СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Jak walczyć z negatywnym SEO i utrzymywać ranking wyszukiwania ekologicznego

 1. Co to jest negatywne SEO i jak to działa?
 2. Dlaczego w niebieskim piekle ktoś miałby prowadzić negatywne SEO?
 3. Jakie są główne oznaki negatywnego ataku SEO?
 4. 1. Nagły spadek organicznego ruchu wyszukiwania
 5. 2. Google powiadamia o ręcznej karze
 6. 3. Twoje indywidualne rankingi słów kluczowych spadły
 7. Różne negatywne taktyki SEO, o których musisz wiedzieć
 8. 1. Budowanie linków (linki niskiej jakości lub spamowe)
 9. 2. Atak usuwania linków
 10. 3. Skrobanie i kopiowanie treści
 11. 4. Fałszywe negatywne opinie
 12. 5. Hackowanie stron internetowych
 13. Jak chronić się przed negatywnym SEO
 14. 1. Wypatruj śladów ataku
 15. 2. Użyj narzędzia Google Disavow
 16. 3. Monitoruj swój profil wsteczny
 17. 4. Wyszukaj zeskrobaną zawartość
 18. 5. Monitoruj swoje media społecznościowe lub nazwy marki
 19. 6. Uaktualnij swoje bezpieczeństwo
 20. Wniosek

Wiele rzeczy może się zdarzyć, gdy jesteś tam, robiąc wszystko, co w twojej mocy, aby znaleźć się wyżej w wyszukiwarkach, zwłaszcza w Google.

Sposób korzystania z SEO zależy wyłącznie od nich. Są tacy, którzy wykorzystują SEO na dobre, a ci, którzy go używają, wyrządzają krzywdę innym.

Chociaż nie zawsze można spodziewać się katastrof w SEO, istnieje rzadkie (ale realne) zagrożenie, które przeraża większość właścicieli witryn internetowych, którzy chcą budować udane firmy: Negatywne SEO.

Tak, negatywne SEO może się zdarzyć każdemu jako stało się to ze Spencer Haws of Niche Pursuits . Jego strona projektu, BestSurvivalKnifeGuide.com, została ukarana w 2013 roku.

Doprowadziło to do drastycznego spadku w jego rankingach Google. W tym samym czasie Haws stracił swoje zarobki partnerskie.

Jak to się stało?

Po zbadaniu sprawy z pomocą przyjaciela Haws odkrył, że ktoś zbudował tysiące nienaturalnych, spamowych linków wskazujących na jego stronę.

W 2012 roku Google wydał swój algorytm Penguin, który karał strony internetowe otrzymujące nienaturalne linki. Poniższe dane pokazują, że wyszukiwania „negatywne SEO” gwałtownie wzrastają w tym samym roku:

Źródło obrazu: Moz

To, co stało się z Hawsem, to tylko jeden ze sposobów, w jaki ludzie wykorzystują negatywny atak SEO na stronę internetową, a jest jeszcze kilka innych, które omówimy w dalszej części tego artykułu.

Ale najpierw nauczmy się podstaw negatywnego SEO…

Co to jest negatywne SEO i jak to działa?

Negatywne SEO to ogromny problem, który podważa twoje wysiłki na rzecz optymalizacji pod kątem SEO. W zasadzie odnosi się do zestawu spamu lub praktyki czarnego kapelusza które są wykonywane wyłącznie w celu zmniejszenia twoich ciężko zarobionych rankingów.

Witryny w konkurencyjnych niszach, takich jak kasyna online i hazard, są najczęstszymi celami. Spokojniejsze tematy są mniej narażone na atak. Niemniej jednak nadal warto być bardziej czujnym, niezależnie od nisz lub branży, w której się znajdujesz.

Możesz nie być świadomy, że jesteś ofiarą tej taktyki, chyba że regularnie śledzisz organiczne rankingi wyszukiwania i profil linków zwrotnych.

Podobnie jak Spencer Haws, ktoś lub firma pozbawiona skrupułów będzie chciała sabotować udaną witrynę, angażując się w słabą taktykę, aby ją ukarać.

O ile świadomie nie angażujesz się w cieniste techniki SEO w celu optymalizacji witryny, kupiłeś pakiet do budowania linków od firmy lub losowo zleciłeś SEO swojemu freelancerowi, możesz bezpiecznie założyć, że zostałeś dotknięty negatywnym atakiem SEO.

Negatywne SEO jest tak poważnym problemem dla właścicieli firm internetowych. Nie jest tajemnicą, że wraz ze spadkiem twoich rankingów zmniejsza się ruch. Niski ruch = utrata przychodów.

Dlaczego w niebieskim piekle ktoś miałby prowadzić negatywne SEO?

Pamiętaj, że nie wszystkie rzeczy są natychmiast negatywne SEO. Negatywne SEO jest celowe i wykonywane przez inną osobę (tak, nie ty) z dwóch możliwych powodów:

 • Zrobiłeś wrogów online - w rzadkich przypadkach ludzie, z którymi walczyłeś lub kłócili się (klient lub partner biznesowy) poważnie chcą cię odzyskać i zobaczyć, jak twoja firma spada.
 • Konkurenci, którzy chcą Cię wyprzedzić - Oczywiście niektórzy konkurenci, którzy chcą szybko zdobyć rangę, rezygnują z białych praktyk SEO. Ponieważ jesteś konkurencyjną witryną, nie chcą niczego więcej niż zdegradować lub zobaczyć, jak znikasz podczas wyszukiwania.

Jakie są główne oznaki negatywnego ataku SEO?

Świadczą o tym:

1. Nagły spadek organicznego ruchu wyszukiwania

Jeśli regularnie monitorujesz ruch w witrynie za pomocą Google Analytics, powinien nastąpić nagły spadek liczby odwiedzin online.

Źródło obrazu: Ahrefs

2. Google powiadamia o ręcznej karze

W ręcznej karze otrzymasz wiadomość e-mail od Google informującą o wykryciu w witrynie działań wykraczających poza wytyczne dla webmasterów.

Po włączeniu tych powiadomień e-mail od Google upewnij się, że wybrałeś „Wszystkie problemy” dla rodzaju problemów, o których Google ma powiadamiać. Kliknij Zapisz.

Kliknij Zapisz

Źródło obrazu: Kissmetrics

3. Twoje indywidualne rankingi słów kluczowych spadły

Śledź pozycję słów kluczowych, które optymalizujesz do użycia Monitoruj linki zwrotne lub Ahrefs . Jeśli wiele najważniejszych słów kluczowych zostało usuniętych lub obniżonych, spodziewaj się, że ruch zmniejszy się.

Różne negatywne taktyki SEO, o których musisz wiedzieć

W tej części omówimy różne negatywne taktyki SEO, których używają ludzie pozbawieni skrupułów. W ten sposób będziesz mógł łatwo go wykryć i podjąć działania w celu ochrony swojej witryny firmy.

Oto typowe taktyki, które powinieneś wiedzieć:

1. Budowanie linków (linki niskiej jakości lub spamowe)

Na rankingi Twojej witryny nie ma wpływu tylko jeden lub dwa odsyłacze do niej zawierające spam. Dlatego, gdy atakujesz negatywnym SEO, zawsze wiąże się to z „farmami linków” lub dużym napływem linków zwrotnych optymalizujących dla jednego kotwicznego tekstu.

Taki tekst zakotwiczenia może być całkowicie niepowiązany z witryną lub niszowym słowem kluczowym (co daje pojęcie, że próbujesz manipulować swoim profilem linku zwrotnego).

Ta nadmierna ilość złych linków zwrotnych i nadmierna optymalizacja tekstu kotwicy może spowodować, że Penguin lub zespół spamu internetowego Google zostaną ukarani.

Spamia lub budowanie linków o niskiej jakości to powszechna taktyka, na którą należy zwrócić uwagę. Linki te pochodzą z artykułów spamowych na blogach spamowych, spamu z komentarzami, zhakowanych stron internetowych, stron z językami obcymi, witryn pornograficznych i katalogów niskiej jakości.

2. Atak usuwania linków

Strategia ataku polegająca na usuwaniu linków wygląda następująco: atakujący udaje, że jest tobą i wysyła wiadomość e-mail na stronę, na której masz najlepsze linki zwrotne, żądając, aby usunęli te linki wychodzące z jakiegoś powodu.

Takie żądania są w rzeczywistości najbardziej wątpliwe, zwłaszcza jeśli takie linki na autorytatywnych stronach internetowych mają charakter redakcyjny . Oznacza to, że linki zostały zbudowane przy użyciu dobrych treści i technik marketingu internetowego, takich jak pisanie treści blogów wysokiej jakości. Linki redakcyjne są zarabiane, a nie opłacane.

W przypadku, gdy otrzymasz wiadomość e-mail od firmy, która chce, abyś usunął linki swoich klientów na swojej stronie, spróbuj zbadać sprawę i zdasz sobie sprawę, że te żądania e-mail są po prostu oszukańcze.

3. Skrobanie i kopiowanie treści

Wszystko, co widzisz w sieci, jest w zasadzie treścią. Wiesz, że wysokiej jakości treści tworzą lojalnych czytelników i skutecznie generują konwersje i sprzedaż.

Chociaż warto mieć setki lub tysiące osób, które odwiedzają Twoją witrynę, aby pochłonąć Twoje treści, pamiętaj, że Twoje cenne fragmenty bloga można łatwo skopiować i powielić na innych stronach internetowych.

Niebezpieczeństwo bycia ofiarą tej negatywnej taktyki SEO polega na tym, że skrobana wersja twojej kopii internetowej może być pierwszą, która zostanie zaindeksowana. Jeśli Google najpierw zaindeksuje duplikat wersji, będzie to ta, która będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania, a nie w oryginalnej kopii.

W związku z tym Twoja witryna może zostać ukarana i całkowicie usunięta z wyszukiwania. Chociaż ta sprawa jest rzadka, fakt, że jest to możliwość, zmusza cię do większej ochrony treści.

4. Fałszywe negatywne opinie

Atakujący, którzy chcą sabotować wiarygodność online, tworzą fałszywe negatywne opinie na temat Twojej firmy. Chociaż negatywne opinie mogą być pomocne dla firmy w celu poprawy i rozwoju, fałszywe kreacje stworzone w celu zniszczenia rankingów są prawdziwym bólem głowy.

Zwykle można je zauważyć na portalach społecznościowych i aukcjach internetowych, takich jak Google Moja Firma i Yelp. Zwykle te fałszywe recenzje mają wiele liczb.

Upewnij się, że pilnujesz i natychmiast radzisz sobie z tymi biednymi wspomnieniami, zanim całkowicie zrujnują twoją reputację i wyłączą twoich najlepszych klientów.

5. Hackowanie stron internetowych

Wreszcie, najgorszym możliwym rodzajem negatywnego SEO, którego nigdy nie chcesz spotkać, jest hackowanie witryny. Być może najważniejszą rzeczą, o której powinieneś się upewnić, jest ochrona witryny przed złośliwymi hakerami.

Ta destrukcyjna taktyka może mieć ogromny wpływ na wynik finansowy firmy.

Trzy popularne sposoby hakowania witryny to ataki z użyciem brutalnej siły, hacki do iniekcji SQL (kradzież numerów kart kredytowych i usuwanie danych) oraz skrypty krzyżowe (przekierowanie ruchu do innej witryny).

Wiedz, że kiedy Twoja strona zostanie zhakowana, zagrożone są informacje o Twojej firmie i informacje o twoich klientach.

Jak chronić się przed negatywnym SEO

Jestem pewien, że nigdy nie możesz pozwolić sobie na karanie swojej strony internetowej. Na koniec omówimy kilka technik, które zapobiegną uszkodzeniu wszystkiego, nad czym ciężko pracowałeś, negatywnego SEO.

1. Wypatruj śladów ataku

Najważniejszym krokiem, jaki musisz podjąć, aby złagodzić szkody, jest szukanie kluczowych wskaźników negatywnego SEO. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, możesz to łatwo zrobić, konfigurując Narzędzia Google dla webmasterów, aby powiadamiać Cię e-mailem o wszelkich problemach z witryną:

 • Hackowanie stron internetowych
 • Twoja witryna nie została zindeksowana
 • Twoja strona otrzymała ręczną karę od Google

Jeśli jesteś pewien, że nie zrobiłeś nic, aby zmniejszyć SEO, może to oznaczać, że Twoja witryna jest atakowana.

2. Użyj narzędzia Google Disavow

Musisz użyj narzędzia Google Disavow jeśli Twoja witryna została zalana linkami o niskiej jakości lub spamem z kilku miejsc w sieci i otrzymałeś ręczną karę. Wyłączając te linki, przypominasz Google, że nie chcesz, aby rozważali te linki do rankingów Twojej witryny.

Google ostrzega, że ​​należy zachować ostrożność podczas korzystania z narzędzia disavow (patrz zrzut ekranu poniżej). Użyj go w ostateczności, jeśli właściciel witryny nigdy nie odpowie na wiadomość e-mail z prośbą o usunięcie tych słabych linków.

Użyj go w ostateczności, jeśli właściciel witryny nigdy nie odpowie na wiadomość e-mail z prośbą o usunięcie tych słabych linków

3. Monitoruj swój profil wsteczny

Śledź linki, które od czasu do czasu uzyskują Twoja witryna. Aby zaoszczędzić czas i wysiłek na przeglądanie linków zwrotnych witryny codziennie, doskonałym narzędziem do korzystania jest Monitoruj linki zwrotne .

Monitoruj linki zwrotne pomaga śledzić najlepsze linki zwrotne i otrzymywać powiadomienia o nowych linkach, automatycznie wysyłając aktualizacje e-mail. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać domeny, a wszelkie zmiany, które nastąpią na Twojej stronie internetowej, zostaną dostarczone do Twojej skrzynki odbiorczej podczas odpoczynku.

Nawiasem mówiąc, powinienem również wspomnieć, że dzięki temu narzędziu będziesz mógł odfiltrować swoje niskiej jakości i spamowe linki zwrotne. Możesz pobrać tę listę disawow i przesłać ją do narzędzi Google dla webmasterów.

4. Wyszukaj zeskrobaną zawartość

Prostym sposobem sprawdzenia, czy zawartość została zeskrobana i opublikowana w innym miejscu, jest użycie narzędzia Copyscape . Możesz dodać swoją domenę lub fragment treści, a narzędzie natychmiast pokaże, gdzie znajduje się skrobana zawartość.

Zatrzymaj tę negatywną praktykę SEO, kontaktując się z witryną, w której znalazłeś skopiowaną treść. Pozwól właścicielowi witryny wiedzieć, że żądasz usunięcia treści natychmiast. Znajdź formularz kontaktowy witryny, adres e-mail lub strony mediów społecznościowych.

Jeśli te dane są niedostępne, przeprowadzić wyszukiwanie Whois aby sprawdzić nazwisko właściciela, adres e-mail i numer telefonu. Jeśli właściciele tych witryn nie odpowiedzą na Twoje żądanie, możesz złóż zawiadomienie o naruszeniu praw do Google .

5. Monitoruj swoje media społecznościowe lub nazwy marki

Mention.net to świetne narzędzie do monitorowania wszystkiego, co zostało powiedziane o Tobie w Internecie. Korzystając z tego narzędzia, można wykryć zawodzenie marki, fałszywe negatywne opinie i fałszywe konta firmy, dzięki czemu można podjąć natychmiastowe działania.

Po prostu wybierz źródła (portale społecznościowe, fora, obrazy itp.), Które chcesz monitorować w Mention.net i wprowadź preferowane słowo kluczowe.

net i wprowadź preferowane słowo kluczowe

Źródło obrazu: Przedsiębiorca

6. Uaktualnij swoje bezpieczeństwo

Ponieważ nie możesz sobie pozwolić na marnowanie naszych inwestycji online, upewnij się, że podnosisz poziom bezpieczeństwa, aby chronić swoją witrynę przed hakerami.

Ponieważ obecnie używasz programów open-source w swojej witrynie, aktualizuj je. W ten sposób atakujący nie będą mogli uzyskać dostępu do Twojej witryny za pomocą tych narzędzi programowych. Aby to zrobić, po prostu wprowadź swój panel WordPress i kliknij Aktualizacje, aby zaktualizować swoje wtyczki.

Jeśli przechowujesz poufne informacje o klientach, takie jak hasła, adresy e-mail i numery kart kredytowych, rozważ inwestowanie w certyfikat SSL. To szyfruje twoją stronę, czyniąc ją bardziej wiarygodną i bezpieczną dla odwiedzających Twoją witrynę i konsumentów.

Wniosek

Jeśli Twoja witryna i rankingi ucierpiały z powodu negatywnego SEO, wiedz, że można ją rozwiązać i przeciwdziałać, postępując zgodnie ze strategiami w tym poście.

Podobnie jak Spencer Haws, będziesz w stanie odzyskać siły po wszelkich uszkodzeniach, które zdarzają się na Twojej stronie.

Po podjęciu kilku kroków, aby poradzić sobie z karą (skontaktowanie się ze stronami w celu usunięcia złych linków do usunięcia linków, a nawet przeniesienie się do nowej domeny), był w stanie powrócić za kilka miesięcy.

Co to jest negatywne SEO i jak to działa?
Dlaczego w niebieskim piekle ktoś miałby prowadzić negatywne SEO?
Jakie są główne oznaki negatywnego ataku SEO?
Jak to się stało?
Dlaczego w niebieskim piekle ktoś miałby prowadzić negatywne SEO?
Jakie są główne oznaki negatywnego ataku SEO?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?