СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

4 duże błędy, które pojawiają się przy tworzeniu nowej wersji sklepu internetowego

 1. Wszystko, co jest nabywane przez przepracowanie
 2. 1. Stare adresy stron i sekcji nie są brane pod uwagę.
 3. Wszystkie wcześniej ustawione linki do Twojego sklepu doprowadzą do strony błędu.
 4. Liczba odwiedzających z wyszukiwarek zmniejszy się
 5. Jak rozwiązać?
 6. Po udostępnieniu przycisków z sieci społecznościowych liczby z liczbą udziałów zostaną utracone.
 7. 2. Nie uwzględnia pracy optymalizatorów, która została już przeprowadzona w sklepie internetowym
 8. Co musisz wziąć pod uwagę
 9. 3. Do nowej strony nie przesyłaj ważnych materiałów od starego
 10. Poprawne pytania
 11. 4. Nowa strona internetowa nie zawiera historii działalności kupujących
 12. Jak rozwiązać?
 13. Kiedy tego wszystkiego nie potrzebujesz?
 14. Wnioski

Kiedy klient postanawia przerobić swój sklep internetowy, on oczywiście kieruje się najlepszymi podpowiedziami: aby wyglądać nowocześnie, wygodniej było odwiedzającym zwiększyć konwersję i sprzedaż.

Zastanawiając się nad tym, co nowy sklep internetowy będzie miał w swoim projekcie, funkcje, chipy i funkcje, ważne jest, aby nie zapomnieć o przeniesieniu całego „pozytywnego bagażu”, który zgromadziłeś ze starego sklepu podczas całej pracy.

Zadanie jest bardzo skomplikowane, gdy wraz z przeprojektowaniem następuje przejście do innego systemu CMS.

Jeśli nie masz sklepu internetowego i robisz to po raz pierwszy - wskazówki w artykule nie będą Ci przydatne (przynajmniej dopóki nie zdecydujesz się na wprowadzenie nowej wersji projektu). Jeśli jednak zastanawiasz się, jak przerobić już istniejący i działający sklep internetowy, posłuchaj tych wskazówek.

Deweloperzy uwielbiają zaczynać od zera, co jest wygodne, bez patrzenia na „resztki przeszłości” ze starego sklepu.

To nie zawsze jest prawdą. Jako klient musisz zrozumieć, jak ważne i konieczne jest to.

Czasami zaskakuje klienta do ostatniej chwili, kiedy trzeba było przewidzieć transfer ważnych danych ze starej strony do nowej wersji.

W tym artykule przedstawię najważniejsze punkty, które należy wziąć pod uwagę przy zamawianiu nowego sklepu internetowego, który zastąpi stary. Opowiem Ci o każdym przedmiocie, co daje i jakie trudności mogą powstać, jeśli go nie weźmiesz pod uwagę.

Wszystko, co jest nabywane przez przepracowanie

Aby to wyjaśnić, o czym mówię, podam przykład. Wyobraź sobie, że kupiłeś nowy laptop, aby zastąpić stary. Co najpierw zrobisz? Dobrze, przenieś wszystkie pliki robocze. Zazwyczaj informacje w laptopie / komputerze są droższe niż samo urządzenie. Inny podobny przykład - zmieniłeś swój smartfon. Pierwszą akcją będzie przeniesienie wszystkich kontaktów, kalendarzy, urodzin przyjaciół, notatek, aplikacji itp. Ze starego smartfona do nowego, co będzie katastrofą, jeśli nie będzie to możliwe.

W sklepie internetowym to samo. Są rzeczy, które podczas przerabiania starego sklepu internetowego nie mogą zostać przeniesione na nowy, jako nieostrożny, aby nie kopiować danych roboczych do nowego laptopa lub do nowego smartfona wszystkich zgromadzonych kontaktów.

Ponieważ jednak przeciętny użytkownik ma wiele nieoczywistych rzeczy w tworzeniu stron internetowych, błąd ten popełniają właściciele sklepów bardzo często.

Wymienię najważniejsze rzeczy, które pozostają za kulisami podczas przeprojektowywania (opracowywania nowej wersji) sklepu internetowego:

1. Stare adresy stron i sekcji nie są brane pod uwagę.

Podczas tworzenia nowego sklepu internetowego struktura sekcji katalogu i / lub adresów URL (adresów) stron często się zmienia. Pociąga to za sobą całkowitą zmianę wszystkich adresów stron, z wyjątkiem głównej. Mówiąc najprościej, wszystkie karty produktów i części witryny będą miały inne adresy.

Na przykład, jeśli w poprzedniej wersji sklepu adresy nie były CNC, w nowej wersji bardzo pożądane jest doprowadzenie ich do normalnej, czytelnej dla człowieka postaci. Będzie to pominięcie, jeśli nie zostanie to zrobione. Jednocześnie zmiana adresów wszystkich stron witryny pociągnie za sobą wiele nieoczywistych problemów.

Najpierw zrozumiemy, jakie są te problemy, jakie są wyniki, a następnie zdecydujemy, jak to zrobić poprawnie.

Jakie problemy:

Wszystkie wcześniej ustawione linki do Twojego sklepu doprowadzą do strony błędu.

Jeśli sklep internetowy zadziałał, najprawdopodobniej co najmniej sześć miesięcy w roku, zgromadził pewną masę referencyjną. Naturalne lub zakupione - to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, że w Internecie z witryn, forów, sieci społecznościowych znajdują się linki do Ciebie, odwiedzający Twoją stronę pamiętają linki w zakładkach przeglądarki, aw e-mailach wysyłanych do klientów są również linki do produktów.

Tak więc, kiedy rozwój nowego sklepu internetowego zmienia adresy wszystkich stron, wszystkie te linki (z witryn, forów, sieci społecznościowych itp.) Pozostają takie same, bez zmian i nie prowadzą do nowych adresów, ale do starych adresów, dla których nie ma już żadnych informacje i tylko „Błąd 404: Nie znaleziono strony”.

Nie ma znaczenia, że ​​taka strona znajduje się w nowym sklepie internetowym pod nowym adresem. Ważne jest, aby cała zgromadzona masa łącza prowadziła do brakujących stron i nie miała pozytywnego efektu.

Aby to wyjaśnić, wyobraź sobie, że w dużej firmie zastąpiono numery telefonów we wszystkich działach. Liczby zostały zastąpione, ale oczywiście w książkach referencyjnych, wizytówkach, broszurach reklamowych, które zostały wydane wcześniej, liczby pozostały takie same. Każdy, kto do nich zadzwoni, usłyszy w odpowiedzi komunikat „numer nie istnieje”.

Liczba odwiedzających z wyszukiwarek zmniejszy się

Początkowo, po przeprojektowaniu strony, spadek ruchu z wyszukiwania będzie prawie niezauważalny. Ponieważ strony z adresami starej witryny w znacznej ilości są nadal dostępne w wyszukiwaniu. Ludzie będą, podobnie jak wcześniej (przed przeróbką witryny) znaleźć towary w sklepie Yandex lub Google, kliknąć na link, mając nadzieję na przejście na produkt, ale zamiast tego wpaść na stronę z komunikatem „Błąd 404: nie znaleziono strony”.

Oczywiste jest, że nie doprowadzi to do zwiększenia konwersji. Wręcz przeciwnie, ci, którzy wyszli z wyszukiwania i dostali się na 404. stronę, często opuszczają witrynę, zamykając kartę przeglądarki.

Takie zachowanie wyszukiwarek użytkowników uwzględnia przy określaniu, czy strona odpowiada konkretnemu żądaniu. W rezultacie sklep internetowy zacznie wyglądać gorzej, nawet w przypadku zapytań, które wcześniej były dobrze wyszukiwane.

Programiści, którzy nie przejmują się SEO, powiedzą ci - nie smuć się, wszystko wróci do normy, gdy nowe strony zostaną zindeksowane, a stare strony znikną. Częściowo tak, ale nie całkiem.

Ponieważ, oprócz pogorszenia charakterystyki behawioralnej użytkowników, przy przechodzeniu na stronę internetową z wyników wyszukiwania za pomocą „uszkodzonych” linków, istnieje inne ważne kryterium, zgodnie z którym wyszukiwarki wyświetlają strony w wynikach wyszukiwania - linki. Jeśli linki przestaną prowadzić do rzeczywistych stron, będzie to miało negatywny wpływ na pozycję witryny w wyszukiwaniu. W rezultacie liczba konwersji z wyszukiwarek zmniejszy się.

Obraz w temacie z pikabu.ru.

Jak już zrozumiałeś, nieuwzględnianie starych adresów stron i sekcji przy tworzeniu nowego sklepu jest raczej poważnym błędem, dzięki któremu łatwo jest stracić znaczną część klientów pochodzących z wyszukiwarek.

Im więcej użytkowników przeszukasz w starym sklepie, tym większe będą straty w nowym sklepie, jeśli zrobisz to źle.

Nawiasem mówiąc, ten sam błąd (nie uwzględniają starych adresów stron i sekcji) jest dozwolony bez kardynalnej przeróbki sklepu, gdy podsekcje zamieniają sekcje w katalogu towarów. Na przykład, jeśli zdecydowałeś się przenieść podsekcję „Suknie wieczorowe” z sekcji „Odzież” do poziomu poniżej, do sekcji „Odzież” à „Suknie”, a następnie w sekcji „Suknie wieczorowe” wszystkie wymienione powyżej problemy staną się istotne. Adres sekcji zmieni się (zamiast / katalog / sukienka / suknia wieczorowa / stanie się / katalog / sukienka / dla kobiety / suknia wieczorowa / ). W związku z tym, jeśli adres URL (strona) szczegółowej strony produktu jest wskazany aż do sekcji, to dla każdego produktu w sekcji „Suknie wieczorowe” wystąpią te same trudności.

Jak rozwiązać?

Nie ma nic skomplikowanego. Jeśli wyjaśnisz problem deweloperom, którzy tworzą nową witrynę, łatwo znajdą rozwiązanie.

Ok, opisałem problem, pokazałem jego znaczenie, teraz zdecydujmy, co z nim zrobić. Nie ma potrzeby sięgania do skrajności i odkładania w nieskończoność opracowania nowego sklepu internetowego, który zastąpi ten przestarzały. Postanowiłem - zrób to. Ponadto podczas tworzenia nowego sklepu nie trzeba nalegać, aby stara struktura katalogu i adres URL pozostały niezmienione, zwłaszcza jeśli struktura katalogów jest niewygodna lub Urly bez CNC.

Rozwiązania mogą być następujące:

 • Automatyczne przekierowania. Znając stare adresy, możesz skonfigurować przekierowania do nowych (przekierowania 301). Jest to najłatwiejsza i najbardziej optymalna opcja, w tym przypadku wszystkie stare adresy będą prowadzić do nowych adresów i nie pojawią się żadne błędy ani z łączy, ani z przejść z wyszukiwania. Takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Nie ma problemu, jeśli twoja stara strona była na Bitrixie, a nowa na Bitrixie. Ale jeśli stara strona była na jednym CMS, a nowa była na drugim, może nie działać. Twój wybór to druga opcja:
 • Chytry sposób. Możesz napisać skaner, który zeskanuje starą stronę i nową stronę, automatycznie odnajdzie te same strony i automatycznie utworzy reguły przekierowań. Niestety nie znam usług online, które by to zrobiły. Pisanie takiego skryptu nie jest bardzo trudnym zadaniem dla programisty.
 • Ręczne przekierowania. Najdłuższa droga. Jeśli masz tylko kilkaset pozycji w katalogu, możesz ręcznie przekierować z każdej starej strony do nowej. Ale jeśli istnieje kilka tysięcy towarów, zadanie staje się bardziej skomplikowane. Wtedy sensowne jest przekierowanie tylko do sekcji katalogu. Oznacza to, że z dowolnego produktu w sekcji „Suknie wieczorowe” przekierowanie ze starego adresu URL nie będzie na nowy adres z tym samym produktem, ale na stronę katalogu „Suknie wieczorowe”. To nie jest tak dobre jak pierwsza opcja, ale lepsze niż nic.
 • Istnieją inne opcje , których implementacja zależy od struktury URL w danym przypadku. Jedna z takich opcji opisałem w artykule „ Poprawianie komunikatów systemowych w sklepie internetowym Powtarzam, jeśli ustawisz zadanie dla programistów, oni sami zaoferują ci opcje.

Jeśli twój stary sklep internetowy nie miał poważnego ruchu z wyszukiwania (mniej niż 50-100 osób dziennie), nie powinieneś zwracać na to uwagi. Nie potrzebujesz przekierowań. Nie masz nic do stracenia, łatwiej i taniej jest zacząć od zera.

Po udostępnieniu przycisków z sieci społecznościowych liczby z liczbą udziałów zostaną utracone.

Gdy URL strony się zmieni, liczba polubień i repostów na przyciskach z sieci społecznościowych ustawionych na tej stronie przestanie być wyświetlana. Jest to mniejszy z problemów na tej liście. Można to łatwo poświęcić, ale nie chcę, ponieważ dzielenie się i lubienie jest rodzajem społecznego dowodu. Odwiedzający widzą liczby i rozumieją, że inni ludzie lubią ten produkt.

Jak naprawić? Najprawdopodobniej można to rozwiązać, podając stare i nowe adresy, tak aby dane o liczbie stron rassharivaniya ze starej Urli wyświetlały się poprawnie na nowych adresach. Ale niepewny i nie będzie się kłócił. Jeśli ktoś to zrobił - napisz w komentarzach.

2. Nie uwzględnia pracy optymalizatorów, która została już przeprowadzona w sklepie internetowym

Aby nowy sklep internetowy był lepszy od starego, nie tylko pod względem projektu, funkcjonalności i użyteczności, ale także w porównaniu ze starym sklepem, nie stracił ruchu w wyszukiwaniu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę pracę, która była wcześniej przeprowadzana przez optymalizatory (jeśli, oczywiście, były). Nawet duże sklepy internetowe atakują tę prowizję.

Nie trzeba dodawać, że jeśli w nowym sklepie internetowym nawet nie weźmiesz pod uwagę podstawowej pracy wykonanej wcześniej w zakresie optymalizacji, wkrótce zacznie się on zmniejszać, a ruch z wyszukiwarek zmniejszy się.

Najprostszą rzeczą dla ciebie jest poinformowanie optymalizatora, który zajmuje się (lub zaangażował) w twoim projekcie, że zdecydowałeś się przerobić sklep i poprosić go o sporządzenie listy tego, co należy wziąć pod uwagę, aby zminimalizować straty. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić, to wymieni najbardziej podstawowe.

Co musisz wziąć pod uwagę

 • Tytuł (tytuł okna przeglądarki) i opis (opis strony). Zobacz, jak nagłówki okna przeglądarki szukają każdego produktu i sekcji. Wypróbuj nową wersję sklepu internetowego, aby zachować je dokładnie tak samo. Często tytuł jest generowany z uwzględnieniem cech każdego produktu (rozmiar, kolor), biorąc również pod uwagę promocje i rabaty (jest rabat - napisz, aby kupić tytuł ze zniżką) oraz inne parametry i wydarzenia. Należy to również wziąć pod uwagę przy tworzeniu nowej witryny. Sprawdź mój artykuł ” Optymalizacja karty produktu Istnieją przykłady takich decyzji.
 • Nagłówki produktów Nie mniej ważna część niż tytuł. Aby strony produktu w nowym sklepie nie były wyszukiwane gorzej niż w starym, nazwy produktów należy pozostawić bez zmian.
 • Teksty. Jeśli na stronie zostały napisane specjalne teksty, zwłaszcza dla sekcji, biorąc pod uwagę słowa kluczowe, ważne jest, aby nie zapomnieć o przeniesieniu ich na nową stronę, bez żadnych zmian.
 • Filtry i paginacja. Jeśli masz duży katalog produktów, jest mało prawdopodobne, aby optymalizator ominął filtry i paginację. Strony wyników filtrowania są często doskonałymi stronami docelowymi dla zapytań o średniej i niskiej częstotliwości. Strony paginacji mogą być również korzystne, jeśli zostaną prawidłowo wdrożone. Dlatego praca optymalizatora na tych stronach musi być brana pod uwagę przy opracowywaniu tej funkcji w nowej wersji sklepu internetowego. Oh poprawna paginacja w sklepie internetowym Mam artykuł.
 • Nie zapomnij o podstawowym minimum w SEO , które zawsze musi być określone podczas tworzenia nowego projektu. Szczegóły na ten temat znajdują się w artykule „12 ważnych rzeczy optymalizacja wewnętrznej strony internetowej , które zazwyczaj są zapomniane podczas rozwoju. ”

3. Do nowej strony nie przesyłaj ważnych materiałów od starego

Gdy witryna działa z powodzeniem od kilku lat, gromadzi się na niej wiele informacji, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieistotne, dlatego zapominają o tym przy tworzeniu nowej strony. Na przykład wiadomości w całej historii sklepu, promocje i ogłoszenia sprzedażowe, stare recenzje, nieaktualne artykuły z blogów itp.

Rzuć to wszystko na starej stronie jest źle. Dobrze jest, gdy sklep internetowy ma materiały, które pokazują długą historię i doświadczenie.

Dzięki ilości wiadomości możesz zrozumieć, że sklep działa od dłuższego czasu (dla szczególnie podejrzanych klientów, to kolejny powód, by ci wierzyć), stare recenzje nie są gorsze niż nowe, zwłaszcza jeśli nie masz roku na stare recenzje (i pokazujesz tylko miesiąc i dzień). Artykuły na blogu napisane dawno temu mogą prowadzić do witryny zawierającej kilkadziesiąt odwiedzin miesięcznie, co nie jest dużą ilością, ale 20-30 starych artykułów da 200-300 odwiedzających miesięcznie.

Pożądane jest przeniesienie wymienionych powyżej materiałów, ale nawet lepiej jest przenieść towary, nawet te, które już nigdy nie będą w sprzedaży. Zazwyczaj logika jest prosta: „Dlaczego nie powinniśmy przenosić towarów, z którymi nie będziemy już handlować, będziemy przyjmować tylko te, które są w magazynie”. Zła logika.

Produkty, które nie są dostępne, jak również artykuły z powyższego przykładu, są uzyskiwane z wyszukiwania bezpłatnych użytkowników, które są dość ukierunkowane. Jeśli na karcie z brakującymi towarami pojawi się blok „Podobne towary”, gość może je wybrać i zamówić. Nawrócenie nie jest zbyt wysokie, ale jest i jest dla ciebie bezpłatne. Dlaczego odmówić za darmo?

Poprawne pytania

Dlaczego potrzebujemy tego? Okazuje się, że musisz przeciągnąć wszystkie stare rzeczy ze starego sklepu do nowego sklepu? A jeśli wygląda źle? Jeśli układ starych artykułów nie pasuje do nowego projektu? Jeśli stare artykuły zostały skopiowane z innych stron 5 lat temu, kiedy taka „sztuczka z uszami” wybuchła z hukiem i dała rezultaty. Przenieść też? A jeśli towary mają okropne zdjęcia, nie mają opisów i nie były dostępne przez 3 lata?

Są to świetne pytania i zdecydowanie powinieneś zadać sobie pytanie przed rozpoczęciem pracy.

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, która odpowiadałaby wszystkim. Użyj wskaźnika Yandex Metric, aby określić, ilu użytkowników odwiedzało dany artykuł rocznie. Jeśli liczba jest dość mała (30-50 odwiedzających rocznie) - taki artykuł oczywiście nie jest potrzebny, nie należy go przenosić. To samo ze starymi towarami - jeśli nikt nie przychodzi do nich, nie ma sensu przenosić ich do nowego sklepu. Ogólnie wszystkie wskazówki w tym artykule dotyczące witryn, które wcześniej działały.

4. Nowa strona internetowa nie zawiera historii działalności kupujących

Historia kupującego to:

Profile - loginy i hasła, informacje o użytkowniku. Wszyscy użytkownicy zarejestrowani u Ciebie w nowej witrynie nie będą mogli zalogować się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła. Wyjątek, jeśli, jak wspomniałem powyżej, twój nowy sklep jest wykonany na tym samym silniku, co stary. Wtedy ten problem nie pojawi się przed tobą. W przeciwnym razie profile użytkowników mogą być przesyłane, a hasła do tych profili mogą być generowane i wysyłane do każdego użytkownika pocztą elektroniczną.

Skumulowane rabaty. Jeśli sklep ma program lojalnościowy (na przykład skumulowane rabaty) i jest prowadzony tylko na stronie, bez synchronizacji z 1C, to podczas tworzenia nowego sklepu istnieje ryzyko utraty wszystkich punktów, które zgromadzili klienci.

Zwykle klienci, którzy mają pewne punkty w programie lojalnościowym, są najlepszymi klientami. Jest wysoce niepożądane, aby ich obrazić, zerując ich punkty, tylko dlatego, że utworzyłeś nowy sklep.

Dla nich będzie to wyglądało jak mistyfikacja z twojej strony. Dlatego, jeśli nie możesz zrobić tego automatycznie, warto poświęcić czas i ręcznie przenieść skumulowane rabaty, przynajmniej dla stałych klientów.

Historia zamówień. Zazwyczaj sklep internetowy przechowuje historię zamówień klientów. Zamówienia złożone, opłacone, anulowane itp. Często nie ma historii zamówień. W przeciwieństwie do przesyłania tych samych artykułów z bloga, podczas przesyłania zamówień muszą one być powiązane z konkretnym użytkownikiem, który je wykonał, z konkretnymi produktami, które się w nim znajdują. Przenoszenie historii zamówień z jednego systemu CMS na inny nie jest łatwym zadaniem :-)

Ulubione. Często sklepy internetowe mają możliwość „zapamiętywania” towarów, dodając je do ulubionych. Użytkownik widzi swoją listę ulubionych na swoim koncie i może stamtąd przejść do towarów. Deweloperzy zazwyczaj nie mają ochoty przerywać transferu wybranych produktów ze starego projektu do nowego (a klient nie chce za to płacić). Lista wybranych produktów, a także „historia zamówień” z poprzedniego akapitu, nie jest prostą listą (np. Wiadomości), ale jest powiązana z określonymi użytkownikami i produktami. To znacznie komplikuje zadanie.

Komentarze, recenzje. Jeśli komentarze i / lub recenzje w starym sklepie internetowym zostały wykonane przy użyciu usług innych firm, wówczas przeniesienie wszystkich komentarzy do nowej witryny może przebiegać bez komplikacji. Na przykład usługa www.hypercomments.com/ru/ pozwala określić stary adres URL i nowy adres URL, na którym mają być wyświetlane komentarze. Jeśli opinie i komentarze zostały zaimplementowane w funkcjonalności CMS, przeciągnięcie ich do nowego silnika również nie będzie łatwe. Zwłaszcza jeśli robisz to w odniesieniu do użytkowników. Chociaż w przypadku przesyłania komentarzy, powiązanie z użytkownikami może być zaniedbane.

Jak rozwiązać?

Przeniesienie aktywności użytkownika z jednego systemu CMS na inny nie jest łatwe. Zwykle łatwiej i bardziej opłacalnie jest zacząć od czystego konta i nie przejmować się historią zamówień, ulubionymi i tak dalej. Jeśli nadal zdecydujesz się na transfer - nie ma tutaj żadnych uniwersalnych wskazówek. Deweloperzy przyjrzą się konkretnie Twojej sprawie i zastanowią się, jak rozwiązać problem. Opcja kompromisu polega na przeniesieniu tylko profili użytkowników i ręcznym dodaniu wszystkich przywilejów, które posiadali w starym sklepie, do klientów o wyjątkowej wartości. Dla wszystkich innych dodaj uprawnienia, tak jak są wymagane.

Kiedy tego wszystkiego nie potrzebujesz?

Ty, jako klient nowego sklepu, musisz podjąć decyzję, sensowne jest wykonanie wszystkich prac wymienionych w tym artykule. Przyniesie to pewien pozytywny wynik w postaci dodatkowych dochodów lub innych ważnych korzyści, czy nie. Wskazane może być wykonanie tylko części wymienionych przedmiotów.

Istnieją sytuacje, w których nie musisz wykonywać żadnej z powyższych czynności.

Na przykład, jeśli stary sklep nie działał poprawnie: nie było sprzedaży ani aktywności użytkownika, nie utworzyłeś dla niego żadnej interesującej treści, a frekwencja w wyszukiwaniu była nieznaczna. Jeśli nie masz nic do stracenia oprócz łańcuchów, nie musisz niczego przenosić ze starego sklepu do nowego. Zacznij od zera i nie powtarzaj starych błędów.

Wnioski

W tym artykule wymieniłem tylko najważniejsze rzeczy, o których nie powinieneś zapominać, jeśli począłeś drastycznie aktualizować swój sklep internetowy.

Chociaż artykuł opisuje problemy, rzeczywiste trudności pojawiają się tylko przy przechodzeniu z jednego silnika do drugiego (gdy stary sklep był na jednym CMS, a nowy na innym).

Na przykład, jeśli Twój sklep na Bitrix i nowy również będzie na nim, programiści nie będą mieli żadnych problemów, aby rozwiązać wszystkie pozycje wymienione w tym poście. Najważniejsze jest to, że nie zapomnisz im o tym opowiedzieć przed rozpoczęciem pracy, a nie na końcu, kiedy wszystko jest gotowe.

Trudności z przejściem z jednego systemu CMS na inny nie oznaczają, że nie należy zmieniać systemu CMS. To jest obowiązkowe, jeśli przestała ci odpowiadać. Im szybciej to zrozumiesz, tym mniejsze będą straty podczas przejścia.

Wybierz natychmiast silnik, aby nie komplikować Ci życia w przyszłości.

Najlepiej byłoby natychmiast wybrać poprawny CMS , dla wzrostu, z marginesem, aby za rok lub dwa, przy opracowywaniu nowego sklepu internetowego, nie stawić czoła wszystkim problemom wymienionym w tym artykule.

Kiedy tego wszystkiego nie potrzebujesz?
Co najpierw zrobisz?
Jak rozwiązać?
Jak naprawić?
Dlaczego odmówić za darmo?
Okazuje się, że musisz przeciągnąć wszystkie stare rzeczy ze starego sklepu do nowego sklepu?
A jeśli wygląda źle?
Jeśli układ starych artykułów nie pasuje do nowego projektu?
Przenieść też?
A jeśli towary mają okropne zdjęcia, nie mają opisów i nie były dostępne przez 3 lata?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?