СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Kompletny przewodnik na temat optymalizacji Mobile SEO w 2018 roku

 1. Kluczowe elementy mobilnego SEO
 2. Podstawowa optymalizacja SEO dla rankingu
 3. Treści specyficzne dla telefonów komórkowych i słowa kluczowe
 4. Indeksowanie i optymalizacja aplikacji
 5. Przyspieszone strony mobilne (AMP)
 6. Wyzwania, które możesz napotkać w mobilnym SEO
 7. Optymalizacja wyszukiwania lokalnego
 8. Wolny czas ładowania
 9. Błędy tylko dla telefonów komórkowych
 10. Wskazówki dotyczące optymalizacji mobilnego SEO
 11. Popraw szybkość ładowania strony
 12. Kompresja pliku
 13. Minifikacja CSS, JavaScript i HTML
 14. Optymalizacja obrazu
 15. Zmniejsz przekierowania
 16. Przełącz się na szybszego dostawcę hostingu
 17. Użyj Google AMP
 18. Miej responsywny projekt
 19. Optymalizuj do wyszukiwania lokalnego
 20. Napraw problemy dotyczące tylko urządzeń przenośnych
 21. Wniosek

Wyszukiwanie w telefonach komórkowych przekroczyło liczbę wyszukiwań w desktopach w 2016 r., Ale w 2018 r. Stało się koniecznością.

ZA Raport statysty przewiduje, że spośród wszystkich użytkowników telefonów komórkowych na świecie około 56% będzie korzystało z telefonów komórkowych w celu uzyskania dostępu do Internetu w 2017 r. To ogromna liczba, która wzrośnie dopiero w 2018 r.

Wszystkie te dane i statystyki sugerują, że jako marketer musisz bardziej dokładnie niż kiedykolwiek zacząć analizować swoją strategię SEO. Jak więc zoptymalizować SEO dla swojej witryny.

W tym blogu dowiesz się o:

 • Kluczowe elementy mobilnego SEO
 • Wyzwania, które możesz napotkać w mobilnym SEO
 • Wskazówki dotyczące optymalizacji mobilnego SEO

Przed rozpoczęciem chciałbym umieścić zastrzeżenie, że będzie to naprawdę długi post na blogu. Ale jeśli naprawdę chcesz zoptymalizować swój SEO SEO i jeść jego owoce, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na zrozumienie tego.

Kluczowe elementy mobilnego SEO

Optymalizacja mobilnego SEO jest z pewnością nowa dla wielu z nas. To ewoluuje i zobaczymy wiele zmian w przyszłości. Istnieją jednak pewne kluczowe elementy, które zawsze będą na niego wpływać. Spójrzmy na to.

Podstawowa optymalizacja SEO dla rankingu

Tradycyjne SEO a mobilne SEO działa na tym samym algorytmie rankingu. Google ma jednak czynniki specyficzne dla urządzeń mobilnych, rdzeń pozostaje taki sam. Jeśli nie zaindeksowałeś swojej witryny, żadna optymalizacja SEO, niezależnie od tego, czy jest to mobilna, czy komputerowa, nie da jej rankingu.

Główne czynniki, takie jak istotna treść i jej przydatność, autorytet witryny, szybkość stron, zapewnią Ci wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Szybkość strony to jeden ze wskaźników rankingowych, które Google zaleca poprawić. Możesz sprawdzić szybkość swojej witryny za pośrednictwem Narzędzie prędkości strony Google . Narzędzie pokazuje także ewentualne problemy i sposoby ich naprawiania.

Polecam Ci rozwiązać te problemy JAK NAJSZYBCIEJ, aby uzyskać wyższą pozycję w rankingach wyszukiwania.

Możesz również sprawdzić w Konsoli wyszukiwania Google> Wyszukaj ruch> Użyteczność mobilna pod kątem błędów.

Treści specyficzne dla telefonów komórkowych i słowa kluczowe

Jak wspomniałem we wstępie, wyszukiwanie na urządzeniach mobilnych przeszło wyszukiwania na pulpicie, dzięki czemu wyszukiwarki wyostrzyły swój algorytm SEO. Istnieją teraz treści specyficzne dla telefonów komórkowych i słowa kluczowe, które mają pierwszeństwo przed zwykłymi witrynami.

Google zgłosił, że takie zapytania „near”, „near me” wzrosły o 34 razy . Oznacza to, że lokalne firmy będą preferować podobne zapytania.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz przeczytać ten plik PDF Wytyczne dotyczące oceny jakości wyszukiwania drugi rozdział „Zrozumienie potrzeb użytkowników mobilnych”.

Na przykład podczas podróży często szukasz słów kluczowych, takich jak „Najbliższa stacja benzynowa” lub „centrum handlowe w pobliżu”.

Będziesz musiał wyszukać słowa kluczowe, które generują więcej ruchu na urządzeniach mobilnych niż ruch w witrynie, aby tworzyć treści wokół niego.

Indeksowanie i optymalizacja aplikacji

Aplikacje mobilne są indeksowane w wyszukiwarkach mobilnych. Jeśli zrobię wyszukiwarkę Google Pokemon Go na moim urządzeniu z Androidem, to właśnie otrzymam.

Pokazuje mi sugestie aplikacji związane z Pokemon GO (tak, gram w Pokemon GO na wypadek, gdybyś się zastanawiał).

Kiedyś aplikacja jest tworzona na żywo w każdym sklepie, a gniazdo ma ją zoptymalizować pod kątem wyszukiwarek sklepu. Tak, sklepy z aplikacjami mają wyszukiwarki i działają w podobny sposób. Jeśli masz aplikację, upewnij się, że indeksujesz jak najwięcej stron i utwórz zawartość bogatą w słowa kluczowe.

Tam są studia przypadków dostępne online dla porad dotyczących optymalizacji sklepów z aplikacjami , jeśli chcesz to zrobić.

Przyspieszone strony mobilne (AMP)

Chociaż nie jest to duży komponent, z pewnością ma swoje zalety, ponieważ Google regularnie go rozwija. Przyspieszone strony mobilne Google Zdecydowanie uzyskują większą widoczność w wyszukiwaniu mobilnym, a tym samym zwiększają ranking telefonów komórkowych. Jednak rangi odraczają wyszukiwanie na pulpicie.

Oto przykład wyniku wyszukiwania dla słowa kluczowego „Hillary Clinton”.

Oto przykład wyniku wyszukiwania dla słowa kluczowego „Hillary Clinton”

Następnie przeszukałem to samo słowo kluczowe na moim urządzeniu przenośnym. Oto zrzut ekranu.

Oto zrzut ekranu

Możesz zobaczyć, że Google preferuje AMP i może to być kontynuowane w przyszłości. AMP jest jednak tylko dla wydawców i jeśli korzystasz z Google News. Możesz zacznij korzystać z Google AMP w WordPress dzisiaj!

Wyzwania, które możesz napotkać w mobilnym SEO

Aby zoptymalizować mobilne SEO, musisz najpierw dowiedzieć się, jakie wyzwania możesz napotkać. Abyś mógł się do tego przygotować. Ta sekcja zajmie się tylko wyzwaniami i rozwiązaniami dla nich, które zostaną przedstawione później.

Optymalizacja wyszukiwania lokalnego

Jak już wspomniałem wcześniej, lokalny biznes skorzysta na tym. Ale wyzwaniem jest także to, jak zoptymalizować witrynę, aby uzyskać wysoką pozycję w rankingu. ZA badanie przeprowadzone przez Google ujawnia, że ​​4 na 5 użytkowników chce wyświetlać reklamy specyficzne dla lokalizacji i bliskie ich otoczeniu.

Wiesz więc, że ludzie szukają wyników specyficznych dla lokalizacji i ważne jest, aby lokalne firmy korzystały z tej możliwości.

Wolny czas ładowania

Jest to oczywiste, jeśli wiesz o tradycyjnym SEO. Witryny o powolnym ładowaniu są z pewnością dużym wyzwaniem, z jakim można się zetknąć w optymalizacji swojej witryny, niezależnie od tego, czy jest to witryna komputerowa, czy mobilna. Qubit przeprowadził badania i znalazł to w pobliżu Utrata 2,59 miliardów dolarów w sprzedaży przez firmy tylko z powodu powolnego ładowania stron.

Pomyśl tylko o sobie. Załóżmy, że otwierasz witrynę i jej załadowanie zajmuje 10 sekund. Czy nie opuścisz witryny i nie wrócisz do wyników wyszukiwania?

Wszystko to wpływa na współczynnik odrzuceń witryny, a tym samym na spadek rankingów. Dlatego ważne jest, aby marketerzy pracowali nad szybkością swojej strony internetowej, aby awansować wysoko w rankingach.

Błędy tylko dla telefonów komórkowych

Google to powiedział dwa najczęstsze błędy które widzą na stronach mobilnych to błędne przekierowania i błędy tylko na smartfonach.

Aby poprawić jakość wyszukiwania i poprawić SEO, musisz poważnie potraktować te dwa czynniki.

Błędne przekierowania frustrują użytkownika i mogą być kłopotliwe w znalezieniu odpowiedniej strony.

Błędne przekierowania frustrują użytkownika i mogą być kłopotliwe w znalezieniu odpowiedniej strony

Źródło: GoogleBlog

Błędy występujące tylko na smartfonach pojawiają się, gdy strona błędu jest wyświetlana użytkownikom mobilnym, a nie użytkownikom komputerów. Mogą to być miękkie strony błędów 404 lub nieprawidłowa obsługa Googlebota lub nieodtwarzalnych filmów w telefonach komórkowych.

Były to jedne z najczęstszych wyzwań stojących przed marketerami podczas optymalizacji witryn mobilnych. Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz przezwyciężyć te wyzwania i co musisz zrobić, aby zoptymalizować SEO swojej witryny mobilnej.

Wskazówki dotyczące optymalizacji mobilnego SEO

Obejrzeliśmy wszystkie rodzaje badań i przeprowadzonych badań, a wszystko to zawiera kluczowe informacje na temat tego, co należy wziąć pod uwagę przy optymalizacji mobilnego SEO. W tej części omówię wskazówki i rozwiązania wyzwań, które przeczytaliśmy wcześniej.

Popraw szybkość ładowania strony

Szybkość ładowania strony jest ważna, ponieważ szybka strona internetowa plasuje się równie dobrze, jak i lepiej. Google wskazało, że szybkość witryny jest jedno z kryteriów stosowanych przez jego algorytm do rangowania stron . Możesz przetestować szybkość ładowania witryny za pomocą: Pingdo m , GTmetrix , Narzędzie Google PageSpeed .

Jak więc poprawić szybkość ładowania witryny?

Kompresja pliku

Musisz zmienić rozmiar plików CSS, HTML i JavaScript za pomocą aplikacji. Kompresor HTML , Gzip itp. to niesamowite aplikacje do kompresji plików.

Minifikacja CSS, JavaScript i HTML

Minifikacja to proces usuwania wszystkich niepotrzebnych znaków z kodu źródłowego bez zmiany jego funkcjonalności. Robi się to szczególnie w JavaScript.

Usuń komentarze kodu i nieużywany kod. Minikser CSS JavaScrip tminifier to niektóre z bezpłatnych narzędzi dostępnych online, z których można korzystać.

Optymalizacja obrazu

Musisz upewnić się, że Twoje zdjęcia nie są większe niż powinny. Spróbuj zmniejszyć rozmiar obrazu, używając odpowiedniego formatu (JPEG lub PNG).

Użyj ikonek obrazu CSS, aby skrócić czas ładowania strony. Duszek obrazu to zbiór obrazów umieszczonych w jednym obrazie. Zapobiegają one generowaniu przez strony WWW wielu żądań serwera, co pozwala zaoszczędzić przepustowość i z kolei obniża szybkość ładowania strony.

Zmniejsz przekierowania

Twój gość czeka na dodatkowy czas oczekiwania na zakończenie cyklu żądania-odpowiedzi HTTP, za każdym razem, gdy strona przekierowuje na inną stronę.

Przełącz się na szybszego dostawcę hostingu

Niektóre witryny mogą ładować się powoli nawet po wykonaniu wszystkich czynności. Problemem może być twój dostawca hostingu. LiquidWeb , WPEngine i BlueHost są jednymi z najlepszych firm hostingowych, które są szybkie i niezawodne (używamy LiquidWeb jako naszego dostawcy hostingu).

Użyj Google AMP

AMP zapewnia Twoim stronom wzrost w rankingach, a Google preferuje je. Nie będę wchodził w szczegóły, ponieważ już o tym rozmawialiśmy.

Miej responsywny projekt

Google preferuje projektowanie responsywne, ale obsługuje wszystkie typy konfiguracji witryn. Oto kilka zalet i wad każdego z nich dostarczonych przez Moz.

Źródło: Moz Źródło: Moz

Optymalizuj do wyszukiwania lokalnego

Ponieważ wiele wyszukiwań mobilnych jest specyficznych dla lokalizacji, istnieje ogromna szansa dla lokalnych firm. Tak więc, jeśli chcesz zoptymalizować swoją witrynę, aby znaleźć się wysoko w rankingu wyszukiwania, polecam postępować zgodnie z tymi wskazówkami.

Napraw problemy dotyczące tylko urządzeń przenośnych

Omówiliśmy najczęściej występujące błędy związane z telefonami komórkowymi, a teraz dowiesz się, jak możesz to naprawić. Google zaleca następujące rozwiązanie problemów.

 • Naprawianie wadliwych przekierowań - jeśli zarejestrowałeś się w Google Webmaster, Google Search Console automatycznie wykryje wszelkie błędne przekierowania i poinformuje Cię. Możesz też zobaczyć to sam Błędy indeksowania smartfona a następnie możesz debugować go, aby wiedzieć, gdzie leży problem z konfiguracją serwera.
  • Przekieruj użytkowników do odpowiedniej witryny mobilnej
  • Jeśli nie masz równoważnej strony mobilnej, przekieruj ją na stronę pulpitu
  • Użyj responsywnego projektu na swojej stronie
 • Napraw soft 404s - To napraw błędy miękkie 404 na stronie smartfona możesz wykonać tylko powyższe kroki.
 • Unikaj wyskakujących okienek na pełnym ekranie - wyskakujące okienka lub banery, które pokrywają całą stronę na telefonie komórkowym, negatywnie wpływają na wrażenia użytkownika. Google przyznaje wysoki priorytet doświadczeniom użytkowników. Jeśli chcesz mieć banery, wyświetlaj małe, które nie obejmują całego ekranu.

  Źródło: GoogleBlog

 • Elementy dotykowe - Jeśli masz elementy dotykowe wypchane w małej przestrzeni, istnieje prawdopodobieństwo, że użytkownik dotknie niewłaściwego elementu. Aby naprawić te błędy, upewnij się, że przyciski i linki nawigacyjne są odpowiednie dla użytkowników mobilnych.

Jeśli zastosujesz te wskazówki, masz pewność, że uda Ci się poprawić mobilne SEO.

Wniosek

Wykorzystanie telefonów komórkowych wzrośnie dopiero w najbliższych latach. Jeśli nie dogonisz zmiany, pozostaniesz w tyle. Użyj wyżej wymienionych metod do katapulty przed konkurentami.

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się zapytać w sekcji komentarzy.

Czy nie opuścisz witryny i nie wrócisz do wyników wyszukiwania?
Jak więc poprawić szybkość ładowania witryny?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?