СУФЛЁР

В отличие от театрального суфлёра, подсказывающего
артистам , виртуальный суфлёр рассказывает
об артистах .ДОБРО  ПОЖАЛОВАТЬ!!!                   WELCOME!!!

Музыкальный фрагмент после загрузки каждой титульной страницы.
There is a musical fragment after loading each main page.Статьи

Dlaczego nikt nie może zagwarantować wyników SEO

 1. Prawdziwy przykład gwarancji
 2. Dlaczego nie możemy zagwarantować wyników w branży SEO
 3. Ale jeśli przestrzegane są najlepsze praktyki i wytyczne Google, na pewno to może zagwarantować COŚ, prawda?
 4. Co może zagwarantować firma SEO?
 5. O Emory Rowland

Gdybyś miał wybór między SEO a gwarantowanym SEO, zawsze wybierzesz gwarantowane, prawda? Z każdą usługą gwarantowana opcja jest zawsze lepsza, prawda?

Nie z SEO.

Zanim zagłębimy się w gwarancje, jakich powinniśmy oczekiwać od branży SEO, spójrzmy na ranking gwarancji, które są i nie są przewidziane w SEO.

Czy kiedykolwiek widziałeś gwarancję na całe życie?

Gwarancja zwrotu pieniędzy?

A co powiesz na gwarancję zastąpienia witryny, jeśli zostanie ona ukarana?

Nie? Żadne z powyższych? To dlatego, że jedyną gwarancją, jaką zobaczysz w firmach SEO, jest bardzo specyficzny rodzaj: gwarantowane rankingi . Niektórzy praktycy SEO nawet wystawili tę gwarancję na piśmie. Budują je w swoich płacić za wycenę wyników model jak

„Gwarantujemy Ci rangę lub nie płacisz”.

Co rozsądny właściciel firmy poszukujący usług SEO nie znalazłby odwołania w tej obietnicy? Ale… nie powinni.

Oto rubryka - przemysł SEO nie może i nie powinien gwarantować wyników. Gwarantowane wyniki są po prostu niemożliwe. Czemu?

Prawdziwy przykład gwarancji

Powiedzmy, że udajesz się do lokalnego sklepu z elektroniką konsumencką i kupujesz nowy telewizor. Wchodzisz, rozmawiasz z doradcą, wybierasz telewizor i dostarczasz go do domu. Jest kilka rzeczy, których można się spodziewać w całym procesie, zwłaszcza jeśli wcześniej wykonałeś swoją pracę domową:

 • Jest dostarczany w dniu, w którym się tego spodziewasz
 • Telewizor będzie działać po podłączeniu
 • Będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami (Apple TV, Fire Stick, odtwarzacze DVD itp.)
 • Obraz jest tej samej jakości co napisany na pudełku
 • Że jeśli wystąpi problem z telewizorem, możesz go zwrócić

To minimalne minimum. Sklep taki jak Best Buy może to zagwarantować, ponieważ są to wszystko, co mogą kontrolować.

TV przestaje działać? Mogą je zastąpić. Późno? Mogą zwrócić ci pieniądze. Wprowadzono w błąd co do zgodności? Mogą polecić inny telewizor. Ale Best Buy nie może i nie gwarantuje, że:

 • Telewizja będzie lepsza niż twoi sąsiedzi
 • Wasze dzieci nie zrzucą telewizora ze stoiska
 • Poprawią się Twoje wskaźniki Call Of Duty
 • Zawsze możesz znaleźć pilota

To wszystko są poza ich kontrolą. Nie mogą przewidzieć, że którykolwiek z powyższych nastąpi.

Opierając się na tym, czego dowiedzieliśmy się o gwarancjach w przykładzie Best Buy , porozmawiajmy o tym, dlaczego gwarancje w branży SEO nie są opcją.

Dlaczego nie możemy zagwarantować wyników w branży SEO

Jeśli chodzi o SEO, nikt z nas nie ma pełnej kontroli nad produktem końcowym. Możemy stosować najlepsze praktyki - tak jak w przykładzie Best Buy powyżej, w którym polecaliby telewizor lepszy od swoich sąsiadów ”- ale nie możemy powstrzymać tych rzeczy, które są poza naszą kontrolą, w ten sam sposób Best Kup nie może powstrzymać sąsiada przed zakupem jeszcze lepszego następnego dnia.

Przyjrzyjmy się zatem tej koncepcji gwarancji w branży SEO i oprzyjmy się na założeniu, że „Jeśli jest to dobre, musi być sprzeczne z wytycznymi Google”. jak najdalej w przeciwnym kierunku.

Kocham historię. Przeżyjmy to trochę razem i wróćmy do tego słupek napisany w 2008 roku przez Rand Fishkina, gdy Moz był „SEO Moz” i świadczył usługi SEO. Metryki SEO du jour były rankingami i ruchem. W czasach, gdy Gary Busey i HTML poziome zasady nadal miały kariery. Wyjaśnia, dlaczego renomowane firmy SEO nie obiecują gwarantowanych pozycji w wyszukiwarkach.

Wyjaśnia, dlaczego renomowane firmy SEO nie obiecują gwarantowanych pozycji w wyszukiwarkach

Trochę czasu, ale znalazłem. Źródło obrazu: Moz za pośrednictwem ukochanego Maszyna WayBack .

Uwielbiam posty na blogach od 2008 r., Krótkie i rzeczowe. Nie są potrzebne żadne zdjęcia :)

Spójrzmy na pięć argumentów Rand przeciwko gwarancjom SEO i temu, jak z czasem się one pojawiły.

1: „SEO i gwarancje mają ohydną historię”

Rand wzywa oszustów, którzy wykorzystali „gwarantowane rankingi i ruch” jako „śluzowaty slogan, aby zwabić łatwowiernych kupujących obietnicami, które są zbyt dobre, aby były prawdziwe”.

Rand wzywa oszustów, którzy wykorzystali „gwarantowane rankingi i ruch” jako „śluzowaty slogan, aby zwabić łatwowiernych kupujących obietnicami, które są zbyt dobre, aby były prawdziwe”

Trochę przestarzały, ale jeden z moich ulubionych znalezisk.

To zabawne, że prawie dziesięć lat później wciąż widzimy duże zainteresowanie „gwarantowanymi rankingami” w wynikach wyszukiwania Google. Około połowa wyników to ostrzeżenia, a połowa to oferty. Podobne wyszukiwania, takie jak „gwarantowane SEO”, pokazują kilka wyników ostrzegających przed niebezpieczeństwem upadku z powodu gwarancji, ale większość wyników, w tym wiele wyników reklam AdWords, oferuje rzeczywiste gwarantowane usługi, w tym jedną znaną markę z urzędem domeny 72.

Źródło: Google Trends

Dlaczego firmy SEO nadal robią to z tak małą wstydem?

Oto jeden scenariusz:

Firma SEO oferująca gwarantowane wyniki mogłaby wypróbować i uszeregować witrynę, wykonując standardowe optymalizacje na miejscu, połączone z agresywnym pozyskiwaniem linków.

Jeśli to nie zadziałało wystarczająco szybko, firma mogłaby dostarczyć ruch Google, wdrażając kliknięcia lub rzeczywistych ludzi poprzez usługi w stylu Mechanicznego Turka - sam Rand przeprowadził test, który ujawnił zapytania i kliknięcia mogą mieć wpływ na wyniki Google bardziej bezpośrednio niż wcześniej podejrzewano. Nawet jeśli kliknięcia nie wpłynęły na wyniki wyszukiwania, firma nadal może twierdzić, że dostarczyła gwarancję zwiększonego ruchu z Google. Niezbyt mądry, ale taktyka taka może spodobać się oszustom SEO zainteresowanym jedynie skutkami krótkoterminowymi.

2: „Wyszukiwarki wyraźnie ostrzegają przed tym”

Jest jasne i proste zdanie, które Rand wskazał na oficjalnym Google wytyczne to potwierdza ich pogląd w 2008 roku:

„Nikt nie może zagwarantować rankingu # 1 w Google”

Fraza wciąż tam jest! Słowo na słowo, prawie dziesięć lat później. Ile chcesz założyć, że za dziesięć lat będzie nadal częścią kanonu Google?

Ile chcesz założyć, że za dziesięć lat będzie nadal częścią kanonu Google

Po tylu latach wciąż tam jest!

3: „Rankingi są z natury niestabilne”

Jeśli rankingi były niestabilne w erze przed Pandą / Pingwinem, kiedy Rand poczynił tę obserwację, są one jeszcze bardziej aktualne.

Jakie są rzeczy, które mogą dziś powodować większą niestabilność wyników wyszukiwania?

Rozważ rozmiar indeksu Google. W 2008 r. Było to około 1 biliona. Teraz to przynajmniej 30 razy ten rozmiar.

Nie było Googlebot-Mobile martwić się o brak mobilnych aktualizacji lub kar i nie ma zagrożenia ze strony pierwszego indeksu na telefony komórkowe.

Wyniki lokalne są teraz ważone w wyszukiwaniu organicznym (nie tylko w mapach), więc to, co widzisz, może się różnić w zależności od miejsca, z którego szukasz.

Niestabilność nie musi być zła. Być może nieprzewidywalny byłby lepszy opis dzisiaj niż niestabilny z 2008 roku. Ale musi być zrozumiany.

4: „Rankingi są kiepską miarą ogólnej wydajności”

Zajmujesz pierwsze miejsce na świecie pod względem frazy kluczowej. Fantastyczny!

Tyle że ta kluczowa fraza nie daje absolutnie żadnych potencjalnych klientów.

Wielu SEO lubi reklamować swoje ulepszone rankingi jako z natury zwiększoną wydajność. Ale kiedy Rand Fishkin napisał ten przełomowy post w 2008 r., Rankingi wciąż nie były ostatnimi, a właściwie SEO. Dziś są jeszcze mniej istotne jako wskaźniki ogólnej wydajności.

Dane użytkownika, cele oparte na treści, współczynnik konwersji… wszystko to ma znaczenie. SEO już nie chodzi o wspinaczkę na szczyt góry. Chodzi o budowanie własnej góry i zapraszanie ludzi, by sprawdzali.

5: „Dokonywanie gwarancji dotyczących czegoś, czego nie można kontrolować, niesie nieodłączne problemy etyczne”

Zapotrzebowanie na gwarancje SEO nigdy nie zniknie. Ludzie lubią gwarancje. A ci, którzy niewiele wiedzą o SEO, mogą pozostać przekonani, że gwarancje są nie tylko możliwe, ale i rozsądne.

Niesie to ze sobą nieodłączne problemy etyczne. SEO szukający szybkiej pomocy chętnie udzielają gwarancji, jeśli nie spełnią ich minimalne konsekwencje. Nigdy wcześniej nie widziałeś „gwarancji wymiany strony internetowej, jeśli jest ona karana”, prawda?

Dobre SEO będzie z tobą w górze na temat tego procesu. Porozmawiają z tobą o złożoności twoich celów. Wymyślą plan przyciągnięcia prawdziwej firmy do Twojej witryny.

Nie gwarantują rankingów.

Oświadczenie Rand o problemach etycznych związanych z gwarancjami SEO pozostaje dziś równie prawdziwe.

Wszystkie pięć punktów Rand pozostaje prawdziwe. Powiedziałbym nawet więcej, dzisiaj z numerami 3 i 4. Rankingi są jeszcze trudniejsze do opanowania, może to trwać dłużej i być jeszcze słabszą miarą w dzisiejszych analizach internetowych.

Ale jeśli przestrzegane są najlepsze praktyki i wytyczne Google, na pewno to może zagwarantować COŚ, prawda?

Nie.

Nawet jeśli wytyczne wyszukiwarki pozwalały na gwarancje, nadal nie działały. Czemu?

Google aktualizuje swoje algorytmy od 500 do 600 razy za rok . A kiedy wyrzucają dużą zmianę - jak aktualizacja Pingwina lub Pandy - to, co wczoraj działało, może wyjść z okna. Może to być po prostu nieskuteczne za tydzień, miesiąc lub nawet rok.

Istnieje również fakt, że rankingi nie są statyczne. Zmieniają się w zależności od lokalizacji, przeglądarki i personalizacji. Na przykład, jako punkt obserwacyjny wyszukiwarki w tym artykule :

„Ktoś w USA szukający„ piłki nożnej ”uzyska wyniki dotyczące futbolu amerykańskiego; ktoś w Wielkiej Brytanii otrzyma wyniki dotyczące rodzaju piłki nożnej, którą Amerykanie nazwaliby piłką nożną ”

To może być frustrujące dla Amerykanina w Londynie, który szuka Football Results, a także dla Anglika w Nowym Jorku, który próbuje zobaczyć, jak ich drużyna również zrobiła w weekend.

Musimy również uwzględnić fakt, że wyniki są tymczasowe. Podczas gdy prowadzisz kampanię SEO dla produktu, słowa kluczowego lub zapytania, podobnie jest z konkurencją. I nie potrzeba wiele, aby igła się poruszała i abyś spadł na trzecią, czwartą, piątą, a nawet drugą stronę. Albo może po prostu sprowadzić się do jednej z tych aktualizacji algorytmu Google, o których właśnie wspomniałem.

Jeśli więc nie masz doświadczenia w SEO i świadczeniu usług, nie pochwal się zdobyciem pierwszej strony wyszukiwania. Zaufaj mi, nauczyłem się trzymać usta na kłódkę w tej trudnej sytuacji.

Co może zagwarantować firma SEO?

Chociaż wyniki nie są czymś, co dostawca usług SEO może zagwarantować, jest kilka rzeczy, które mogą zagwarantować. Wszystko wraca do tego, nad czym mają pełną kontrolę, a oto lista niektórych:

 • Harmonogram wyników
 • Lista słów kluczowych lub tematów, dzięki którym możesz kierować reklamy na odbiorców
 • Wyniki i zalecenia z analizy na miejscu, które są zgodne z najlepszymi praktykami branżowymi
 • Dobrze zbadane treści wysokiej jakości
 • Wydajny kod
 • Dokładne raportowanie
 • Spójna komunikacja
 • Bezpłatna kawa w sali konferencyjnej
 • Że nie zaoferują gwarancji

Ponieważ gwarancje idą w parze, nie są „seksowne” na sześć tygodni.

Ale w biznesie nic nie jest bardziej seksowne niż rzeczywiste wyniki.

Opublikowano 02/05/18, wydanie 08/02/18.

O Emory Rowland

Jestem Konsultant SEO w Atlancie i założyciel Leverable. SEO jest częścią mojego życia od ponad dekady i zawsze będzie. Uwielbiam pomagać ludziom w ulepszaniu ich wyników wyszukiwania, tzw. Windy dla dobrych facetów, poprzez Leverable. Wierzę w możliwości i korzyści wynikające z efektywnego SEO. Śledź mnie na Google+ , Świergot i LinkedIn .

Co może zagwarantować firma SEO?
Z każdą usługą gwarantowana opcja jest zawsze lepsza, prawda?
Czy kiedykolwiek widziałeś gwarancję na całe życie?
Gwarancja zwrotu pieniędzy?
A co powiesz na gwarancję zastąpienia witryny, jeśli zostanie ona ukarana?
Nie?
Żadne z powyższych?
Co rozsądny właściciel firmy poszukujący usług SEO nie znalazłby odwołania w tej obietnicy?
Czemu?
TV przestaje działać?

Новости

Курсы сео продвижения харьков
Все больше людей хотят научиться раскрутке сайтов в современных системах поиска, достигать вершин выдачи популярных запросов, зарабатывать на этом деньги. Сегодня даже ребенок понимает, что любое видео

Бесплатная автоматическая раскрутка сайта
Зачем нужна сео оптимизация сайта? На первых порах это один из самых эффективных способов продвижения. Она помогает улучшить ранжирование площадки в поисковых системах, улучшить выдачу ресурса по запросам

Услуги сео продвижения
Используя услуги SEO оптимизаторов, веб-студий, систем продвижения или самостоятельно занимаясь раскруткой сайта, нужно постоянно следить за результатами проделанной работы. Это помогает определить,

Анализ сайта онлайн бесплатно
Анализ конкурентов – дело непростое и трудоёмкое, но без него никак не обойтись при смене алгоритма или в случаях, когда сайт надежно застопорился и никак не двигается по некоторым запросам. Знакома такая

Где покупать ссылки для продвижения сайта
Правильно сформированный список поисковых запросов один из самых важных моментов для продвижения сайта. Ошибки на этом этапе приведут к тому, что потенциальные заказчики или посетители сайта попросту

Как снять пароль на андроиде
  Имейте в виду: сброс пароля вышеупомянутым методом вероятен только при наличии активного интернет-соединения на Вашем телефоне либо планшете с Android. Непринципиально, применяется при этом доступ средством

Настольный хоккей минск
Вы решили приобрести pansionat-peschanoe.com.ua? Конкретно хоккей, а не аэрохокей? Наша статья поможет вам сделать верный выбор. Если у вас еще останутся вопросы, то наши менеджеры готовы ответить на

Ephebopus rufescens
Ephobopus rufescens Класс – Паукообразные Отряд – Пауки Семейство – Птицееды истинные Род – Ephebopus Фронтальные ноги у их удлинённые, и малость сплюснутые на концах. Раздражительные волоски у этих пауков

Медтехника в ростове
Магазин медтехники – вариант бизнеса для тех, кто не желает возиться с лицензиями и ворохом разрешительной документации. Такового количества допусков и требований, предыдущих, к примеру, открытию аптеки,

Астана квартира посуточно
Компания «Мир Квартир» - это большой выбор квартир в Астане посуточно. Наша компания предлагает снять квартиру в Астане без посредников и не переплачивать за услуги непонятного свойства. ОстанавливаяНовости

Забыл пароль?

samsung galaxy зависает?

Забыл пароль от вконтакте?