СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Aby rzucić gramatycznie na szkolenie KPI: Czy warto wycinać wycinki - SEO Blog - chodzi o optymalizację wyszukiwarek i tworzenie stron internetowych w języku angielskim.

 1. - Dmitry, dlaczego zdecydowałeś się odejść z pracy i wejść na uniwersytet? Jaki był cel?
 2. - A dlaczego dokładnie trenuje oko? Na przykład istnieje teraz wiele kursów online dostępnych w Coursera i innych miejscach.
 3. - Jakie były zalety i wady, kiedy zdecydowali się działać? A jak zareagowali twoi koledzy?
 4. - Jak planowałeś żyć przez kilka lat bez pracy?
 5. - Dlaczego warto wybrać KPI? Jaki jest wydział?
 6. - Czy przyszedłeś ogólnie? Jak się przygotowałeś?
 7. - A jak się uczysz? Jakie są twoje wrażenia?
 8. - Dlaczego przestali trenować?
 9. - Czy to był twój plan, by związać koniec z końcem?
 10. - Czy nadal uczysz się matematyki?
 11. - W jakim stopniu spełniły się Twoje oczekiwania dotyczące studiów?
 12. - Jakie problemy zauważył system edukacji podczas studiów? A jakie są mocne strony?
 13. - Czy radzisz absolwentom pójść do szkoły po szkole? Czy na początku lepiej trochę popracować?
 14. - A jeśli ktoś pracuje w różnych dziedzinach od kilku lat, ale chce opanować IT?
 15. - Czy możesz doradzić na lekcjach życiowych dotyczących treningu? Jak skutecznie wchłaniać nowe informacje?
 16. - Czy w nowej pracy w Ring Labs korzystasz już z nowej wiedzy?
 17. - Czy nie pomyślałeś o powrocie do Gramatyki po ukończeniu uniwersytetu?
 18. - Jakie masz plany na przyszłość?
 19. Polecamy:

W ubiegłym roku pracował przez 6 lat na stanowiskach Front-End Developer w MacPaw i Gramatyki Dmitrij Filipenko postanowiłem poświęcić czas i wziąć udział w pierwszym kursie KPI - aby uzyskać drugą wyższą matematykę stosowaną. W wywiadzie dla DOU Dima opowiedziała o tym, jak przydatne jest łączenie w pary i tworzenie notatek dla już znanego programisty oraz o tym, co zakończyło to przedsięwzięcie.

- Dmitry, dlaczego zdecydowałeś się odejść z pracy i wejść na uniwersytet? Jaki był cel?

Kiedy pracowałem w gramatyce, wokół mnie było wielu inteligentnych ludzi: olimpijczyków, absolwentów wydziałów z bardzo silnym wykształceniem matematycznym. Odwracając się w takim środowisku, mogłem zobaczyć, do czego można dążyć. Zastanawiałem się, czy mógłbym potencjalnie osiągnąć te same wyniki.

Najbardziej interesowało mnie uczenie maszynowe. Przede wszystkim brakowało mi zaplecza matematycznego do rozwoju w tej dziedzinie. Ukończyłem Wydział Instrumentacji KPI, tam matematyka była tylko na 1-2 kursach i nie była uważana za przedmiot profilowy. Głównie rysunek: właściwie zacząłem swoją karierę w branży IT w projektowaniu, a potem przeszedłem do Front-end.

Aby podnieść wiedzę z matematyki, zacząłem trenować z nauczycielem. Zaczęliśmy od podstaw - powtarzając matematykę dla klas 7-8, a następnie przechodząc dalej. Powtarzając cały kurs szkolny, miałem problem ze znalezieniem nauczyciela na kurs uniwersytecki: z jakiegoś powodu wszyscy, z którymi rozmawiałem, oferowali zajęcia z maksymalnie pewnymi elementami zestawu, ale nie byli gotowi konsekwentnie uczyć mnie całego kursu.

A potem pomyślałem, dlaczego właściwie nie wejść na uniwersytet i nie uczyć się wszystkich niezbędnych kursów.

- A dlaczego dokładnie trenuje oko? Na przykład istnieje teraz wiele kursów online dostępnych w Coursera i innych miejscach.

Studiowałem i uczę się na stronach internetowych :) Nie dla dyplomu nie chodzi o cel sam w sobie, ale po prostu o naukę czegoś nowego. Wydaje mi się jednak, że bezpośrednia komunikacja z nośnikiem wiedzy jest najskuteczniejszym sposobem uczenia się.

- Jakie były zalety i wady, kiedy zdecydowali się działać? A jak zareagowali twoi koledzy?

Profesjonaliści mają stać się lepsi i mądrzejsi niż wtedy. Wyzwanie dla siebie. Przeciw - myśl, że system edukacji jest przestarzały, a zdobyta wiedza będzie nieaktualna. Ale wokół było tak wielu doradców, którzy mi odmówili, że nawet trudno mi zapamiętać, którzy byli przeciwko mojej tezie, a którzy ze środowiska :)

W gramatyce niektórzy byli zdenerwowani, niektórzy wspierali, inni byli źle rozumiani. Podsumowując, normalna reakcja :) Ale chłopaki byli bardzo wspierani, za co im dziękuję.

- Jak planowałeś żyć przez kilka lat bez pracy?

Miałem poduszkę gotówkową, która pozwoliła mi spędzić pierwszy raz bez myślenia o pracy. A poza tym wcale nie zamierzałem wychodzić z pracy. Podczas studiów współpracował z jednym berlińskim startupem i skonsultował się ze startupem w Kijowie. To wystarczyło na całe życie.

- Dlaczego warto wybrać KPI? Jaki jest wydział?

Oprócz KPI rozważałem je KNU. Akademia Szewczenki i Mohyli. Ale wśród moich kolegów z Grammarly było tak wielu ludzi, którzy właśnie ukończyli dział IT w KPI. Nie wiem jednak, czy zdobyli swoją wiedzę dzięki, czy przeciw uczelni :)

Pod względem podstawowych dyscyplin KPI wydawało mi się (i wydaje się) bardzo dobrym uniwersytetem. Pod względem stosowanych umiejętności uważam KPI za przestarzałe jak większość innych uniwersytetów. Byłem jednak zainteresowany podstawową bazą.

Spośród wydziałów wybrałem FPM, specjalność „Matematyka Stosowana”, ponieważ słyszałem o niej wiele pozytywnych recenzji.

Gdybym nie zrobił tego ze względu na matematykę, ale ze względu na informatykę, najprawdopodobniej wybrałbym UCU.

- Czy przyszedłeś ogólnie? Jak się przygotowałeś?

Tak, przyszło na wspólnej podstawie. Nie będę załamany, nie miałem najwyższych wyników z EE, ale mieli dość, aby przejść do budżetu.

Oprócz matematyki wziął także nauczyciela fizyki. Dla mnie ten temat był najtrudniejszy, ponieważ niewiele pamiętałem ze szkoły. Jeśli matematyka była wykorzystywana przynajmniej w pracy, to fizyka - nigdy.

- A jak się uczysz? Jakie są twoje wrażenia?

To, po co tam poszedłem - matematyka - wciąż jest nauczane na dość wysokim poziomie. Powiedziałbym, że silna czwórka :) Studiowałam algebrę liniową, matematykę dyskretną, matanalizę. Ze wszystkich innych przedmiotów wrażenie nie jest tak jasne. Dla wszystkiego, co było dla mnie nieistotne, nie traciłem czasu.

Jeśli chodzi o dyscypliny IT, które były przedmiotem programowania Pascal (!), A także klasy Python. Myślę, że to dobry znak, że dział stara się wprowadzić badania nad nowoczesnymi technologiami, ale do tej pory program jest bardzo słaby i wymaga wielu udoskonaleń. Moim zdaniem powinno to być bardziej ekscytujące.

Studiowałem uczciwie, pisałem notatki, odrobiłem lekcje. A ja miałem sześć miesięcy :)

- Dlaczego przestali trenować?

Studiując po raz drugi, nie byłem już w stanie zmusić się do zrobienia wielu rzeczy, które uważam za daremne: protokoły, laboratoria, cały ten formalizm.

Drażni mnie również to, że uczę mnie pouczającego tonu o tym, czego potrzebuję, a co nie, co przyda się w życiu itp. Rozumiem, że w ten sposób nauczyciele próbują w jakiś sposób pokierować prawdziwym przerażonym pierwszym rokiem, ale to nie jest moja opcja .

Mimo to czułem się tam samotny, nie miałem z kim porozmawiać. Byłem o 10 lat starszy od moich kolegów z klasy. Komunikowaliśmy się: kilka razy nawet spotkaliśmy się w bibliotece i razem zrozumieliśmy materiał. Ale wciąż było zbyt wiele rozbieżności w zainteresowaniach.

Pod koniec pierwszego semestru opuściłem uniwersytet i od lutego pracuję w firmie Ring Labs na stanowisku Full Stack Developer.

- Czy to był twój plan, by związać koniec z końcem?

Nie, to nie był cel. Dyplom to tylko fikcja, która nic nie znaczy. Planowałem studiować rok 2, aby uczyć się wszystkich podstawowych kursów, a następnie wrócić do pracy z nowymi umiejętnościami.

Ale nie rozłącza mnie fakt, że zajęło to tylko sześć miesięcy. Idę dalej, ponieważ istnieje wiele sposobów uczenia się i rozwoju.

- Czy nadal uczysz się matematyki?

Tak, zrobiłem sobie przerwę na kilka miesięcy, kiedy odpoczywałem, znalazłem pracę i osiedliłem się, ale teraz wracam do nauki. Planuję dalej doskonalić dyskretną matematykę i matanalizę - ale nie wszystkie z rzędu, ale bardziej sekcje, które muszę pracować. Teraz będzie dla mnie o wiele łatwiej niż od podstaw, ponieważ podstawa została już uzyskana.

- W jakim stopniu spełniły się Twoje oczekiwania dotyczące studiów?

60%, może 50 :) uzasadnione. Próbowałem, zdobywałem doświadczenie, zdobywałem wiedzę - to dla mnie najbardziej cenne.

Jak wspomniałem powyżej, niektóre oczekiwania były uzasadnione dobrymi kursami matematyki; nie były uzasadnione dużą ilością formalizmu i złym nauczaniem przedmiotów informatycznych.

- Jakie problemy zauważył system edukacji podczas studiów? A jakie są mocne strony?

Przede wszystkim jest to nadmiar nieistotnej wiedzy. Niestety wielu starszych nauczycieli niechętnie poprawia swoje programy. Pod pozorem podstawowej wiedzy próbują przedstawić to, co nieaktualne ponad 10 lat temu.

Jeśli spojrzysz na uczniów, którzy właśnie ukończyli szkołę, głównym problemem jest brak odpowiedzi na pytanie „Dlaczego?” Natychmiast zaczynają wypełniać je pewnymi abstrakcjami i nie wyjaśniają, dlaczego jest to rzeczywiście konieczne, jak i gdzie można zastosować tę wiedzę. Zabija motywację.

Wydaje mi się, że na uniwersytet należy zapraszać nie tylko wykładowców-teoretyków, ale także więcej praktyków, którzy rozumieją aktualną wiedzę na rynku pracy i są zainteresowani ich nauczaniem. A co najważniejsze - czy będą w stanie przekazać uczniom, w jaki sposób mogą zastosować nabyte umiejętności i jakich specjalistów się rozwijać.

Jeśli chodzi o mocne strony, bardzo mi pomogła rozmowa z nauczycielami, którzy naprawdę znają i kochają swój przedmiot. To prawdziwe skarby wiedzy, których można się wiele nauczyć.

Dima wśród uczestników oczywiście „Wprowadzenie do nauki o danych, analityki biznesowej, Big Data i sztucznej inteligencji” w KPI

- Czy radzisz absolwentom pójść do szkoły po szkole? Czy na początku lepiej trochę popracować?

Wydaje mi się, że jest to bardzo dobra praktyka przyjęta w Europie i Stanach Zjednoczonych - rok przerwy, kiedy między szkołą a uczniem koledzy biorą jeden rok „wakacji” i próbują się w różnych pracach, podróżują, określają, co chcą dalej robić. Inną sprawą jest to, że zagranica jest lepiej rozwiniętą infrastrukturą i oferuje więcej okazji do wypróbowania różnych dziedzin, nie tylko rozdawania kart czy pralek. Jednak dla początkujących jest wiele staży, staży w firmach - i to jest bardzo dobre. Możesz przynajmniej mieć dobre lato.

- A jeśli ktoś pracuje w różnych dziedzinach od kilku lat, ale chce opanować IT?

W takim przypadku prawdopodobnie lepiej jest wziąć udział w kursach, wziąć udział w warsztatach. Studia pierwszego roku to długa i kosztowna podróż.

- Czy możesz doradzić na lekcjach życiowych dotyczących treningu? Jak skutecznie wchłaniać nowe informacje?

Po pierwsze, spędzaj jak najwięcej czasu w praktyce. Czytamy blok teorii - i rozpoczynamy zadania. Dotyczy to zarówno matematyki, jak i nauki o IT. Po drugie, użyj wielu źródeł informacji, aby uzyskać jak najszersze zrozumienie tematu.

Inną zasadą jest nie bać się głupoty. Zapytaj tych, którzy wiedzą więcej. Nie próbuj zbierać sprytnych słów, ale po prostu wypowiedz pytanie tak, jak je rozumiesz. Jeśli coś jest nie tak, zostaniesz poprawiony.

Jeśli uczysz się online, pomaga komunikować się z innymi studentami. Czasami razem można rozwiązać zadania, które nie występują same. Ivan Primachenko , jeden z założycieli Prometeusz , jak napisał, że według statystyk ci uczniowie, którzy aktywnie uczestniczą w dyskusjach na forum, częściej osiągają koniec kursu niż ich bardziej pasywni koledzy z klasy. Jednak w szkoleniu offline działa. Kiedy wyjaśnisz coś drugiemu, zaczniesz lepiej rozumieć siebie.

Z kolegami z Ring Labs Z kolegami z Ring Labs

- Czy w nowej pracy w Ring Labs korzystasz już z nowej wiedzy?

Tak Większość czasu spędzam na rozwoju, ale są też zadania uczenia maszynowego. Mentorem jest mój kolega Kirill Truskovsky.

Zauważyłem, że na uniwersytecie, w gramatyce, kiedy zapytałem moich kolegów o uczenie maszynowe, bardzo niewiele rozumiałem o istocie tego, co mi powiedzieli. A teraz rozumiem rozmowy i nawet mogę wstawić coś rozsądnego :)

- Czy nie pomyślałeś o powrocie do Gramatyki po ukończeniu uniwersytetu?

Myślałem o tym, ale chciałem spróbować gdzie indziej, aby móc pracować z uczeniem maszynowym. Ring Labs ma tak dużą liczbę fajnych specjalistów ML, że myślałem, że to dobra okazja, aby się od nich uczyć. Ponadto niektórzy osobiście wiedziałem, czy byli to znajomi znajomi.

Rozstaliśmy się z gramatycznie dobrymi przyjaciółmi. Dużo się tam nauczyłem, dużo zrobiłem. Czasami je odwiedzam. Ale wszyscy mamy swoją własną drogę, wszyscy rozwijamy się i wzrastamy.

- Jakie masz plany na przyszłość?

Rozwijaj się w dziedzinie uczenia maszynowego. Wydaje mi się, że istnieją teraz 3 perspektywy, dla których przyszłością jest uczenie maszynowe, przestrzeń kosmiczna i robotyka. Przestrzeni, której prawie nie znajdę :) Trochę studiowałem robotykę, ale byłem nieco zmotywowany faktem, że tworzenie jednego urządzenia od pomysłu do prototypu jest bardzo długim procesem. Uczenie maszynowe jest dla mnie najbliższe i jest to obszar, dla którego chcę się uczyć.

Wysłano: 02/08/17 @ 07:00
Sekcja Różne

Polecamy:

Nota rekrutera: wywiad z technikiem
Python streszczenie # 15: Python3.6.2 wydany, ponieważ firmy działają na zasadach open source
Najlepsze wtyczki WordPress - 130 wtyczek
7 powodów, aby przenieść się do Lwowa dla specjalisty IT
Ruch arbitrażowy z Youtube w ofertach CPA

Dmitry, dlaczego zdecydowałeś się odejść z pracy i wejść na uniwersytet?
Jaki był cel?
A dlaczego dokładnie trenuje oko?
Jakie były zalety i wady, kiedy zdecydowali się działać?
A jak zareagowali twoi koledzy?
Jak planowałeś żyć przez kilka lat bez pracy?
Dlaczego warto wybrać KPI?
Jaki jest wydział?
Czy przyszedłeś ogólnie?
Jak się przygotowałeś?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?