ja) - zwłaszcza, jeśli są z nimi od lat - (Używam Crazy Domains od 2008 r.)
 • Unikaj wydawania $ 50 nieparzystych dolarów, aby zarejestrować nazwę domeny .com.au. Australijskie nazwy domen powinny kosztować tylko około 10 USD. (Geeze, pamiętam lata temu płacę 99 dolarów za domeny .com.au i miałem ich setki!)

W każdym razie jest kilka wskazówek i rekomendacja dla tego, kogo powinieneś użyć do rejestracji nazwy domeny. (i tak, Crazy Domains robią również .com)

Ile powinienem płacić?

W przypadku nazw domen australijskich powinieneś płacić około 10 dolarów za pop, dawać lub brać. Jeśli agencja lub firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych próbują pobierać od Ciebie więcej opłat, po prostu układają cenę za własne opłaty. Unikaj tego. Zrób to sam.

Czy powinienem poprosić kogoś o zarejestrowanie mojej nazwy domeny, jeśli nie wiem jak?

Jasne, w porządku - ale UPEWNIJ SIĘ, ŻE ZROBIJĄ W SWOIM NAZWIE.

Wokół jest wielu właścicieli małych firm, którzy nie mają pojęcia, jak zarejestrować nazwę domeny, i często proszą swojego gościa, aby to zrobił, lub miał przyjaciela, a nawet agencję. To wszystko jest dobre i dobre, ale może być niebezpieczne, jeśli nazwa domeny nie jest w Twoim imieniu. ZAWSZE upewnij się, że nazwa domeny jest zarejestrowana na twoje nazwisko i jesteś prawowitym właścicielem. To jest niezwykle ważne.

Czemu?

Ponieważ jeśli ktoś inny zarejestruje twoją nazwę domeny, jest jej właścicielem i może ci ją odebrać w dowolnym momencie (legalnie). Nie popełniaj tego błędu!

Jak długo powinienem go zarejestrować?

Im dłużej, tym lepiej, choć tak naprawdę nie ma to znaczenia. Po prostu upewnij się, że nie zapomnisz go odnowić, kiedy ma wygasnąć.

Czy powinienem wiedzieć coś jeszcze?

Tak. Oto kilka porad…

 • Zawsze upewnij się, że wiesz, kiedy twoja domena ma wygasnąć - nie chcesz stracić swojej nazwy domeny!
 • Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są aktualne. Jeśli pozwolisz na wygaśnięcie lub są one niepoprawne, możesz po prostu przegapić powiadomienie o odnowieniu, a następnie gra zostanie zakończona.
 • Nigdy nie udostępniaj nikomu swoich danych uwierzytelniających dla rzeczy związanych z nazwą domeny. (o ile oczywiście nie znasz ich i nie ufasz im)
 • Spróbuj poważnie zarejestrować swoją domenę przez 3-5 lat. Trochę stresu wymaga niepokój przed odnawianiem itp
 • Jeśli Twój rejestrator domen zrobi jakieś podejrzane rzeczy lub zostanie zhakowany, rozważ pójście gdzie indziej. Crazy Domains do tej pory było w porządku.

Dobra, przejdźmy teraz do prawdziwych soczystych rzeczy, a podzielę się z Wami nieocenionymi wskazówkami.

Pospiesz się i nie spiesz się.

Co?

Dobra, posłuchaj, oto częsty błąd, który widzę cały czas. Właściciele firm spieszą się z rejestracją nazw domen bez zastanowienia.

Od 2001 r. Posiadam dosłownie setki domen . Więcej, niż chciałbym zapamiętać. Niektóre z nich rozwinąłem w odnoszące sukcesy firmy, inne, które zarejestrowałem i nigdy nie korzystałem. Nawet niektóre, które kupiłem, a o których zapomniałem. Muszę powiedzieć, że niezliczoną ilość razy zarejestrowałem domenę myśląc: „Zamierzam użyć tej domeny do zbudowania fantastycznej witryny” lub „Och, wow, łapię to, zanim ktoś inny ją zdobędzie” lub „Ta nazwa domeny byłaby idealna dla mojej firmy” lub „Ta nazwa domeny może być warta dużo pieniędzy, kupię ją i po prostu ją trzymam - potem sprzedam ją później, aby zarobić trochę gotówki ”

Chociaż niektóre z tych przykładów mogą nie mieć zastosowania do właścicieli małych firm, podstawowa zasada nadal obowiązuje - a mianowicie - pośpiesz się i nie spiesz się.

Mam na myśli, pomyśl dobrze o domenie, którą chcesz, i zarejestruj ją po zastanowieniu się nad tym - ale nie myśl o tym przez 6 miesięcy.

Mówiąc prosto, pomyśl dwa razy, zarejestruj się raz.

Przespać się z tym. Zapytaj swojego partnera. Pomyśl o tym. Pomyśl o tym, jak pasuje do Twojej firmy, jak będzie wyglądać na Twojej wizytówce. Jak to może wyglądać jako oznakowanie na twoim pojeździe (wszystkie te rzeczy) Wiem z mojego doświadczenia, że ​​bardzo łatwo jest ekscytować się domeną, zarejestruj ją, a 5 minut później pomyśl o lepszej. Oszczędzaj więc pieniądze. Pomyśl dwa razy, zarejestruj się raz.

Unikaj pokusy rejestracji słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym.

Jest to strategia, którą wciąż widzę, jak właściciele małych firm robią to, co robi.

na przykład. www.garysworkshopandmechanicalrepairssouthbrisbane.com.au

Absolutnie śmieszne.

Rzeczywiście, oto jeszcze kilka…

 • northsydneydentalpracticecremornensw.com.au
 • johnslogodesignsandgraphiccardetailandsignage.com.au
 • melbourneresumewritingservices.com.au

Jak widać, nazwy domen, takie jak ta, nie tylko wyglądają śmiesznie, ale nigdy nie zostaną zapamiętane i służą jednemu celowi i jednemu celowi - a mianowicie przechwyceniu ruchu wyszukiwania w Google.

Dla mnie to świadczy o kompletnym i kompletnym braku strategii marketingowej online przez a) właściciela małej firmy, który zarejestrował domenę, lub b) agencję, która kazała im to zrobić

Wiesz szczerze, ta strategia zadziałała kilka lat temu. Rzeczywiście, prawdopodobnie nadal działa do pewnego stopnia, ale jest to cienka, krótkowzroczna strategia marketingowa, która jest całkowitą stratą czasu. Zadaj sobie pytanie, jak byś się czuł na wydarzeniu sieciowym, mówiąc komuś swój adres strony internetowej, gdyby był to johnslogodesignsandgraphiccardetailandsignage.com.au?

Nie zrobiłbyś tego. Bo to śmieszne. To tak, jakbyś dzwonił do firmy AAAAAAAAAAAAAbakery, aby dostać się na pierwszą stronę żółtych stron.

Oczywiście powyższe przykłady są właśnie takie - przykłady, ale staram się tylko podkreślić. Przestań rejestrować głupie słowa kluczowe w dopasowaniu ścisłym, wypchane nazwy domen - tracisz czas.

Alert sprzeciwu!

„Ale mój zespół marketingowy powiedział, że to dobry pomysł, a ja już jestem na pierwszej stronie Google dla mojego docelowego hasła!”

Więc?

Co zamierzasz zrobić, gdy Google zmieni swój algorytm (tak jak robią to ciągle), a ty wrócisz do strony 16? Stracisz cały ruch i zapytania, a co gorsza - utkniesz z absurdalną nazwą domeny, której będziesz zbyt zawstydzony, aby komukolwiek o tym powiedzieć. (nie mówiąc już o drukowaniu na wizytówkach)

Unikaj błędnie napisanych domen

Z jakiegoś dziwnego powodu wydaje się, że wiele osób jest przyciąganych przez błędne nazwy domen. Z jakiegoś powodu (być może uważają to za fajne) nie wiem, ale jeśli chodzi o domeny i marki, są okropne.

Na przykład coolcarz.com lub cheapholidaze.com.

Istnieją dwa główne powody, dla których rejestrowanie takich domen jest złym pomysłem.

 • Po pierwsze, ryzykujesz utratą potencjalnego ruchu. Wynika to z faktu, że ludzie mogą niepoprawnie wpisywać nazwę domeny do przeglądarki, a nawet wyszukiwać ją w Google i kończyć w witrynie konkurencji (lub, co gorsza, nie być w stanie Cię znaleźć i zrezygnować)
 • Po drugie, z czasem staniesz się sfrustrowany, będziesz musiał ciągle przeliterować nazwę swojej domeny wszystkim, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Byłem na tej pozycji i to bardzo denerwujące. Zwłaszcza, gdy jesteś pytany 50 razy dziennie.

Zawsze używaj poprawnej pisowni - unikaj myślenia osoby na drugim końcu.

Kiedy rejestrujesz nazwę domeny i mówisz komuś - powinno być oczywiste, co mówisz / znaczysz. Nie mylcie ludzi ani nie myślcie - po prostu komplikujecie ten proces.

Unikaj domen z myślnikami

Domeny z myślnikami są prawdopodobnie gorsze niż domeny z błędami. Dla tych, którzy nie wiedzą, o czym mówię, są domenami, które wyglądają tak…

 • barrys-dry-cleaning-service.com.au
 • carls-lawn-mowing-service.com.au
 • cheap-kitchen-installations.com.au

Jak widać, nie tylko wyglądają okropnie, ale bardzo rzadko zdarza się, że ktoś pamięta domeny z myślnikami i faktycznie, nikt ich nie wpisuje, więc najlepiej unikać ich całkowicie . Właściwie zadaj sobie teraz pytanie - Jak często wpisuję nazwy domen z myślnikami? Są szanse, że prawdopodobnie nigdy tego nie zrobisz, a jeśli to zrobisz, założę się, że cały czas to robisz i denerwuje cię.

Podobnie jak w przypadku błędnie napisanych domen, domeny z myślnikami mogą potencjalnie przeciekać ruch, aby zostać zapomnianym i nigdy nie posiadają wartości odsprzedaży (co jest ważne, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się sprzedać swoją nazwę domeny)

Unikaj znaków towarowych

To może nigdy nie być problemem dla większości właścicieli małych firm, ale warto o tym wspomnieć - znaki towarowe. Naprawdę nie powinienem tego wyjaśniać, ale w gruncie rzeczy będziesz chciał całkowicie uniknąć wszelkiego rodzaju domen, które zawierają nazwy marek lub znaki towarowe - o ile oczywiście nie jesteś zainteresowany sprawą sądową.

Unikaj domen z liczbami

Podobnie jak błędy ortograficzne i myślniki, liczby w domenach nigdy nie są dobrym pomysłem .

Niedawno zobaczyłem kilka wizytówek na niektórych wydarzeniach sieciowych, do których się udałem, i mieli na nich domeny w ten sposób…

 • massage4you.com.au
 • 2easycardetailing.com.au
 • 9smiles.com.au

Ponownie, tylko przykłady - ale są do bani . Wielki czas.

Czemu?

 1. Ponieważ jestem pewien, że ciągłe powtarzanie twojej domeny ludziom, mówiąc „ nie, nie„ za ”,„ cztery ”, jak w numerze 4 , w twojej domenie sprawi, że zaczniesz się zastanawiać.
 2. Ludzie będą całkowicie i całkowicie zdezorientowani podczas wpisywania nazwy domeny (chyba że mają przed sobą)
 3. Nikt nie wiedziałby, jak wpisywać liczby
 4. To nie jest „fajne”, jest po prostu cholernie mylące i nie powinieneś tego robić

Nie umieszczaj liczb w swoich domenach, to jest utracona przyczyna .

Unikaj „sąsiadujących” liter w nazwie domeny

Jest to coś, o czym prawdopodobnie nie mówi się tak często, ale zawsze pamiętam o tym, kiedy rejestruję domeny.

Unikaj posiadania takich samych liter w swoich domenach.

Oto kilka przykładów tego, co mam na myśli.

 • krzesło ss pecials.com.au
 • hollo ww heels.com.au
 • beac hh olidays.com.au
 • busine sss pecials.com.au

Zobacz, jak są te same litery wbite w siebie w środku tych domen?

Kiedy to robisz, to sprawia, że ​​domena staje się trochę trudna do odczytania, a jeśli chodzi o marketing offline, trudno jest ją szybko przyjąć - zwłaszcza po stronie przejeżdżającego vana lub billboardu czy czegoś takiego.

Zamiast tego rozważ domeny, które mają zupełnie inne litery na końcu pierwszego słowa i początek następnego. Więc domeny takie jak ta…

 • carsales.com.au
 • realestate.com.au
 • quickbeds.com.au

Zobacz, o ile łatwiej je przetrawiają? Możesz szybko sprawdzić, jakie są słowa od razu.

Pamiętaj o tym, rejestrując swoją domenę.

Najgorsza możliwa nazwa domeny, którą można zarejestrować

Dobra, więc najgorszą możliwą domeną, jaką mógłbyś zarejestrować, byłaby kombinacja wszystkich tych błędów. Liczby, myślniki, błędy pisowni, sąsiadujące litery itp. (Chociaż nie jestem nawet pewien, czy to możliwe)

Jeśli masz domenę, która ma którykolwiek z tych problemów, zabij ją. Zabij to ogniem.

Zarejestruj nową domenę i uwolnij się.

Unikaj rejestrowania nazw domen zbyt podobnych do firm zagranicznych

Pomogłem niedawno właścicielowi firmy, która zarejestrowała nazwę domeny, którą uważała za fantastyczną - myślałem, że to też jest. Po krótkim dochodzeniu okazało się, że dokładnie ta sama nazwa domeny (tylko odmiana .com) była już powiązana z wysoce rozwiniętą firmą w Stanach Zjednoczonych.

Mieli .com i ona miała .com.au

Kiedy to się stanie, ty…

 • Może skończyć z zaprzestaniem działalności
 • Może stracić lub zdezorientować klientów
 • Może skierować klientów do konkurencji

Spójrzmy prawdzie w oczy, nie potrzebujesz żadnych z tych kłopotów, więc upewnij się, że przeprowadziłeś kilka wyszukiwania w Google FIRST, aby upewnić się, że domena, o której myślisz, nie jest już zarejestrowana w innym kraju.

Ok, więc co sprawia, że ​​świetna nazwa domeny?

Przyjrzyjmy się teraz, co stanowi dobrą nazwę domeny.

Upewnij się, że Twoja domena jest wysoce rozpoznawalna

Jest to jedna z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas rejestracji domeny. Jeśli myślisz o niektórych najbardziej dochodowych witrynach i domenach, z których korzystają, prawie wszystkie korzystają z domen brandable. W wielu przypadkach domeny, których używają, nie mają nic wspólnego z ich tematem - a to powraca do mojego punktu widzenia, aby nie rejestrować domen dokładnie dopasowanych. Jeśli myślisz o witrynach takich jak Paypal, Ebay, Amazon, Yahoo i Google - wszystkie one korzystają
wysoce rozpoznawalne nazwy domen, które nie są słowami kluczowymi.

Dla właścicieli małych firm oznacza to rejestrację nazwy domeny, która odzwierciedla Twoją NAZWĘ BIZNESU.

Tak to prawda. Powiem to jeszcze raz.

Zawsze rejestruj nazwę domeny, która odzwierciedla nazwę firmy.

Jako przykład

 • Ace Laptop Repairs - acelaptoprepairs.com.au
 • Priority One Plumbing - priorityoneplumbing.com.au OR po prostu, priorityone.com.au
 • Mr Power Electrical - mrpowerelectrical.com.au

Alert sprzeciwu!

„Ale moja nazwa firmy ma w sobie (cyfry, myślniki, błędy w pisowni itp.)”

Rozwiązanie - spróbuj zmienić nazwy swojej firmy, aby usunąć te problemy - np. Priorytet 1 Instalacja wodno-kanalizacyjna, spróbuj zarejestrować po prostu priorytetplumbing.com.au (lub coś podobnego) Sztuką jest sprawić, aby była jak najbliższa Twojej firmie.

„Ale ale…”

Rozwiązanie - Nie ma wymówek.

Krótka nazwa domeny

Naprawdę nie ma potrzeby rejestrowania naprawdę długiej nazwy domeny. Zawsze najlepiej jest zarejestrować krótkie domeny, które są wizualnie łatwiejsze do rozpoznania i wpisać.

Dlaczego to jest ważne?

Oto najbardziej oczywiste powody…

 • Nikt nie dba o długie domeny, są trudne do zapamiętania i kłopotliwe do wpisania.
 • Mogą nie pasować do twoich wizytówek, a jeśli to zrobią, będą miały czcionkę mniejszą niż tuba nano
 • Jest więcej miejsca na błędy. Ponownie ludzie piszą je źle, nie potrafią ich przeliterować itp
 • Zajmują za dużo miejsca w wynikach wyszukiwania

Prawdopodobnie jest więcej powodów, dla których nie mogę teraz myśleć - ale to z pewnością początek.

Pomyśl o utrzymaniu swojej domeny jako ogólnej

Ten jest trochę niejasny, ale i tak chciałem o tym wspomnieć - ogólne nazwy domen.

UWAGA - (Jeśli masz już moją radę dotyczącą rejestracji nazwy firmy jako nazwy domeny, możesz prawdopodobnie zignorować tę poradę)

Często występującym błędem, jaki widzę niektórzy właściciele firm online, jest rejestracja nazw domen, które „wiążą” je z konkretnym rynkiem, ofertą usług lub branżą. Załóżmy na przykład, że udostępniłem projektowanie stron internetowych jako usługę i zarejestrowałem johnswebdesign.com.au.

Wydaje się praktyczne, prawda?

Ale co powiesz na to, że po 5 latach projektowania stron internetowych podejmuję decyzję, że nie chcę już tworzyć stron internetowych, i że chcę przejść do branży SEO jako konsultant. Jak widać, mam teraz domenę, która tak naprawdę nie odzwierciedla moich usług. Staje się niezręczny i niezgrabny.

Świetnym sposobem na uniknięcie tego problemu od samego początku jest zarejestrowanie domeny, która pozwala na zmianę modelu biznesowego (w razie potrzeby) bez konieczności zmiany nazwy domeny .

Tak więc w tym przypadku znacznie lepszą domeną może być coś takiego jak activemedia.com.au lub bluesolutions.com.au. Jak widać, domeny są ogólne i praktycznie zaspokoją każdy model biznesowy.

Oczywiście, jeśli używam swojej nazwy firmy i również to zmieniam, to prawdopodobnie cała ta sytuacja się zmieni. W każdym razie jest to coś, o czym należy pamiętać, jeśli nie jesteś pewien, czy Twój kierunek może się zmienić w najbliższej przyszłości.

Upewnij się, że Twoja domena przechodzi test telefonu

Jaki test ??

To powraca do moich punktów powyżej, upewniając się, że nie masz łączników, liczb ani błędów pisowni w nazwie domeny. Nie ma nic bardziej frustrującego niż ciągłe wyjaśnianie i przeliterowanie domeny przez telefon komuś.

Spraw, by Twoja domena była łatwa do zapamiętania

Niezależnie od tego, w którą stronę zdecydujesz się pójść (oczywiście, jeśli nie zarejestrujesz odmiany swojej nazwy offline), zarejestruj coś, co jest łatwe do zapamiętania.

W moim przypadku postanowiłem zarejestrować bringthedonuts.com bez powodu.

To proste, interesujące, a każdy zawsze to pamięta , myślę, że jest to trochę dziwaczne.

Pamiętaj, aby zrobić coś podobnego.

Zarejestruj nazwę domeny, którą ludzie będą pamiętać i będą mieli długoterminową wizję.

Spójrzmy teraz na inne ważne aspekty domen.

Kierowanie geograficzne

Tuż przed opakowaniem chcę wspomnieć o kierowaniu geograficznym.

Często zadawanym pytaniem przez właścicieli małych firm jest: „Czy powinienem zarejestrować nazwę domeny .com, czy powinienem otrzymać nazwę mojej domeny we własnym kodzie kraju?”

Każda sytuacja właściciela firmy będzie inna, jednak w przypadku tego pytania zazwyczaj zawsze zalecam właścicielom małych firm uzyskanie obu.

Na przykład, jeśli prowadzisz interesy w Australii, zarejestrowałbym adres .com, a także .com.au

Załóżmy na przykład, że rejestrujesz aussiesupplements.com.au - zawsze uzyskuj wersję .com jako
dobrze.

Jest wiele powodów takiego postępowania.

 • Chronisz swoją markę
 • Zapobiegasz potencjalnym przeciekom ruchu (niektórzy po prostu wpisują „.com” i zapominają o „.au”. Jeśli masz oba, możesz przekierować je do tej samej witryny i nie stracić tego ruchu).
 • Zapobiegasz niechcianej konkurencji
 • Jesteś właścicielem większej części całego majątku (jeśli się sprzedajesz)

Wniosek

Jeśli chodzi o nazwy domen i SEO, właściciele witryn mają tendencję do zachwiania się głupimi sztuczkami lub taktykami - jak rejestrowanie wielu domen lub rejestrowanie domen wypełnionych słowami kluczowymi. To naprawdę nie jest właściwe podejście. Będziesz chciał skupić się na budowaniu MARKI.

Pomyśl o eBay, Paypal, Google, Amazon, Youtube.

Żadna z tych wielkich firm nie ma słów kluczowych w swoich nazwach domen.

W każdym przypadku, przed zarejestrowaniem nazwy domeny, należy pamiętać o wszystkich tych rozważaniach. Lepiej jest to zrobić od samego początku, niż próbować „naprawić to” później, kiedy już się ustalisz.

Jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, opublikuj je poniżej - i jeśli podobał Ci się ten artykuł, podziel się nim.

Do kogo służy rejestracja nazwy domeny?
Ile powinienem płacić?
Czy powinienem poprosić kogoś o zarejestrowanie mojej nazwy domeny, jeśli nie wiem jak?
Jak długo powinienem go zarejestrować?
Czy powinienem wiedzieć coś jeszcze?
Do kogo służy rejestracja nazwy domeny?
Czy powinienem poprosić kogoś o zarejestrowanie mojej nazwy domeny, jeśli nie wiem jak?
Czemu?
Jak długo powinienem go zarejestrować?
Czy powinienem wiedzieć coś jeszcze?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?