СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Jak prawidłowo przeprowadzić SEO dla swojej witryny eCommerce

 1. E-commerce i SEO : jak wybrać słowa kluczowe
 2. Narzędzia słów kluczowych
 3. eCommerce SEO : jak zoptymalizować witrynę
 4. Przydatne ulepszenia SEO na stronach produktów
 5. eCommerce SEO : co to jest lokalne SEO
 6. eCommerce SEO : jak zoptymalizować linki

SEO (Search Engine Optimization) - marketing w wyszukiwarkach, zestaw taktyk poprawiających pozycję witryny na stronie wyników wyszukiwania dla słów kluczowych w wyszukiwarkach takich jak Google i Yandex.

Zadaniem marketingu w wyszukiwarkach jest przyciągnięcie organicznego ruchu wyszukiwania do Twojej witryny, klikając link do tej strony ze strony wyników wyszukiwania (SERP). W przeciwieństwie do płatnych reklam w formie linków na samej górze wspomnianej strony, ruch organiczny jest całkowicie darmowy, co sprawia, że ​​SEO jest szczególnie atrakcyjnym kanałem marketingowym.

Jest to szczególnie ważne dla tych detalistów, którzy chcą przyciągnąć więcej klientów za pomocą wyszukiwarek. Jeśli masz na przykład kwiaciarnię, a link do Twojej witryny pojawia się najpierw na liście wyników wyszukiwania zapytania „kwiaty”, bez wątpienia uzyskasz znaczną liczbę sprzedaży, używając słów kluczowych w strategii SEO.

Podczas gdy większość nowoczesnych platform dla stron internetowych (takich jak WooCommerce czy Shopify) jest już „przyjazna dla SEO”, nadal istnieje wiele możliwości maksymalizacji potencjału wyszukiwania. I jak wiesz, na początku było słowo ...

E-commerce i SEO : jak wybrać słowa kluczowe

Słowa kluczowe to podstawa SEO. Słowa kluczowe odzwierciedlają istotę twoich produktów, które chciałbyś wyświetlić w wyszukiwarce dla konkretnych żądań kupujących w Google. Zanim przeprowadzisz optymalizację swojej witryny, wybierz listę słów kluczowych.

Główne punkty przy wyborze słów kluczowych:

 1. Wybierz najbardziej odpowiednie słowa dla Twojej firmy. Dla każdej strony kategorii należy wybrać bardziej ogólne warunki, a strony opisu produktu wymagają szczegółów. Porzuć pomysł używania zbyt ogólnych terminów, są one znacznie mniej skuteczne w przenoszeniu witryny do najlepszych wyszukiwarek i częściej przynoszą ruch niskiej jakości.
 2. Niech wybrane terminy będą odzwierciedlać zainteresowanie klientów. Użytkownicy, którzy szukają „opinii o markach kuchennych”, wciąż rozważają zakup, podczas gdy ci, którzy sformułowali zapytanie dotyczące „kupowania nowej kuchni”, mają większe szanse na zamówienie.
 3. Sprawdź objętość zapytań wyszukiwania dla każdego słowa kluczowego. Wielkość zapytań to liczba zapytań danego słowa miesięcznie. Nie ma sensu optymalizować ich dla słów kluczowych o małej liczbie wyszukiwań. Z drugiej strony, jeśli używasz terminów z dużymi kwotami, dla których istnieje już poważna konkurencja, prawdopodobieństwo pojawienia się Twojej witryny w górnym wyszukiwaniu jest bardzo małe. Spróbuj znaleźć środek i zachować równowagę trafności, liczby wyszukiwań i konkurencji.
 4. Możesz szpiegować konkurentów. Ale bądź bardzo ostrożny! Słowo kluczowe używane przez konkurenta niekoniecznie pasuje do ciebie: nie jest faktem, że on odpowiedzialnie wybrał terminy i docenił czynniki, które cytowaliśmy powyżej.

Narzędzia słów kluczowych

Istnieje wiele różnych narzędzi, które pomogą zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek. Oto lista standardowych rozwiązań branżowych, które dostarczą Ci wszystkich potrzebnych informacji na temat słów kluczowych:

 • Narzędzie propozycji słów kluczowych Google - Po prostu zacznij pisać, a automatyczne narzędzie Google poda kilka synonimów i podobne słowa, a także wszystkie dane dotyczące liczby operacji wyszukiwania, poziomu konkurencji i stawek za kliknięcie.
 • Eksplorator słów kluczowych Moz - Pokazuje woluminy wyszukiwania, stopień trudności słowa, organiczną klikalność, oferuje kilka podobnych wariantów słów i tak dalej. Możesz również wyszukiwać według domeny, aby dowiedzieć się, jakich słów kluczowych używa konkurent. Należy pamiętać, że bezpłatna wersja usługi pozwala na ograniczoną liczbę żądań.
 • Serpstat - Usługa z taką samą funkcjonalnością jak Moz. Dodajemy tylko, że Serpstat pokazuje również dane na temat stawek za kliknięcie, dzięki czemu można dowiedzieć się, które reklamy są wyświetlane przez konkurencję, oraz wielkość ich ofert za kliknięcie.

eCommerce SEO : jak zoptymalizować witrynę

Optymalizacja witryny eCommerce dla wyszukiwarek wymaga zmian w tagach, treści i architekturze, aby zapewnić jasną wiedzę wyszukiwarek na temat tego, o co dokładnie chodzi w Twojej witrynie i na każdej jej stronie. Twoim ostatecznym celem jest przekonanie wyszukiwarek, że strona w Twojej witrynie jest najlepszą odpowiedzią na zapytanie dotyczące określonego słowa, tak aby pojawiły się w najlepszych wynikach wyszukiwania.

Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki optymalizacyjne, upewnij się, że Twoja witryna spełnia pięć obowiązkowych wymagań wymienionych poniżej:

 1. Google preferuje witryny korzystające z bezpiecznego protokołu (za pomocą https w linku). Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zdecydowanie zalecamy przełączenie na protokół https (i zainstaluj przekierowania 301 z wersji http do wersji https witryny. Ufaj temu swojemu zespołowi programistów lub dostawcy hostingu. Możesz również znaleźć instrukcje, jak zainstalować przekierowanie 301 < nazwa platformy> ”w wyszukiwarce).
 2. Obecność witryny mobilnej. Wraz ze wzrostem wykorzystania smartfonów, Google powoli, ale pewnie przenosi się do wersji mobilnej. Oznacza to, że dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych wpłynie na twoje miejsce w rankingu wyszukiwania. Jeśli Twoja witryna jest skalowana na smartfony, masz duże szanse na zdobycie szczytu. Jeśli masz wersję mobilną witryny (na przykład m.yoursite.com), upewnij się, że jej treść w pełni odpowiada pełnej wersji. Jeśli nie masz czasu na nabycie jednego lub drugiego, nadszedł czas na podjęcie działań.
 3. Szybkość pobierania jest również istotnym aspektem algorytmu wyszukiwarki. Sprawdź czas pobierania swojej strony przez odniesienie tutaj : Potrzebujesz wyniku 85/100 i wyższego.
 4. Prostota Upewnij się, że struktura witryny jest prosta i przejrzysta, aby każda strona nie była oddalona o więcej niż 3 kliknięcia od strony głównej.
 5. Unikalna treść . Google nie zatwierdza powtarzania treści, a obecność duplikatów w witrynie może negatywnie wpłynąć na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Liczne wersje tego samego produktu, jego obecność w kilku różnych kategoriach i inne czynniki mogą prowadzić do powielania treści w witrynach e-commerce. Upewnij się, że używasz kanoniczny tagi do wyszukiwarek odnoszą się do łącza kanonicznego (podstawowego) podczas wykonywania zapytania wyszukiwania dla słowa kluczowego.

Gdy strona jest zgodna z wymaganiami wielkiej piątki, przystępujemy do optymalizacji stron kategorii i produktów oddzielnie. Wybierz słowa kluczowe dla stron kategorii i produktów, ale pozwól jednej stronie odpowiadać jednemu terminowi - nie powinieneś używać kilku słów kluczowych jednocześnie. Następnie użyj tych warunków na odpowiednich stronach witryny, jeśli to możliwe, we wszystkich następujących miejscach:

 1. Link : Idealny link powinien być krótki, łatwy do odczytania, a także nie zawierać niepotrzebnych liter, cyfr i symboli.
 2. Tytuł strony : Nazwa strony to nazwa karty wyświetlanej w górnej części przeglądarki. Najlepiej jest umieścić słowo kluczowe jak najbliżej początku nazwy karty i użyć nie więcej niż 70 znaków, aby nazwa nie przestała pojawiać się na stronie wyników wyszukiwania.
 3. Tag H 1 : Tag H1 to tytuł strony. Jeśli to możliwe, umieść w nim słowo kluczowe.
 4. Opis tekstowy obrazu: opis tekstowy obrazu na zdjęciu, aby pomóc osobom niedowidzącym i robotom wyszukującym: jeśli to możliwe, użyj w nim słowa kluczowego, jeśli nie jest to sprzeczne ze znaczeniem zdjęcia.
 5. Opis meta : jest to opis tekstowy strony witryny, który widzisz pod linkiem w wynikach wyszukiwania. Nie wpływa to na pozycję witryny, ale ważne jest, aby użytkownicy zauważyli, że ich żądanie jest dokładnie odzwierciedlone w tym polu tekstowym, a jasny opis może zwiększyć współczynnik klikalności.
 6. Treść strony : Ogólna zasada wymaga podania słowa kluczowego 2-3 razy za 200-300 słów na całej stronie. W każdym przypadku ważne jest, aby nie umieszczać słów kluczowych w dowolnym miejscu i tak często, jak to możliwe - można to uznać za spam według algorytmu wyszukiwania. Strona powinna być łatwa do odczytania, a słowa kluczowe w niej powinny być postrzegane naturalnie. Nie bój się używać różnych odmian terminów - wyszukiwarki doskonale korelują pokrewne słowa.

Nie bój się używać różnych odmian terminów - wyszukiwarki doskonale korelują pokrewne słowa

Przydatne ulepszenia SEO na stronach produktów

Aby zoptymalizować strony produktów, użyj słowa kluczowego w 6 elementach strony powyżej, a także rozważ następujące możliwości:

 • Dodaj opinie o produktach . Kupujący często polegają na opiniach innych użytkowników przy podejmowaniu decyzji o zakupie, aw kontekście SEO jest to również dobry sposób na dodanie treści i wspomnienie słów kluczowych na stronie. Jeśli jeszcze nie dodałeś możliwości pozostawienia recenzji o produkcie na swojej stronie, skorzystaj z takich usług, jak Yotpo lub Powerreviews .
 • Dodaj treść . Im więcej treści na stronie produktu, tym większe prawdopodobieństwo wejścia do najlepszych wyszukiwarek. Konkurencyjna wielkość tego słowa wynosi od 500 do 1000: dodaj szczegółowy opis produktu, jego charakterystyczne cechy, specyfikacje, materiał i metody stosowania. Zawartość zdjęć i filmów dodatkowo zwiększy Twoje szanse na znalezienie się na szczycie strony wyszukiwania.
 • Zoptymalizuj witrynę, aby zwiększyć konwersję . Zgodnie z wynikami naszych badań Historia kupującego , 48% nabywców zauważyło znaczenie atrakcyjnych zdjęć produktów, a 34% respondentów chciałoby zobaczyć zdjęcia produktów w perspektywie 360 ​​°. Oczywiście, znaczenie bezpłatnej dostawy, rabatów i możliwości czytania recenzji produktów jest bez wątpienia.

Oczywiście, znaczenie bezpłatnej dostawy, rabatów i możliwości czytania recenzji produktów jest bez wątpienia

eCommerce SEO : co to jest lokalne SEO

Detaliści, którzy mają sklepy offline, powinni rozważyć optymalizację wyszukiwarek dla każdego z nich. Wykonaj następujące proste czynności:

eCommerce SEO : jak zoptymalizować linki

Liczba i jakość linków zewnętrznych do Twojej witryny, a także liczba linków wewnętrznych w samej witrynie mają ogromne znaczenie dla algorytmu wyszukiwarki.

Linki zewnętrzne są generowane w różnych witrynach i prowadzą do Twojej witryny. W przypadku wyszukiwarek linki zewnętrzne są dowodem na integralność witryny: jeśli wiele innych witryn prowadzi do Ciebie, jesteś zdecydowanie godny zaufania.

Linki wewnętrzne łączą różne strony Twojej witryny. Przejrzysta struktura witryny pozwala łączyć „sprawdzone” strony wyszukiwarek z całą resztą i ułatwia wyszukiwarkom łatwiejsze i szybsze znajdowanie pożądanej zawartości.

Oto jak zoptymalizować linki zewnętrzne i wewnętrzne:

 • Umieść linki do niektórych produktów na stronach innych osób, a jeśli masz bloga, pozwól, aby jego posty prowadziły do ​​stron kategorii i produktów związanych z kontekstem.
 • Używaj słów kluczowych lub opisów tekstowych zamiast niejasnych „dowiedz się więcej” lub „kliknij tutaj”.
 • Dodaj treści edukacyjne, aby użytkownicy mogli dowiedzieć się jak najwięcej o swoich produktach: jak korzystać, co nosić, jak dbać i tak dalej. Niech te informacje będą przydatne i interesujące, aby użytkownicy chcieli je udostępniać.
 • Używaj słów kluczowych w swoich postach w sieciach społecznościowych i stymuluj przejścia na strony witryny.
 • Wykorzystaj wszystkich swoich partnerów: grupy, w które jesteś zaangażowany, projekty charytatywne, które wspierasz itd.: Jeśli nie umieściły jeszcze linków do Twojej witryny, poproś o to.
 • Zaangażuj najlepszych blogerów społecznościowych, którzy pracują nad twoją dziedziną aktywności, aby współpracować: w ten sposób znacząco zwiększysz liczbę swoich odbiorców.

Gotowy podbić wyszukiwarki? Podsumujmy w formie 4 głównych taktyk SEO :

 1. Starannie wybierz słowa kluczowe . Poszukaj środka i równowagi pod względem trafności, liczby wyszukiwań i konkurencji.
 2. Wydaj kompetentną optymalizację strony : Zapewnij zgodność z 5 głównymi kryteriami (bezpieczne połączenie, witryna mobilna, szybkość, prostota i wyjątkowość treści) i uwzględnij słowa kluczowe w 6 głównych elementach kategorii i stronach produktów.
 3. Jeśli masz sklep offline, nie zapomnij o lokalnym SEO . Zarejestruj się w Google My Business Listing i wymień swoje sklepy w najlepszych katalogach online.
 4. Zoptymalizuj swoje zewnętrzne i wewnętrzne linki . Pracuj nad wewnętrznymi linkami i zgadzaj się na umieszczanie zewnętrznych linków do Twojej witryny w innych witrynach o wysokiej jakości i godnych zaufania.

Gotowy podbić wyszukiwarki?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?