СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Marketing społecznościowy

 1. Wykorzystanie sieci społecznościowych
 2. Kierunki skutecznego marketingu w sieciach społecznościowych
 3. Najbardziej odpowiednie produkty do marketingu online w sieciach społecznościowych
 4. Podstawowe platformy społecznościowe dla małych firm
 5. Facebook
 6. VKontakte
 7. Koledzy z klasy
 8. Instagram
 9. Mój świat
 10. Podsumowanie

Rozpoczynając działalność gospodarczą lub rozwijając małą firmę, przedsiębiorcy mogą stanąć przed problemem braku funduszy. Tradycyjne narzędzia marketingowe są często zbyt drogie dla małych firm. Marketing w mediach społecznościowych może być niedrogą alternatywą dla dotarcia do obecnych i potencjalnych klientów.

Marketing społeczny lub marketing w mediach społecznościowych (SMM) to nowy i obiecujący sposób promowania produktów i usług przy użyciu wszystkich obecnie dostępnych kanałów mediów społecznościowych (sieci społecznościowe, blogi, fora itp.), Przy czym ostatecznym celem jest zwiększenie sprzedaż. Właściwe i rozsądne wykorzystanie SMM pozwala zapoznać odbiorców docelowych z marką (produktem, usługą), zwrócić uwagę na działania firmy, w tym zwiększyć frekwencję na stronie internetowej firmy.

Zasada SMM - marketing w mediach społecznościowych polega na promowaniu wpisów na blogu, publikacji, które użytkownicy mogą niezależnie dystrybuować, będąc ukierunkowaną zainteresowaną publicznością. Administratorzy mogą brać czynny udział w jego dalszej dystrybucji (reklama w sieciach społecznościowych) lub zajmować pozycję dystrybucji biernej, tworząc zawartość wirusową. Istnieje program promocji produktów rekomendacji, w którym potencjalni klienci raczej ufają opinii społecznej niż bezpośredniemu wpływowi firmy na reklamę.

Wykorzystanie sieci społecznościowych

Do udanej pracy nad projektem wykorzystują gotowe możliwości społeczności, które zapewniają realizację zadań marketingowych:

 • aktywna interakcja z klientami - pozwala szybko reagować na zmiany popytu na produkt;
 • dystrybucja informacji w postępie geometrycznym - treść jest przesyłana w sieci od jednego użytkownika do dziesiątek lub setek, od nich dalej, i tak dalej;
 • możliwość „punktu” reklama - możliwe jest wyodrębnienie określonego segmentu użytkowników według określonych kryteriów (płeć, wiek, - zainteresowania, preferencje, miejsce zamieszkania) i ukierunkowanie kampanii reklamowej na konkretny segment;
 • format ukrytej reklamy - promocja produktu jest prowadzona w formie wskazówek, porad i raportów dotyczących osobistego doświadczenia użytkownika, które produktywnie wpływa na potencjalnych klientów.

Kierunki skutecznego marketingu w sieciach społecznościowych

Nie wszystkie kategorie działalności są uważane za istotne obszary dystrybucji produktów w społecznościach. Marketing działa najbardziej efektywnie w pewnych kategoriach:

 • Przyciąganie klientów dla małych i średnich przedsiębiorstw . Sieci społecznościowe mają pewne gotowe funkcje, które zapewniają realizację zadań marketingowych: aktywną interakcję 24/7 z klientami - możliwość szybkiego reagowania na zmiany popytu na produkt (usługę); dystrybucja informacji w postępie geometrycznym - informacja o produkcie (usłudze), interesująca treść jest przesyłana z jednego użytkownika do kilkudziesięciu lub setek innych itd .; Reklama „punktowa” to wybór segmentu użytkownika według kryteriów (płeć, wiek, zainteresowania, preferencje, miejsce zamieszkania) i orientacja firmy reklamowej w tym segmencie; Ukryta reklama - promocja produktu (usługi) może być prowadzona w formie wskazówek, porad i opowieści o osobistym doświadczeniu, które produktywnie wpływa na potencjalnych konsumentów.
 • Strony internetowe do sprzedaży . Aktywny rozwój witryn sprzedaży bezpośredniej był możliwy dzięki pojawieniu się nowych usług w sieciach społecznościowych. Użytkownicy mogą nie tylko komunikować się ze sobą, wymieniać poglądy, ale także wybierać oferowane produkty lub usługi, czytając opinie i komentarze innych klientów.

Najbardziej odpowiednie produkty do marketingu online w sieciach społecznościowych

 • Sprzedaż bezpośrednia . Na przykład sprzedaż odzieży bezpośrednio przez sieć społecznościową. Na stronie sieci społecznościowej możesz zobaczyć zdjęcia próbek ze szczegółowym opisem, wymiarami itp. i podał informacje o metodzie zakupu. Zadaniem jest dostarczenie tej strony potencjalnemu nabywcy poprzez aktywną reklamę lub zawartość wirusową;
 • Promocja marki ;
 • Marketing reputacyjny (zwiększenie stopnia zaufania do firmy lub zmniejszenie negatywnego postrzegania użytkowników);
 • Przyciąganie użytkowników do zasobów internetowych .

Rozpoczynając działalność gospodarczą lub rozwijając małą firmę, przedsiębiorcy mogą stanąć przed problemem braku funduszy Kierunki marketingu mediów społecznościowych

Marketing społecznościowy jest w ciągłym rozwoju. Najważniejsze obszary:

 • Rozwój serwisów społecznościowych . Historycznie pierwszą funkcją sieci społecznościowych było przywracanie połączeń online między starymi znajomymi. Do chwili obecnej przywrócono komunikację, a sieci społecznościowe zmieniły kierunek rozwoju. Są reprezentacją online osoby. Wymaga to nowych usług. Wiele rozwiązań jest bardzo poszukiwanych: wyszukiwanie informacji, przechowywanie i edycja plików (w tym obrazów), możliwość blogowania, społeczności, usług geosocjalnych. Dla wielu sieci społecznościowe stały się niemal synonimem Internetu. To dobra ziemia dla marketerów.
 • Zwiększone zainteresowanie blogami . Nie wystarczy przesyłać pojedyncze obrazy z krótkimi napisami i publikować pojedyncze posty. Ważne jest, aby mieć miejsce na publikacje dotyczące praw autorskich, połączone jednym tematem, z możliwością wyszukiwania i organizowania informacji. Przyciąga uwagę, tworzy określony obraz, nie tylko kontempluje coś zabawnego, ale także otrzymuje treści informacyjne.
 • Wzrost w biznesie B2B dzięki spontanicznym transakcjom. Dane uzyskane przez firmę badawczą Eloqua sugerują, że dla 82% marek B2B praca w sieciach społecznościowych jest głównym sposobem na zwiększenie świadomości firmy. Prawdziwa publiczność i cele firm B2B w sieciach społecznościowych: decydenci (menedżerowie firm); pracownicy zaangażowani w poszukiwanie potencjalnych partnerów i klientów; potencjalni pracownicy. Realizowane są następujące cele: zwiększenie świadomości marki; organizacja społeczności lojalnych użytkowników sieci do powtórnej sprzedaży; śledzenie i odpowiadanie na referencje do marki (usługi) w sieci; zwiększenie liczby pozytywnych opinii na temat marki (usługi); zwiększyć ruch na stronie internetowej firmy z sieci społecznościowych; generowanie leadów lub sprzedaż bezpośrednia.
 • Przekształcanie treści rozrywkowych w edukacyjne . Treści rozrywkowe nie rozwiązują problemów biznesowych i nie prowadzą użytkownika do następnego etapu lejka marketingu treści. Nigdy nie może przekształcić abonenta w potencjalnego klienta. Co więcej, unikalne treści rozrywkowe są raczej trudne do stworzenia, a zły, niepiśmienny żart może zaprzeczyć wielu poprzednim krokom. Dlatego kolejnym etapem logicznym jest treść poznawcza, która jest charakterystyczna dla rozwiązywania problemów, które są nieosiągalne.
 • Specjalizacja poszczególnych dziedzin marketingu , kształtowanie zawodu SMM - specjalista. Sieci społecznościowe aktywnie się rozwijają, ale wciąż brakuje wystarczającej liczby dobrych specjalistów SMM. Rynek HR często oferuje albo samouka, albo tych, którym udało się opanować zawód na podstawie własnego gorzkiego doświadczenia. Nadal nie oferujemy pełnoprawnej specjalistycznej edukacji na ten temat.

Podstawowe platformy społecznościowe dla małych firm

Jaki rodzaj sieci społecznościowej jest odpowiedni dla konkretnej firmy zależy od tego, który produkt lub usługa jest promowana i kto jest docelową grupą docelową.

Facebook

Największa na świecie sieć społecznościowa. Zakres wiekowy jest dość szeroki - od 18 do 45 lat. Jest tu wielu biznesmenów, przedstawicieli wiodących firm prowadzących działalność za granicą. Facebook ma wiele przydatnych narzędzi do prezentacji Twojej marki. Istnieje wiele przypadków korzystania ze strony w tej sieci społecznościowej jako witryny. Do promocji nazwy używane są aplikacje do gier, kwestionariusze, aplikacje na prezenty itp. Na Facebooku, drogie towary, luksusowe usługi dobrze się sprzedają. publiczność może sobie pozwolić na zaspokojenie takich pragnień.

VKontakte

Jeden z najpopularniejszych w krajach WNP. Większość użytkowników to młodzi ludzie i studenci, którzy nie zawsze mogą sobie pozwolić na drogie towary i usługi. Sprzedaje akcesoria odzieżowe, wyroby ręcznie robione. Ta sieć społecznościowa cieszy się dużym popytem wśród niedrogich marek, umożliwia reklamowanie młodych firm i przyciąganie przyzwoitej liczby odbiorców docelowych. Aby zwiększyć liczbę repostów, często stosuje się sprawdzony schemat konkursowy.

Koledzy z klasy

Grupa docelowa - osoby starsze VKontakte. Przemysł farmaceutyczny, firmy ubezpieczeniowe, przemysł motoryzacyjny itp. Robią tu duże postępy. Może być idealnym rozwiązaniem do dystrybucji produktów masowych.

Instagram

Miejsce do odpoczynku. Przeglądaj ciekawe zdjęcia z życia swoich znajomych, przyjaciół, kolegów, celebrytów, a także przestrzeń, w której możesz wyrazić siebie, przesłać i reklamować. Piękne zdjęcia towarów, opis, informacje o rabatach. Aktywne informacje zwrotne od użytkowników, ankiety, codzienne wiadomości mogą być skuteczną promocją na Instagramie.

Mój świat

Najbardziej aktywnymi użytkownikami są pracujące kobiety w wieku 25-40 lat. To wyjaśnia popularność grup związanych z fitness, gotowaniem, robótkami ręcznymi. Często są użytkownicy, którzy nie są zarejestrowani w żadnej innej sieci społecznościowej.

Podsumowanie

Zatem odpowiedź na pytanie, czy sieci społecznościowe są odpowiednie dla małych firm, ma tylko jedną odpowiedź - TAK. Często dla małych firm są one głównym kanałem przyciągania klientów, z wyjątkiem ustnych wiadomości. Grupa VKontakte, konto na Instagramie i inne sieci społecznościowe, posty w tematach tematycznych nie wymagają bardzo dużego budżetu i zapewniają napływ klientów. Duży plus w tym, że wiele z tych prac, przedsiębiorcy mogą robić na własną rękę. To jest temat do interesującej i wykwalifikowanej pracy. Oczywiście konieczne jest załatwienie każdej sprawy osobno. Właściwie wybierając sieć społecznościową, metoda promocji przyczyni się do sukcesu firmy.

© Blog ActualMarketing Marketing

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?