СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Top 5 sposobów na poprawę wydajności magazynu

 1. Zminimalizuj obciążenie
 2. Szybkość operacji magazynowych
 3. Dokładność montażu i wysyłki
 4. Krok 1. Efektywne wykorzystanie użytecznej objętości magazynu i jego podziału na strefy
 5. Obszar akceptacji
 6. Miejsce do przechowywania
 7. Obszar sortowania i kompletacji
 8. Krok 2. Przechowywanie adresów
 9. Krok 3. Wdrożenie WMS: Software and Hardware
 10. 4. Technologie wyboru w magazynie
 11. 5. Audyt logistyczny

Zapewnij wydajność magazynu - zadanie to napotyka każdy dyrektor ds. Logistyki. Im większe przedsiębiorstwo, asortyment produktów, tym ważniejsza jest optymalizacja i automatyzacja procesów biznesowych.

Mówiąc o poprawie wydajności i optymalizacji magazynu, a także automatyzacja magazynu , głównie oznacza poprawę kilku kluczowych wskaźników:

Zminimalizuj obciążenie

Koszty muszą być zoptymalizowane, a wszystkie wymagania dotyczące obsługi i przechowywania towarów muszą być spełnione.

Szybkość operacji magazynowych

Akceptacja, wysyłka i inne procesy magazynowe nie powinny spowalniać sprzedaży, dostaw i działalności firmy jako całości.

Dokładność montażu i wysyłki

Aby uniknąć szkód reputacyjnych i kosztów zwrotów, wymiany towarów, konieczne jest zminimalizowanie liczby błędów i ponownej klasyfikacji.

Aby osiągnąć optymalizację magazynu i te cele, światowa praktyka zarządzania magazynem oferuje szereg podstawowych kroków w celu optymalizacji procesów magazynowych.

Krok 1. Efektywne wykorzystanie użytecznej objętości magazynu i jego podziału na strefy

Kompetentny wybór regałów i wyposażenia, maksymalne wykorzystanie wysokości sufitu, zasada „gęstszego i wyższego”, a jednocześnie optymalna szerokość przejść dla urządzeń do załadunku i zapewnienie, że wszystkie operacje są podstawowymi podejściami, które w połączeniu ze szkoleniem personelu, pozwolą na racjonalne wykorzystanie wielkości magazynu i dystrybucję towarów, zapewnić zwrot i wygodną manipulację.

W celu efektywnego zarządzania magazynem jego obszar jest podzielony na kilka stref:

Obszar akceptacji

Produkty trafiają właśnie w tę dziedzinę, oto jej pojednanie i oznakowanie. Czasami obszary załadunku i rozładunku można połączyć w jeden, aby zaoszczędzić miejsce, ale w celu uniknięcia skrzyżowania ruchu towarowego lepiej jest oddzielić obszary odbioru i wysyłki.

Miejsce do przechowywania

To właśnie ta strefa w zasadzie dyktuje, które wyposażenie stelaża i jakiego sprzętu będzie używał magazyn. Wszystko zależy od zakresu i wymiarów towarów, warunków niezbędnych do ich przechowywania, „długości” magazynu - tj. okres, w którym zapasy zmieniają się całkowicie, a także sposób późniejszego wyboru towarów.

Aby zoptymalizować tę strefę, zarówno pod względem gęstości składowania, jak i szybkości i wygody późniejszej selekcji, konieczne jest przeanalizowanie obrotu różnych grup produktów, jak często produkt musi być adresowany, jak długo trwa załadunek i wysyłka itp.

Na przykład wysyłka podobnych towarów na zasadzie LIFO (ostatni na początku) pozwala na użycie głębokich stojaków do ubijania, a tym samym zaoszczędzenie do 20% powierzchni magazynowej. Praca z towarami łatwo psującymi się zgodnie z zasadą FEFO (najpierw wygasa po raz pierwszy) wymaga uwzględnienia dat ważności, podziału towarów i zastosowania bardziej złożonej logiki kontroli przechowywania i selekcji.

Obszar sortowania i kompletacji

Przyjmuje wnioski o montaż, wybór towarów i kompletny zestaw towarów do wystawienia. Przygotowane do wysyłki i posortowane zestawy są przenoszone do obszaru załadunku. Obszar tej strefy powinien umożliwiać tymczasowe składowanie towarów w okresie, w którym przygotowywana jest dokumentacja towarzysząca, gromadzone są listy pakowania itp.

Krok 2. Przechowywanie adresów

Przechowywanie adresów to krok od chaosu do porządku, który zapewnia wydajne wyszukiwanie i umieszczanie towarów oraz usuwa zależność od czynnika ludzkiego i „Vasilich, który wie, gdzie go umieścił”.

Przy przechowywaniu adresów w magazynie nieuchronnie pojawia się szereg wyspecjalizowanych stref: są to przynajmniej strefy akceptacji, przechowywania i wysyłki. Określa się granice obszarów składowania i komórek, opracowuje się intuicyjne, jasne kodowanie stref i obszarów oraz przeprowadza się wizualne oznaczanie obiektów, w tym. z pomocą zrównoważone etykietowanie .

Statyczny system przechowywania adresów, w którym każdy produkt i grupa towarów ma swoje miejsce do umieszczenia, ma zastosowanie nawet przy ręcznym wyborze - personel jest w stanie zapamiętać, gdzie znajdują się towary różnych typów i dokonać wyboru w rozsądnym czasie. Jednak w przypadku magazynów o dużej nomenklaturze, dynamicznym asortymencie, księgowości stron i innych dodatkowych opcjach bardziej optymalnym wyborem jest dynamiczny system przechowywania adresów, w którym wszystkie wolne komórki są wypełnione towarami. Jest to bardziej skomplikowany, ale także bardziej profesjonalny system rozmieszczania, który jest trudniejszy do zrozumienia dla osoby. Aby zarejestrować i odczytać dane dotyczące lokalizacji towarów, należy użyć specjalistycznego oprogramowania i sprzętu.

Z reguły przejściu do przechowywania adresów towarzyszy wprowadzenie systemu kodowania paskowego, który wymaga opracowania systemu oznaczania i identyfikacji towarów. Do oznaczania jednostek magazynowych używa się kodów kreskowych drukarki etykiet i do czytania informacji - skanery kodów kreskowych . Ale komputery przemysłowe (tzw terminale do zbierania danych ) - w wersji na rękę i ciężarówkę.

Krok 3. Wdrożenie WMS: Software and Hardware

Praktyka nieubłaganie pokazuje, że dzięki nomenklaturze ponad 100 produktów ręczne zarządzanie magazynem jest skazane na nieefektywność. Wraz z wprowadzeniem dynamicznego przechowywania adresów, użycie sterowania ręcznego staje się prawie niemożliwe. Aby zautomatyzować magazyn, istnieje wiele rozwiązań programowych i sprzętowo-programowych: od „lekkich” aplikacji dla terminali do zbierania danych działających z bazami danych i głównymi procesami (identyfikacja, inwentaryzacja itp.) I rozwiązaniami w 1C, po profesjonalne Systemy WMS z elastyczną logiką. Aby zrozumieć, który program magazynu wybrać, należy: przeanalizować procesy biznesowe w magazynie, potrzeby powiązanych działów (sprzedaż, produkcja, transport), specyfikę rozliczania towarów w przedsiębiorstwie i wybrać system, który w swoich funkcjach i cechach realizacji zapewni wszystkie te potrzeby . Pożądane jest, aby system WMS miał możliwość rozwoju i adaptacji do nowych procesów biznesowych, a jego rozwój nie wymaga bezpośredniego udziału programisty (jak to często ma miejsce w przypadku rozwiązań opartych na 1C).

Błędy na etapie wyboru oprogramowania są w przyszłości kosztowne, a właściwym krokiem będzie ich wykonanie Audyt logistyczny ( patrz pkt 5).

Nowoczesne systemy typu WMS Instock wms może nie tylko zwiększyć pojemność magazynu, racjonalnie zarządzać pamięcią adresową towarów, rekordami stron, priorytetowym wyborem zamówień w magazynie, dokumentacją i działaniami personelu, ale także obliczyć całkowity KPI magazynu, pokazując najwyższemu kierownictwu rzeczywisty wynik dyrektora logistycznego.

4. Technologie wyboru w magazynie

W dużych magazynach o intensywnej działalności i dynamicznych procesach oraz specjalnych warunkach pracy (np. W centrach dystrybucji sieci detalicznych, magazynie operatorów 3PL-5PL, w chłodniach magazynowych) często istnieje potrzeba zwiększenia wydajności i szybkości wyboru magazynu. Dla wielu sprzedawców detalicznych i operatorów logistycznych rozwiązaniem jest użycie technologia wyboru głosu (Pick-by-Voice), w którym WMS komunikuje się z pracownikami magazynu bezpośrednio przez interfejs głosowy, minimalizując tym samym stratę czasu i prawdopodobieństwo błędów podczas wyboru i umieszczenia. W magazynach zimnych i niskotemperaturowych, gdzie korzystanie z terminali i nośników papieru jest utrudnione ze względu na ubrania pracowników, wybór głosu jest pierwszym wyborem i rozwiązaniem wielu problemów.

Inne technologie, które pozwalają zwiększyć szybkość operacji magazynowych i kontrolować ich dokładność, obejmują m.in. pick-by-light (wybór światła), pick-by-weight (za pomocą identyfikacji wagowej) i innych innowacyjnych technologii.

5. Audyt logistyczny

Ostatni punkt w tym artykule, ale być może pierwszy ważny: Aby innowacje w twoim magazynie były skuteczne, udział profesjonalnych konsultantów jest wysoce pożądany przy opracowywaniu przyszłych procesów biznesowych. Dokładnie analizując bieżące procesy biznesowe, specyfikę towarów i ich księgowość, środowisko biznesowe i procesy w powiązanych działach firmy, profesjonalny konsultant będzie mógł wybrać dokładnie zestaw środków, które zapewnią rzeczywiste wyniki w praktyce bez przekraczania budżetu projektu. Jednocześnie nie ma znaczenia, czy konsulting rozpocznie wdrażanie systemu WMS, czy też wyniki niezależnej oceny zostaną wykorzystane do dalszej poprawy procesów w zespole: prawdziwe zrozumienie, jaki poziom rozwoju ma Twój magazyn i jakie problemy utrudniają jego rozwój, przyczynią się do poprawy jego skuteczności już dziś. iz perspektywy.

Новости

Курсы сео продвижения харьков
Все больше людей хотят научиться раскрутке сайтов в современных системах поиска, достигать вершин выдачи популярных запросов, зарабатывать на этом деньги. Сегодня даже ребенок понимает, что любое видео

Бесплатная автоматическая раскрутка сайта
Зачем нужна сео оптимизация сайта? На первых порах это один из самых эффективных способов продвижения. Она помогает улучшить ранжирование площадки в поисковых системах, улучшить выдачу ресурса по запросам

Услуги сео продвижения
Используя услуги SEO оптимизаторов, веб-студий, систем продвижения или самостоятельно занимаясь раскруткой сайта, нужно постоянно следить за результатами проделанной работы. Это помогает определить,

Анализ сайта онлайн бесплатно
Анализ конкурентов – дело непростое и трудоёмкое, но без него никак не обойтись при смене алгоритма или в случаях, когда сайт надежно застопорился и никак не двигается по некоторым запросам. Знакома такая

Где покупать ссылки для продвижения сайта
Правильно сформированный список поисковых запросов один из самых важных моментов для продвижения сайта. Ошибки на этом этапе приведут к тому, что потенциальные заказчики или посетители сайта попросту

Как снять пароль на андроиде
  Имейте в виду: сброс пароля вышеупомянутым методом вероятен только при наличии активного интернет-соединения на Вашем телефоне либо планшете с Android. Непринципиально, применяется при этом доступ средством

Настольный хоккей минск
Вы решили приобрести pansionat-peschanoe.com.ua? Конкретно хоккей, а не аэрохокей? Наша статья поможет вам сделать верный выбор. Если у вас еще останутся вопросы, то наши менеджеры готовы ответить на

Ephebopus rufescens
Ephobopus rufescens Класс – Паукообразные Отряд – Пауки Семейство – Птицееды истинные Род – Ephebopus Фронтальные ноги у их удлинённые, и малость сплюснутые на концах. Раздражительные волоски у этих пауков

Медтехника в ростове
Магазин медтехники – вариант бизнеса для тех, кто не желает возиться с лицензиями и ворохом разрешительной документации. Такового количества допусков и требований, предыдущих, к примеру, открытию аптеки,

Астана квартира посуточно
Компания «Мир Квартир» - это большой выбор квартир в Астане посуточно. Наша компания предлагает снять квартиру в Астане без посредников и не переплачивать за услуги непонятного свойства. ОстанавливаяНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?