СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Menedżer przekierowań Joomla 1.7. Przegląd i konfiguracja.

  1. Jak działa menedżer przekierowań?
  2. Jak mogę użyć menedżera przekierowań w procesie reorganizacji witryny?
  3. Zapobiegawcze:
  4. Reaktywne:
  5. Jak wyłączyć komponent przekierowania?

class = "eliadunit">

Joomla 1 Joomla 1.7 ma dobry menedżer przekierowań (przekierowanie) , który zapobiega pojawianiu się błędów 404 w Twojej witrynie (strona nie istnieje) i upraszcza proces przeprojektowywania lub migracji systemu. Ten komponent jest szczególnie ważny teraz, gdy wielu zaczyna tłumaczyć swoje strony z Joomla 1.5 na 1.7.

Składnik przekierowania ma na celu przekierowanie użytkowników z jednego adresu URL na inny. Istnieją dwa oczywiste zastosowania tego komponentu:

  • Możesz przekierować użytkowników, jeśli chcesz utworzyć unikalny, łatwy do zapamiętania link, na przykład, do kampanii reklamowej (powiedzmy, że www.yoursite.com/campaign przekierowuje na www.yoursite.com/something/something/somethingelse.html ).
  • Ponadto możesz przekierować użytkowników, którzy mogli dodać zakładkę do linku do artykułu ze starej witryny, a teraz muszą zostać przekierowani na nowy adres URL tego artykułu.

Nie mniej cenne informacje są dostarczane przez ten komponent, gdy pokazuje, które linki są wprowadzane przez osoby, które chcą zaszkodzić stronie. Na przykład wpisz adminpanel lub otwórz phpMyAdmin.

Użytkownicy mogą również wpisywać nieistniejące linki, próbując znaleźć dodatkowe funkcje w witrynie (na przykład mobilna wersja witryny www.yoursite.com/mobile )

Jak działa menedżer przekierowań?

Podczas instalacji Joomla 1.7 komponent przekierowania jest domyślnie włączony.

Aby go otworzyć, kliknij link Składniki - Przekierowanie (Komponenty - Przekierowanie) .

Zobaczysz to okno:

Kolumny wskazują:

Nieaktualny adres URL (wygasły adres URL) . Są to linki, które ktoś wprowadził, aby uzyskać dostęp do strony. Pamiętaj, że niektóre z tych adresów URL zawierają literówki, podczas gdy inne nie mają nic wspólnego z Twoją witryną. Jednak wiele z nich zawiera linki, które mogą wskazywać na starą witrynę lub strony, które usunąłeś z bieżącej witryny.

Nowy adres URL (nowy adres URL) . Zasadniczo ta kolumna będzie pusta. W tej kolumnie możesz określić nowe linki, do których komponent przekieruje użytkowników z nieaktualnych adresów.

Strona polecająca . W tej kolumnie możesz zobaczyć, która witryna została Ci przekazana przez nieaktualny link. Wiedząc o tym, możesz skontaktować się z właścicielem tego zasobu i poprosić o zmianę linku.

Pozostałe kolumny zawierają datę utworzenia (gdy błąd został zarejestrowany), stan przekierowania - czy jest ważny (domyślnie wszystkie przekierowania są nieaktywne), oraz numer identyfikacyjny (ID) przekierowania.

Kliknij jeden z adresów w kolumnie Wygasły adres URL, aby przejść do strony, na której możesz skonfigurować nowy adres URL. Po prostu wprowadź nowy adres URL w żądanym polu. Pamiętaj, aby opublikować przekierowanie, w przeciwnym razie nie będzie aktywne. Poniżej znajduje się pole do nagrywania komentarzy do konfigurowanego przekierowania. (Na przykład „ten adres dotyczy kampanii marketingowej XYZ”)

Możesz również utworzyć nowe przekierowanie, klikając przycisk Utwórz w prawym górnym rogu panelu administracyjnego. Wprowadź nieaktualny adres URL, nowy adres URL, również jeśli chcesz, wprowadź komentarz do tego przekierowania i opublikuj go.

Jak mogę użyć menedżera przekierowań w procesie reorganizacji witryny?

Podczas reorganizacji witryny w większości przypadków linki starej strony nie odpowiadają w pełni linkom nowej witryny. Niektóre z nich mogą się pokrywać, ale z reguły nie ma 100% zgodności.
Możesz użyć dwóch podejść do pracy ze składnikiem przekierowania podczas reorganizacji witryny:

Zapobiegawcze:

Możesz wyprzedzić użytkowników szukających stron, które nie istnieją. Możesz wstępnie zdefiniować przekazywanie do wszystkich lub niektórych starszych adresów starej witryny. Po prostu wprowadź je jeden po drugim.

Zalety: odwiedzający nie zobaczą błędów 404, jeśli klikną stary link z zakładek lub jeśli skorzystają z wyszukiwarki, aby wyszukać konkretną stronę witryny, która już nie istnieje.

Wady: zajmuje dużo czasu, szczególnie w przypadku witryn zawierających setki lub tysiące stron. Zawsze możesz korzystać ze statystyk witryny (Google Analytics lub innych), aby określić, które strony mają największy ruch na starej stronie i skonfigurować przekierowanie do tych stron.

Reaktywne:

Zamiast wcześniej zdefiniować wszystkie przekierowania, możesz poczekać i zobaczyć, które łącza z błędem 404 zostaną zapisane przez komponent przekierowania. Następnie możesz skonfigurować przekazywanie dla wszystkich tych łączy.

Zalety: Nie musisz wcześniej ustawiać wszystkich przekierowań.

Wady: Musisz reagować na przekierowania, gdy tylko się pojawią. W ciągu pierwszego tygodnia po uruchomieniu większość przekierowań zostanie wygenerowana, a następnie będzie stopniowo zmniejszana.

Jakie jest najlepsze podejście? Oczywiście zależy to od wielu czynników. Prawdopodobnie zadziała pewna kombinacja tych dwóch podejść, ale będzie to zależeć od wielkości witryny i jej ruchu.

Jak wyłączyć komponent przekierowania?

Aby wyłączyć komponent przekierowania, musisz wyłączyć wtyczkę System - Redirect (System - Redirect), która jest dołączona do komponentu w menedżerze wtyczek. Jeśli jednak to zrobisz, żadne przekierowania nie będą działać.

www.compassdesigns.net

class = "eliadunit">

Jak działa menedżer przekierowań?
Jak mogę użyć menedżera przekierowań w procesie reorganizacji witryny?
Jak mogę użyć menedżera przekierowań w procesie reorganizacji witryny?
Jakie jest najlepsze podejście?
Jak wyłączyć komponent przekierowania?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?