СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Jak dostosować pulpit w systemie Windows 10 w zwykły sposób

  1. Dostosuj menu startowe dokładnie tak, jak chcesz
  2. Pulpit i uruchom system Windows 10, tak jak w systemie Windows 7
  3. Dostosuj żywe kafelki i grupy

Możliwość dostosowania pulpitu w systemie Windows 10 pozwala uczynić system operacyjny bardziej osobistym, a nawet może pomóc w zwiększeniu produktywności. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się niektórym ustawieniom, które każdy powinien wiedzieć, aby poprawić pracę z Windows 10.

Być może jedną z największych zalet systemu Windows jest możliwość dostosowania niemal wszystkiego; Użytkownicy mogą dostosować pulpit za pomocą dostępnych opcji w systemie operacyjnym, a nawet używać ustawień w rejestrze i zasadach.

Dostosuj menu startowe dokładnie tak, jak chcesz

Menu Start w Windows 10 jest bardzo podobne do tego, którego używałeś w Windows 7. Jednak integruje także części ekranu startowego z Windows 8.1 i jest to jedna z pierwszych funkcji, które chcesz dostosować.

Istnieje kilka sposobów Ustawienia menu Start :

Możesz użyć małej domyślnej wersji menu, która jest najwygodniejsza do uzyskania dostępu. W tym przypadku będziesz miał menu z aktywnymi kafelkami po prawej stronie i po lewej stronie z dostępem do wszystkich aplikacji i listą najczęściej używanych i ostatnio zainstalowanych aplikacji.

Możesz także zmienić rozmiar menu Start w poziomie i pionie, ale jak daleko zmień rozmiar menu, zależy od rozdzielczości ekranu. Na przykład przy rozdzielczości ekranu 1366 x 768 można uzyskać tylko 3 kolumny.

Na ekranie 4K można rozciągać poziomo do 4 kolumn i do 5 kolumn. Zmiana rozmiaru menu Start jest łatwa, wystarczy przeciągnąć krawędzie w prawo lub w górę.

Zmiana rozmiaru menu Start jest łatwa, wystarczy przeciągnąć krawędzie w prawo lub w górę

Możesz także mieć menu Start bez Live Tiles i będzie ono najbliżej menu Start w Windows 7. Jednak Windows 10 nie obejmuje możliwości ukrywania wszystkich fragmentów; musisz ręcznie kliknąć każdy fragment prawym przyciskiem myszy i kliknąć „Wyłącz” z „Start”. Przeczytaj także o bardziej subtelnych Konfiguracja systemu operacyjnego po instalacji .

Przeczytaj także o bardziej subtelnych   Konfiguracja systemu operacyjnego po instalacji

Teraz możesz zawsze używać menu Start w trybie pełnoekranowym. Jeśli wolisz ten tryb, przejdź do Ustawienia> Personalizacja> Start i włącz „Użyj trybu pełnoekranowego”.

W trybie pełnoekranowym menu Start obejmuje całą pozycję wyświetlania, bardzo podobną do ekranu startowego w systemie Windows 8.1. Nadal będziesz mieć dostęp do pulpitu, a aplikacje będą działać w oknie.

Wreszcie istnieje tryb tabletu opracowany przez firmę Microsoft specjalnie dla urządzeń 2 w 1. Jest to funkcja, która powinna pojawić się automatycznie po usunięciu klawiatury i myszy z urządzenia z ekranem dotykowym.

Główną wadą korzystania z trybu tabletu jest to, że nie można uzyskać dostępu do pulpitu, ale aplikacje, eksplorator plików i wszystko będzie wyświetlane na pełnym ekranie.

Tryb tabletu można włączyć za pomocą przycisku szybkiego działania znajdującego się w centrum akcji lub wybierając Ustawienia> System> Tablet i włączając funkcję.

Tryb tabletu można włączyć za pomocą przycisku szybkiego działania znajdującego się w centrum akcji lub wybierając Ustawienia> System> Tablet i włączając funkcję

Możesz także skonfigurować logowanie (system operacyjny powinien pytać, kiedy musi automatycznie przełączyć się w tryb tabletu). Ponadto masz możliwość ukrywania lub pokazywania ikon aplikacji na pasku zadań w trybie tabletu.

Pulpit i uruchom system Windows 10, tak jak w systemie Windows 7

Aby utworzyć standardowe menu Start, tak jak w systemie Windows 7, jest to możliwe przy pomocy aplikacji innych firm. Jeśli chcesz pracować ze standardowym menu Start, możesz użyć popularnego narzędzia. Klasyczna skorupa.

Dostosuj żywe kafelki i grupy

Podobnie jak w systemie Windows 8.1, Windows 10 oferuje możliwość przeciągania i grupowania kafelków Live w dowolny sposób. Jeśli chcesz nazwać grupę, kliknij prawym przyciskiem myszy górną krawędź grupy i nadaj jej dowolną nazwę.

W trybie Live Tiles można przeglądać najnowsze informacje bez konieczności otwierania aplikacji. Czasami jednak może ci się to nie podobać lub nie musisz widzieć pewnych informacji. Chociaż nie możesz wyłączyć tej funkcji na całym świecie, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy każdy kafelek i wybrać „Wyłącz fragmenty na żywo”.

Podobnie można zmienić rozmiar każdej płytki do dowolnego z obsługiwanych rozmiarów (mały, średni, szeroki i duży). Ponadto z tego samego menu można powiązać aplikację z paskiem zadań lub usunąć dowolną aplikację, w tym uniwersalną dla systemu Windows i pulpitu.

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?