СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Jakie usługi można wyłączyć w systemie Windows 10, aby zoptymalizować komputer. Instrukcje: Jak wyłączyć usługi w systemie Windows 10.

 1. Zasady wyłączania usług systemu operacyjnego Windows
 2. Jak wyłączyć usługę w systemie Windows 10
 3. Jakie usługi należy wyłączyć w systemie Windows 10, aby poprawić wydajność

System operacyjny Windows Vista miał poważne problemy z korzystaniem z zasobów komputerowych, z powodu których nie był powszechnie używany i jest uznawany za nieudany w linii oprogramowania firmy Microsoft System operacyjny Windows Vista miał poważne problemy z korzystaniem z zasobów komputerowych, z powodu których nie był powszechnie używany i jest uznawany za nieudany w linii oprogramowania firmy Microsoft. Deweloperzy pokonali ten problem dzięki wydaniu systemu Windows 7, a kolejne wersje systemu operacyjnego działają dobrze, nawet na najsilniejszych komputerach. Jednocześnie doświadczeni użytkownicy zawsze chcą zoptymalizować zużycie zasobów komputera, aw ramach tego materiału rozważymy, które usługi należy wyłączyć w systemie Windows 10, aby poprawić wydajność komputera.

Zasady wyłączania usług systemu operacyjnego Windows

Microsoft wydaje kilka wersji systemu operacyjnego Windows - „Home”, „Basic”, „Professional” i inne Microsoft wydaje kilka wersji systemu operacyjnego Windows - „Home”, „Basic”, „Professional” i inne. Różnice dotyczą pewnych szczegółów, w tym listy aktywnych usług. W wersji „Home” systemu operacyjnego niektóre usługi są wyłączone, co może być przydatne do rozwiązywania zadań korporacyjnych, aw usłudze „Base” usługi są skonfigurowane w taki sposób, że komputer ma maksymalną wydajność nawet na najmocniejszych komputerach. Administratorzy systemu podczas instalowania komputerów w biurze optymalizują system operacyjny, wyłączając lub łącząc określone usługi.

Przed rozpoczęciem zamykania usług w systemie Windows 10 należy zrozumieć, że spowoduje to wyłączenie określonego sterownika programu, narzędzia lub systemu operacyjnego. Dlatego wprowadzanie zmian w liczbie usług aktywowanych na komputerze powinno być ostrożne. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przechowywanie notebooka na komputerze z informacjami o tym, które usługi zostały wyłączone, aby w razie potrzeby można było je włączyć w przyszłości.

Wyłączając niepotrzebne usługi systemu Windows 10, można poprawić wydajność systemu operacyjnego na komputerze, ale nie chodzi o ogromne liczby. Komputer przestanie działać nieco szybciej po zamknięciu każdej usługi, co jest ważne w przypadku komputerów budżetowych.

Jak wyłączyć usługę w systemie Windows 10

Aby wyłączyć usługi w systemie Windows 10, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Pierwszym krokiem jest przejście do „Zarządzania komputerem”, aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę „Start” w lewym dolnym rogu i wybierz odpowiedni element. Aby wyłączyć usługi w systemie Windows 10, wystarczy wykonać kilka prostych kroków

Następnie otworzy się okno, w którym musisz otworzyć kolumnę „Usługi i aplikacje” w lewym menu i kliknąć pozycję „Usługi”. Po prawej stronie pojawi się lista usług, które można uruchomić na komputerze. Następnie otworzy się okno, w którym musisz otworzyć kolumnę „Usługi i aplikacje” w lewym menu i kliknąć pozycję „Usługi”

Każda z usług ma oznaczenie swojego aktualnego stanu - niezależnie od tego, czy jest on aktualnie aktywny, czy nie, a także informacje o rodzaju uruchomienia. Usługi mogą być uruchamiane ręcznie przez użytkowników po włączeniu różnych programów lub podłączeniu określonych urządzeń. Niektóre usługi działają na komputerze w sposób ciągły, aktywując natychmiast po uruchomieniu komputera. A inne usługi są całkowicie wyłączone.

Aby wyłączyć usługę w systemie Windows 10, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz element „Właściwości”. W otwartym menu, w zakładce „Ogólne” znajduje się kolumna „Typ uruchomienia”, w której można ustawić „Wyłączone”. Po tym usługa nie zostanie załadowana automatycznie ani ręcznie. Aby wyłączyć usługę w systemie Windows 10, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz element „Właściwości”

Uwaga: Wyłączenie niektórych usług może wpłynąć na interakcję systemu operacyjnego lub systemu Windows z różnymi urządzeniami / oprogramowaniem. Nie zalecamy wyłączania usług, których celu nie znasz.

Jakie usługi należy wyłączyć w systemie Windows 10, aby poprawić wydajność

Nie będziemy mogli wybrać usług, które można jednoznacznie wyłączyć, a to w żaden sposób nie wpłynie na codzienne zadania użytkownika. Każdy właściciel komputera ma swoje specyficzne wymagania dotyczące systemu operacyjnego, dlatego użytkownicy muszą sami dostosować zestaw aktywnych usług.

Jeśli nie wiesz, które usługi wyłączyć w systemie Windows 10, zalecamy zapoznanie się z naszą listą poniżej. Pokrótce opisujemy podstawowe usługi, których praca wpływa na wydajność komputera, a także główne zadania, które wykonują:

 • Menedżer wydruku. Jeśli nie korzystasz z drukarki, wyłącz tę usługę, która jest automatycznie ładowana po włączeniu komputera.
 • Serwer Korzystając z komputera w domu, można wyłączyć tę usługę, ponieważ jest ona odpowiedzialna za dostęp do udostępnionych plików na serwerze i pracę ze wspólnymi urządzeniami peryferyjnymi - drukarkami, skanerami, faksami.
 • Usługa rejestrowania błędów systemu Windows. Jeśli nie chcesz wysyłać informacji o błędach, które wystąpiły na komputerze do serwera Microsoft, możesz bezpiecznie wyłączyć usługę.
 • Menedżer debugowania maszyny. Specyficzna usługa, która jest niezbędna do debugowania aplikacji w systemie Windows 10. Jeśli nie tworzysz ani nie testujesz programów, możesz je wyłączyć.
 • Login dodatkowy. Jeśli na komputerze jest używane pojedyncze konto, nie ma sensu włączać tej usługi.
 • Asystent zgodności usług. Jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają niewielkie doświadczenie w „komunikacji” z systemem Windows. Jego celem jest przetestowanie aplikacji podczas uruchamiania, aby zidentyfikować możliwe błędy zgodności. Jeśli zostaną zidentyfikowane błędy, usługa Asystent zgodności oferuje różne rozwiązania, najczęściej ponownie instalując aplikację lub uruchamiając ją w jej obecnej formie.
 • Usługa nagrywania CD. Wiele nowoczesnych komputerów nie ma napędu dysków, a tacy użytkownicy nie powinni włączać tej usługi.
 • Windows Update. Usługę tę można przełączyć na tryb ręczny, aby łączył się, gdy użytkownik niezależnie zażąda aktualizacji systemu operacyjnego.
 • Usługa pobierania obrazów. Jeśli skanery i aparaty fotograficzne nie są podłączone do komputera, można je bezpiecznie odłączyć.

Doświadczeni użytkownicy mogą niezależnie określić, które usługi w systemie Windows 10 powinny zostać wyłączone, aby poprawić wydajność. Dla każdego z nich możesz uzyskać krótką pomoc, jeśli wybierzesz odpowiedni element z menu rozwijanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy określonej usługi.

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?