СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Дефрагментація диска на Windows 10? Як зробити дефрагментацію?

  1. Навіщо потрібна дефрагментація диска?
  2. Здійснюємо дефрагментацію через «Оптимізацію дисків»
  3. Дефрагментація диска за допомогою командного рядка
  4. Використання команд
  5. Програми для дефрагментації диска
  6. Дефрагментація програмою Defraggler
  7. Використання Disk Defrag Free для дефрагментації диска

Даний процес передбачає оптимізацію обсягу дискового простору і підвищення продуктивності пристрою. Такий результат досягається шляхом організації розташування файлів на жорсткому диску. Оптимізацію і дефрагментацію диска на Windows 10 об'єднали під єдиним поняттям «Оптимізація дисків». Під час цього процесу елементи файлів переміщаються в сусідні кластери, завдяки чому вся інформація стає доступнішою, а продуктивність комп'ютера значно підвищується.

Навіщо потрібна дефрагментація диска?

Якщо пояснити призначення цієї процедури простішими словами, то можна сказати, що дефрагментація сприяє збору всіх «частинок» файлу в одне ціле. Проводиться цей збір шляхом запису інформації про даному елементі на поверхню магнітного диска.

[Tip] Завдяки дефрагментації система зможе спростити доступ до файлу, так як для його запуску не потрібен буде збір цих самих «частинок». В цьому і полягає підвищення продуктивності ПК. [/ Tip]

«Оптимізація дисків» працює з будь-якими носіями. Система буде виконувати в автоматичному режимі ті операції, які відповідають наявному вінчестера.

Як правило, цьому процесу піддають диск «С:», так як в ньому знаходиться левова частка файлів. Власне, якщо є розділи, вміст яких також часто використовуються, можете провести дефрагментацію і для них.

[Note] Згідно стандартним параметрам, процес оптимізації проводиться один раз в 7 днів в автоматичному режимі. [/ Note]

Власне, його можна проводити і в інший час з ініціативи користувача. Для цього можна скористатися одним із способів, які ми запропонуємо в даній статті.

Здійснюємо дефрагментацію через «Оптимізацію дисків»

Почнемо з більш поширеного способу. Як вже говорилося на початку статті, в останній версії операційної системи Windows процеси оптимізації і дефрагментації об'єднані в єдиному інструменті, який безпосередньо буде використовуватися в даній інструкції.

Отже, для початку активуйте «Провідник» (комбінація клавіш Windows + Е) і в лівому «дереві» натисніть на пункт «Цей комп'ютер». В процесі будемо використовувати диск «С:» (як приклад). На останній вкладці, яка називається «Управління» (дивіться верхню частину екрана) виберіть пункт «Оптимізувати». Після цього з'явиться згаданий раніше інструмент «Оптимізація дисків». До слова, його викликати можна й іншим шляхом. Він має на увазі використання опції «Властивості», яка входить в контекстне меню. Для вибору цього пункту необхідно виділити потрібний розділ курсором і правою кнопкою мишки викликати меню, що випадає, в якому ця опція знаходиться в самому кінці.

Після цього відкривається діалогове вікно, що складається з 7 вкладок. Серед них знайдіть вкладку «Сервіс» та натисніть на кнопку «Оптимізувати».

Потім система запропонує зробити вибір диска, який повинен пройти процес дефрагментації. Після цього активуйте кнопку «Оптимізувати». Тривалість процесу безпосередньо залежить від «ваги» розділу, тому він може затягнутися на 3-4 години.

[Important] Перш, ніж приступити до запуску дефрагментації, Ви можете отримати від інструменту своєрідну підказку для того, щоб зрозуміти, чи потрібен взагалі цей процес на даному етапі. [/ Important]

Для цього знайдіть кнопку «Аналізувати» (знаходиться поруч з кнопкою «Оптимізувати» в віконці вибору диска) і натисніть на неї.

Після цього з'явиться інформація, яка стосується ступеня фрагментації диска. У тому випадку, коли цей показник нижче 8%, то займатися даним питання системі ні до чого.

[Tip] Під час оптимізації особливих перешкод при користуванні комп'ютером не буде, але краще все ж на цей період звільнити ПК від зайвого навантаження з Вашого боку. [/ Tip]

Як вже говорилося, процес проводиться в автоматичному режимі раз в тиждень. Цю функцію можна вимкнути або змінити інтервал перевірок. Для цього у вікні «Оптимізація дисків» знайдіть кнопку «Змінити параметри».

Тут Ви можете змінити частоту проведення процесів і вибрати розділи, які будуть оптимізуватися.

Дефрагментація диска за допомогою командного рядка

Запустіть рядок від імені адміністратора через «Пуск». У віконці, що з'явилося наберіть команду diskpart і виберіть ОК / Enter. Після цього активуйте команду list volume і в який з'явився списку дисків знайдіть потрібний розділ.

[Warning] Обов'язково переконайтеся, що значення букви відповідає тій, яка проставлена ​​в «Провіднику». Потім наберіть команду exit і для її підтвердження натисніть Enter. [/ Warning]

У наступному етапі Вам варто вибрати одну з команд, використання яких буде відображати мету запуску даного процесу.

Використання команд

1) defrag C: / O - дефрагментація конкретного розділу. Як Ви вже здогадалися, команда прописана для оптимізації диска «С:»;

2) defrag / C / O - дефрагментація всіх наявних розділом. Процес проводиться таким способом, який відповідає типу вінчестера на своєму пристрої.

Програми для дефрагментації диска

Зрозуміло, спеціальні програми дозволяють провести більш детальну дефрагментацію, так як вони займаються конкретним процесом. Найпопулярніші в цьому сегменті - інструменти Defraggler і Disk Defrag Free.

Дефрагментація програмою Defraggler

Даний інструмент набагато ефективніше налаштувань системи. За допомогою програми можна побачити своєрідну карту фрагментації і стан вінчестера. Дефрагментація проводиться відповідно до найстройкамі, встановленими на пристрої. Завантажити утиліту можна на офіційному сайті www.piriform.com/defraggler .

Використання Disk Defrag Free для дефрагментації диска

За своїм функціоналом і інтерфейсу додаток схоже на Defraggler. Головна перевага утиліти - це оптимізація файлової системи, яке здійснюється через переміщення елементів ОС. Таким чином, підвищується швидкість роботи пристрою. Завантаження програми доступна на сайті www.download.cnet.com/Auslogics-Disk-Defrag/3000-2094_4-10567503.html .

На цьому все. Успішною дефрагментації!

Якщо у Вас залишилися питання по темі «Дефрагментація диска на Windows 10 - всі способи», то можете задати їх у коментарях


if (function_exists ( 'the_ratings')) {the_ratings (); }?>

Навіщо потрібна дефрагментація диска?
Навіщо потрібна дефрагментація диска?

НовостиНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?