СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

IT маркетинг: що це, інструменти, структура

Часто виникає плутанина між поняттями «Інтернет-маркетинг» і «IT маркетинг» (ІТ-маркетинг), маркетинг для IT компаній.

Можна назвати безліч областей, де обидва терміни - як Інтернет-маркетинг, так і ІТ-маркетинг - використовуються на рівних. Так, наприклад, продажу програмного забезпечення Microsoft - це одночасно і те, і інше. Але в той же час язик не повернеться сказати "ІТ-маркетинг" по відношенню до продажу спортивного одягу в Інтернет-магазині або розкручування за допомогою банерів в Інтернеті нового бренду енергетичних напоїв.

Щоб внести ясність і спростити розуміння, далі в статті ми будемо вважати, що IT маркетинг - це використання інструментів Інтернет-маркетингу для просування продукту і послуг IT компанії.

По спрямованості маркетинг для IT сфери можна розділити на 2 види:

  • External - маркетинг, який спрямований на залучення клієнтів для компанії
  • Internal - маркетинг, які спрямований на залучення і утримання співробітників. Часто в зв'язці з Інтернал маркетинг використовують також термін HR брендинг, бренд роботодавця або ж Employer branding.

Employer branding (HR-брендинг, розвиток бренду роботодавця) - ряд дій компанії, спрямованих на взаємодію, як з існуючими співробітниками (на підвищення їх залучення і лояльності), так і на залучення нових співробітників. Головна мета - це показати компанію з самому позитивному світлі, привабливою з точки зору потенційних співробітників, а також створення позитивного іміджу та привабливості компанії для потенційних партнерів та інших ключових стейкхолдерів.

EXTERNAL MARKETING TOOLS (Інструменти Екстернал-маркетингу для IT):

1. Research & Analysis. Все починається з досліджень і аналізу: конкурентів, ринку IT, успішних кейсів сфери, тендерних майданчиків, профільних зовнішніх ресурсів та ін.)

2. Робота з сайтом компанії. (Активне користування веб-аналітикою (з безкоштовних і найпопулярніших інструментів веб-аналітікі- Google Analytics); технічний SEO аудит сайту; внутрішня SEO оптимізація; контент - маркетинг (підготовка унікального тематичного контенту, з використання актуальних ключових слів. До контент -Маркетинг можна також віднести відео-контент, який набирає обертів. Це може бути відео-інтерв'ю, промо-ролик компанії та ін.).

3. Робота з зовнішніми ресурсами. Сюди можна віднести: розміщення інформації про компанію в профільних каталогах; розміщення якісної статті на зовнішньому ресурсі натомість на активне посилання на сайт нашої компанії (наприклад, EzineArticles); робота з форумами, де можуть бути потенційні клієнти; вебінари.

4. Підготовка PR & Marketing матеріалів (презентаційні матеріали компанії, Білі книги (White paper), Case studies, підготовка матеріалів для блогу компанії)

5. Робота з Social Media. Як правило, це LinkedIn, Facebook, Twitter. Крім того, в залежності від ринку, на який прагне вийти IT компанія, є також багато західних соцмереж, напр. XING для німецького ринку, на які варто звернути увагу.

6. Партизанський маркетинг для IT компаній. Це мабуть один з найефективніших і фінансово не витратних прийомів в маркетингу. Але, в той же час мало хто вміє ним правильно скористатися. Сюди можна віднести: коментування тематичних публікацій, зі згадуванням бренда нашої компанії, іноді з посиланням на сайт компанії. Важливо: це не повинно виглядати як реклама, а скоріше як добра рекомендація незацікавленого особи.

7. офлайнового заходи. Участь компанії в спеціалізованих виставках, конференціях, семінарах тощо. Важлива умова - на даному заході повинна бути цільова аудиторія компанії, потенційні клієнти і партнери. Завдання: довести свою компетентність, підвищити впізнаваність бренду і тим самим залучити потенційних клієнтів і партнерів.

INTERNAL MARKETING TOOLS (Інструменти Інтернал - маркетингу):

1. Research & Analysis. Тут все теж починається з досліджень і аналізу: конкурентів, зарплат і «булочок» в IT,)

2. Робота з сайтом компанії. В ідеалі, мати окремий сайт для потенційних співробітників. Якщо такої можливості у компанії поки немає, тоді: створюється окремий розділ на основному сайті для шукачів. Де публікується вся інформація, яка може бути корисна потенційним співробітникам: активні вакансії; проекти і імениті замовники, якими пишається компанія; умови роботи в компанії (можна похвалитися різноманітними бонусами, які надає компанія своїм співробітникам); можливості розвитку в компанії та ін.

Тут теж буде дуже навіть до речі відео-контент, який краще, ніж будь-який текст розповість про особливості компанії, про співробітників, про крутих корпоративних івентах тощо.

3. Всілякі PR і рекламні матеріали компанії. Дуже важливо для IT компанії мати свій фірмовий стиль, бренд бук, з корпоративними квітами, символікою, відповідає духу компанії. На підставі бренд-бука вже готуються всі промо матеріали компанії. Наприклад, роздаткові матеріали для Ярмарок вакансій у ВНЗ, для профільних конференцій, для співробітників (напр. Чашки, футболки, блокноти).

4. Робота з Social Media.

Робота з соціальними медіа для Інтернал маркетингу не менш важлива, ніж для Екстернал. Багато компаній створюють окремі сторінки і групи з соціальних мережах:

- орієнтовані на клієнтів

- орієнтовані на потенційних і існуючих співробітників.

Якщо для замовників ми використовуємо міжнародні соціальні мережі, то для залучення нових співробітників не варто забувати і про локальні і російськомовні медіа, такі, як ВКонтакте.

Вище ми перерахували лише деякі інструменти IT маркетингу. Якщо Ви хочете детальніше розібратися в тому, як правильно просувати продукт або послуги IT компаніїї і як вичавити максимум з IT маркетингу

Ви можете пройти спеціалізований практичний курс навчання по IT Marketing (ІТ - маркетингу)

від I-Marketing School. Навчання проходить в групах. Робота над реальним кейсом. 80% практики. За цей курс Школа отримала премію IT Jam Awards 2014 року, як кращі курси в сфері IT Marketing .

Крім того, ми можемо розробити для Вас або Ваших співробітників індивідуальну програму навчання, в залежності від потреб компанії. Один з кейсів корпоративного навчання по IT маркетингу описаний тут

Якщо Вас цікавлять інші напрямки навчання Інтернет-маркетингу (НЕ ІТ маркетинг), зверніть увагу на курси по Інтернет-маркетингу різної спрямованості.

Наші контакти:

Новости

Курсы сео продвижения харьков
Все больше людей хотят научиться раскрутке сайтов в современных системах поиска, достигать вершин выдачи популярных запросов, зарабатывать на этом деньги. Сегодня даже ребенок понимает, что любое видео

Бесплатная автоматическая раскрутка сайта
Зачем нужна сео оптимизация сайта? На первых порах это один из самых эффективных способов продвижения. Она помогает улучшить ранжирование площадки в поисковых системах, улучшить выдачу ресурса по запросам

Услуги сео продвижения
Используя услуги SEO оптимизаторов, веб-студий, систем продвижения или самостоятельно занимаясь раскруткой сайта, нужно постоянно следить за результатами проделанной работы. Это помогает определить,

Анализ сайта онлайн бесплатно
Анализ конкурентов – дело непростое и трудоёмкое, но без него никак не обойтись при смене алгоритма или в случаях, когда сайт надежно застопорился и никак не двигается по некоторым запросам. Знакома такая

Где покупать ссылки для продвижения сайта
Правильно сформированный список поисковых запросов один из самых важных моментов для продвижения сайта. Ошибки на этом этапе приведут к тому, что потенциальные заказчики или посетители сайта попросту

Как снять пароль на андроиде
  Имейте в виду: сброс пароля вышеупомянутым методом вероятен только при наличии активного интернет-соединения на Вашем телефоне либо планшете с Android. Непринципиально, применяется при этом доступ средством

Настольный хоккей минск
Вы решили приобрести pansionat-peschanoe.com.ua? Конкретно хоккей, а не аэрохокей? Наша статья поможет вам сделать верный выбор. Если у вас еще останутся вопросы, то наши менеджеры готовы ответить на

Ephebopus rufescens
Ephobopus rufescens Класс – Паукообразные Отряд – Пауки Семейство – Птицееды истинные Род – Ephebopus Фронтальные ноги у их удлинённые, и малость сплюснутые на концах. Раздражительные волоски у этих пауков

Медтехника в ростове
Магазин медтехники – вариант бизнеса для тех, кто не желает возиться с лицензиями и ворохом разрешительной документации. Такового количества допусков и требований, предыдущих, к примеру, открытию аптеки,

Астана квартира посуточно
Компания «Мир Квартир» - это большой выбор квартир в Астане посуточно. Наша компания предлагает снять квартиру в Астане без посредников и не переплачивать за услуги непонятного свойства. ОстанавливаяНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?