СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Marketing IT: co to jest, narzędzia, struktura

Często istnieje pomyłka między pojęciami „ marketingu internetowego” i „ marketingu IT” (marketing IT), marketingu dla firm IT.

Istnieje wiele obszarów, w których oba terminy - zarówno marketing internetowy, jak i marketing IT - są wykorzystywane na równych zasadach. Tak więc, na przykład, sprzedaż oprogramowania Microsoft jest jednocześnie obu. Ale jednocześnie język nie powie „marketing IT” w odniesieniu do sprzedaży odzieży sportowej w sklepie internetowym lub promocji za pomocą banerów w Internecie nowej marki napojów energetycznych.

Aby wyjaśnić i uprościć zrozumienie, w dalszej części artykułu przyjmiemy, że marketing IT to wykorzystanie narzędzi marketingu internetowego do promowania produktów i usług firmy informatycznej.

Marketing ukierunkowany na sektor IT można podzielić na 2 typy:

  • Zewnętrzne - marketing, którego celem jest przyciągnięcie klientów do firmy
  • Wewnętrzny - marketing, którego celem jest przyciągnięcie i utrzymanie pracowników. Często w połączeniu z marketingiem wewnętrznym używa się również terminu branding HR, marka pracodawcy lub branding pracodawcy .

Branding pracodawcy ( branding HR, rozwój marki pracodawcy) to seria działań firmy mających na celu interakcję zarówno z dotychczasowymi pracownikami (zwiększenie ich zaangażowania i lojalności), jak i przyciągnięcie nowych pracowników. Głównym celem jest pokazanie firmie bardzo pozytywnego światła, atrakcyjnego z punktu widzenia potencjalnych pracowników, a także stworzenie pozytywnego wizerunku i atrakcyjności firmy dla potencjalnych partnerów i innych kluczowych interesariuszy.

ZEWNĘTRZNE NARZĘDZIA MARKETINGOWE (zewnętrzne narzędzia marketingowe dla IT):

1. Badania i analizy . Wszystko zaczyna się od badań i analiz: konkurentów, rynku IT, udanych studiów przypadków, platform przetargowych, specjalistycznych zasobów zewnętrznych itp.)

2. Pracuj na stronie internetowej firmy. (aktywne wykorzystanie analityki internetowej (z darmowych i najpopularniejszych narzędzi do analityki internetowej - Google Analytics); techniczny audyt strony SEO; optymalizacja wewnętrznego SEO; marketing treści (przygotowanie unikalnej treści tematu przy użyciu rzeczywistych słów kluczowych. Poprzez marketing treści możesz obejmują także treści wideo, które nabierają rozpędu (może to być wywiad wideo, firmowy film promocyjny itp.).

3. Pracuj z zasobami zewnętrznymi . Obejmują one: umieszczanie informacji o firmie w specjalistycznych katalogach; umieszczenie wysokiej jakości artykułu na zewnętrznym zasobie w zamian za aktywny link do strony internetowej naszej firmy (na przykład EzineArticles); praca z forami, na których mogą znajdować się potencjalni klienci; webinaria.

4. Przygotowanie materiałów PR i marketingowych ( materiały prezentacyjne firmy, białe księgi, studia przypadków, przygotowanie materiałów na blog firmy)

5. Praca z mediami społecznościowymi. Jest to zazwyczaj LinkedIn, Facebook, Twitter. Ponadto, w zależności od rynku, do którego firma dąży, istnieje również wiele zachodnich sieci społecznościowych. XING na rynek niemiecki, na który warto zwrócić uwagę.

6. Marketing partyzancki dla firm IT. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej skutecznych i opłacalnych technik w marketingu. Ale jednocześnie niewiele osób wie, jak używać go poprawnie. Obejmują one: komentowanie publikacji tematycznych, w odniesieniu do marki naszej firmy, czasami z linkiem do strony internetowej firmy. Ważne: nie powinno to wyglądać jak reklama, ale raczej jako dobra rekomendacja osoby bezinteresownej.

7. Zdarzenia offline. Udział firmy w specjalistycznych wystawach, konferencjach, seminariach itp. Ważnym warunkiem jest to, aby wydarzenie to miało docelową grupę odbiorców, potencjalnych klientów i partnerów. Cel: udowodnić swoje kompetencje, zwiększyć świadomość marki, a tym samym przyciągnąć potencjalnych klientów i partnerów.

WEWNĘTRZNE NARZĘDZIA MARKETINGOWE (Wewnętrzne narzędzia marketingowe):

1. Badania i analizy . Tutaj również wszystko zaczyna się od badań i analiz: konkurentów, wynagrodzeń i „smakołyków” w IT)

2. Pracuj na stronie internetowej firmy. Najlepiej byłoby mieć oddzielną stronę internetową dla potencjalnych pracowników. Jeśli firma nie ma jeszcze takiej możliwości, wówczas: na głównej stronie tworzona jest osobna sekcja dla wnioskodawców. Gdzie publikowane są wszystkie informacje, które mogą być przydatne dla potencjalnych pracowników: aktywne oferty pracy; projekty i renomowani klienci, z których firma jest dumna; warunki pracy w firmie (możesz pochwalić się różnego rodzaju bonusami, które firma zapewnia swoim pracownikom); możliwości rozwoju w firmie itp.

Tutaj również będzie bardzo podobny sposób, w jaki treść wideo, która jest lepsza niż jakikolwiek tekst, będzie opowiadać o cechach firmy, o pracownikach, o fajnych imprezach firmowych itp.

3. Różne materiały reklamowe i reklamowe firmy. Dla firmy informatycznej bardzo ważne jest posiadanie własnego stylu korporacyjnego, książki marki, z kolorami korporacyjnymi, symbolami odpowiadającymi duchowi firmy. Na podstawie księgi marki przygotowywane są wszystkie materiały promocyjne firmy. Na przykład ulotki na targi pracy na uniwersytetach, na specjalistyczne konferencje dla pracowników (np. Kubki, koszulki, notatniki).

4. Praca z mediami społecznościowymi.

Praca z mediami społecznościowymi w marketingu wewnętrznym jest równie ważna jak w przypadku External. Wiele firm tworzy osobne strony i grupy w sieciach społecznościowych:

- Zorientowany na klienta

- koncentruje się na potencjalnych i obecnych pracownikach.

Jeśli korzystamy z międzynarodowych sieci społecznościowych dla klientów, aby przyciągnąć nowych pracowników, nie powinniśmy zapominać o mediach lokalnych i rosyjskojęzycznych, takich jak VKontakte.

Powyżej wymieniliśmy tylko niektóre narzędzia marketingu IT. Jeśli chcesz dowiedzieć się bardziej szczegółowo, jak prawidłowo promować produkt lub usługi firmy informatycznej i jak najlepiej wykorzystać marketing IT

Możesz wziąć specjalistyczny kurs praktyczny. Szkolenia z zakresu marketingu IT

ze szkoły i-marketingu. Trening odbywa się w grupach. Pracuj w prawdziwej sprawie. 80% praktyki. Na ten kurs Szkoła otrzymała nagrodę IT Jam Awards 2014, jako najlepsze kursy marketingu IT .

Ponadto możemy opracować indywidualny program szkoleniowy dla Ciebie lub Twoich pracowników, w zależności od potrzeb firmy. Opisano jeden ze studiów przypadku szkoleń korporacyjnych w zakresie marketingu IT. tutaj

Jeśli interesujesz się innymi dziedzinami marketingu internetowego (nie marketingu IT) , zwróć uwagę na kursy marketingu internetowego różne kierunki.

Nasze kontakty:

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?