СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

7 technik promocji, które mogą zaszkodzić w 2016 roku

  1. 1. Usługi automatycznej promocji i zakupu linków.
  2. 2. Teksty SEO „starej szkoły”
  3. 3. Usługi oszukuje czynniki behawioralne
  4. 4. Bezużyteczne dla ludzi teksty SEO
  5. 4.1 Automatyczne generowanie treści
  6. 5. Automatyczne łączenie witryn
  7. 6. Tworzenie witryn partnerskich
  8. 7. Tworzenie witryn satelitarnych

Obejrzyj ten film na YouTube

Wersja tekstowa:

Pozdrawiam, nazywam się Ruslan Savchenko! A dziś porozmawiamy o metodach promocji, które już nie działają. W ostatnich latach podejście do optymalizacji wyszukiwarek poważnie się zmieniło, a wiele technik SEO, które działały wcześniej, nie tylko nie są obecnie skuteczne, ale mogą nawet być szkodliwe dla Twojej witryny.

1. Usługi automatycznej promocji i zakupu linków.

Usługi automatycznej promocji i zakupu linków

Rozważmy więc już złamane podejście. Na pierwszym miejscu stawiamy usługi tzw. Automatycznej promocji witryn. Kilka lat temu działały dobrze, zwłaszcza jeśli nie tylko ufasz usłudze zakupów linków i automatycznej promocji, ale korzystasz z kompetentnej strategii, specjalnych filtrów witryn i ręcznie wybierzesz dawców.

Mówiąc najprościej, jako narzędzie do analizy i wybierania stron ofiarodawców, usługi te były w zasadzie całkiem dobre. Ale w ostatnich latach Yandex i Google nauczyły się doskonale rozpoznawać linki kupowane za pośrednictwem takich giełd i usług wynajmu linków. Opracowano nawet specjalne algorytmy, w tym tak zwane filtry, które karzą nie tylko te strony, które sprzedają linki, ale także te, które je kupują.

Dlatego te linki SEO nie są już brane pod uwagę, ale mogą nawet mieć negatywny wpływ na Twoją witrynę. Myślę, że niewielu właścicieli witryny chciałoby zapoznać się z sankcjami tego samego Yandex i Google.

Takie metody promocji mogą nie stać się całkowicie przestarzałe, ale zdecydowanie nie są obiecujące. Dlatego, jeśli twoi konkurenci korzystają z automatycznych usług promocyjnych, ciesz się z nich. Znacznie łatwiej będzie Ci więc promować swoją stronę za pomocą właściwych i bezpiecznych podejść. Idziemy dalej.

2. Teksty SEO „starej szkoły”

Teksty SEO „starej szkoły”

Kilka lat temu można było pisać teksty podobne do siebie. Bardzo często nawet liczba znaków była w tym samym zakresie, na przykład 2000-3000 znaków. Copywriter otrzymał zadanie napisania tekstu o określonym rozmiarze i wprowadzenia do niego ważniejszych słów kluczowych.

Konieczne było zainwestowanie w pewien procent zawartości tych kluczy w tekście. W zasadzie nadal spotykam podobne teksty SEO, jak mówią, starej szkoły. Działają nawet w niektórych witrynach, ale staje się to coraz mniej powszechne i zazwyczaj dotyczy tylko tematów o niskiej konkurencji.

Dlatego też, jeśli jesteś wielbicielem tekstów z dużą liczbą wystąpień słów kluczowych, często lubisz wyróżnić ważne frazy kluczowe w tekście pogrubioną czcionką, musisz pilnie rozważyć swoje podejście do nowoczesnej optymalizacji SEO.

Ponieważ nowoczesne filtry i algorytmy wyszukiwania mogą nakładać sankcje na Twoją witrynę. Oczywiście, takie okropności (jak pokazałem na zdjęciu po lewej) można znaleźć coraz mniej. Czy to jeśli nie szukasz witryn, które są poza TOP 100 Google i Yandex.

Ale tutaj takie teksty, które są przedstawione na obrazku po prawej stronie, wciąż często spotykam w wyszukiwarkach, w tym w wysokich miejscach w Yandex i Google. Nawiasem mówiąc, ten tekst, który widzisz po prawej stronie, zajmuje (przez niezbyt konkurencyjną prośbę) w Yandex 3. miejscu, a nawet zajmuje pierwsze miejsce.

Dlatego niektóre przykłady tzw. Szarej optymalizacji SEO nadal działają, ale naprawdę nie polecam ich używania. Jest to nie tylko mało obiecujące, ale także bardzo ryzykowne.

3. Usługi oszukuje czynniki behawioralne

Usługi oszukuje czynniki behawioralne

Nawet teraz niektórzy webmasterzy i optymalizatorzy wciąż próbują oszukać wyszukiwarki i używać narzędzi do symulacji działań użytkownika. Ale nawet jeśli wszystko jest zrobione bardzo poprawnie i da to tymczasowy pozytywny efekt, perspektywy nie są zbyt jasne.

To tylko kwestia czasu, kiedy wyszukiwarki nadal będą obliczać i nakładać sankcje na Twoją witrynę. I są bardzo poważne, więc jest to bardzo ryzykowne i krótkowzroczne podejście, którego zdecydowanie nie warto używać.

4. Bezużyteczne dla ludzi teksty SEO

Bezużyteczne dla ludzi teksty SEO

Tak zwane teksty, które są bezużyteczne dla ludzi, czyli teksty SEO, które są napisane wyłącznie dla robotów wyszukujących. Na obrazie widać inny prawdziwy przykład. Ta strona na żądanie „Przycisk głośności na iphone 5s nie działa” zajmuje dość wysokie miejsca w Google i Yandex.

Wniosek jest oczywiście bardzo niski i konkurencyjny. Ale ogólnie, jak widać, strona jest zoptymalizowana w stylu tzw. Oldschoolowych tekstów SEO. Chociaż problem nie jest nawet w tej „szarej” optymalizacji wyszukiwarki, gdy ta sama fraza kluczowa jest bardzo często używana w tekście, a mianowicie, że ta strona jest zasadniczo bezużyteczna dla użytkowników, którzy wprowadzają konkretne zapytanie. Oznacza to, że ludzie nie otrzymują pełnej i naprawdę użytecznej odpowiedzi na ich prośbę.

W przypadku niektórych zapytań o niskiej konkurencyjności czasami udaje się znaleźć Yandex i Google, ale takie podejście jest bardzo mało obiecujące. W końcu tak zwane czynniki użytkownika mają coraz większy wpływ. Zlicza sposób, w jaki użytkownicy zachowują się na stronie, a jeśli nie otrzymają odpowiedzi i często wracają do wyszukiwania, strony Twojej witryny będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania.
Aby tworzyć teksty SEO wyłącznie dla wyszukiwarek, nie myśląc o odwiedzających, którzy przychodzą na Twoją stronę - to ślepy zaułek.

4.1 Automatyczne generowanie treści

1 Automatyczne generowanie treści

Mogę powiedzieć to samo o automatycznie generowanych tekstach i kartach produktów w tych samych sklepach internetowych, które są wypełnione specjalistycznymi skryptami, wtyczkami i tym podobnymi. W szczególności towary z tego samego 1C lub z innych systemów oprogramowania są często ładowane.

Wszystko to ma dość negatywny wpływ. Oczywiście, jeśli niektóre portale lub sklepy internetowe mają bardzo dużą liczbę stron, możesz wymyślić kilka zautomatyzowanych rozwiązań, które pomogą Ci zoptymalizować dużą liczbę stron od razu.

Ale należy to zrobić tylko wtedy, gdy naprawdę rozumiesz tę sprawę i jesteś pewien ostatecznego wyniku. Ponieważ wszystko, co robisz, powinno być minimalnie różne od tej opcji, jeśli była to tylko osoba, która to zrobiła.

Ale to jest duży temat i na pewno rozważymy go osobno. Śmiało.

5. Automatyczne łączenie witryn

Automatyczne łączenie witryn

W przeszłości i co do zasady nawet teraz, metody są często używane, gdy wewnętrzne linki do niektórych stron witryny są automatycznie rozkładane. W tym celu istnieją specjalne skrypty, wtyczki i tak dalej.
Obecnie wyszukiwarki nauczyły się lepiej rozróżniać naturalnie umieszczony link, który ludzie naprawdę potrzebują od automatycznie generowanego łącza.

Ponadto algorytmy wyszukiwarek mają dodatkowe dane i najczęściej śledzą - czy prawdziwi użytkownicy klikają na ten czy inny link, czy nie. Przyjrzeli się także wielu innym czynnikom, więc stosowanie takich podejść nie jest zbyt obiecujące i może być nawet szkodliwe.

6. Tworzenie witryn partnerskich

Tworzenie witryn partnerskich

Aby zrozumieć, czym są te strony, podam przykład z prawdziwego życia, a mianowicie z mojej własnej praktyki.

Jedna z firm zajmujących się nieruchomościami zamówiła u mnie audyt SEO swojej komercyjnej strony. Podczas pracy z ich witryną znalazłem stronę w wynikach wyszukiwania w innej domenie o innej konstrukcji, ale o dokładnie takiej samej zawartości i dokładnie tej samej treści.

Dodano trywialnie kilka nowych obiektów, ale w rzeczywistości wszystko było takie samo, a strona z informacjami kontaktowymi i innymi danymi całkowicie pokrywała się z główną stroną.

Kiedy zapytałem przedstawicieli firmy, która była właścicielem drugiego zasobu internetowego, odpowiedzieli, że poprosili programistów o stworzenie innej strony internetowej.

Byli pewni, że zajmie to również kilka miejsc w wynikach wyszukiwania Yandex i Google i przyniesie dodatkowych klientów.

Więc jest to absolutnie niemożliwe! Są to tak zwane witryny partnerskie.

Po pierwsze, dla tej samej treści na jednej ze stron (w szczególności na nowo utworzonej stronie) może zostać nałożony jeden z filtrów wyszukiwarek, a po drugie, mogą być nałożone kary specjalnie za przynależność.

Mając nadzieję, że możesz od razu przynieść kilka zasobów internetowych na górę wyników wyszukiwania i „zdobyć” wszystkie pierwsze miejsca na swoich stronach internetowych - jest to prawie nierealne.

Nawet jeśli umieścisz witryny na różnych hostach z różnymi adresami IP, zmień informacje kontaktowe, treść, projekt itp. Będą zupełnie inne. To najprawdopodobniej nie pomoże uratować Twojej witryny przed sankcjami.

W wyszukiwarkach istnieje wiele metod testowania ukrytych powiązań, ale nie nauczę cię tego, co złe, więc przejdźmy do następnego punktu.

7. Tworzenie witryn satelitarnych

Tworzenie witryn satelitarnych

Kolejne nieuczciwe podejście, a mianowicie tworzenie witryn satelitarnych.

W ostatnich latach tworzenie tak zwanych sieci witryn lub satelitów było popularne do zarabiania na sprzedaży linków i reklam. Oczywiście nawet teraz takie strony są często tworzone, ale nie w takich ilościach.

Wyszukiwarki opracowały specjalne filtry przeciwko podobnym witrynom. Jednak często witryny satelitarne są tworzone nie tylko dla zarobków, ale dla przyciągnięcia ruchu w wyszukiwarce i przekierowania go do głównego zasobu internetowego.

Nie jest to obiecujące podejście iz czasem witryny satelitarne podlegają oczywiście sankcjom wyszukiwarek i stają się całkowicie bezużyteczne, zarówno pod względem zarabiania na nich, jak i pod względem wykorzystywania ich w postaci witryn darczyńców w celu uzyskania od nich linków.

Radziłbym ci pracować nad rozwojem swojej głównej strony. Na przykład utwórz blog firmowy na oddzielnej subdomeny i opublikuj przydatne i interesujące materiały na swoje tematy. Wyszukiwarki są nie tylko kochane, ale nawet mile widziane. Przyniesie to znacznie więcej korzyści w perspektywie.

Co więcej, stworzenie osobnego zasobu informacyjnego, na przykład dodatku do witryny komercyjnej, jest bardzo obiecującym podejściem. Wiele zapytań dotyczących wyszukiwania informacji można również przekształcić w prawdziwych klientów. Oznacza to, że nadasz przydatność potencjalnym klientom, aw przyszłości mogą być zainteresowani Twoją ofertą.

Cóż, to wszystko! Życzę twoim stronom najwyższych pozycji, życzę powodzenia i do zobaczenia w przyszłych filmach edukacyjnych.

PS A jeśli chcesz zapoznać się z tematem witryny optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i zacząć skutecznie promować swoje strony lub strony innych osób, zwróć uwagę na kurs Ruslana, który nazywa się „Sekretami praktycznego SEO” . Ten kurs jest niezwykły, ponieważ został nagrany w formacie reality show, w którym zobaczysz na własne oczy, jak młoda strona internetowa kręci się z niewielką frekwencją. Czekasz na wszystkie kroki, które doprowadziły witrynę do pierwszych miejsc dla wszystkich kluczowych zapytań i zwiększyły ruch do poziomu 7000-8000 osób dziennie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej. .

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?